تحصیل در آتلانتیک؛ یک فرصت استثنایی برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در آتلانتیک کانادا امکان‌پذیر شد! با شنیدن این عنوان اولین سوالی که برایتان پیش می‌آید این است که اصلاً آتلانتیک کجای کاناداست؟ آیا این منطقه جدید کشف شده و به کشور کانادا پیوسته است، یا اینکه از قبل منطقه‌ای به نام آتلانتیک وجود داشته که برای مهاجران ناشناخته مانده و شهرهای مطرح کانادایی مانند تورنتو و ونکوور اجازه دیده شدن به آن را نداده‌اند.
برای شناخت آتلانتیک اولین نکته اینکه این منطقه را یک استان کانادا در نظر نگیرید! زیرا آتلانتیک سرزمین پهناوری است که از چهار استان نیوبرانزویک، نیوفوندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره‌ی پرنس ادوارد تشکیل شده. جالب است بدانید که این مناطق در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده‌اند.

تحصیل در آتلانتیک

معرفی چهار استان آتلانتیک کانادا

چهار استان آتلانتیک کانادا را بهتر بشناسید:

استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک (به فرانسوی: Nouveau-Brunswick) یکی از سیزده استان و سرزمین کشور کانادا است. مردم این استان مانند کبک به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. در واقع، نیوبرانزویک را هم می‌توان یکی از استان‌های دو زبانه کانادا دانست. جمعیت این استان حدود 747101 نفر است و نیوبرانزویک در حال حاضر نیاز به نیروی مهاجر برای افزایش جمعیت این منطقه و نیروی کار برای رونق بخشیدن به بازار کار خودش دارد.
محیط امن این استان و رفتار محترمانه و دوستانه مردم نیوبرانزویک در کنار مؤسسات آموزشی با کیفیتی که این منطقه از کانادا دارد، نیوبرانزویک را به یکی از بهترین مناطق برای تحصیل در آتلانتیک و کار دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.
تحصیل نیوبرانزویک

استان نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا هم یکی از چهار استان واقع در منطقه آتلانتیک کانادا است. این استان حدود 923،598 نفر جمعیت دارد و بیشتر ساکنین آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. جالب است بدانید که پایتخت نوا اسکوشیا و بزرگ‌ترین شهر این استان همان هالیفاکس معروف است و حدود 45 درصد از جمعیت استان را در خود جای داده است.
برخی از موسسات آموزشی برتر کانادا در این منطقه واقع شده‌اند. طبق گزارش‌های ارائه شده در سال 2018، پنج دانشگاه از 20 دانشگاه برتر کانادایی که برنامه‌های کارشناسی را ارائه می‌دهند در نوا اسکوشیا قرار دارند.  
هزینه‌های زندگی در این استان کانادا مناسب است و تنوع فرهنگی و سیستم حمل و نقل مناسب این منطقه کانادا را به یک موقعیت ویژه برای مهاجران مخصوصاً کسانی که به دنبال مهاجرت تحصیلی کانادا هستند تبدیل کرده است. برای شناخت بیشتر رشته‌های تحصیلی ارائه شده در نوا اسکوشیا، بخش مؤسسات آموزشی کانادا را در سایت کانادا اپلای بررسی کنید.

تحصیل در نوا اسکوشیا

جزیره‌ی پرنس ادوارد

اگر می‌خواهید مانند یک پرنس که جزیره اختصاصی دارد و بهترین امکانات رفاهی در اختیارش است زندگی کنید، تحصیل در آتلانتیک،  مخصوصا در جزیره‌ی پرنس ادوارد این امکان را برای شما فراهم می‌کند. جمعیت ساکن در این شهر حدود 160 هزار نفر است و همین موضوع باعث شده که آرامش در جزیره حکم‌فرما باشد.
همچنین، در صورتی که به دنبال جایی برای تحصیل هستید که هم امکانات رفاهی مناسبی داشته باشد، هم بتوانید از سواحل آن لذت ببرید و هم آرامش و کیفیت مؤسسات آموزشی در آن قابل توجه باشد، جزیره پرنس ادوارد کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برایتان است.

تحصیل در پرنس ادوارد

استان نیوفاندلند و لابرادور

شرقی‌ترین استان کانادا در منطقه آتلانتیک واقع شده و نامش نیوفوندلند و لابرادور است. این استان از جزیره نیوفاوندلند و منطقه لابرادور تشکیل شده و بیشتر از 97 درصد از ساکنین آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. به همین دلیل اگر تنها زبان انگلیسی بلد هستید و قصد دارید بعد از مهاجرت یک زندگی آرام و بی‌دغدغه را تجربه کنید، استان نیوفوندلند و لابرادور می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برایتان باشد. جالب است بدانید که حدود 92٪ از جمعیت استان در جزیره نیوفاندلند ساکن هستند.
اگر به عنوان دانشجو بتوانید از یکی از موسسات آموزشی باکیفیت این استان کانادایی پذیرش بگیرید، شانس این را خواهید داشت که در یکی از امن‌ترین مناطق کانادا که مهمان‌نوازی شهروندانش شهرت جهانی دارد ساکن شوید.

تحصیل در  نیوفاندلند و لابرادور

شرایط کلی اخذ ویزای دانشجویی آتلانتیک کانادا

همان‌طور که میدانید، ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیل در آتلانتیک، اجازه تحصیلی است که به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا با هدف تحصیل تمام‌وقت در یک موسسه آموزشی معتبر وارد کانادا شوند. اگر متقاضی این ویزا هستید، باید شرایط زیر را به صورت کلی داشته باشید:
گواهی اتمام مقطع متوسطه برای پذیرش کارشناسی و مدرک پایان کارشناسی برای پذیرش کارشناسی ارشد
ثابت کنید که تمکن مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی‌تان حین تحصیل در کانادا را دارید.
برای اطمینان از سلامتی جسمی و روانی خودتان باید حتماً گواهی سلامت را هم ارائه کنید.
ثابت کنید که پس از اتمام تحصیلاتتان به کشور خودتان برمی‌گردید.
دانش اولیه زبان فرانسه یا انگلیسی را داشته باشید
در صورت حضور کمتر از 60 روز در منطقه آتلانتیک، نیازی به ارائه اجازه تحصیل ندارید.

ویزای دانشجویی آتلانتیک کانادا

اجازه کار برای دانشجویان آتلانتیک کانادا

  • دانشجو می‌تواند در دانشگاه یا خارج دانشگاه مشغول به کار شود.
  • دانشجو بر اساس مدت تحصیل  پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار در کانادا را دارد.
  • همسر دانشجو در کل مدت تحصیل وی اجازه کار در کانادا را خواهد داشت.
  • دانشجویانی که حداقل دو سال یا بیشتر در کانادا تحصیل کرده‌اند می‌توانند برای 3 سال مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را داشته باشند.
  • دانشجویان فارغ التحصیل از موسسات آموزشی استان های آتلانتیک برای پذیرش استانی نیاز به داشتن سابقه کار بعد از تحصیل ندارند.
  • داشتن پیشنهاد کار با حداقل 30 ساعت زمان در هفته مهمترین الزام برنامه مهاجرت سریع آتلانتیک برای فارغ التحصیلان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در آتلانتیک کانادا، با مشاورین کانادا اپلای در ارتباط باشید. ما رویای شما را برای تحصیل در مناطق امن، زیبا و درجه یک کانادایی برآورده می‌کنیم.
هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ