ددلاین دانشگاه‌های کانادا چه موقع است؟

اگر ددلاین دانشگاه‌های کانادا را ندانید و به‌موقع اقدام نکنید، ممکن است یک‌ترم عقب بیفتید! ضمن آنکه بعد از گرفتن پذیرش، باید فرصت کافی برای درخواست ویزای تحصیلی و روندهای اداری آن هم داشته باشید. پس پیش از هر اقدامی، باید از تاریخ‌های مهم دانشگاهی در این کشور آگاه شوید. در این مقاله به ددلاین دانشگاه‌های کانادا می‌پردازیم و نکته‌های مهمی را دراین‌باره با شما به اشتراک می‌گذاریم.

ددلاین دانشگاه های کانادا

قدم‌به‌قدم با ددلاین دانشگاه‌های کانادا

ددلاین یعنی مهلتی که برای اپلای، ارسال مدارک و سایر کارهای اداری دارید. اگر این مهلت را از دست بدهید، شاید صندلی شما در دانشگاه کانادایی، به شخص دیگری برسد! برای آگاهی بهتر درباره ددلاین دانشگاه‌های کانادا و نکته‌ها و تاریخ‌های مهم در روند اپلای و پذیرش، قدم به قدم پیش می‌رویم:

قدم اول: تاریخ شروع و پایان‌ترم تحصیلی در کانادا را بدانید

ترم اول هر سال تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا از اول سپتامبر آغاز می‌شود و تا آخر دسامبر ادامه دارد. بعد از اتمام این ترم، دانشگاه‌ها به مدت یک تا دو هفته برای کریسمس تعطیل هستند.
ترم تحصیلی دوم از ماه ژانویه شروع می‌شود و تا آخر آوریل ادامه دارد. در بین این ترم، یک هفته تعطیلات بهاری هم وجود دارد.

قدم دوم: به فرصت لازم برای ترجمه مدارک دقت کنید

توصیه می‌کنیم زمانی اقدام به اپلای کنید که مدارکتان، از جمله مدارک تحصیلی، ترجمه آن‌ها و نمره زبان کامل و آماده هستند. تاریخی که به‌عنوان ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای ارسال مدارک اعلام می‌شود، به‌طورمعمول تا ساعت ۲۴ آن روز است.
در بیشتر موارد مدارک لازم را از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه ارسال می‌کنید، اما اگر خواسته شد مدارک را با پست ارسال کنید، باید به زمان لازم برای رسیدن بسته توجه کنید. مدارک حتماً باید پیش از مهلت مقرر به دانشگاه برسند.
البته بعضی دانشگاه‌ها حتی تا یک ماه پس از مهلت هم مدارک را دریافت کرده و در روند اداری قرار می‌دهند، اما برای اطمینان خاطر، بهتر است مدارکتان زودتر به دست مسئولان دانشگاه برسند.
در مورد مقاله‌های علمی هم باید به ددلاین دانشگاه‌های کانادا توجه کنید. اگر هنوز ایمیل پذیرش مقاله را از مجله موردنظر دریافت نکرده‌اید، باید زمان اقدام به اپلای را طوری تنظیم کنید که بتوانید پذیرش آن مقاله را همراه مدارکتان ارسال کنید.
درباره نمره آزمون زبان هم دقت داشته باشید، چون پیش از اقدام به اپلای باید آن را دریافت کنید. اگر بعد از اپلای، نمره زبان را بگیرید، امتیازی برای پذیرشتان محسوب نمی‌شود.

اپلای برای کانادا

قدم سوم: طبق ددلاین دانشگاه‌های کانادا اپلای کنید

به‌طورمعمول توصیه می‌شود حدود ۶ تا ۹ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی در کانادا، ایمیل رزومه را برای اساتید موردنظرتان بفرستید. اگر می‌خواهید توصیه‌نامه هم بگیرید، به این زمان دقت کنید. بعد از آماده شدن و ترجمه همه مدارک، طبق ددلاین دانشگاه کانادا اپلای را انجام بدهید.

قدم چهارم: حالا سراغ ویزای تحصیلی بروید

بعد از اینکه استاد مربوطه پاسخ داد، ایمیلی از سوی دانشگاه دریافت می‌کنید که شما را دعوت به حضور در ترم جدید تحصیلی می‌کند. حالا باید ویزای تحصیلی کانادا بگیرید. فرایند صدور ویزا حداقل یک ماه وقت می‌گیرد؛ پس این زمان را هم در نظر داشته باشید.

بهترین زمان برای اپلای مدارس و دانشگاه‌های کانادا

گرفتن پذیرش در مدرسه، کالج و مقاطع مختلف تحصیلات عالیه، کمی با هم تفاوت دارند. برای هر دوره‌ای که اقدام می‌کنید، حتماً به وب‌سایت رسمی آن مراجعه کرده و از مهلت مقرر یا ددلاین مطمئن شوید. در این بخش به برخی از زمان‌های مهم در اپلای مدارس و دانشگاه‌های کانادایی اشاره می‌کنیم.

پذیرش گرفتن از کانادا

برای مدارس کانادا چه زمانی اپلای کنیم؟

بهترین زمان برای اپلای مدرسه به‌طورمعمول 6 ماه قبل از شروع سال تحصیلی است. هرقدر زودتر اقدام کنید، بهتر است. در مدارس کانادا، ابتدا مدیر مدرسه درخواست را تأیید کرده، سپس زمان مشخصی برای مصاحبه حضوری تعیین می‌شود. اگر به ددلاین دقت کرده و به‌موقع اپلای کنید، برای مصاحبه حضوری آمادگی بیشتری خواهید داشت.

برای کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا چه زمانی اپلای کنیم؟

اگر می‌خواهید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، ابتدا باید مشخص کنید از ترم سپتامبر تا دسامبر شروع خواهید کرد یا از ترم ژانویه تا آوریل. اگر می‌خواهید از ترم اول سال تحصیلی شروع کنید، بهتر است بین ژانویه تا فوریه کارهایتان را انجام بدهید. اگر قصد دارید از ترم دوم سال تحصیلی شروع کنید، توصیه می‌شود از اوت تا سپتامبر همه کارها را انجام بدهید.
ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای مقاطع مختلف فرقی ندارند. برای اپلای همه کالج‌ها و همین‌طور مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌ها، باید زمان‌های تقریبی بالا را در نظر داشته باشید.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا را از کجا پیدا کنیم؟

فرایند بررسی درخواست‌ها به‌طورمعمول در پاییز سال قبل از آغاز تحصیل شما، شروع می‌شود. همیشه توصیه می‌کنیم برای اطلاع دقیق از ددلاین دانشگاه‌های کانادا به وب‌سایت رسمی کالج یا دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید. برای این کار، باید نام دانشگاه را در گوگل جستجو کرده و وارد وب‌سایت آن شوید.
اگر به دنبال راه دقیق‌تر برای پیدا کردن تاریخ پذیرش دانشگاه‌های کانادا هستید، توصیه می‌کنیم از وب سایت کانادا اپلای کمک بگیرید. در کانادا اپلای اطلاعات کامل دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر کانادایی به همراه تاریخ پذیرش آن‌ها ارائه شده است.

جمع‌بندی
در این مقاله نکته‌های زیادی درباره رعایت تاریخ‌های مهم و مهلت مقرر برای اپلای دانشگاه گفتیم. اگر به ددلاین دانشگاه‌های کانادا دقت نکنید، ممکن است یک‌ترم تحصیلی کامل را از دست بدهید! بنابراین پیش از هر اقدامی، با مراجعه به وب‌سایت کانادا اپلای از این مهلت‌ها مطمئن شوید.
کانادا اپلای در این مسیر شما را تنها نمی‌گذارد! ما سال‌هاست به دانشجویانی در مقاطع مختلف، کمک کرده‌ایم سر وقت و با خیال راحت در کالج یا دانشگاهشان حاضر شوند.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ