دلایل تحصیل در کانادا چیست که دانشجویان بین المللی را به سمت این کشور جذب می‌کند؟

کانادا همیشه به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل شناخته می‌شود؛ اما دلایل تحصیل در کانادا چیست که دانشجویان بین المللی را برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل مشتاق می‌کند؟ آیا جز این است که کانادا یک زندگی باکیفیت و عالی برای ساکنانش فراهم کرده؟ البته نمی‌توان نقش اساتید برجسته کانادایی و دانشگاه‌های مطرح این کشور را نیز در جذب دانشجویان بین المللی نادیده گرفت!
مزایایی که کانادا برای دانشجویان بین المللی دارد قابل شمارش نیستند. از جمله آن‌ها می‌توان به حضور در قلب یک جامعه پرجنب‌وجوش و چند فرهنگی اشاره کرد. همچنین کانادا این امکان را برای دانشجویانش فراهم کرده است که در شهرهای بزرگ یا کوچک این کشور به دلخواه ادامه تحصیل دهند. این موضوع باعث می‌شود که محدودیت دانشجویان برای انتخاب‌هایشان کم شود و بتوانند در دانشگاه‌ها یا کالج‌هایی که با شرایط آن‌ها سازگارتر است ثبت‌نام کنند و در شهری ادامه تحصیل دهند که به آن علاقه دارند.
کانادا یک کشور چهار فصل با طبیعت حیرت‌انگیز و مجذوب‌کننده است. حیات‌وحش بی‌نظیر این کشور، آب و هوای تمیز کانادا و احساس خوبی که ساکنین کانادا دارند، همه و همه نقش پر رنگی برای ادامه تحصیل در کانادا و ساختن آینده شغلی و زندگی رویایی دانشجویان بین المللی دارند.
اگر هنوز هم برای انتخاب کانادا تردید دارید، با ما همراه باشید و دلایل تحصیل در کانادا را بخوانید.

 

1)آموزش در بهترین کشور جهان

کیفیت آموزش در کانادا زبانزد همگان است. این کیفیت آموزش تنها متعلق به دانشگاه‌های کانادا و کالج‌های این کشور نیست. بلکه حتی مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا هم در زمینه آموزش شهرت جهانی دارند. اساتید مراکز آموزشی کانادا متبحر و آموزش‌دیده هستند و از هر 5 استاد 2 نفر از آن‌ها حداقل یک مدرک بین المللی دارد.
10 دانشگاه از 250 دانشگاه برتر جهانی در کانادا قرار دارند و همه ساله دانشجویان بین المللی زیادی از این مراکز آموزشی پذیرش می‌گیرند. همین چند نکته می‌تواند قابل‌قبول‌ترین دلایل تحصیل در کانادا باشد.

2)استقبال با آغوش باز از دانشجویان

زندگی در کشوری مانند کانادا سخت است یا نه؟ این سؤال را اغلب کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند از خودشان می‌پرسند. اگر این موضوع دغدغه شما هم هست، باید بدانید که کانادایی‌ها به اینکه مردمانی گرم و صمیمی هستند شهرت دارند. با توجه به چند فرهنگی بودن این کشور، مردم کانادا از مهاجران با آغوش باز استقبال می‌کنند و در این کشور احساس غربت نخواهید کرد. جالب است بدانید که این صمیمیت از شهرهای بزرگ تا کوچک کانادا دیده می‌شود. همین گزینه می‌تواند یکی از پررنگ‌ترین دلایل تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی باشد.

3)کیفیت بالای زندگی

محال است که حرف از کیفیت بالای زندگی به میان بیاید و اسم کانادا در صدر لیست قرار نگیرد. مردم کانادا و دانشجویان بین المللی ساکن این کشور می‌توانند بالاترین کیفیت زندگی در جهان را تجربه کنند، زیرا کانادا یکی از عالی‌ترین مکان‌ها برای کار و تحصیل است. این کشور رتبه یک جهان در کیفیت زندگی را از آن خودش کرده و 4 شهر از 100 شهر برتر دانشجویی جهان در کانادا قرار دارند.

4)مسیر شغلی و آینده درخشان

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های دانشجویان بین المللی کار پیدا کردن بعد از اتمام تحصیلاتشان است؛ زیرا اغلب دانشجویان بین المللی هزینه زیادی را برای ادامه تحصیل در کشور دورتر از شهر محل زندگی‌شان پرداخته‌اند. این هزینه هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ روحی و دوری از خانواده و شهر و کشور آن‌ها قابل توجه است. به همین دلیل مهم‌ترین دلایل تحصیل در کانادا برای این افراد ساختن آینده شغلی درخشانی است که ارزش این هزینه‌ها را داشته باشد.
طبق تحقیقات انجام شده، دانشجویان کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادایی با سطح بالای سواد علمی و توانایی‌های حرفه‌ای از مراکز آموزشی این کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند. به همین دلیل هم هست که فارغ‌التحصیلان مراکز آموزشی کانادا به سرعت جذب بازار کار کانادا و کشورهای مطرح جهانی می‌شوند. تنها در یک دهه گذشته کشور کانادا حدود 1.6 میلیون شغل جدید برای فارغ‌التحصیلان این کشور ایجاد کرده است.

5)هزینه مناسب زندگی و تحصیل در کانادا

کانادا به عنوان کشوری که کمترین شهریه و هزینه تحصیل را دارد در بین کشورهای انگلیسی زبان شناخته می‌شود. با توجه به شرایط متنوعی که دانشگاه‌های کانادا و کالج‌های کانادا برای جذب دانشجویان بین المللی در نظر گرفته‌اند، این امکان برایتان وجود دارد که در یک دانشگاه یا کالج کانادایی که با بودجه و شرایط شما سازگار است پذیرش بگیرید و وارد این کشور شوید. در کانادا اپلای می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی درباره دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کانادا به دست بیاورید.

6)تجربه زندگی در یک کشور متفاوت

کانادا کشور دوست‌داران ماجراجویی است. در این کشور علاوه بر تحصیل امکان استفاده از آب و هوای تمیز، طبیعت بکر و دست نخورده و زندگی در یک کشور چهار فصل و زیبا را دارید. وقتی ساکن کانادا هستید، این فرصت را خواهید داشت که برای آخر هفته یا روزهای تعطیل گوشه و کنار این کشور زیبا را کشف کنید و جاذبه‌های کانادا را تماشا کنید.
و در انتها...
دلایل تحصیل در کانادا برای هر کدام از دانشجویان بین المللی و مهاجران این کشور متفاوت است. عده‌ای به دلیل رتبه بالای کانادا در زمینه تحصیل و آموزش به این کشور مهاجرت می‌کنند و بعضی از افراد به خاطر کیفیت بالای کار و زندگی کانادا را برای زندگی انتخاب می‌کنند. عده‌ای از دانشجویان بین المللی هم کانادا را به خاطر حضور در یک محیط چند فرهنگی و گرم و صمیمی که جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد به عنوان مقصد مهاجرتشان در نظر می‌گیرند.
اگر مشتاق هستید که ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید و عازم این کشور هستید، از طریق این لیست(اشاره به مراکز آموزشی کانادا اپلای) می‌توانید مراکز آموزشی معتبر کانادایی را مشاهده کنید و با آگاهی کامل درباره شرایط تحصیل در آن‌ها وارد کانادا شوید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ