6 نکته برای غلبه بر موانع یادگیری زبان انگلیسی

غلبه بر موانع یادگیری زبان انگلیسی چطور ممکن است؟ این سؤال را اغلب کسانی که قصد تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان مانند آمریکا یا کانادا را دارند مطرح می‌کنند. در حقیقت به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا یا ایالات‌متحده آمریکا، یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی که با آن روبرو خواهید شد تسلط به زبان انگلیسی است.
البته کسانی که نمره قابل قبولی در آزمون آیلتس به دست می‌آورند و با داشتن مدرک زبان وارد دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌شوند هم همچنان باید یادگیری زبان را ادامه دهند؛ زیرا برای کسانی که انگلیسی زبان مادری‌شان نیست، همیشه ممکن است دریچه جدیدی از لغت‌ها و عبارت‌های ناشناخته باز شود و عدم تسلط کافی به زبان می‌تواند روی روابط اجتماعی، تحصیل و حتی کار و زندگی فرد در کشور جدید تاثیرگذار باشد.
در ادامه راه و روش غلبه بر موانع یادگیری زبان انگلیسی از زبان دانشجویان بین‌المللی که با این مشکل مواجه بوده‌اند را آورده‌ایم، تا شما هم بتوانید زبان انگلیسی قوی‌تری داشته باشید.

زبان برای پذیرش تحصیلی

1) شکست‌های متوالی را بپذیری و ناامید نشوید

یادگیری زبان جدید کار آسانی نیست! این موضوع وقتی سخت‌تر می‌شود که توانایی‌هایتان را باور نداشته باشید و زود دست از یادگیری بردارید. فراموش نکنید که حتی کسانی که از یک کشور انگلیسی زبان مانند انگلستان، استرالیا یا آمریکا وارد کانادا می‌شوند، به دلیل تنوع فرهنگی ممکن است با اصطلاحات یا عباراتی مواجه شوند و تا آن زمان به گوششان نخورده است.
زیرا در واقعیت: «زبان بومی هر منطقه با آنچه در مدارس آموزش داده می‌شود یا حتی آنچه در فیلم‌ها به نمایش گذاشته می‌شود متفاوت است». به‌عنوان‌مثال موقع حضور در فضای شهر یا گفتگو با دوستانتان ممکن است عبارت Goin را بشنوید و معنی آن را متوجه نشوید. در صورتی که این عبارت یک کلمه جدید نیست، بلکه مخاطب عبارت Who’s going in the store را به‌صورت سریع بیان کرده و به این شکل درآمده. به خاطر اینکه انگلیسی‌زبان‌ها نیازی نمی‌بینند که تک‌تک عبارت‌های یک جمله را برای رساندن منظور شان به طور کامل بیان کنند. این موضوع در هر زبانی و هر کشوری دیده می‌شود.
تنها راه غلبه بر یادگیری زبان انگلیسی این است که سعی کنید خودتان را بیشتر در معرض شنیدن سخنان کسانی که بومی آن شهر یا کشور هستند قرار دهید و بدون خجالت کشیدن از طرف مقابل بخواهید که منظورش را برایتان توضیح دهد. با این روش به مرور می‌توانید با اصطلاحات و عبارت‌های رایج در آن زبان آشنا شوید.

زبان برای پذیرش کانادا

2) به یک گروه ملحق شوید

یکی از بهترین کارهایی که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند موقع ورود به دانشگاه یا کالج‌های کانادا انجام دهند، عضویت در یک گروه ورزشی، موسیقی، گفتگو و... است. پیشنهاد می‌کنیم در گروهی عضو شوید که با علاقه‌مندی‌های شما هم‌راستا باشد.
در این گروه‌ها به اندازه کلاس درس و حضور در جامعه فشار زیادی برای گفتگو و صحبت کردن به‌صورت روان وجود ندارد. با توجه به اینکه کانادا کشور چندملیتی است و دانشجویانی از کشورهای مختلف در آن حضور دارند، در این گروه‌ها می‌توانید دوست پیدا کنید و با آن‌ها مکالمه کنید. با این روش می‌توانید با علاقه بیشتری در مسیر یادگیری زبان و برقراری ارتباط با مردم قدم بردارید.

3) از دیگران بخواهید که سرعت حرف زدنشان را کاهش دهند

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در راه یادگیری زبان انگلیسی در محیطی مانند کانادا برای افراد بین‌المللی، سرعت بالای گفتگویی است که توسط افراد بومی شکل می‌گیرد. در این مواقع می‌توانید به طرف مقابلتان بگویید که: «انگلیسی زبان اول من نیست. آیا می‌توانید کمی آرام‌تر و شمرده‌تر صحبت کنید؟» به همین ترتیب می‌توانید بهتر با مردم بومی کانادا ارتباط برقرار کنید و مشکلی بابت انجام امور روزمره خودتان در این کشور و حتی تحصیل در کانادا نخواهید داشت.
یادتان باشد که برای غلبه بر موانع یادگیری زبان انگلیسی، باید واقعیت را بپذیرید. در واقع شما با وانمود کردن اینکه منظور دیگران را متوجه می‌شوید، خودتان را در شرایطی قرار می‌دهید که از گفتمان با افراد بومی، حضور در جامعه و حتی یادگیری زبان ناامید خواهید شد.

روش های تقویت زبان انگلیسی

4) از تمام ابزارها برای یادگیری استفاده کنید

شنیدن این جمله برای کسانی که سال‌ها زمان صرف کلاس زبان کرده‌اند ممکن است کمی گران تمام شود، اما وقتش رسیده این همه‌چیزدانی را برای خودتان تمام کنید و بپذیرید که ابزارها ساخته شده‌اند تا زندگی را برای انسان‌ها ساده‌تر کنند. با وجود گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، می‌توانید چند اپلیکیشن زبان را داشته باشید و با کمک آن‌ها زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید.
حتی می‌توانید صدای خودتان را موقع مکالمه زبان ضبط کنید و مجدداً آن را گوش کنید. پس از چند بار تکرار این تمرین متوجه خواهید شد که تا چه اندازه پیشرفت قابل توجهی داشته‌اید و توانسته‌اید بر موانع یادگیری زبان انگلیسی غلبه کنید.
روش‌های دیگری هم برای بهبود یادگیری زبان انگلیسی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از تصاویر و فیلم‌ها و سریال‌های مختلف اشاره کرد. حتی می‌توانید یک قلم و دفتر کوچک همیشه همراهتان داشته باشید و اصطلاحات و نکات مهمی که یاد می‌گیرید را یادداشت کنید و به مرور با تمرین کردن آن‌ها را به خاطر بسپارید.
 و در انتها...
غلبه بر یادگیری موانع انگلیسی کار سختی است. مخصوصاً برای کسانی که قصد دارند زبان انگلیسی را به‌منظور تحصیل در کانادا یا کار در کانادا یاد بگیرند. در این مقاله به نکاتی اشاره کردیم که توجه به آن‌ها می‌تواند مسیر یادگیری زبان و مهاجرت به کشور کانادا را برایتان ساده کند. با کمک این موارد می‌توانید قدم به قدم زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید و به یک شهروند کانادایی که به راحتی با بومیان این منطقه معاشرت و کار می‌کند تبدیل شوید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ