چگونه پرداخت اپلیکیشن فی کانادا را به ساده‌ترین روش انجام دهید؟

 

یکی از مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، پرداخت اپلیکیشن فی است. پس از اینکه تصمیم گرفتید برای چه برنامه تحصیلی و چه دانشگاهی درخواست دهید، باید از وب‌سایت دانشگاه فرم درخواست را دانلود کنید؛ سپس آن را پر کنید و همراه با مدارک برای دانشگاه مورد نظر خود بفرستید. در این مرحله لازم است اپلیکیشن فی را بپردازید. دانشگاه این هزینه را بابت بررسی درخواست شما دریافت می‌کند.

از طرف دیگر، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برای اکثر درخواست‌های ویزا هزینه دریافت می‌کند که شامل هزینه‌های اقامت موقت، هزینه‌های اقامت دائم و هزینه‌های بیومتریک است. این هزینه‌ها صرف نظر از ملیت یا کشور مبدأ شما یکسان است.

یکی از مسائلی که متقاضیان ایرانی با آن مواجه هستند، پرداخت اپلیکیشن فی است؛ زیرا شما باید حساب دلاری داشته باشید تا بتوانید هزینه‌ها را به‌صورت آنلاین واریز کنید. مشخص است افرادی که از ایران برای یک دانشگاه کانادایی درخواست می‌دهند یا متقاضی دریافت مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا هستند، حساب دلاری ندارند و امکان واریز وجوه به‌صورت آنلاین برای آن‌ها وجود ندارد. در این مقاله راحت‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای پرداخت اپلیکیشن فی کانادا را معرفی می‌کنیم و در مورد هزینه‌هایی که باید پرداخت کنید، توضیح می‌دهیم.

 

هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌های کانادا

هزینه اپلیکیشن فی برای هر دانشگاه و کالجی در کانادا متفاوت است؛ اما به‌ طورکلی هزینه‌ای بین 40 تا 250 دلار و به‌طور میانگین 100 دلار کانادا را برای آن در نظر بگیرید. این هزینه صرف ارائه خدمات زیر به متقاضیان می‌شود:

 • خدمات درخواست آنلاین به‌صورت 24 ساعته و 7 روز هفته.
 • دانشگاه‌های کانادا هرساله بیش از 200 هزار درخواست از سراسر دنیا دریافت می‌کند و باید همه آن‌ها را بررسی و پردازش کند.
 • هر ساله هزاران ریز نمرات الکترونیکی و چاپی از متقاضیان دریافت می‌شود. وظیفه دانشگاه این است که مطمئن شود رونوشت شما به حساب شما پیوست و ارسال شده است.
 • مرکز تماس با مشتریان پشتیبانی از طریق تلفن، ایمیل و چت زنده را در ساعات طولانی و در فصول شلوغ ارائه می‌دهد تا متقاضیان را در طول فرایند راهنمایی کند.

تا وقتی هزینه اپلیکیشن فی را پرداخت نکنید، اطلاعات و مدارک شما مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. مدارکی که معمولاً دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند شامل اطلاعات شخصی و هویتی، رزومه تحصیلی و شغلی، علایق پژوهشی، مدارک تحصیلی و ریز نمرات دوره‌های تحصیلی پیشین، نمرات آزمون‌های TOFEL GRE, GMAT, IELTS و غیره، SOP، توصیه‌ نامه‌ها ورشته و زمان شروع تحصیل شما است. البته بعضی دانشگاه‌ها مدارک دیگری هم نیاز دارند که باید از وب‌سایت دانشگاه آن‌ها را دریافت کنید. این مدارک را باید همراه با فرم درخواست خود ارسال کنید و هزینه اپلیکیشن فی را هم بپردازید. تا وقتی که این هزینه پرداخت نشود، مدارک شما مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

نکاتی که هنگام پرداخت اپلیکیشن فی کانادا باید در نظر بگیرید

برخی نکات که قبل از پرداخت اپلیکیشن فی کانادا باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

 • دانشگاه‌های کانادا در صورت انصراف، هزینه اپلیکیشن فی را عودت نمی‌دهند.
 • در بعضی از دانشگاه‌ها، پس از اینکه اپلیکیشن فی را پرداخت کردید و مدارک را فرستادید، امکان اصلاح و دخل و تصرف در آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین دقت کافی را به خرج دهید تا از هرگونه اشتباه جلوگیری به عمل آید. اما بعضی دیگر از دانشگاه‌ها امکان پیوست کردن مدارک تکمیلی و توصیه‌نامه‌ها را به دانشجو می‌دهند.
 • هزینه اپلیکیشن فی را قبل از پایان یافتن ددلاین آن پرداخت کنید. این هزینه برای هر دانشگاه متفاوت است و شما تا پایان وقت محلی دانشگاه فرصت پرداخت دارید. هزینه‌های درخواست را نمی‌توان به تعویق انداخت و فقط برای یک سال درخواست اعتبار دارد.

همان‌طور که گفته شد، غیر از پرداخت هزینه درخواست دانشگاه، در صورت مورد موافقت قرار گرفتن درخواست شما و اخذ پذیرش از دانشگاه، باید اپلیکیشن فی‌های مربوط به پردازش‌های دولتی کانادا را هم پرداخت کنید. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

اپلیکیشن فی برای درخواست اخذ اقامت موقت، دائم و بیومتریک

هزینه‌های پردازش دولتی برای ویزای اقامت موقت یا دائم به تعداد اعضای خانواده که متقاضی اصلی را همراهی می‌کنند، بستگی دارد. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها ممکن است بدون اطلاع قبلی توسط IRCC تغییر کنند.  

هزینه‌های اقامت موقت

هزینه‌های اقامت موقت بسته به نوع ویزا از برنامه‌ای به برنامه دیگر متفاوت است.

هزینه‌های مجوز تحصیل

دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در بهترین مؤسسات آموزشی جهان در کانادا باید با ویزای تحصیلی به کانادا بیایند. دانشجویان هنگام درخواست مجوز تحصیل ملزم به پرداخت هزینه‌های زیر هستند:

 • مجوز تحصیل 150 دلار برای هر نفر
 • تمدید مجوز تحصیل 150 دلار
 • هزینه‌های بیومتریک

هزینه‌های ویزای توریستی 

کسانی که به دلایل مختلف مانند دیدار آشنایان قصد سفر به کانادا را دارند، باید برای ورود به کانادا ویزای توریستی دریافت کنند. هزینه‌های این ویزا به‌صورت زیر است:

 • ویزیتور یا سوپر ویزا برای یک یا چند بار ورود به کانادا برای هر نفر: 100 دلار
 • ویزای توریستی برای یک یا چند بار ورود به کانادا برای یک خانواده 5 نفره یا بیشتر (همه اعضای خانواده باید هم‌زمان درخواست دهند): 500 دلار
 • درخواست مجدد ویزای توریستی: 100 دلار 

هزینه‌های مجوز کار

هزینه مجوزهای کار در کانادا صرف نظر از صنعتی که در آن کار می‌کنید یا جریانی که تحت آن درخواست می‌کنید، یکسان است.

 • مجوز کار برای هر نفر: 155 دلار
 • مجوز کار برای یک گروه متشکل از 3 نفر یا بیشتر از هنرمندان (همه هنرمندان و کارکنان باید هم‌زمان درخواست دهند): 465 دلار
 • مجوز کار آزاد برای هر نفر: 100 دلار
 • بازیابی مجوز کار: 355 دلار

هزینه‌های اقامت دائم

هزینه‌های اقامت دائم بسته به جریان مهاجرتی که برای آن درخواست می‌کنید، از برنامه‌ای به برنامه دیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که پس از تأیید اپلیکیشن شما، باید مبلغی را به‌عنوان فی اقامت دائم (Permanent Residence Fee)، پرداخت کنید. این هزینه، هزینه جداگانه‌ای است که باید توسط همه متقاضیان تأیید شده صرف نظر از اینکه تحت چه برنامه‌ای درخواست می‌کنند، پرداخت شود.

هزینه‌های مهاجرت تجاری

کسانی که مایل به مهاجرت به کانادا از طریق جریان‌های مهاجرت سرمایه‌گذار، کارآفرین یا خوداشتغال هستند، باید اپلیکیشن فی‌های زیر را بپردازند:

 • متقاضی اصلی: 1575 دلار
 • همسر، شریک زندگی مشترک: 825 دلار
 • فرد تحت تکفل که در حال تحصیل باشد : 225 دلار به‌ازای هر فرد وابسته

کسانی که برای برنامه‌های مهاجرتی یک استان خاص درخواست می‌کنند، ممکن است لازم باشد هزینه‌های دیگری را که توسط اداره مهاجرت استانی تعیین می‌شود، بپردازند.

هزینه‌های بیومتریک

هر فردی که یکی از اپلیکیشن‌های زیر را ارسال می‌کند، باید اثر انگشت و یک عکس (بیومتریک) داشته باشد:

 • ویزای بازدیدکننده
 • مجوز کار یا تحصیل
 • اقامت دائم
 • پناهندگی

هزینه‌های بیومتریک به‌صورت زیر است:

 • متقاضی به‌تنهایی 85 دلار کانادا
 • خانواده‌هایی که به‌صورت هم‌زمان درخواست می‌کنند حداکثر هزینه کل 170 دلار کانادا
 • گروه‌های 3 یا بیشتر از هنرمندان اجراکننده و کارکنان آن‌ها حداکثر هزینه کل 255 دلار کانادا

توجه داشته باشید که هزینه‌های ویزا و سایر هزینه‌های قانونی سالانه توسط دولت کانادا بازبینی می‌شود و تغییر پیدا می‌کند. این هزینه‌ها از آخر آپریل 2022 افزایش خواهد داشت.

 

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی کانادا

تمام هزینه‌های اپلیکیشن فی کانادا را می‌توانید به سه روش پرداخت کنید:

 • پرداخت به‌صورت آنلاین با استفاده از مسترکارت و ویزاکارت
 • پرداخت آفلاین به این صورت که یک مسترکارت یا ویزاکارت خریداری کنید و اطلاعات آن را روی فرم درخواست دانشگاه وارد کنید و برای دانشگاه به‌صورت ایمیل یا فکس ارسال کنید.
 • حواله بانکی

نقل‌وانتقال پول بین بانک‌های ایران و بانک‌های کشورهای خارجی به‌راحتی امکان‌پذیر نیست و مسترکارت یا ویزاکارت هم در دسترس همه ایرانیان قرار ندارد. پس چگونه می‌توانید اقدام به پرداخت اپلیکیشن فی کانادا و ثبت‌نام در دانشگاه‌های معتبر آن کشور و همچنین اخذ ویزا کنید؟

شرکت وینا پرداخت این مشکل را برای شما حل می‌کند. با استفاده از وینا پی می‌توانید اپلیکیشن فی را با راحت‌ترین، امن‌ترین و سریع‌ترین حالت ممکن پرداخت کنید. پرداخت اپلیکیشن فی کانادا با شرکت وینا پرداخت این مزیت را هم دارد که این شرکت در کانادا دارای دفتر است و از همان جا می‌تواند تمام پرداختی‌های شما را انجام دهد. با کارشناسان و مشاوران متخصص و حرفه‌ای کانادا اپلای می‌توانید صفر تا صد مهاجرت تحصیلی کانادا را انجام دهید و از بهترین دانشگاه‌های کانادا پذیرش دریافت کنید.

 

 

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ