مهاجرت به کانادا و شرایط برگزاری آزمون‌های زبان در دوران کرونا

برای مهاجرت به هر نقطه از کره زمین، باید زبان کشور مقصدتان را بدانید. البته یادگرفتن زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان بین‌المللی برای علاقه‌مندان به مهاجرت ضروری است! دو آزمون زبان انگلیسی که توسط اداره مهاجرت کانادا معتبر شناخته می‌شوند، آیلتس و CELPIP هستند. متقاضیان برای درخواست اقامت دائم تحت برنامه نامزدی استان‌های کانادا (PNP) یا یکی از دیگر از برنامه‌های دولت فدرال، باید مدرک زبان را ارائه کنند.

داوطلبان زیادی با شروع و همه‌گیری ویروس کرونا، با مشکل جدی برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی مواجه شده‌اند. زیرا کرونا ویروس منجر به تعطیلی مراکزی که آزمون‌های آیلتس و CELPIP را برگزار می‌کردند شد. بااین‌وجود، IELTS و CELPIP اکنون به‌راحتی قابل‌دسترسی هستند؛ زیرا دولت‌ها محدودیت‌هایشان را در ماه‌های اخیر کاهش داده‌اند.

اقدامات بهداشتی و ایمنی توسط مراکز برگزاری آزمون آیلتس و CELPIP به‌منظور محافظت از نامزدهای مهاجرت و سرپرستان این آزمون‌ها در نظر گرفته‌شده است. این موارد شامل تمیز کردن مرتب محل‌های آزمون، استفاده از ماسک و دستکش و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی می‌شود.

 

کشورهای ارائه‌کننده خدمات آزمون آیلتس

آیلتس در وب‌سایت خودش اعلام کرده است که امتحانات آموزش عمومی آیلتس در حال حاضر در 89 کشور جهان در دسترس هستند. این آزمون‌ها در کشورهایی که مهاجرت به کانادا در آن‌ها محبوبیت دارد ازجمله بنگلادش، برزیل، چین، کلمبیا، مصر، فرانسه، هنگ کنگ، هند، ایرلند، کره جنوبی، کویت، لبنان، مکزیک، مراکش، نیجریه، عمان، پاکستان، فیلیپین، روسیه، عربستان سعودی، امارات، انگلیس، ویتنام و همچنین کانادا (به دلیل حضور نیروی کار خارجی و دانشجویان بین‌المللی در این کشور) در حال برگزاری هستند.

 

 کشورهای ارائه‌کننده خدمات آزمون CELPIP

CELPIP هم‌اکنون در شش کشور کانادا، آمریکا، چین، فیلیپین، امارات متحده عربی و هند برگزار می‌شود.

البته بیشتر تاریخ‌های برگزاری این آزمون به ایالت متحده ختم می‌شود؛ زیرا ایالات‌متحده آمریکا در سال‌های اخیر به یک منبع فزاینده مهاجرت به کانادا تبدیل‌شده است.

 

مهاجرت به کانادا در طول شیوع COVID-19

شروع دوباره برگزاری آزمون‌های آیلتس و CELPIP و بازگشت برنامه‌های مهاجرتی، فرصتی لذت‌بخش برای کسانی است که سال¬ها و ماه¬ها برای مهاجرت به کانادا تلاش کرده‌اند و این روزها کرونا ویروس سد راه آن‌ها شده بود. 

قبل از اینکه برنامه‌های مهاجرت به کانادا را تنظیم کنید، باید شرایطتان را یک بار دیگر ارزیابی کنید و واجد شرایط بودنتان را بسنجید. با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، افرادی که قصد شرکت در اکسپرس اینتری (Express Express) کانادا را داشتند با چالش‌های زیادی مواجه شدند!

چون بسیاری از متقاضیان اکسپرس اینتری کانادا مجبور شدند که تاریخ آزمون زبان و ارسال مدارکشان را به تعویق بیندازند. به‌طورمعمول بیشتر ورودی‌های موفقیت‌آمیز اکسپرس اینتری کانادا متعلق به برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) است؛ اما در ماه مارس و اوایل جولای، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) اکسپرس اینتری را تنها برای برنامه مهاجرت کلاس تجربه کانادا (CEC) و برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP) صادر کرده است. در ماه جولای تنها دو قرعه‌کشی اکسپرس اینتری انجام‌شده که برنامه ماهر کارگر فدرال (FSWP) را شامل می‌شود!

به همین دلیل بهتر است که نامزدهای اکسپرس اینتری کانادا آزمون زبانشان را با موفقیت سپری کنند، سپس مدارکشان را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنند. با این راهکار، شانستان را برای حضور در اکسپرس اینتری-های پیش رو افزایش می‌دهید و تاخیر کمتری برای صدور ویزای کانادا برایتان پیش می‌آید.

اگر بتوانید یک برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP) را از طریق اکسپرس اینتری کانادا دریافت کنید، یا اگر نمره شما در سیستم جامع رتبه‌بندی بدون در نظر گرفتن نامزدی استانی به‌اندازه کافی بالا باشد، ممکن است شانس به شما رو کند و در اولین اکسپرس اینتری کانادا موفق شوید و اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.

منبع:

https://www.cicnews.com/2020/08/canada-immigration-where-you-can-now-take-an-english-test-0815440.html#gs.d0x52p

 

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ