تجربه زندگی در کانادا، برای کسی که در مسیر مهاجرت تحصیلی کانادا قرار دارد

تجربه زندگی در کانادا برای هر کسی با دیگری متفاوت است؛ اما چیزی که هم مهاجران کانادا و ساکنین همیشگی این کشور می‌توانند آن را تجربه کنند، زندگی در شهرهای بزرگ و کوچک کانادا، تماشای پارک‌های ملی این کشور، گشت زنی کنار سواحل کانادا و تجربه کوهنوردی در کانادا است.
تمام این تجربه‌ها به این خاطر قابل دست یافتن هستند که، کانادا دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است و کشف نقطه‌به‌نقطه آن می‌تواند به‌اندازه یک عمر زمان ببرد. در واقع هم دانشجویان بین‌المللی که به قصد تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا وارد این کشور شده‌اند و هم ساکنین کانادا و کسانی که تجربه مهاجرت به کانادا را در پرونده خودشان دارند، همه و همه کارهای زیادی در طول سال برای انجام دادن دارند. امکانات کانادا بی‌شمار هستند و همیشه چیزی برای کشف کردن، دیدن و حتی تجربه کردن در انتظارتان خواهد بود.

زندگی دانشجویی کانادا

شروع زندگی پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا

آشنایی با کانادا اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به این کشور است. باید مردم کانادا را بشناسید، درباره زبان‌های رایج در این کشور اطلاعات کسب کنید و با غذاها و آب و هوای کانادا آشنا شوید. این شناخت به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که کانادا بهترین گزینه مهاجرت تحصیلی، کار و حتی سفر است. کشوری امن و زیبا که نمونه دیگری در جهان ندارد.
دانشجویان بین‌المللی که وارد کانادا می‌شوند، در روزهای اول اقامتشان فقط به این فکر می‌کنند که چطور می‌توانند زندگی در یک کشور همیشه سرد و یخبندان را تحمل کنند و تحصیلاتشان را با موفقیت پشت سر بگذارند. در صورتی که کانادا یک کشور چهار فصل با سرگرمی‌های فراوان است.

زندگی داشنجویی در کانادا

تفریحات دانشجویی در چهار فصل کانادا

در تابستان، می‌توانید در یکی از دریاچه‌های کانادا قایقرانی کنید، در اقیانوس شنا کنید یا در ساحل والیبال بازی کنید. همچنین در این فصل می‌توانید کانادا را به عنوان یک توریست ببینید، در یک رستوران در شهر مورد علاقه خودتان غذا بخورید و از تماشای جاذبه‌های طبیعی کانادا لذت ببرید.
در طول پاییز، شما عاشق گشت‌وگذار در حومه شهر خواهید شد. می‌توانید در این فصل در فضای باز پیاده‌روی کنید یا کوهنوردی را تجربه کنید. همچنین این فصل زمان خوبی برای گشت و گذار در شهرهای تاریخی کانادا است و می‌توانید تمام جاذبه‌های تاریخی مهم کانادا را در این فصل از نزدیک ببینید.
زمانی که زمستان فرا می‌رسد، وقت آن است که لوازمتان را برای تفریحات زمستانی کانادا آماده کنید. در این فصل می‌توانید اسکی کردن را یاد بگیرید، آدم برفی بسازید، با دوستانتان خود نبرد گلوله برفی را تجربه کنید یا از قدم زدن در جنگل سفید و برفی که غرق در آرامش است لذت ببرید.
بهار زمانی برای شروع زندگی در کانادا است. در این فصل پرندگان از جنوب برمی‌گردند و باغ‌ها و خیابان‌ها و تمام طبیعت کانادا پر از گل و شکوفه می‌شود. می‌شوند. در این فصل زمان جمع‌آوری شیره افرا هم از راه می‌رسد و می‌توانید تجربه آماده کردن این خوراکی شیرین خوشمزه را داشته باشید.
در تمام طول سال، کانادایی‌هایی که در دانشگاه، کالج یا حتی در محل کار خودتان ملاقات می‌کنید، با صمیمیت و آغوش باز پذیرای شما هستند. این فرصت بهترین زمان برای کسانی است که مهاجرت تحصیلی به کانادا را تجربه می‌کنند. شما می‌توانید موقع معاشرت با کانادایی‌ها فرهنگ و آداب‌ورسوم آن‌ها را یاد بگیرید و آداب‌ورسوم و فرهنگ خودتان را نیز با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

حقایق کانادا برای دانشجویان بین المللی

حقایق کانادا که تازه واردان و دانشجویان باید بدانند

 • کانادا حدود 36 میلیون نفر جمعیت دارد
 • این کشور دارای 250 خاستگاه قومی است
 • 6.4میلیون نفر از مردم کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند
 • کانادا بیش از 60 زبان بومی دارد
 • کانادا از 10 استان و 3 سرزمین تشکیل شده
 • 243000 کیلومتر خط ساحلی - طولانی‌ترین خط ساحلی جهان متعلق به کانادا است
 • 3 اقیانوس کانادا را در برگرفته‌اند.
  فرهنگ کانادا آلبومی کوچک از کل فرهنگ مردم جهان است. در واقع فرهنگ کانادا را مهاجران و فرهنگ‌های مختلف جهان شکل داده‌اند و کانادایی‌ها به این چند فرهنگی بودن خودشان افتخار می‌کنند.
  قانون حقوق بشر کانادا تبعیض بر اساس نژاد، جنسیت، معلولیت و گرایش جنسی را ممنوع کرده است.
  در جامعه کانادایی عدالت اهمیت زیادی دارد. این موضوع بدین معناست که کانادا به حقوق مردم در محل کار، سیستم دادگاه، دموکراسی و حتی در خانه‌هایشان اهمیت می‌دهد و حقوق زنان هم به همان اندازه مهم است.
  تعهد کانادا به برابری همه انسان‌ها این کشور را به یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی و مهاجران تبدیل کرده است و کانادا در حال حاضر رتبه یک را به عنوان بهترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی در اختیار دارد.

تخفیف برای دانشجویان بین‌المللی

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا می‌توانید از تخفیف‌هایی که برای سفرهای درون شهری و برون شهری ارائه شده است استفاده کنید. برای سفرهای برون شهری تنها باید کمی پس انداز کنید؛ زیرا رستوران‌ها، هتل‌ها، خطوط هوایی، قطارها و سایر ارائه دهندگان خدمات سفر، قیمت‌های کمتری را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. جهت برخورداری از این تخفیف‌ها و سایر مواردی که برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است، حتماً کارت دانشجویی خودتان را همراه داشته باشید.
 و در انتها...
اگر قصد دارید با ویزای تحصیلی وارد یکی از کشورهای پیشرفته جهان شوید و در مراکز آموزشی با رتبه‌های برتر تحصیل کنید، کانادا بهترین گزینه پیش روی شما است. اخذ ویزای تحصیلی کانادا این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند که زندگی در یک کشور پهناور و چهار فصل را تجربه کنند، با مردمی از کشورهای مختلف جهان معاشرت و کار کنند و در نهایت در کشوری متفاوت با ویژگی‌های بی‌نظیر ساکن شوند. شناختی که در طول دوران تحصیل از کانادا پیدا می‌کنید، این امکان را برایتان فراهم می‌کند که اقامت دائم کانادا را دریافت کنید و برای همیشه ساکن این کشور زیبا شوید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ