همه چیز درباره تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

ساده‌ترین راه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان، دریافت ویزای دانش‌آموزی است. با دریافت ویزای دانش‌آموزی می‌توانید دوره‌های آموزش زبان را سپری کنید و نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. البته همه افراد واجد شرایط دریافت این ویزا نیستند، چرا که سن شما باید با شرایط دانش‌آموزی مطابقت داشته باشد و بین زمان تحصیلتان هم فاصله نیفتاده باشد.  در واقع نوجوانان و جوانان بیشترین شانس دریافت این ویزا را دارند و البته لازم است این افراد سایر شرایط را هم دارا باشند.

اما این تنها راه مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان نیست! در این مطلب کانادا اپلای به بررسی سایر شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می‌پردازیم، تا ببینید آیا شانسی برای دریافت اقامت کانادا دارید یا خیر.

 

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان چیست؟

کانادا یکی از کشورهایی است که سالانه تعداد زیادی از افراد متقاضی دریافت اقامت این کشور هستند. مهاجرپذیری، شرایط مناسب کار و تحصیل در این کشور به همراه نظام سیاسی دموکراتیک و سطح بالای زندگی شهروندان، باعث می‌شود بسیاری دوست داشته باشند در این کشور تحصیل کنند.

اگر مدرک زبان داشته باشید، هم کار پذیرش شما ساده‌تر پیش خواهد رفت و هم برای برقراری ارتباط با شهروندان این کشور راحت‌تر خواهید بود. اما اگر مدرک زبان ندارید هم نگران نباشید همه درها به روی شما بسته نیست!

بسیاری از والدین از طریق دریافت ویزای تحصیلی کودکانشان برای اقامت کانادا اقدام می‌کنند. کودکان از سن 12 سال می‌توانند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند، به‌شرط آنکه تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های تحصیل وزندگی در این کشور را داشته باشند و یکی از والدین هم به‌عنوان قیم قانونی از این طریق می‌تواند اقامت دریافت کند.

اگر به سن 18 سال رسیده باشید هم برای دریافت اقامت دانش‌آموزی باید مدرک زبان داشته باشید.

اگر فرزندی ندارید و شرایط دریافت ویزای دانش‌آموزی را هم ندارید، نگران نباشید هنوز شانس تحصیل در کانادا را دارید، بسیاری از کالج‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلات تکمیلی امکاناتی را فراهم کرده‌اند که در آنجا بتوانید قبل از تحصیل مدرک زبان بگیرید و تسلط خود را به انگلیسی افزایش دهید. می‌توانید پذیرش دانشگاه و مراکز آموزش عالی را دریافت کنید، به‌شرط آنکه پیش از شرکت در کلاس‌ها مدرک زبان خود را دریافت کنید.

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

دریافت اقامت کانادا یک پروسه دقیق و قانونمند است و هر فردی به‌راحتی نمی‌تواند ویزای تحصیلی دریافت کند. شما باید ثابت کنید که شرایط مالی لازم برای تامین هزینه‌های کار و زندگی در کانادا را دارید و برای این ادعای خود مدارک لازم را ارائه کنید.

تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان کار ساده‌ای نیست و برای افراد بسیار خاص و دارای شرایط ویژه امکان‌پذیر است، به همین دلیل اگر بخواهیم صادق باشیم نباید برای این مورد شانس زیادی برای خودتان قائل باشید.

اگر چه هزینه تحصیل در کانادا بسیار ارزان‌تر از تحصیل در آمریکا یا کشورهای اروپایی نظیر انگلیس است، اما برای دریافت مجوز ادامه تحصیل در کانادا ابتدا باید پذیرش قطعی یکی از مراکز آموزش عالی معتبر کانادا مثل کالج، دانشگاه و کالج عمومی و حرفه‌ای را داشته باشید. داشتن پذیرش هم به معنای دریافت مجوز اقامت نیست اداره مهاجرت کانادا به شکل سخت‌گیرانه‌ای مدارک شما را بررسی می‌کند و حتی ممکن است مجوز لازم را به شما ندهد.

بهترین راهکار برای به دست آوردن پذیرش این است که صادق باشید و از ارائه مدارک جعلی مانند مدارک زبان غیر معتبر اجتناب کنید. چرا که در صورت دریافت مجوز هم ممکن است پس از مدتی مجوز ادامه تحصیل شما لغو شود.

برای اینکه بدانید با توجه به شرایط شما امکان تحصیل رایگان در کانادا بدون مدرک زبان برایتان وجود دارد، باید از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید.

تحصیل کانادا بدون مدرک زبان در چه سنی راحت‌تر است

تحصیل کانادا بدون مدرک زبان در چه سنی راحت‌تر است؟

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد در سن 12 تا 18 سال شانس اینکه بتوانید اجازه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دریافت کنید بسیار بالا است. از سن 18 تا 21 سال هم اگر فاصله‌ای بین تحصیل شما وجود نداشته باشد، برای دریافت مجوز تحصیل بدون مدرک زبان شانس دارید، اما به دلیل سخت‌گیری‌های دولت کانادا شانس شما به‌مراتب کاسته می‌شود. پس از 21 سال اگر مدارک شما ناقص باشد، نتوانید تمکن مالی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا را ارائه دهید شانس شما کاسته می‌شود.

افرادی که بین اتمام تحصیل و ارائه درخواست ادامه تحصیل در کانادای آن‌ها بیش از 5 سال فاصله باشد، به‌مراتب شانس کمتری برای دریافت مجوز تحصیل خواهند داشت.

باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه دریافت مدرک زبان در کانادا نسبت به ایران هم بسیار بالاتر است. یک دوره یک‌ساله زبان در کانادا به‌طور متوسط 10 هزار دلار تمام می­شود، البته در دوره‌های کوتاه‌مدت سه تا شش ماهه هم می‌توانید  برای زبان ثبت‌نام کنید، که هزینه آن‌ها چیزی بین سه تا شش هزار دلار کانادا خواهد بود.

تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان در مقاطع مختلف تحصیلی به چه شکل است؟

پیش‌تر در مورد شرایط ادامه تحصیل در کانادا برای دانش آموزان صحبت کردیم، در اینجا تصمیم داریم شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بررسی کنیم.

برای دریافت مجوز تحصیل در مقطع کارشناسی اگر شرایط سنی لازم را داشته باشید و بتوانید هزینه‌های تحصیل در کانادا را هم پرداخت کنید، در بسیاری رشته‌ها لازم نیست مدرک زبان داشته باشید، اگرچه سخت‌گیری اداره مهاجرت کانادا هرساله بیشتر می‌شود و شانس شما ممکن است محدودتر از دیگران باشد.

زبان رسمی بسیاری از استان‌های کانادا فرانسه است و اگر به این زبان تسلط داشته باشید هم مراحل دریافت مجوز شما سرعت می‌گیرد.

اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنید و موفق به دریافت مدرک اتمام دوره تحصیل شوید باید مدرک زبان داشته باشید، در غیر این صورت پذیرش نمی‌شوید و مدرکی هم به شما داده نخواهد شد.

دریافت مدرک دکترا از دانشگاه‌های کانادا و دریافت مدرک، نیازمند داشتن مدرک زبان است. گذراندن دوره دکترا با پایان‌نامه بدون مدرک زبان در این کشور به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نیست.

ویزا تحصیلی بدون مدرک زبان به چه مدارکی نیاز دارد

 ویزا تحصیلی بدون مدرک زبان به چه مدارکی نیاز دارد؟

برای دریافت ویزای تحصیلی اولین مدرکی که باید ارائه کنید، مدرک شناسایی شخص متقاضی و همراهان برای احراز هویت است. مدارک شغلی و درآمدی سرپرست هم باید ارائه شود. همچنین مدرک تحصیلی داوطلب برای دریافت ویزا الزامی است. مدارکی که تمکن مالی شما را تایید کند ازجمله مدارک ملکی و تکمیل فرم تقاضای ویزای تحصیل کانادا هم باید ارائه شود.

مدارکی که متقاضی باید در اختیار داشته باشد عبارت است از:

  • مدارک تحصیل و ریزنمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی که ترجمه‌شده و به تایید وزارت آموزش‌وپرورش و دانشگاه رسیده باشد. (ترجمه انگلیسی و فرانسوی موردپذیرش است.)
  • رزومه به یکی از زبان‌های رسمی کانادا (انگلیسی و فرانسه)
  • عکس پرسنلی
  • پاسپورت با اعتبار بیشتر از شش ماه

نکته:  یادتان باشد که مدرک زبان که برای پذیرش کارشناسی ارشد و دکترا اجباری است و در مقطع کارشناسی هم اگر ارائه شود به پذیرش سریع‌تر کمک می‌کند. بنابراین اگر مدرک زبان دارید، حتما آن را در کنار سایر مدارکتان به سفارت کانادا ارائه کنید. همچنین در نامه‌ای باید انگیزه خود از تحصیل در رشته‌ای که متقاضی ادامه تحصیل در آن هستید را هم بیان کنید. با این روش می‌توانید روند اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و کالج های کانادا را سرعت دهید.

شرایط مدرک زبان برای دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟

دریافت مجوز تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان کار سختی است  و پروسه پیچیده‌ای هم دارد. برای اینکه بتوانید در این راه موفق شوید بهترین راهکار این است که از یک موسسه معتبر که سابقه دریافت مجوز مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان را داشته است اقدام کنید؛ به‌این‌ترتیب امکان اینکه موفق شوید به‌مراتب بیشتر خواهد بود.

نمره آیلتس مورد قبول برای مدرک کارشناسی و در مقطع کارشناسی ارشد 5/6 است. برای دریافت مجوز ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا هم باید نمره 7 داشته باشید.

پیش‌نیاز مهم پذیرش دانشگاه‌های معتبر کانادا در مقطع کارشناسی هم در اغلب موارد داشتن مدرک زبان است. برخی دانشگاه‌ها پذیرش conditional دارند و به متقاضیانی که نمره زبان کمتر از 6 یا 5/6 دارند، به‌شرط شرکت در کلاس‌های زبان و دریافت مدرک مربوطه اجازه تحصیل می‌دهند.

با توجه به اینکه هزینه تحصیل در کانادا نسبت به رشته تحصیلی متغیر است و به‌طور متوسط 27 تا 30 هزار دلار بوده که در رشته‌های پرطرفدار مثل مهندسی و پزشکی این هزینه بیشتر هم می‌شود. اگر هزینه شرکت در کلاس‌های زبان را هم به این هزینه‌ها اضافه کنید، مشخص است که هزینه‌ها به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کند.

به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از اقدام به دریافت مجوز برای ادامه تحصیل در کانادا در دوره‌های زبان کشورتان ثبت‌نام کنید و مدارک لازم را دریافت کنید. تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود و پروسه دریافت مجوز تحصیلتان در کانادا سریع‌تر پیش برود.

آیا اخذ بورسیه تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است

آیا اخذ بورسیه تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟

پاسخ این سوال مثبت است و افراد خاص با شرایط ویژه طی سال‌های گذشته در مقطعی موفق به دریافت این بورسیه شده‌اند. اما حقیقت این است که شرایط پذیرش این روزها بسیار سخت شده و دریافت بورسیه هم دشوار شده است.

شما در همان ترم اول نمی‌توانید درخواست دریافت کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه داشته باشید، بلکه باید چند ترم تحصیل کنید تا شرایط تحصیلی و کاری شما بررسی شود و هم بتوانید درخواست کمک‌هزینه تحصیلی کنید.

دانشجویانی که موفق به پذیرش دانشگاه بدون مدرک زبان می‌شوند، مثل سایرین شانس اینکه بورسیه دریافت کنند را دارند. اما این امر بسیار سخت و در گرو این است که شرایط لازم را به دست آورید و مهارت‌های خود را به اثبات برسانید.

هر دانشگاه شرایط خاصی برای ارائه بورسیه دارد و باید بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید مراحل دریافت بورسیه را سپری کنید.

برخی بورسیه‌ها هزینه کل تحصیلات را پوشش می‌دهند و برخی هم بخشی از هزینه‌ها را تامین می‌کنند. با این وجود، دریافت کمک‌هزینه تحصیلی بسیار سخت است و اینکه شما به امید دریافت آن برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنید، چندان قابل‌پذیرش نیست. به‌ویژه آنکه در مراحل اولیه پذیرش باید تمکن مالی و توانایی تامین هزینه کار و زندگی در کانادا را ثابت کنید.

جالب است بدانید مجوز تحصیل در کانادا هم انواع مختلفی دارد که سخت‌گیری دارا بودن مدرک زبان در برخی موارد کمتر از سایرین است.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا کدام است؟

در مرحله اول باید شرایط کار و زندگی در کشور کانادا را بررسی کنید و کیفیت دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی کانادا را بشناسید، کشور کانادا مراکز دانشگاهی متعددی دارد که کیفیت آموزشی آن‌ها متفاوت هستند، به‌طورکلی دانشگاه‌های کانادا با وجود هزینه مناسب از کیفیت آموزشی و اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار هستند.

پس از تهیه مدارک لازم و انتخاب مرکز آموزشی باید با آن‌ها مکاتبه داشته باشید و نامه پذیرش قطعی را دریافت کنید. مدارک خود را ترجمه کنید و پس از تکمیل فرم تقاضا مراحل کار اخذ ویزا را طی کنید وقت سفارت بگیرید، مراحل انگشت‌نگاری و تصویربرداری را در یکی از کشورهای همسایه طی کنید و در نهایت سفارت کانادا مجوز ویزای تحصیلی شما را صادر می‌کند یا مدارک شما تایید نمی‌شود. دقت کنید تضمینی برای اخذ ویزا وجود ندارد و اگر شخص یا مجموعه‌ای این ادعا را مطرح کرد باید در صحت آن شک کنید.

انجام مراحل کار دریافت مجوز تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بسیار پیچیده است و انجام آن به‌تنهایی بسیار سخت و نیازمند صرف زمان طولانی است. اگر می‌خواهید حرفه‌ای عمل کنید و سریع‌تر به نتیجه برسید توصیه ما به شما این است که از مراکز معتبر مشاوره بگیرید.

کانادا اپلای یکی از شرکت‌های معتبر فعال در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی است که کارشناسان مجرب آن با سال‌ها تجربه می‌توانند در این زمینه به شما مشاوره بدهند، اگر تصمیم دارید آینده تحصیلی و زندگی خودتان را متحول کنید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ