توصیه‌های دانشگاه تورنتو به دانشجویان بین‌المللی برای ترم پاییز

دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند پیش از ترم پاییز به کانادا سفر کنند، توصیه‌هایی دارد. بر اساس این پیشنهادات دانشجویان می‌توانند بدانند که هنگام ورود به کانادا چه انتظاراتی را باید برآورده کنند. 

جوزف وونگ، معاون موقت رئیس بخش بین‌المللی دانشگاه تورنتو است. در این مقاله نظریات آقای وونگ دربارۀ دانشجویان بین‌المللی که از اقصی نقاط دنیا به کانادا می‌آیند، سخن می‌گوید. او می‌گوید که دانشجویان بین‌المللی نزدیک به یک چهارم از جمعیت دانشجویی  دانشگاه تورنتو را تشکیل می‌دهند. این دانشجویان در رشته‌های متنوعی تحصیل می‌کنند و دارای اهمیت حیاتی برای این دانشگاه هستند. آقای وونگ در مورد تمام شرایطی دانشجویان بین‌المللی برای ترم پاییز باید از آن برخوردار باشند، توضیح داده است. 

او می‌گوید که ما در حال انجام هر کاری ممکن برای ورود دانشجویان دانشگاه تورنتو به کانادا هستیم. ما می‌خواهیم که بر اساس قوانین آنها زمان لازم را در قرنطینه بگذرانند. پس از اینکه از سلامت آنها مطمئن شدیم، آنها مجوز تحصیل در دانشگاه را پیدا خواهند کرد. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که دانشجویان از اطلاعات و پشتیبانی لازم برای شروعی موفق، در آرامش و سلامت برای شروع سال تحصیلی برخوردارهستند.

 

در ادامه گفتگوی آقای وونگ را با بخش خبر دانشگاه تورنتو از نظر می‌گذرانید. 

پرسش: برخی از مراکز درخواست ویزا در کشورهای محل اقامت دانشجویان ممکن است به دلیل بیماری کوید-19 تعطیل شود. بنابراین بعضی از دانشجویان نمی‌توانند مجوز تحصیل خود را دریافت کنند. این دانشجویان باید چه کاری انجام دهند؟

پاسخ: 

هیچ کس نباید بدون ویزا به فرودگاه برود. دانش آموزانی که نتوانسته‌اند، مجوز تحصیل دریافت کنند؛ باید ما را در جریان درخواست ویزای خود قرار دهند. دانشگاه نیز با درک این موضوع شرایط آموزش آنلاین را برای آنها فراهم می‌کند. این دانشجویان باید این ترم را به صورت آنلاین ثبت نام کنند. 

 

پرسش: دولت کانادا می‌گوید که دانشجویان باید برای ورود به کشور «دلیل غیر اختیاری» داشته باشند. این دلیل چگونه  مشخص می‌شود؟

پاسخ: در حال حاضر، قرار است برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا دانشجویی «دلیل غیر اختیاری» برای حضور در کانادا را دارد و یا خیر، با پرسنل خدمات مرزی کانادا گفتگو کنیم. دانشگاه تورنتو نامه‌هایی را برای دانشجویان بین‌المللی آماده می‌کند که در آنها «دلیل غیر اختیاری» برای حضور در کانادا مشخص می‌شود. این دلایل می‌توانند از نیاز به شرکت در یک کلاس حضوری، یک فرصت تحقیق حضوری یا یکی از چندین فعالیت دیگر در دانشگاه است. دانشجویان برای به دست آوردن نامۀ پشتیبانی شخصی، باید با ادارۀ ثبت نام تماس بگیرند. آنها هم‌چنین باید نامۀ تاییدیۀ آن را دریافت کنند تا از امکان ورود آنها به مرز اطمینان حاصل شود.

 

پرسش: این نامه به این دلیل است که ما می‌خواهیم هنگام ورود به فرودگاه بین‌المللی پیرسون از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری کنیم؟

پاسخ: بله، 100 درصد

 

پرسش: چرا دانشگاه تورنتو توصیه می‌کند که دانشجویان پرواز مستقیم به تورنتو را رزرو کنند و نه پرواز به یک شهر دیگر؟

پاسخ: ببینید دانشجو نخست باید ویزای خود را دریافت کند، سپس مجوز شخصی برای ورود به کانادا دریافت نموده و برنامه‌ریزی قرنطینۀ فردی خود را اعلام کند. پس از این او می‌تواند وارد خاک کانادا شود. بنابراین پس از گذراندن این مراحل، ما توصیه می‌کنیم دانشجویان به منظور دریافت پشتیبانی و به ویژه به دلایل شرایط اجباری قرنطینه، مستقیماً به اینجا پرواز کنند. ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که عبور آنها به کانادا تا حد امکان ایمن و مطمئن است. برای دانشجویانی که برنامۀ قرنطینۀ خود را با ما هماهنگ می‌کنند، ما آنها را مستقیم از فرودگاه پیرسون تورنتو به محل قرنطینۀ آنها خواهیم برد.

 

پرسش: آیا دانشگاه تورنتو شرایط و مکانی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند که آنها بتوانند پس از رسیدن به تورنتو، 14 روز قرنطینۀ خود را سپری کنند؟

بله. دانشجویان می‌توانند برنامه‌های قرنطینۀ خود را در محلی که دانشگاه تورنتو برای آنها فراهم می‌کند، بگذرانند.

 

پرسش: آیا درست است که دانشجویان به یک برنامۀ قرنطینۀ خانگی که دولت کانادا آن را تصویب کند، نیاز دارند؟ و اگر چنین است چگونه باید آن را ارائه دهند؟

پاسخ: بله. این درست است. همۀ این کارها از طریق اپلیکیشن ArriveCAN انجام می‌شود. هرکسی که قصد دارد وارد کشور شود، باید برنامۀ قرنطینهاش را دو روز قبل از پرواز خود، از طریق این اپلیکیشن ارسال کند. در آنجا باید به پرسش‌هایی نظیر «کجا می‌خواهید اقامت کنید؟»، «چگونه می‌خواهید به آنجا بروید؟»، «چگونه به صورت مجزا اقامت خواهید داشت؟»، چگونه می‌خواهید غذای خود را تهیه کنید؟» و پرسش‌های دیگر پاسخ بدهند. دانشجویان بین‌المللی اگر در یکی از اتاق‌های خوابگاه دانشگاه اقامت نکنند، شاید در کنار خانواده یا یک دوست باشند و باید آن را به اطلاع برسانند و نحوۀ ایزوله کردن خود را توضیح دهند. 

 

پرسش: آیا دانشجویان بین‌المللی در مسیر رفتن از فرودگاه به محل اقامت خود در قرنطینۀ خانگی، باید ماسک بپوشند؟

پاسخ: بله. وقتی دانشجویان بین‌المللی وارد خاک کانادا می‌شوند باید از ماسک استفاده کنند. آنها در هنگام حضور در فرودگاه و در مسیر رفتن به محل قرنطینۀ خود، باید ماسک بپوشند. هم‌چنین برای مسافرت با هواپیما باید ماسک داشته باشند. برای دانشجویانی که قرنطینۀ خود را در محل دانشگاه می‌گذرانند، در صورت نیاز به آنها ماسک تازه‌ای داده خواهد شد که از فرودگاه به محل قرنطینۀ خانگی خود بروند. ما شرایط جابجا کردن همۀ دانشجویان بین‌المللی را از فرودگاه پیرسون به محل قرنطینه‌شان در دانشگاه تورنتو فراهم می‌کنیم. البته بهتر است که هنگام سفر به تورنتو یک یا دو ماسک اضافی را در چمدان‌ها و یا کیف‌های دم دست خود داشته باشند.

 

پرسش: برای دانشجویانی که در دانشگاه تورنتو قرنطینۀ خانگی می‌شوند، چه اقداماتی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که به مدت دو هفته نیاز به خروج از اتاق خود را نخواهند داشت؟

پاسخ: تمام اتاق‌های مخصوص قرنطینه، دستورالعمل‌های بهداشت عمومی را رعایت می‌کنند. اتاق‌های دو نفره به یک نفر اختصاص داده خواهد شد، همۀ واحدها دارای حمام خصوصی هستند، هر روز وعده‌های غذایی به اتاق تحویل داده می‌شود و سایر نیازها هم برآورده می‌شود.

 

پرسش: ممکن است برخی از دانشجویان دارای اعضای خانواده مانند همسر یا فرزند باشند و با آنها به کانادا بیایند. آیا می‌توان همۀ آنها را با هم قرنطینۀ خانگی کرد؟

پاسخ: بله. اما آنها باید هزینه‌های اعضای خانوادۀ وابسته خود را بپردازند. هم‌چنین آنها باید مدارک اعضای خانوادۀ خود را پیش از آمدن به کانادا، ارائه دهند. ما دانشجویان را تشویق می‌کنیم که بدون وابستگانشان و به تنهایی به تورنتو سفر کنند. علاوه بر این آنها را آگاه می‌سازیم که اگر با یک دوست همراه شوند، دوستشان مجبور است جداگانه قرنطینه شود. به والدین یا سایر اعضای خانواده که تنها به منظور رساندن دانشجویان از ایالات متحده سفر می‌کنند ، به شدت توصیه می شوند پیش از سفر، با آژانس خدمات مرزی کانادا تماس بگیرند.

 

پرسش: در صورت بروز هرگونه مشکلی در طول زمان قرنطینه ، دانشجویان می‌توانند چه کاری انجام دهند؟

پاسخ: کارکنان دانشگاه روزانه سلامت دانشجویان را کنترل می‌کنند. همۀ دانش آموزان به My SSP دسترسی خواهند داشت که پشتیبانی فوری و محرمانه‌ای را برای شبانه‌روزی را برای هر دانشگاه فراهم می‌کند و بهداشت و مسائل دیگر را تحت نظر دارد. هم‌چنین دانشجویان می‌توانند با 35 زبان از طریق تلفن تماس بگیرند و در صورت برنامه ریزی قبلی، 146 زبان در دسترس خواهد بود. ما واقعاً تلاش می‌کنیم تا به خوبی از دانشجویان مراقبت شود.

 

پرسش: آیا دانشجویانی که از استان‌های دیگر وارد تورنتو می‌شوند هم مشمول مقررات قرنطینه قرار می‌گیرند؟

پاسخ: خیر، این قانون فقط برای کسانی صادق است که که از خارج از کشور وارد خاک کانادا می‌شوند.

 

پرسش: شنیده شده که دانشجویان به هنگام ورود به دانشگاه تورنتو، یک کیت استقبال دریافت می کنند. چه چیزی داخل این هست؟

پاسخ: دانشجویان بین‌المللی یک دماسنج شخصی دریافت می‌کنند تا بتوانند هر روز دمای بدنشان را کنترل کنند. هم‌چنین به آنها صابون و مواد ضدعفونی کنندۀ دست، ضد عفونی کننده به صورت دستمال مرطوب، ماسک، مواد شویندۀ لباسشویی (برای شستن لباس‌هایشان) و میان وعده‌هایی داده می‌شود. ما سعی می‌کنیم کاری کنیم که دورۀ قرنطینۀ آنها از لحظۀ ورود، تا حد امکان - به راحتی انجام شود.

 

پرسش: دانشجویان باید چطور زمان ورود خود را به تورنتو تنظیم کنند؟

پاسخ: مهمترین چیز این است که ابتدا اطمینان حاصل کنید که ویزا، نامه‌ای از دانشگاه تورنتو برای ارائه به بخش امنیتی مرز و داشتن برنامۀ قرنطینه قبل از اینکه برنامۀ سفر را ترتیب دهند، دارند. اما اگر چیزهای بیشتری مد نظر دارند، بر عهدۀ خود آنهاست. با این حال، برنامۀ اسکان قرنطینه دانشگاه تا 15 آگوست آغاز نمی‌شود. دانشجویان باید قبل از پرواز خود، برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند تا بتوانند به ادارۀ مهاجرت ثابت کنند که مکانی دارند و هنگام ورود به کانادا برنامۀ قرنطینه خود را خواهند داشت. فرم درخواست در starrez.utoronto.ca در دسترس است. اگر دانشجویان قصد دارند زودتر از 15 اگوست وارد تورنتو شوند، باید با info.quarantine@utoronto.ca تماس بگیرند. نکتۀ دیگر این که، اگر قرار نیست دانشجویان در قرنطینۀ دانشگاه تورنتو باشند، باید قبل از ورود به کانادا، برنامه‌ریزی مشخصی برای قرنطینۀ خود انجام دهند.

 

زمان شروع دانشگاه تورنتو به صورتی انعطاف پذیر خواهد بود. احتمالاً برخی از دانشجویان در حالی که در قرنطینه هستند، می‌توانند دوره‌های خود را از راه دور شروع می کنند. حتی اگر آنها یک گزینۀ حضوری را برای یک ترم انتخاب کرده باشند، می‌توانند در صورت لزوم، حضور در یک یا دو کلاس را از دست بدهند و آن را به صورت از راه دور برگذار کنند. اگر دانشجویان به دلیل مسافرت یا قرنطینه مجبور هستند یک کلاس حضوری را از دست بدهند، باید با استاد خود تماس بگیرند تا به آنها اطلاع دهد و به یاد داشته باشند که غیبت خود را در بیانیۀ عدم حضور در ACORN ثبت کنند.

https://www.utoronto.ca/news/what-international-students-need-know-fall-advice-u-t-s-joseph-wong

 

 

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ