چه کسی گفته اخذ شهروندی کانادا سخت است؟

افراد زیادی فکر می‌کنند که مهاجرت به کانادا و اخذ شهروندی آن آسان نیست. اما این تصور که مهاجرت به کانادا، سخت و یا نشدنی است، کاملاً در اشتباه است. اگر کسی به شما در مورد سختی‌های اقامت و شهروندی کانادا گفت، پاسخ بدهید که چه کسی گفته اخذ شهروندی کانادا سخت است؟

طبیعی است که برای درخواست موفقیت‌آمیز و تأیید ادارۀ مهاجرت کانادا، اقامت در این کشور و در نهایت شهروندی، مراحل زیادی وجود دارد، اما همه می‌دانیم که مهاجرت، به خصوص برای ایرانی‌های فرایندی زمان‌بر است. گاهی نیز باید برای مهاجرت هزینه‌های زیادی را متقبل شد. اما اگر شما با آگاهی برای این کار اقدام کنید و از متخصصین کمک بگیرید، می‌توانید این فرایند را کم سریع‌تر و هزینه‌تر کنید. 

این روزها کشور کانادا به دلیل کم شدن نیروی کار و نیروی جوان، و بالا رفتن سن کلی جامعه، نیاز به نیروهای جوان، فعال، پویا و کارآمد دارد و این بزرگ‌ترین دلیلی است که شما باید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. شما می‌توانید با اقدام به روش‌های مختلف، جایگاه‌های اجتماعی متفاوتی را در این کشور به دست آورید که در نهایت منجر به اخذ شهروندی آن می‌شود. 

اما باید نخست اطلاعات کافی در مورد شیوه‌های مهاجرت به کانادا را به دست آورید. شما پس از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چگونه می‌توانید از طریق دریافت اقامت دائم، ویزای کاری، ویزای توریستی و ویزای تحصیلی کانادا به این کشور مهاجرت کنید. هنگامی که اقامت کانادا را به دست آوردید، پس از چند سال و طی مراحل موفق به دریافت شهروندی این کشور نیز خواهید شد. 

اکسپرس اینتری ؛ راهی مطمئن برای اخذ اقامت و شهروندی کانادا

یکی از برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری (Express Entry) است. دولت کانادا از طریق این برنامه به مهاجران اجازه می‌دهد تا به عنوان نیروی کار ماهر در کانادا زندگی و کار کنند. این سیستم به ادارۀ و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می‌دهد تا مهاجرانی که ماهر هستند را به طور فعال ارزیابی، استخدام و انتخاب کند. 

افرادی باید دارای صلاحیت‌های مربوطه تحت برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال باشند. در این سیستم مهاجرتی، شما با پروفایل شخصی خود ثبت نام می‌کنید. ادارۀ مهاجرت کانادا امتیازهای شما را بررسی می‌کند. در صورتی که امتیاز مناسب را به دست آوردید، باید منتظر دعوتنامه از سوی دولت کانادا باشید تا به زودی اقامت و پس از چند سال شهروندی کانادا را به دست آورید.

شیوۀ انتخاب افراد برای اکسپرس اینتری به چهار صورت نیروی متخصص فدرال، تجربۀ فدرال، تجربۀ کانادایی و بخشی از پذیرش استانی است:

1. برنامۀ کارگران متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program: FSWP)

2. برنامۀ تاجران متخصص فدرال (The Federal Skilled Trades Program: FSTP)

3. دسته‌بندی تجربۀ کانادایی (The Canadian Experience Class: CEC)

هم‌چنین برنامۀ اکسپرس اینتری به عنوان بخشی از پذیرش استانی، به استان‌ها و مناطق خاص اجازه می‌دهد تا از طریق این سیستم، به جذب کاندیداهای مناسب به عنوان بخشی از برنامه‌های نامزدی استانی استفاده کنند تا بتوانند نیروی کار در آن منطقه یا استان را فراهم کنند.

فراموش نکنید که کشور کانادا نیاز به نیروی کار دارد و شما با کمی دقت و مهارت در گردآوری مدارک خود، خواهید توانست از طریق اکسپرس اینتری، به کانادا مهاجرت کنید و اقامت و شهروندی این کشور را به دست آورید. ما می‌توانیم با دقت لازم این فرایند را برای شما انجام دهیم. 

لینک کانادا با بحران نیروی کار مواجه است 

اینجا کلیک کنید.

 

بررسی صلاحیت شما برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

اگر می‌خواهید ببینید که آیا واجد شرایط درخواست برای اکسپرس اینتری هستید، در سایت‌های مهاجرتی کانادا مانند کانادا اپلای، در مورد این ویژگی‌های خود توضیح دهید و به پرسش‌هایی دربارۀ ملیت، سن، توانایی زبانی، اعضای خانواده، تحصیلات، تجربۀ کاری و جزئیات مربوط به هر پیشنهاد کاری پاسخ دهید. 

بر اساس پاسخ‌های شما، کارشناسان ما در کانادا اپلای به شما خواهند گفت که واجد شرایط چه برنامه‎هایی هستید. بنابراین تا آنجا که می‌توانید با دقت و جزئیات پاسخ دهید. اگر واجد شرایط اکسپرس اینتری هستید، لیست دقیق دستورالعمل‌های مربوط به اقدامات اکسپرس اینتری به قرار زیر است:

1. بررسی صلاحیت و ارزشیابی نمرۀ خود در سیستم ارزش‌گذاری اکسپرس اینتری.

2. آماده سازی مدارک و مستندات. شما برای بعضی از مدارک مانند زبان نیاز به زمان زیادی دارید. بنابراین هر چه سریع‌تر برای تکمیل مدارک زبان خود اقدام کنید. 

3. ارسال مدارک از طریق پروفایل شخصی اگر واجد شرایط باشید دولت کانادا شما را در گروه کاندیداهای خود قبول خواهد کرد. اگر مدارک شما کامل باشد، ظرف 6 ماه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

4. دعوت نامه دریافت کنید و برای اقامت دائم اقدام کنید. دولت کانادا برای داوطلبانی که بالاترین امتیاز را دارند، دعوتنامه ارسال می‌کند. شما 90 روز پس از دریافت دعوتنامه، فرصت دارید تا درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه دهید.

5. برای اقامت دائم اقدام کنید تا طی چند سال شهروندی کانادا را به دست آورید. 

دریافت اقامت و شهروندی کانادا از طریق کفالت خانوادگی

پیوند خانوادگی همچنان سنگ بنای سیاست‌های مهاجرتی کانادا است. خانواده‌ها در کانادا می‌توانند از بستگان خود حمایت کنند تا برای اقامت دائم به کانادا بیایند. شهروندان کانادایی و افرادی با اقامت دائم می‌توانند خانوادۀ خود را به کانادا دعوت کنند و از آنها حمایت کنند.

 افرادی که می‌توانند کفالت شما را بر عهده بگیرند و شما را در مسیر شهروندی کانادا حمایت کنند عبارتند از: همسر، پدر و مادر برای فرزندان زیر 22 سال (که البته در برخی موارد استثنائاتی در این مورد وجود دارد). البته حال حاضر فرزندان نمی‌توانند کفالت پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را بر عهده بگیرند. با این حال، شما با کمک کارشناسان ما در کانادا اپلای، شما می‌توانید از طریق سوپر ویزا (Super Visa) به کانادا و نزد فرزندان و یا نوه‌هایتان بروید.

دریافت اقامت و شهروندی کانادا از طریق ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ (Startup Visa) کانادا یک گونه ویزای کاری است که کارآفرینان می‌توانند با راه‌اندازی کسب‌ و کار جدید آن را به دست آورند. این ویزا به جهت اشتغال‌زایی و ایجاد فعالیت‌های کاری خلاقانه و جدید به افراد داده می‌شود. شما می‌توانید با ایده‌های استارتاپی خود دست به تاسیس یک شرکت نوپا زده و کسب‌وکار جدیدی را در کشور کانادا ایجاد کنند. 

شرایط دریافت اقامت و شهروندی از طریق ویزای استارتاپ

نخستین شرط دریافت ویزای استارتاپ داشتن یک ایدۀ نو و خلاقانه در زمینۀ کسب و کار است. سپس باید این این ایده به یکی از کمپانی‌های حمایت‌کنندۀ استارتاپ ارائه شده و نامۀ تأییدیه دریافت شود. این گام‌های نخست باعث می‌شود که مراحل درخواست ویزای استارتاپ، اقامت و شهروندی کانادا به جریان بیفتد.

بنابراین به طور خلاصه می‌توان گفت شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا عبارت است از:

1. داشتن یک کسب‌وکار واجد شرایط 

2. نامۀ تاییدیه از یکی از کمپانی‌های حامی استارتاپ شما 

3. تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسه 

4. داشتن 10% از مبلغی که سهام شرکت شما را تشکیل می‌دهد. 

5. و در نهایت اینکه 4 نفر دیگر به همراه شما می‌توانند به عنوان صاحب سهام درخواست ویزای استارتاپ کنند.

کمپانی‌های حامی استارتاپ در کانادا

سه کمپانی در کانادا وجود دارند که از کسب و کارهای جدید حمایت می‌کنند. این شرکت‌ها عبارت‌اند از: صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Venture capital funds)، گروه فرشتگان سرمایه‌گذاری (Angel investor groups) و بیزینس اینکوباتورز  (Business incubators)

شما برای دریافت نامۀ حمایت از هر یک از این کمپانی‌ها باید مبلغ مشخصی برای سرمایه‌گذاری داشته باشید. مبلغ سرمایه‌گذاری برای هر یک از این کمپانی‌ها عبارتست از:

1. صندوق‌های سرمایه‎گذاری و شرکت‌های تابعه: حداقل 200 هزار دلار کانادا

2. گروه فرشتگان سرمایه‌گذاری: حداقل 75 هزار دلار کانادا 

3. شرکت بیزینس اینکوباتورز: حداقل 75 هزار دلار کانادا

پس از این که یکی از این شرکت‌ها برای استارتاپ شما نامۀ تأییدیه صادر کند، شما می‌توانید دریافت ویزای استارتاپ کرده و سپس اقامت و شهروندی کانادا را به دست آورید. 

از آن جایی که در فرایند ویزای استارتاپ شما نیاز دارید مبالغی را به شماره حساب‌های کانادایی واریز کنید، بهترین راه این است که از مشاورۀ کارشناسان مطمئن و معتبر ما در کانادا اپلای بهره بگیرید و با خیال راحت اقامت و شهروندی کانادا را به دست آورید. 

دریافت اقامت و شهروندی کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی 

برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP) یک مسیر رو به رشد و یک روش محبوب برای مهاجرت به کانادا است. در حال حاضر برخی از استان‌های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان‌ها، برنامه‌های مهاجرتی مخصوص به خود را دارند. 

این روش‌های مهاجرتی اغلب یک روند سریع را دارد و شما می‌توانید از این طریق اقامت و شهروندی کانادا را دریافت کنید. اگر شما از طریق برنامه‌های مهاجرتی وارد کانادا بشوید، باید مدتی (معمولاً پنج سال)، در همان استان که شما را پذیرفته اقامت کنید. در برخی از استان‌ها، شما برای این که واجد شرایط باشید، به پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی نیاز دارید.

این برنامه برای نیروهای کاری‌ای است که: 

1. دارای مهارت، تحصیلات و تجربۀ کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا سرزمین خاص باشند،

2. قصد دارند در آن استان زندگی کنند،

3. قصد دارند اقامت دائم و شهروندی کانادا را به دست آورند. 

برنامۀ مهاجرتی استان‌های مختلف کانادا 

هر یک از استان‌ها برنامۀ خاص خود را دارند که قوانین و مقرارت ویژۀ خود را دارد. برنامه‌های مهاجرتی هر یک از این استان‌های کانادا به تفکیک عبارتند از: 

 • برنامۀ مهاجرت استانی آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program: AINP)
 • برنامۀ مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (British Columbia Provincial Nominee Program: BCPNP)
 • برنامۀ مهاجرت استانی مانیتوبا (Manitoba Provincial Nominee Program: MPNP)
 • برنامۀ مهاجرت استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP Newfoundland and Labrador Provincial Nominee Program: )
 • برنامۀ مهاجرت استانی نیوبرانزویک (New Brunswick Provincial Nominee Program: NBPNP)
 • برنامۀ مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (Nova Scotia Provincial Nominee Program: NSPNP)
 • برنامۀ مهاجرت سرزمین‌های شمال غربی (Northwest Territories Nominee Program: NTNP)
 • برنامۀ مهاجران انتاریو (Ontario Immigrant Nominee Program: OINP)
 • برنامۀ مهاجرت استانی جزیرۀ پرنس ادوارد ( Prince Edward Island Provincial Nominee Program: PEI PNP)
 • برنامۀ کارگران ماهر کبک (Quebec Skilled Workers Program: QSWP)
 • برنامۀ مهاجران ساسکاچوان (Saskatchewan Immigrant Nominee Program: SINP)
 • برنامۀ مهاجران یوکان (Yukon Nominee Program: YNP)

هر یک از این استان‌ها قوانینی دارند که به صورت کلی با هم شباهت دارند اما در جزئیات تفاوت‌هایی دارند. بهترین راه برای کسب اطلاعات از این جزئیات و قوانین، برای درخواست مهاجرت استانی، بهره‌گیری از کمک مشاوران مهاجرت است. ما به شما کانادا اپلای را پیشنهاد می‌کنیم. 

خود اشتغالی؛ راهی برای کسب اقامت و شهروندی کانادا

برنامۀ مهاجرت خود اشتغالی (Self Employment) برای افرادی است که دارای استعداد هنری یا ورزشی و ... خاصی باشند. این افراد باید بتوانند برای کسب اقامت و شهروندی کانادا، ثابت کنند که در کانادا، قادر به ایجاد یک شغل با درآمد کافی برای خود و خانواده‌شان هستند. 

شما برای این که واجد شرایط مهاجرت از طریق خود اشتغالی باشید، باید متعلق به یکی از دو گروه زیر باشید: 

 

1. ورزشکار باشید:  تمام افراد دست اندر کادر در امور ورزشی شامل مربیان، داوران مسابقات، مدیران برنامه‌های ورزشی و البته ورزشکاران حرفه‌ای در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند.  

2. هنرمند باشید:  در این دسته‌بندی تمام افراد دست اندرکار امور هنری و فرهنگی از جمله نویسندگان، کارگردانان، موسیقی‌دانان، مجسمه‌سازان، نقاشان، خوانندگان و بسیاری افراد دیگر قرار می‌گیرند. 

برای دریافت ویزای خود اشتغالی شما باید طی پنج سال گذشته، حداقل دو سال، سابقۀ خود اشتغالی و یا فعالیت بین‌المللی در زمینۀ مورد نظر خود داشته باشید. هم‌چنین ممکن است شما حداقل یک سال سابقۀ خود اشتغالی و یک سال فعالیت در زمینۀ بین‌المللی داشته باشید.

اگر قصد دارید به شیوۀ خوداشتغالی اقامت و شهروندی کانادا را به دست آورید، بهتر است که از مشاورین وکیل‌های مهاجرت و یا شرکت‌های مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. کارشناسان ما در کانادا اپلای با بهترین مشاورۀ ممکن، شما را در این مسیر راهنمایی خواهند کرد. 

ویزای تحصیلی روشی تضمینی برای کسب اقامت و شهروندی کانادا

اگر در شرایط ادامۀ تحصیل هستید، می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم در کانادا به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی جهان درس بخوانید و هم با توجه به ویزای تحصیلی (Study Visa) و امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، اقامت و شهروندی کانادا را به دست آورید. 

شما برای دریافت ویزای تحصیلی باید ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید. برای این کار بهتر است ابتدا دانشگاه‌های مختلف کانادا را بشناسید و بر اساس شرایط خود و دانشگاه، و هم‌چنین رشتۀ مورد نظر خود، مناسب‌ترین دانشگاه کانادا را برای تحصیل انتخاب کنید.

لیستی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را اینجا بخوانید.

اینجا کلیک کنید.

هنگامی که موفق به پذیرش گرفتن شدید، باید با کمک کارشناسان مهاجرت، به عنوان مثال کانادا اپلای، برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. زمانی که ویزای تحصیلی خود را دریافت کردید، می‌توانید برای وابستگان درجه یک خود، ویزای همراه تحصیلی، که نوعی از مهاجرت از طریق کفالت است را به دست آورید. 

همه گفته ها و نگفته ها در مورد ویزای تحصیلی

اینجا کلیک کنید.

لینک ویزای همراه تحصیلی

اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید هم در زمان تحصیل در کانادا به صورت دانشجویی کار کنید و هم پس از فارغ التحصیلی، مجوز کار (Work Permit) به دست آورده و اقامت بگیرید. این اقامت به تدریج به اقامت دائم و سپس شهروندی کانادا تبدیل می‌شود.  

لینک کار دانشجویی: 

اینجا کلیک کنید.

 

کسب اقامت و شهروندی کانادا از طریق مهاجرت سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های کسب اقامت دائم کانادا، سرمایه‌گذاری (Investor Visa) در این کشور است. کشور کانادا به سرمایه گذارانی  که مدیران یا صاحبان مشاغلی در خارج از کشور کانادا هستند و دارایی خالص بالایی دارند، این امکان را می‌دهد تا در این کشور سرمایه گذاری کنند. 

در این روش، کشور کانادا، به تاجران دارای تجربۀ بالا این امکان را می‌دهد که با سرمایه گذاری در این کشور، اقتصاد کانادا را رشد داده و به طور کلی، به رشد و شکوفایی کلی کشور کانادا کمک کنند. اساساً دو برنامۀ سرمایه گذار در کانادا وجود دارد: برنامۀ سرمایه گذاران فدرال و برنامه کبک. 

هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و شرط اصلی آنها داشتن سرمایۀ مشخص و بالایی است. این سرمایه باید به  مدت 5 سال در یک صندوق سرمایه گذاری مصوب و قابل اعتماد دست نخورده باقی بماند. مهاجران سرمایه گذار می‌توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان وابستگان خود با ویزای کفالت به کانادا بیاورند و پس از طی زمان مشخص شهروندی این کشور را دریافت کنند.

البته باید توجه داشت که این روش مهاجرتی در حال حاضر توسط ادارۀ مهاجرت کانادا فعالیتی ندارد اما ممکن است افراد سودجو قصد داشته باشند از این طریق سرمایۀ شما را به دست آورند. بنابراین بهتر است برای رسیدن به بهترین روش اقامت و شهروندی کانادا، با مشاوران خبره و معتبر مهاجرتی مانند همکاران ما در کانادا اپلای تماس بگیرید و امکان هر گونه کلاهبرداری را به صفر برسانید.  

 

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ