پردرآمدترین و بهترین شغل های مورد نیاز کانادا چیست؟(آپدیت 2023)

بهترین مشاغل (بیزینس)  در کانادا

فناوری اطلاعات یکی از سریع‌ترین و به‌روزترین بخش‌های شغلی در حال رشد در کانادا است. در سال ۲۰۲۲ به دلیل چشم‌انداز روشن، فناوری اطلاعات توجه مهاجران را به خود جلب می‌کند. فناوری اطلاعات با سرعت غیرقابل تصوری در سرتاسر جهان در حال پیشرفت است و کانادا موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری کاری در این زمینه را دارد. این کشور در سال‌های اخیر شروع به پذیرش نیروهای متخصص در زمینه فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل، امنیت شبکه و سرویس‌های ابری کرده است. سیاست‌ها و اقتصاد مناسب کانادا برای کسب‌وکار قبلا غول‌هایی مانند گوگل، مایکروسافت، آمازون و فیس‌بوک را برای ایجاد مراکز تحویل در این کشور جذب کرده است. کار در این حوزه، با اختلاف، از پردرآمدترین شغل های کانادا محسوب می‌شود.

بهترین مشاغل کانادا

پردرآمدترین شغل‌ های کانادا

از آن‌جایی که شرکتهای بیشتری برای کسبوکارشان نحوه آنلاین را هم درنظر می‌گیرند، کارفرمایان مشتاق هستند تا نرم‌افزارهای حرفهای را وارد کار خود کنند. صنعت فناوری اطلاعات کانادا قرار است در این مسیر گسترش یابد و از بسیاری از بخشها پیشی گیرد. این امر باعث افزایش تقاضا برای هر نوع شغل فناوری اطلاعات در کانادا شده است. جاوا، پایتون و نت از جمله بهترین زبان‌هایی هستند که کارفرمایان به دنبال آن خواهند بود. حقوق یک توسع‌ دهنده نر‌ افزار در کانادا نزدیک به 100 هزار دلار در سال است، عددی که این شغل را به یکی از پردرآمدترین شغل های کانادا تبدیل می‌کند.

در اینجا برترین مشاغل فناوری اطلاعات که در کانادا درآمد خوبی دارند، آمده است:

 • توسع‌ دهنده) وب، موبایل، نرمافزار(
 •  مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • تحلیلگر تجارت فناوری اطلاعات
 •  تحلیلگر پایگاه داده
 •  تحلیلگر تضمین کیفیت
 • تحلیلگر امنیتی
 •  تحلیلگر سیستم کسب‌وکار
 • مهندس شبکه

 

حداقل سن دریافت شغل در کانادا چه سنی است ؟

نوجوانان ۱۴ ساله در کشور کانادا تحت شرایط خاصی می‌توانند کار کنند. آن‌ها با کسب رضایت والدین یا سرپرستان خود، گذراندن دوره‌های آموزشی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، با کارکردن حداکثر تا ساعت ۱۰ شب، می‌توانند مشغول به‌کار شوند. علاوه‌بر این، قانون جدید به محدودکردن اشتغال جوانان در کازینوها، فروش، نگه‌داری یا سرو مشروبات الکلی و برخی مشاغل پرخطر را اقدام کرده است. هدف این قانون، تضمین برتری آموزش و نگه‌داشتن جوانان در مدرسه در طول سال‌هایی است که نوجوانان درحال یادگیری علوم پایه هستند.

البته حداقل سن قانونی استخدام در سراسر کانادا در هر استانی تفاوت‌های جزئی دارد. به‌عنوان مثال، در آلبرتا، نوجوانان از ۱۲ سالگی می‌توانند کار کنند؛ اما فقط تحت شرایطی که خارج از ساعات عادی کلاس، با رضایت کتبی والدین یا سرپرست و با تایید مدیر استانداردهای کار باشد. در سایر استان‌های کانادا هم نوجوانان زیر ۱۴ سال حق کار ندارند، مگر این‌که رضایت والدین یا سرپرست را داشته‌ باشند.

برخی از استان‌ها مانند بریتیش کلمبیا اجازه کار در روزهای مدرسه را هم حداکثر تا ۴ ساعت به نوجوانان می‌دهد. برخی استان‌ها مانند کبک و آنتاریو اجازه کار بین ۱۴ تا ۱۶ سالگی را فقط به‌صورت محدود می‌دهند و نوجوان در مکان‌هایی همچون معدن، کارخانه، جنگل، سالن رقص، گالری، هتل و مشاغلی که احتمالا برای سلامتی، رفاه، رشد اخلاقی یا جسمانی آن‌ها مضر است، نمی‌توانند کار کنند. در جزیره پرنس ادوارد و استان مانیتوبا حداقل سن کار برای نوجوانان ۱۶ سال خواهد بود‌.

 

شغل های سیاه درکانادا چه شغل هایی هستند؟

زمانی‌که شما قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، لازم است تا ویزای کار یا همان ورک پرمیت را از کشور کانادا دریافت کنید، درغیر این صورت شما به‌صورت رسمی اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت. بسیاری از مهاجران هستند که بدون مجوز مشغول به‌کار می‌شوند که به این نوع فعالیت، مشاغل سیاه گفته می‌شود. در واقع شغل سیاه، انجام کارهای خلاف نیست، بلکه غیرقانونی کارکردن در کانادا را شغل سیاه می‌نامند. اگرچه داشتن مشاغل سیاه در نگاه اول آسان به‌نظر می‌رسد؛ اما با خطراتی هم روبه‌رو است. مطابق قانون کار کانادا چنان‌چه افراد مهاجر به‌صورت غیر قانونی در این کشور کار کنند، دولت کانادا اجازه اخراج آن‌ها را دارد و در مواردی، اگرچه نادر، اما محکوم به زندان و جریمه نقدی هم می‌شوند. این مسئله برای کارفرمایان کانادایی هم صدق می‌کند؛ به‌این‌معنا که اگر مهاجری را که مجوز کار ندارد، استخدام کنند بالغ بر 50 هزار دلار را جریمه می‌شوند.

 

شغل های سیاه در کانادا

 

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2023(آپدیت)

اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، بهتر است بدانید که کدام شغل‌ها مورد تقاضای کانادا هستند. در نظر داشته باشید که بیماری همه‌گیر کویید در تغییر بازار کار نقش به‌سزایی داشته‌ است و بر صنایع مختلف از فناوری تا تولید تاثیر خود را گذاشته است؛ بنابراین بازار کار کانادا با دو سال پیش کاملا متفاوت خواهد بود.  این مشاغل عبارتند از:

 

 1. تکنولوژی در کانادا (technology)

همان‌طور که اشاره شد، در سال‌های اخیر مشاغل مرتبط با فناوری و اطلاعات (IT)  سریع‌ترین رشد را در کانادا داشته است. کانادا به لطف شهرهای پیشرو در زمینه فناوری مانند تورنتو، ونکوور و مونترال همچنان مورد توجه مشاغل با زیرساخت تکنولوژی‌های روز دنیا است. در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه فناوری اطلاعات در کانادا 49000 دلار در سال یا ۳۹ دلار در ساعت است. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر از 46000 دلار در سال شروع می‌شود، این درحالی‌ است که اکثر افراد با سابقه کار بالا ۱۰۵,۰۰۰ دلار در سال درآمد خواهند داشت.

 

 1. مدیریت اداری در کانادا (administrative)

حوزه دیجیتال و فناوری هرچقدر هم پیشرفت کند، هیچ‌وقت نمی‌تواند جایگزین مغز انسان شود. با این دیدگاه، یکی از شغل‌های پرطرفدار در کانادا، مدیر اداری است. مسئولیت‌هایی که کارمندان این گروه دارند، مدام در حال تغییر است و به‌روز می‌شود. کارمندان اداری با تخصص در زمینه‌ نرم‌افزارهای فنی یا حسابداری مورد تقاضای سازمان‌های بسیاری در کانادا هستند. در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه مدیریت اداری در کانادا 43000 دلار در سال یا ۲۲ دلار در ساعت در نظر گرفته شده است. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر، از 35000 دلار در سال شروع می‌شود، این درحالی‌ است که اکثر افراد با سابقه کار بالا 50000 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

 

 1. تولید در کانادا (manufacturing)

اغلب کشورهای توسعه‌یافته همچون کانادا به سمت مشاغلی در حوزه تولید می‌روند که متخصصان بامهارت کافی باشند. در این خصوص برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس انتری در حوزه نیروی کار ماهر را برای متقاضیان درنظر گرفته است. بیش از 60% مهاجران سالانه از طریق این سیستم وارد کشور کانادا می‌شوند. در بخش تولید کارفرمایان کانادایی، بسیاری از متقاضیان کانادایی را برای کار در این زمینه از طریق اکسپرس انتری جذب می‌کنند. در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه تولید در کانادا 31000 دلار در سال و ۲۲ دلار در ساعت است. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر در حدود 27000 دلار در سال خواهد بود و برای افراد با سابقه کار بالا، 51000 دلار در سال است.

 

 1. مشاغل مهندسی در کانادا (engineering)

افزایش جمعیت کانادا سبب شده است تا تقاضا برای مسکن و زیرساخت‌های جدید بیش‌از گذشته افزایش پیدا کند. این تقاضا در شهرهای بزرگ کانادا همچون تورنتو و ونکوور بیشتر نمود پیدا می‌کند. این مسئله به این معنی نیست که کشوری همچون کانادا که اقتصاد آن در رده چهارم دنیا قرار دارد، از بقیه رشته‌های مهندسی غافل است. رشته‌های دیگری مانند مهندسی برق، مهندسی صنایع هم در دانشگاه‌ها بورسیه‌های بسیاری دارند و هم در حوزه کار جز پرطرفدارترین مشاغل محسوب می‌شوند.  

در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه مشاغل مهندسی در کانادا سالانه 68000 دلار است که این میزان ساعتی ۳۴.۴۹ دلار خواهد بود. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر از 55000  دلار در سال شروع می‌شود، درحالی که اکثر افراد با سابقه کار بالا ۱۱۰000 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

 

 1. اقتصاد و حسابداری در کانادا (finance and accounting)

امنیت و درستی داده‌ها برای هر کشور و سازمانی مهم است، به همین دلیل، از بهترین مشاغل کانادا می‌توان به مشاغل مربوط به حسابداری و اقتصاد اشاره کرد. کسانی که در این شغل‌ها فعالیت دارند، به‌خوبی می‌توانند نقدینگی را مدیریت کنند و نبض بازار را در دست گیرند تا شرکت‌های کانادایی از جریان تند رکودهای اقتصادی به‌خوبی عبور کنند. در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه اقتصاد و حسابداری در کانادا 65000 دلار در سال و در هر ساعت ۳۳.۳۳ دلار است. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر، سالانه از 44000 دلار شروع می‌شود، توجه داشته باشید که اکثر افراد با سابقه کار بالا ۱۱۰,۰۰۰ دلار در سال درآمد خواهند داشت.

 

 1. فروش و بازاریابی در کانادا (sales and marketing)

امروزه مشاغل فروش و بازاریابی کاملا دیجیتالی و با فناوری دیجیتال و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها عجین ‌شده‌اند؛ بنابراین نمی‌توان هیچ یک از آن‌ها را بدون دیگری درنظر گرفت. کسب دانش و مهارت در زمینه CRM، SEO، ابزارهای تجزیه‌وتحلیل گوگل مانند گوگل آنالیتیکس و سایر مهارت‌های دیجیتالی، می‌تواند آینده شغلی شما را در زمینه فروش و بازاریابی تضمین کند. در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه فروش و بازاریابی در کانادا 58000 دلار در سال یا ۲۹.۶۸ دلار در ساعت است. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر از ۴1000 دلار در سال شروع خواهد شد، درحالی‌ که اکثر افراد با سابقه کار بالا 92000 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

 

 1. منابع انسانی (human resources)

در سال‌های اخیر وظیفه متخصصین منابع انسانی برای شناخت استعدادها و جذب آن‌ها به سازمان‌ها پررنگ‌تر شده است. منابع انسانی یاHR  وظایف متعددی دارند، از جمله آن‌ها می‌توان به یافتن روش‌های خلاقانه برای جذب نیروهای بااستعداد اشاره کرد. کانادا کشوری وسیع با نیروی انسانی کم می‌تواند زمینه شغلی بسیاری را برای متقاضیان بین‌الملل فراهم کند.

در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه منابع انسانی در کانادا، سالانه 59000 دلار است که ۳۰.۴۷ دلار در ساعت تخمین‌زده می‌شود. این مبلغ، برای افراد با سابقه کمتر، از 44000 دلار در سال و برای افراد با سابقه کار بالا، 89000 دلار خواهد بود.

 

 1. پشتیبانی مشتریان در کانادا (customer support)

عده‌ای از مردم تصور می‌کنند که در روزهای آینده قرار است هوش مصنوعی جایگاه انسان‌ها را حتی در تعاملات اجتماعی بگیرد، به همین دلیل نیازی به ارائه خدمات پشتیبانی مشتریان از جانب انسان‌ها وجود ندارد. درصورتی‌که این بخش همچنان در سال 2023 یک بخش مهم محسوب خواهد شد. با وجود پیشرفت حوزه فناوری و اطلاعات، برگ برنده در دست شرکت‌هایی است که روابط دوستانه‌ای با مشتریان خود دارند و به‌خوبی می‌توانند مشکلات و نیازهای آن‌ها را برطرف کنند. در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه پشتیبانی مشتریان در کانادا 32000 دلار در سال است که به‌صورت ساعتی، ۱۶.۴۸ دلار خواهد بود. حقوق مورد نظر برای افراد با سابقه کمتر، از 27000 دلار در سال شروع می‌شود، درحالی‌ که افراد با سابقه کار بالا 43000 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

 

 1. مدیریت کالا یا لجستیک در کانادا (logistics manager)

کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی تاثیر عمده‌ای بر رستوران‌ها و فروشگاه‌ها داشته است. آن‌ها مجبور بودند تا نحوه عملکرد خود را به سرعت تغییر دهند و با دستورالعمل‌های ایمنی ناگهانی متفاوت COVID و سفارش آنلاین سازگار شوند. به همین جهت است که بخش مدیریت جریان کالا یا لجستیک روزهای خوبی را در کانادا سپری می‌کنند و نیاز بیشتری به افرادی با تخصص مدیریت کالا حس می‌شود. برنامه‌های کاربردی تحویل و روند استخدام شرکت‌های لجستیک در کانادا در حال افزایش است.

در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه مدیریت کالا در کانادا، به‌صورت سالانه 73000 دلار تخمین‌زده شده است که ای مبلغ به صورت ساعتی ۳۷.۷۲ دلار است. برای افراد با سابقه کمتر، حقوق در حدود 60000 دلار در سال است و برای افراد با سابقه کار بالا، این مبلغ به 97000 دلار در سال هم می‌رسد.

 

 1. مدیریت پروژه در کانادا (project manager)

مدیران پروژه در بخش‌های مختلف سازمان‌ها از جمله بخش IT ، مهندسی و بازاریابی مورد نیاز کشور کانادا هستند. معمولا مدیران پروژه در زمینه‌ای که در آن مشغول به کار هستند باید سابقه کاری قابل‌قبولی داشته باشند. در کنار این سابقه، مدیر پروژه باید مهارت مدیریت پروژه، توانایی ایجاد تغییر در پروژه‌های پیچیده، مدیریت موثر بودجه و افراد را داشته باشد. در کانادا مدیران پروژه با گواهینامه حرفه‌ای مدیریت پروژه (PMP) مورد نیاز شرکت‌های کانادایی بسیاری هستند. اگر این تخصص‌ها را دارید، می‌توانید به این گزینه به‌عنوان یکی از بهترین مشاغل کانادا فکر کنید.

در سال ۲۰۲۲، میانگین حقوق افراد در حوزه مدیریت پروژه در کانادا 84000 دلار در سال است و به‌صورت ساعتی این مبلغ ۴۳.۲۹ دلار خواهد بود. برای افراد با سابقه کمتر، حقوق سالانه از 64000 دلار شروع می‌شود و افراد با سابقه کار بالا 124000 دلار در سال درآمد خواهند داشت.

سخن پایانی

در این مقاله پردرآمدترین شغل های کانادا در سال 2023 بیان شد. حوزه فناوری و اطلاعات از مهم‌ترین آن‌ها بود که کانادا برای جذب متقاضیان بین‌الملل در این حوزه، برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی را درنظر گرفته است. علاوه‌بر این، رشته‌های مدیریتی در حوزه علوم انسانی، چشم‌انداز روشنی را در کانادا دارند. دقت کنید که برای کار در کانادا اخذ مجوز کار امری ضروری و بدیهی است. اقدام از طریق روش‌های غیرقانونی که شما را وارد دنیای مشاغل سیاه در کانادا کند، منطقی و توجیه‌پذیر نیست؛ چراکه برخی از افراد به‌خاطر سرعت بیشتر در رسیدن به آن، اقداماتی از این دست را انجام می‌دهند و در نهایت خود را بیشتر به دردسر می‌اندازند. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص کارشناسان کانادا اپلای با ارائه مشاوره رایگان شما را در رسیدن به بهترین پوزیشن کاری راهنمایی می‌کنند. اگر پس‌از خواندن این مقاله سوال یا تردیدی دارید، کانادا اپلای پاسخگوی شما خواهد بود.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ