تحصیل، کار و زندگی در کانادا

کانادا به مکانی ایده‌آل برای تحصیل در مقاطع آموزش عالی تبدیل شده است که مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی آینده است. هم‌چنین این کشور با بحران نیروی کار مواجه است و همین سبب شده که کار کردن در این کشور متقاضیان زیادی هم از جانب کارفرمایان و هم از جانب اتباع سایر کشورها داشته باشد. زندگی در کانادا نیز یکی از آرزوهای بسیاری از مردم در جهان است که به شرایط اجتماعی، آزادی، درآمد مناسب و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است. 

برای مهاجرت و زندگی در کانادا، روش‌های مختلفی وجود دارد. دو روش مطمئن و قابل دسترس برای تمامی افراد، تحصیل و کار کردن است. در حقیقت از این طریق، افراد زیادی می‌توانند با هزینۀ کمتری نسبت به روش‌های سرمایه‌گذاری، به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور زندگی کنند. 

اما چرا کانادا را برای تحصیل، کار و زندگی انتخاب کنیم؟ زیرا کانادا مکانی عالی برای زندگی و کار است. دانشجویان و شهروندان کانادا به خوبی به این موضوع واقف هستند و کل جهان نیز این را می‌داند. بسیاری از دانشگاه‎های کانادا دارای رتبه‎های معتبر بین‌المللی هستند و استراتژی‌های جدید، بر افزایش تعداد دانشجویان خارجی تأکید دارد. هم‌چنین کانادا به عنوان از میان 60 کشور جهان برای پایداری کلی، تأثیر فرهنگی، کارآفرینی، تأثیر اقتصادی و از همه مهم‌تر کیفیت زندگی دومین کشور جهان پس از آلمان است.

هر چند پاسخ پرسش ما در همین چند جملۀ بالا خلاصه می‌شود، اما بهتر است برای داشتن اطلاعات بهتر و بیشتر، این مطلب را بخوانید تا برای انتخاب کشور مقصدتان به جهت تحصیل، کار و زندگی اطمینان کامل را حاصل نمایید.

 

 

تحصیل در کانادا 

اولین ویژگی مهم تحصیلات دانشگاهی در کانادا این است که برنامۀ آموزشی کانادا/ف دانشجویان خارجی را ترغیب می‌کند که در طول تحصیلات لیسانس یا کارشناسی ارشد خود به دنبال شغل باشند و پس از فارغ‌التحصیلی نیز برای فرصت‌های شغلی در کشور بمانند. در نتیجه دانشجویان می‌توانند اطمینان داشته باشند که پس از تحصیل در این کشور، امکان اقامت گرفتن و شهروندی کانادا برایشان میسر خواهد بود. 

تورنتو، مونترال، ونکوور ، اتاوا و کبک بیشترین جمعیت دانشجویی خارجی را پوشش می‌دهند و همۀ این شهرها دارای فضایی زنده و پر جنب و جوش هستند. در کانادا، دانشجویان می‌توانند زندگی دلپذیر دانشگاهی را با فعالیت‌های تفریحی متنوع و سرگرم کننده ترکیب کنند.

 

چرا باید در کانادا به دانشگاه رفت؟

برخی از دلایل اصلی برای این که چرا باید از نظر تحصیل در خارج از کشور به کانادا جدی فکر کرد عبارتند از:

1.انگلیسی در همه جا کارگشا است. شما با دانستن زبان انگلیسی و حتی بدون بلد بودن زبان فرانسه، که زبان دوم این کشور است، می‌توانید همه جا و با همه کس ارتباط برقرار کنید.  

2.بسیاری از دانشگاه‌های کانادا از نظر رنکینگ و اعتبار علمی، جزو برترین‌های جهان هستند. دانشگاههای تورنتو، بریتیش کلمبیا، مک گیل، مونترال و آلبرتا از این جمله‌اند. 

3.محیطی بین‌المللی و جهانی با تنوع قومی بالا را تجربه کنید و به خاطر داشته باشید که زبان اول بیش از 50٪ از ساکنان کانادا، انگلیسی نیست. 

4.در یک کشور امن با با میزان جرم پایین تحصیل و زندگی کنید. 

5.دانشگاه‌های کانادا بر تحقیقات متمرکز هستند و شما می‌توانید درگیر آزمایش‌ها و پروژه‌های کاربردی شوید. 

6.زمان تحصیل در کانادا کمتر از جاهای دیگر است. معمولاً دورۀ کارشناسی سه سال طول می‌کشد و دورۀ کارشناسی ارشد می‌تواند از یک تا سه سال به طول بیانجامد.

7.برنامه‌های دانشگاه از طریق سخنرانی‌های اساتید، همراه با کارگاه‌ها، کار گروهی، تکالیف و پروژه‌ها ارائه می‌شود.

8.فضای کلاس دانشگاهی در کانادا بسیار باز و دوستانه است و اساتید صرفاً راهنماهایی هستند که به دانشجویان کمک می‌کنند تا به صورت مستقل درس بخوانند.

 

رشته‌های محبوب تحصیلی در کانادا

برخی از محبوب‌ترین گزینه‌های تحصیل که دانشجویان بین‌المللی در ثبت نام می‌کنند، عبارتند از:

1.تجارت یا بیزینس که بهترین دانشگاه‌ها برای آن مک گیل، تورنتو و بریتیش کلمبیا هستند. 

2.علوم زیست محیطی که مهم‌ترین دانشگاههای ارائه دهندۀ آن کلگری و آلبرتا هستند. 

3.علوم اجتماعی اعم از روانشناسی، روابط بین الملل، علوم سیاسی  که در دانشگاههای کنکوردیا، سیمون فریزر و دانشگاه غربی انتاریو فرصت تحصیل در این رشته‌ها وجود دارد. 

4.مهندسی و فناوری که می‎توان در دانشگاه‌های زیادی از کانادا در رشته‌های متنوع مهندسی تحصیل کرد.

5.علوم پزشکی که دانشگاههای مک مستر، یورک و ساسکاچوان برای تحصیل در آن مناسب هستند.

6.هنر که فضای تخصصی آن برای تحصیل در دانشگاه ویندزور، دانشگاه کارلتون و دانشکدۀ فیلم تورنتو فراهم می‌شود. 

 

البته باید در نظر داشت که این لیست کوچک، نمی‌تواند پاسخگوی تمامی پرسش‌های شما برای تحصیل در کانادا باشد. قطعاً بهترین روش برای یافتن دانشگاه مناسب در کانادا برای تحصیل، استفاده از مشاورۀ افراد کارشناس در امور تحصیل در کانادا است که شما را به بهترین شکل برای انتخاب دانشگاه مورد نظر یاری کنند. کارشناسان ما در کانادا اپلای برای این انتخاب مهم، با کمال میل در خدمت شما هستند.

 

اپلای کانادا

 

کار درکانادا

دلایل زیادی باعث می‌شود که کار کردن در کانادا، آرزوی بسیاری از افراد باشد. از جملۀ این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

1.کانادا به لحاظ اقتصادی کشوری قوی و دارای استانداردهای بالای کاری است. 

2.کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. 

3.نرخ بیکاری درکانادا پایین‌تر از کشورهای دیگر است.

4.کشور در محاسبات کوانتومی، اکتشافات پزشکی، علوم فضایی و فنآوری پیشرفته است و برای افراد متخصص در این رشته‌ها، فضای کاری مناسبی فراهم است. 

5.کانادا یکی از آرام‌ترین کشورها در جهان است و این موضوع در محیط کار نیز صدق می‌کند.

6.کانادا یکی از آزادترین کشورهای جهان است و بنابراین اقلیت‌ها در محیط کار آرامش زیادی دارند. 

7.کانادا یک کشور چند ملیتی است و به همین جهت افراد مهاجر در آن احساس دورافتادگی و اقلیت بودن نمی‌کنند. 

8.مردمان کانادا افرادی مودب هستند و این ادب و احترام در محیط کار همواره وجود دارد. 

9.میزان رضایت عمومی افراد در محیط کار ما به طور مداوم بالا می‎رود. 

10.کانادا دارای ثبات اقتصادی است و بنا بر اظهارات جاستین ترودو، «مکانی عالی برای سرمایه گذاری» به شمار می‌رود. 

11.ساختارهای مالیاتی کانادا در بین کشورها بالاترین نیست، اما پایین‌ترین هم نیست. در حقیقت ساختار مالیاتی کانادا به صورت مناسب و منطقی است. 

12.فضای کاری در کانادا قابل اعتماد و شفاف است. 

13.با توجه به این که 4 از 10 بانک برتر جهان کانادایی هستند، بانکها و سیستمهای بانکی کانادا بسیار قابل اعتماد و قوی هستند و سرمایه‌گذاری در این کشور دچار تزلزل نمی‌شود. 

14.در کانادا برای کارکنان سیستم خدمات درمانی، مزایای کاری، تعطیلات و مرخصی‌های باحقوق از جمله مرخصی زایمان و مرخصی پدرانه وجود دارد. 

15.برای کار قانونی در کانادا، افراد یا باید شهروند باشند یا اقامت دائم یا مجوز کار را از دولت کانادا اخذ کنند و از آنجایی که نرخ بیکاری در این کشور وجود ندارد، کار غیرقانونی نیز در این کشور معنایی ندارد. 

16.کار کردن به صورت قانونی در کانادا به کسب اقامت و زندگی در این کشور منتهی خواهد شد.  

 

در نظر داشته باشید که برای کار و زندگی در کشوری با این مزایا، باید از مشاوران مهاجرتی کمک بگیرید تا پروندۀ مهاجرتی‌تان بدون اتلاف وقت در جریان بیفتد و هیچ گونه ابهام یا مشکلی در کار شما پیش نیاید. پس کار خود را به ما بسپارید و نگران هیچ مشکل احتمالی نباشید.

 

کار در کانادا

 

زندگی در کانادا

سال‌هاست که کانادا بهشت افراد مهاجر از سراسر جهان است و گوی رقابت را از آمریکا که زمانی بسیاری از مردم رویای زندگی در آن را داشتند، ربوده است. در حال حاضر، تقریباً نیمی از میلیونرهای کانادا یا مهاجر هستند یا از نسل دومی هستند  که ساکن این کشور شده‌اند و این موضوع، در مقایسه با آمریکا که تنها یک سوم افراد ثروتمند آن مهاجر هستند، حایز اهمیت است.

دلایل زیادی وجود دارد که کانادا نه تنها یک مکان عالی برای کار است بلکه مکانی مناسب برای زندگی آرامش بخش و سلامت است. کمتر کسی است که شهروند کانادا باشد و علاقۀ ترک کردن این کشور را داشته باشد. در کشور کانادا مردمانی باهوش، مهربان، آگاه ، هوشیار و کاملاً دلسوز و خوش برخورد زندگی می‌کنند. 

کشور کانادا نیز از نظر موسیقی، فناوری پیشرفته، خلاقیت و علم بسیار پیشرو است. در کانادا فرصت‌های شغلی برای همۀ افراد با هر سطح سواد و توانایی فراهم است. در اینجا به چند دلیل که کانادا را یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت و زندگی راحت می‌کند، اشاره می‎کنیم.

 

مزایای زندگی در کانادا 

1.کانادا کشوری چند فرهنگی و پذیرای مهاجران است

کانادا در در دهۀ 1970 سیاستی را برای ترویج چندفرهنگی پذیری اتخاذ كرد و از آن زمان تاكنون، این روحیه بخش مهمی از هویت كانادا بوده است. کانادا یکی از بالاترین نرخ مهاجرت سرانه در بین کشورهای توسعه یافته را دارد و زندگی مردم از همۀ فرهنگ‌ها با هم و در کنار هم، باعث می‌شود که افراد بتوانند با هم در صلح و صفا زندگی کنند، از هم مهربانی بیاموزند و به هم دوستی یاد بدهند.

 

2.کانادا یکی از آزادترین کشورها در جهان برای جنسیت‌ها است

فراتر از چند فرهنگی بودن، کانادا به دلیل تنوع و فراگیر بودن آزادی نیز معروف است. این کشور از جامعۀ افراد با گرایش‌های جنسی مختلف حمایت می‎کند. فضای این کشور برای زنان بسیار آزاد است و حقوق اساسی زنان از قبیل رای گیری، دسترسی به کنترل تولد و سقط جنین وجود دارد. زنان کانادایی از میزان مشارکت نیروی کار بالایی برخوردار هستند و هر چند که  هنوز می‌توانند رشد بیشتری کنند، اما به فراخور توانایی‌هایشان از پست‌های مدیریتی برخوردار هستند. 

 

3.کانادا دهمین اقتصاد بزرگ جهان است

اگرچه کانادا دارای منابع طبیعی بسیاری است، اما اقتصاد کانادا بر پایۀ آن بنا نشده است. کانادا کشوری است که اقتصاد خود را از طریق تولید و خدمات محور به دست می‎آورد. این موضوع باعث ثبات اقتصادی شده و در نهایت سبب رشد سالانۀ اندک اما پایداری می‌شود.

 

4.سیستم آموزشی کانادا در سطح استانداردهای جهانی است

کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی دنیا سرانۀ آموزش و پرورش بالایی دارد و به عنوان تحصیل کرده ترین کشور در جهان شناخته شده است. سیستم آموزش عمومی کانادا به عنوان یکی از بهترین نظام‌های آموزشی جهان شناخته می‌شود و دارای برخی از دانشگاه های برتر جهان است.

 

5.صنعت فن آوری کانادا به سرعت در حال رشد است

بخش فناوری سریع‌ترین صنعت در حال رشد در کانادا است که آیندۀ خوبی را برای کانادا رقم می‌زند، زیرا نیاز به متخصصان فن آوری روز به روز بیشتر می‎شود. پشتیبانی و سرمایه گذاری دولت در صنعت فناوری کانادا قوی است. این کشور به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصد انتخاب کارفرمایانی است که به دنبال استعداد فنی ماهر هستند. 

 

6.کانادایی‌ها از دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی جهانی با استانداردهای بالا برخوردار هستند

سیستم مراقبت های بهداشت جهانی کانادا در دهۀ 1960 به تصویب رسیده است. براساس این برنامه، هر استان یا ایالت کانادا دارای یک برنامۀ مراقبت‎های بهداشتی است که افراد می‌توانند بدون پرداخت هزینه‎ای از خدمات درمانی مانند ویزیت های بیمارستانی یا دسترسی به پزشکان بهره ببرند. بر همین اساس کانادا یکی از بالاترین میزان امید به زندگی در جهان را دارد. 

 

7.کانادا بهترین مزایا، تعطیلات و مرخصی با حقوق مرخصی را در آمریکای شمالی دارد

کانادا یک کشور مترقی است که سیاست‌های بسیاری برای محافظت از نیروی کار خود در پیش گرفته است. این تنها کشور در آمریکای شمالی است که دارای مرخصی اجباری است و دارای 2 هفته تعطیلات با حقوق است. کانادایی‎ها همچنین دسترسی به انواع حمایت‌های مالی از جمله بیمۀ اشتغال، امنیت سالمندی، برنامۀ بازنشستگی کانادا و مزایای مراقبت از کودکان را تضمین می‌کند.

 

8.کانادا بسیار امن است

کانادا در بین 10 کشور برتر امن جهان در نظرسنجی ها و شاخص های مختلف قرار دارد. میزان جرم و جنایات کانادا پایین است و از زمان اوج خود در دهه 80 کاهش یافته است.

 

9.بانک‌های کانادا بسیار پایدار هستند

سالهاست که بانک‌های کانادا دارای بالایی هستند و شما می‌توانید به راحتی و بدون هیچ نگرانی‌ای پول خود را به یک بانک بزرگ واریز کنید زیرا  بانک‎های کانادا از سال 1983 ورشکسته نشده‌اند. 

 

10.کانادا مکانی زیبا برای زندگی است

هیچ شکی وجود ندارد که کانادا دارای مناظر طبیعی زیبایی برای لذت بردن است. این کشور صدها پارک، مکان‌های تاریخی و مسیرهای پیادهروی در سطح کشور دارد.

 

11.کانادا دارای یک سیستم سیاسی پایدار و دموکراتیک است.

سیستم سیاسی پایدار کانادا، امنیت روانی و اقتصادی را در این کشور پایدار می‌نماید. 

 

 

و سخن آخر این که زندگی در کانادا برای شما و خانواده‌تان مزایای زیادی دارد. چیزهایی که باعث می‌شود در مقایسه با مهاجرت به بسیاری از کشورهای دیگر، کمتر دچار مشکل شوید و به راحتی این کشور را به عنوان خانۀ دوم خود بپذیرید. تنها برای مهاجرت به آن، باید از افراد کارآمد و کاربلد کمک گرفت تا شما را به سرمنزل مقصود و هدف نهایی‌تان که زندگی در کانادا است، برسانند. همکاران ما در کانادا اپلای پاسخگوی هر گونه سوال شما هستند.

 

https://www.mastersportal.com/articles/2071/5-convincing-arguments-that-will-make-you-want-to-study-in-canada-in-2020.html

https://www.randstad.ca/job-seeker/career-resources/working-in-canada/why-canada-is-great-place-to-live-and-work/

https://www.canadavisa.com/work-in-canada.html#gs.dayk12

https://www.randstad.ca/job-seeker/career-resources/working-in-canada/11-reasons-canadas-an-awesome-place-for-new-immigrants/

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ