هزینه تحصیل در ساسکاچوان کانادا چقدر است؟

دانشگاه ساسکاچوان یکی از دانشگاه‌های برتر تحقیقاتی کشور کانادا است که پردیس اصلی این دانشگاه میزبان رشته‌های مختلفی مثل تجارت، حقوق، هنر و علوم، مهندسی، پزشکی، دامپزشکی و بسیاری رشته‌های پرطرفدار دیگر است. هزینه تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان به نسبت سایر دانشگاه‌های کانادا بالاتر است، اما رنک یا رتبه این دانشگاه از کیفیت بالای آموزشی و اعتبار آن خبر می‌دهد. اگر می‌خواهید همه‌چیز را درباره شرایط تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان و هزینه‌های آموزشی این دانشگاه بدانید این مطلب کانادا اپلای را تا انتها دنبال کنید.

 

ساسکاچوان کانادا چطور جایی است؟

زبان رسمی ساسکاچوان کانادا انگلیسی است، نرخ بیکاری در این استان نسبت به سایر نقاط کانادا در پایین‌ترین سطح قرار دارد. این شهر به دلیل معماری پرزرق‌وبرق و سنگ‌های زیبای دانشگاه ساسکاچوان معروف است. همچنین ساسکاچوان به عنوان یکی از زیباترین‌ شهرهای کانادا رتبه‌بندی شده و مکانی مناسب برای عکاسی است. زمستان‌های این نقطه از کانادا رویایی و بسیار زیبا است.

جالب است بدانید که، ساسکاچوان یکی از امن‌ترین نقاط کانادا است و نرخ جرم و جنایت در مناطق روستایی آن پایین‌تر از سطح متوسط این کشور است. موقعیت‌های شغلی متنوعی در این شهر برای اشتغال وجود دارد. شرایط دریافت اقامت تحصیلی در این استان بسیار ساده است و بسیاری از افراد این روش را یکی از آسان‌ترین مسیرها برای دریافت اقامت دائم کانادا می‌دانند.

ساسکاچوان دومین پرورش‌دهنده گوشت گاو در کانادا است. به همین دلیل  تنوع غذایی در این منطقه بسیار زیاد است و رستوران‌های بین‌المللی متعددی ازجمله رستوران­های تایلندی و ایتالیایی در آن دیده می‌شود.

سردی هوای این ناحیه در زمستان‌ها به دلیل نزدیکی به قطب شمال است و گاهی جریان‌های قطبی در فصل زمستان باعث وزش باد شدید و کاهش دما به میزان قابل‌توجهی می‌شود. اگر سرمایی هستید شاید این مکان بهترین نقطه برای زندگی شما نباشد، البته دولت این ایالت برای سیستم گرمایشی پیشرفته شهر و مکان‌های عمومی پیش‌بینی هوا را کرده‌ است و از این لحاظ مشکلی وجود ندارد.

شرایط زندگی در ساسکاچوان کانادا چگونه است؟

بسیاری افراد باهدف پیدا کردن کار به این ناحیه مهاجرت می‌کنند، وجود یک اقتصاد پر جنب‌وجوش و وجود مواد معدنی، نفت و گاز موقعیت‌های شغلی متنوعی را در این استان ایجاد کرده است. در این منطقه چیزهای بیشتری از چمنزارهای هموار و زمستان‌های سرد وجود دارد که مردم را جذب خود می‌کند و آن فرصت‌های شغلی فراوان، رشد اقتصاد سریع، دانشگاه‌های مطرح و نظام سیاسی قوی است.

هزینه‌های زندگی در ساسکاچوان نسبت به استانداردهای کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه­تر است و سطح بالای زندگی در این شهر مهاجران را برای اقامت در این مکان جذب می‌کند. منابع طبیعی موجود در این منطقه هزینه انرژی را پایین آورده و هزینه مسکن در این منطقه نسبت به بسیاری از نقاط کانادا مناسب‌تر است.

تحصیل در ساسکاچوان به چه صورت است؟

در مراکز آموزشی ساسکاچوان می‌توانید مدارک مختلفی از انواع (Certificate) تا مدرک دکترا که همگی معتبر و تاییدشده هستند را دریافت کنید.

این استان دو دانشگاه معتبر جهانی دارد که یکی در مرکز این استان که همان شهر رجینا است مستقر است و دیگری دانشگاه ساسکاچوان است که در بیش از 100 حوزه تحصیلی مشغول فعالیت است.

برای دریافت اقامت شما ابتدا باید پذیرش قطعی یکی از این دانشگاه‌ها را به دست آورید و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

البته باید شرایط احراز صلاحیت پذیرش رشته را داشته باشید، مدارک لازم را به دانشگاه ارسال کنید و پس از بررسی نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

دانشگاه ساسکاچوان چه محیط‌های آموزشی‌ دارد؟

این دانشگاه در زمینه‌های تحقیقاتی مثل آب و امنیت غذایی در جهان پیشگام است. دانشگاه ساسکاچوان مجهز به تجهیزات پیشرفته‌ای مثل سنکروترون منبع نور و VIDO-InterVac، انستیتوی جهانی امنیت غذایی، انستیتوی جهانی امنیت آب و مرکز نوآوری هسته‌ای سیلویا فدوروک است.

محل اقامت دانشگاه برای مقاطع کارشناسی و ارشد، یک مکان مناسب برای زندگی و تحصیل بوده  و مجهز به یک مسیر پیاده‌روی عالی است. هر اقامتگاه مجهز به تمام تجهیزات موردنیاز زندگی و پشتیبانی‌های لازم است. این مکان با دانشگاه فاصله چندانی ندارد.

44 برنده المپیک،  دو برنده جایزه نوبل و یک نخست‌وزیر در این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند. دانشگاه ساسکاچوان عضو U15 یعنی دانشگاه‌های برتر تحقیقاتی کشور کانادا است. بیش از 2490 نفر از 130 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که تقریبا نیمی از آن‌ها کانادایی هستند و باقی افراد از کشورهای مختلف جهان به این دانشگاه آمده‌اند.

دانشگاه ساسکاچوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی برای همه دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت‌علمی است.

این دانشگاه کلاس‌های زبان انگلیسی برای دانشجویانی که به کمک در این زمینه‌دارند برگزار می‌کند. همچنین طیف گسترده‌ای از گروه‌ها و فعالیت‌های دانشگاهی وجود دارد که می‌توانید با عضویت در آن‌ها، ضمن آشنایی با افراد جدید مهارت‌های خودتان را ارتقا دهید.

شرایط پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان چیست؟

شما پس از اتمام دوره دبیرستان می‌توانید برای پذیرش در دانشگاه‌ ساسکاچوان اقدام کنید. هر رشته تحصیلی بر مبنای استانداردهای خودش، شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته است و هرکدام از رشته‌ها مدارک تحصیلی مخصوص به خودشان و مهارت‌های موردنیاز تعریف‌شده‌ای دارند.

اگرچه در این دانشگاه کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی وجود دارد، اما شما باید سطح قابل قبولی در زبان را داشته باشید. برای برخی رشته‌های خاص مثل حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی و تغذیه هم شرط تحصیلات دانشگاهی وجود دارد و با دیپلم نمی‌توانید در این رشته‌ها تحصیل کنید.

هزینه تحصیل در ساسکاچوان چطور تعیین می‌شود؟

تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کانادا از طرف دولت این اختیار را دارند که بسته به رشته تحصیلی، امکانات آموزشی و رتبه دانشگاه هزینه تحصیل در دانشگاه را تعیین کنند. بنابراین برای تخمین هزینه تحصیل در ساسکاچوان باید مبلغ شهریه تعیین شده توسط هر دانشگاه یا موسسه آموزشی را بررسی کنید.

در کل، هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای اروپایی مثل انگلیس و کشور آمریکا بسیار به‌صرفه است و همان‌طور که انتظار می‌رود هزینه تحصیل در کالج کمتر از دانشگاه‌ها است. هزینه دانشگاه در مقطع کارشناسی در مقایسه با دکترا کمتر است. رشته‌های پرطرفدار مثل پزشکی، حقوق و مهندسی هزینه بیشتری نسبت به رشته‌های دیگر دریافت می‌کنند.

کشور کانادا سیستم رتبه‌بندی داخلی برای دانشگاه‌ها دارد و همچنین دانشگاه‌های بین‌المللی هم با سایر دانشگاه‌های جهان مقایسه می‌شوند. دانشگاه‌هایی که دارای رتبه برتر ملی یا بین‌المللی هستند، هزینه بیشتری را از دانشجویان خود دریافت می‌کنند.

البته دانشجویان بدون داشتن مجوز کار هم می‌توانند در محیط‌های دانشگاه به‌صورت تمام‌وقت مشغول کار شوند و بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را تامین کنند. همچنین به دانشجویان اجازه داده می‌شود در خارج از محیط‌های دانشگاهی به‌صورت نیمه‌وقت مشغول کار شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان در رشته‌های مختلف متغییر است. کیفیت بالای خدمات آموزشی و هزینه مقرون‌به‌صرفه باعث شده بسیاری افراد تمایل داشته باشند در این دانشگاه بین‌المللی تحصیل کنند. اگر موفق شده باشید رتبه کسب کنید، هزینه تحصیل در دوره شما کاسته شده و معمولا چیزی حدود 990 دلار است و دانشجویان فاقد رتبه هم برای هر دوره باید هزینه‌ای حدود 1800 دلار کانادا پرداخت کنند.

این هزینه برای رشته‌های پرطرفدار مانند حقوق و پزشکی بالاتر است و دانشجویان کانادایی نسبت به شهروندان سایر کشورها هزینه کمتری می‌پردازند. بنابراین، اگر موفق شوید اقامت دائم کانادا را به دست آورید، هزینه‌های تحصیل و کار در این کشور به میزان قابل‌توجهی برایتان کاهش پیدا می‌کند.

به‌طورکلی هزینه تحصیل بدون در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی در این کشور چیزی حدود 20 تا 30 هزار دلار کانادا خواهد بود.

هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بورسیه کمتر است و به همین دلیل شما می‌توانید با بررسی شرایط ویژه دریافت بورسیه از امکانات آن استفاده کنید. البته همه دانشجویان نمی‌توانند از این امکانات استفاده کنند و باید ازنظر تحصیلی رتبه ویژه‌ای داشته باشید و شرایط مالی خاصی داشته باشید که این امکانات به شما داده شود.

هزینه تحصیل در کالج‌های ساسکاچوان پایین‌تر است. البته با وجود اینکه مدرکی که این کالج‌ها ارائه می‌دهند (Certificate) است، اما اغلب کسب‌وکارهای کانادایی مدارک کالج‌های معتبر ساسکاچوان را می‌پذیرند. کالج قهرمانان در دانشگاه رجینا، کالج لوتر در دانشگاه رجینا و کالج سن توماس مور برخی از این کالج‌های معتبر هستند.

هزینه‌های زندگی در ساسکاچوان کانادا چطور است؟

 ساسکاچوان استانی باکیفیت زندگی بالا و هزینه زندگی پایین است. در طی 10 سال گذشته جمعیت این استان بیش از 144 هزار نفر افزایش داشته است. در این استان هزینه مسکن در مقایسه با بیشتر شهرهای بزرگ کانادا کمتر است و افراد به‌راحتی می‌توانند بر مبنای بودجه خود جایی برای اقامت پیدا کنند. هزینه خدمات درمانی یا بیمه خاصی از ساکنان این استان دریافت نمی‌شود. مالیات بر فروش در این استان کمتر از شش درصد است و میانگین زمانی که برای رفتن به محل کار و تحصیل خود نیاز دارید معمولا کمتر از 20 دقیقه است.

هزینه‌های دانشجویی معمولا چیزی حدود 800 دلار است و برای تهیه کتاب و تجهیزات باید حدود 1000 تا 2000 دلار هزینه کنید. هزینه اقامت هم معمولا بین 700 تا 1000 دلار متغییر است.

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیل در کانادا را دریافت کنید، باید تمکن مالیتان در پرداخت هزینه‌ها را ثابت کنید، به همین دلیل از همان ابتدا نمی‌توانید انتظار بورسیه داشته باشید. معمولا باید چندترم تحصیل کنید تا بتوانید درخواست کمک‌هزینه تحصیل و بورسیه داشته باشید.

دانشگاه‌های ساسکاچوان معمولا خوابگاه‌های خوبی دارند و هزینه اقامت در آن‌ها در مقایسه با نقاط شهری و خانه‌های مسکونی بسیار کمتر است.

هزینه خوردوخوراک در کانادا هم متغیر است و بسته به اینکه آیا خودتان تصمیم دارید آشپزی کنید یا دوست دارید در هر وعده به رستوران مراجعه کنید تغییر می‌کند. معمولا از سوپرمارکت‌ها به‌راحتی می‌توانید مایحتاج زندگی روزمره خود را تامین کنید و نیازی نیست هرروز به رستوران بروید.

هزینه زندگی در کانادا و ساسکاچوان چه تفاوتی دارند؟

 ساسکاچوان یکی از استان‌های ثروتمند کانادا است که منابع طبیعی زیادی در اختیار دارد، نرخ بیکاری در این استان بسیار پایین است و هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای کانادا بسیار پایین‌تر است. این استان ماهیت روستایی دارد وهزینه زندگی در آن به نسبت پایین‌تر است.

طبق تحقیقاتی که انجام‌شده اقامت در ساسکاچوان در مقایسه با سایر استان‌های کانادا ارزان‌تر است. هزینه رفت‌وآمد هم معمولا به سبب نزدیک بودن مراکز خرید، دانشگاه و اقامت بسیار پایین‌تر از هزینه رفت‌وآمد در شهرهایی مثل ونکوور است.

مالیاتی که در این استان دریافت می‌شود کمتر از شش درصد است که در مقایسه با سایر استان‌ها پایین‌تر است. از شهروندان اغلب استان‌های کانادا هزینه‌ای برای بیمه سلامت دریافت می‌شود که در این استان هزینه‌ای بابت آن نباید پرداخت کنید.

درنهایت موقعیت‌های شغلی خوبی در این استان وجود دارد که به کمک آن می‌توانید هزینه اقامت خودتان را تامین کنید. کافی است بر طبق قوانین یک کار نیمه‌وقت پیدا کنید و مشغول کار شوید. دانشجویان در ماه‌های تعطیلی دانشگاه می‌توانند در مشاغل تمام‌وقت هم مشغول تحصیل شوند.

آیا مهاجرت به کانادا برای ادامه زندگی گزینه مناسبی است؟

هرساله به داوطلبان تحصیل در کانادا افزوده می‌شود و برای این امر دلایل مختلفی ذکر می‌شود. کشور کانادا مهاجران را می‌پذیرد و به نیروی مولد آن‌ها برای توسعه این کشور نیاز دارد. این کشور استقبال خوبی از مهاجران می‌کند و همچنین نظام سیاسی و اقتصادی بسیار آزادی دارد که زمینه پیشرفت در آن فراهم است.جالب است بدانید که بسیاری از مدیران، مسئولان و سیاست‌مداران فعلی کانادا روزی به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

نظام سیاسی آزاد این کشور بر پایه دموکراسی استوار است و حقوق شهروندی ساکنان به‌خوبی رعایت می‌شود. آب‌وهوای مناسب و امنیت بالای شهرهای این کشور باعث شده مردم این مکان را برای زندگی انتخاب کنند.

ازنظر امکانات آموزشی، کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورها است که دانشجویان را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. دریافت اقامت کانادا برای همه افراد وجود دارد به‌شرط اینکه به‌خوبی تحقیق کنید و از مشاوره افراد دارای صلاحیت بهره ببرید. هر سوالی درباره هزینه زندگی در کانادا و ساسکاچوان و تحصیل در کانادا دارید، کافی است با کارشناسان کانادا اپلای تماس بگیرید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ