داستان‌های تحصیل در کانادا و دانشجویان بین المللی این کشور را از زبان ما بشنوید!

کانادا بهشت روی زمین است و بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های جهان را دارد؛ اما شنیدن اینکه شرایط تحصیل در کانادا چگونه است و چرا دانشجویان بین المللی اولین مقصدشان را این کشور در نظر می‌گیرند، شما را برای انتخابتان مطمئن‌تر می‌کند. چون هیچ کسی به اندازه یک دانشجو نمی‌توانید تجربیات واقعی تحصیل و زندگی در کانادا را به کسانی که در ابتدای این راه قرار دارند منتقل کند.
در این مطلب قرار است داستان دانشجویان بین المللی از کشورهایی مانند برزیل، چین، آلمان، هند، جامائیکا، لبنان، مکزیک، مراکش و کره جنوبی را بخوانید. با ما همراه باشید و تجربه زندگی در کانادا را از زبان دانشجویان این کشور بخوانید.

1) داستان Darinka Aguirre از مکزیک

Darinka Aguirre داستانش را درباره تحصیل در کانادا اینگونه روایت می‌کند که:

«این دو سال حضور در کانادا بهترین بخش از زندگی تحصیلی و کاری من بوده است و کانادا بیشتر از آنچه فکر می‌کردم به من آموخت! کانادا مکانی امن و چند فرهنگی است و مردمان این کشور با نهایت احترام با دانشجویان بین المللی رفتار می‌کنند. تحصیل در کانادا برای من مهارت‌های زیادی فراهم کرد. به لطف کیفیت بالای آموزش در این کشور، من برای سخنرانی در کنفرانس‌های مهمی در سراسر جهان دعوت شدم. در حقیقت، کانادا کشوری است که صدای شما در آن شنیده می‌شود و نظر شما اهمیت دارد.»
محل تحصیل و رشته Darinka Aguirre:
Emily Carr University of Art + Design: Master’s in Applied Arts and Industrial Design

2) داستان Elder از برزیل

Elder از برزیل درباره تحصیل و زندگی در کانادا این‌گونه تجربه‌اش را بیان می‌کند:
«من در سال 2017 به نوا اسکوشیا کانادا آمدم و در همان روزهای اول ورودم متوجه شدم خانه امن خودم را در جهان پیدا کرده‌ام. من 8 سال تجربه کار در زنجیره تامین را داشتم و همیشه آرزو داشتم که یک کار مرتبط با تخصص خود در نوا اسکوشیا پیدا کنم. 2 سال در کالج جامعه نوا اسکوشیا (NSCC) در سال 2019 تحصیل کردم و موفق به اخذ دیپلم از این کالج شدم. در طول تحصیل در برنامه سفیر دانشجویی بین المللی NSCC شرکت کردم و از این طریق شانس پیوستن به برنامه EduNova Atlantic Canada Study را داشتم. این فرصت‌ها همراه با تحصیلات من در کانادا، باعث شد تا پس از فارغ‌التحصیلی در یک شرکت هوافضا در نوا اسکوشیا مشغول به کار شوم.»
محل تحصیل و رشته Elder:
Nova Scotia Community College (NSCC): Business Diploma

3) Sarah Larsen-Vefring از آلمان

تحصیل در کانادا در دانشگاه مونترال، شناخت گسترده‌ای از روابط بین کشورها و فرهنگ‌ها از زاویه دید کشور کانادا به من هدیه داد. حین تحصیل در مورد سیستم‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کانادا و آمریکای شمالی اطلاعات زیادی به دست آوردم. در سفر از نوا اسکوشیا به کوه‌های راکی در غرب کانادا، مناظره شگفت‌انگیز کانادا را کشف کردم و برای اولین بار در زندگی‌ام کمپ زمستانی، سورتمه‌سواری و حرکت با کفش‌های مخصوص برف را تجربه کردم.
محل تحصیل و رشته Sara Larsen-Vefring:
Université de Montréal: International Studies

4) Julia Zhu از چین

Julia Zhu می‌گوید:
«زندگی در کانادا برای من یک تجربه هیجان‌انگیز بود. در این تجربه من مامور شده بودم که نقطه دیگری از جهان به جز آنجایی که محل تولدم است را کشف کنم. با توجه به علاقه زیادی که به صنعت مهمانداری داشتم، وارد کالج جورج براون شدن و در برنامه مدیریت مهمانداری تحصیل کردم. پس از تمام تحصیلاتم مشغول به کار شدم و بیش از 2 سال است که به عنوان مهماندار با هتل‌های مختلف همکاری می‌کنم.
من نمی‌توانم تأثیر نفوذی که کانادا روی شخصیت و روحیاتم داشت را نادیده بگیرم. من از سیستم آموزشی کانادا برای شکل دادن به آنچه الان هستم و برای مسیر زندگی کاملاً متفاوتی که به خاطر تجربیاتم پیش رویم باز شد واقعاً سپاسگزارم»
محل تحصیل و رشته Julia Zhu:
George Brown College: Diploma, Hospitality Operations Management

5) داستان Amit Tacker از هند

ترکیبی از آموزش باکیفیت، فرهنگ و سیاست‌های اجتماعی درست همان چیزی است که Amit Tacker از هند درباره تحصیل در کانادا به آن اشاره می‌کند. او می‌گوید:
«من به دنبال کشوری بودم که بتواند آموزش باکیفیت، فرهنگ و سیاست‌های اجتماعی مناسب را فراهم کند. وقتی به کانادا آمدم همه این گزینه‌ها را به صورت یکجا دیدم. تحصیل در دانشگاه کارلتون در کانادا از من یک نیروی متخصص و توانمند ساخت که می‌تواند به خوبی با مشتریانش ارتباط برقرار کند و کارش را به بهترین نحو انجام دهد».
محل تحصیل و رشته Amit Tacker:Carleton University: Bachelor in Engineering

6) داستان Damian K. Francis از جامائیکا

محیط دانشگاهی کلاس جهانی نکته است که در همان ابتدای داستانش به آن اشاره می‌کند. می‌گوید: «تحصیل در سطح جهانی در کانادا یک فرصت منحصر به فرد برای من بود تا به طور قابل توجهی تجربه یادگیری خودم را افزایش دهم».
محل تحصیل و رشته Damian K. Francis:
University of Ottawa

و در انتها....
هر کسی داستان خودش را از زندگی در کانادا و تحصیل در کانادا روایت می‌کند. این کشور برای عده‌ای مسیر شروع یک زندگی جدید بوده و برای گروه دیگری از دانشجویان بین المللی یک دستاورد بی‌نظیر در زندگی‌شان. وقتش رسیده شما هم داستان خودتان را از تحصیل و کار در کانادا بسازید، به بخش مؤسسات آموزشی کانادا اپلای سر بزنید و داستانتان را شروع کنید
https://www.educanada.ca/why-canada-pourquoi/stories-histoires.aspx?lang=eng

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ