بهترین رشته‌های کالج‌ های کانادا را بشناسید!

دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی و رشته‌های تحصیلی در کانادا تنوع بالایی دارند. بیش از ۱۰ هزار رشته و برنامه مختلف در صدها دانشگاه و کالج این کشور وجود دارند و همین موضوع انتخاب رشته مناسب را سخت می‌کنند؛ مخصوصا برای پیدا کردن رشته‌ای که آینده خوبی، به‌ویژه در خود کشور کانادا داشته باشد. افراد زیادی از مشاورین کانادا اپلای سوال می‌کنند که بهترین رشته های کالج‌ های کانادا کدام‌ها هستند و در کدام کالج‌ها می‌توان سراغشان را گرفت؟ این مقاله را بخوانید تا به پاسخ این پرسش‌ها برسید.

بهترین رشته های کالج‌ های کانادا کدام‌ها هستند؟

همه افراد علاقه یکسانی به رشته‌های تحصیلی مختلف ندارند! بعضی از افراد به تحصیلات نظری علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این گروه علاقه دارند در دانشگاه، روی صندلی‌های میزدار بنشینند و کتاب ورق بزنند. بعضی‌ها هم ترجیح می‌‌دهند در کنار تحصیل، تجربه عملی هم به دست بیاورند. این بزرگ‌ترین فرق کالج با دانشگاه در کاناداست!
کالج‌های کانادایی رشته‌های زیادی دارند و تحصیل در آن‌ها هم از 1 تا 3 سال ممکن است طول بکشد. هر کالجی برنامه‌های آموزش عملی خاصی دارد. در این مراکز، مهارت‌هایی را به دانشجویان آموزش می‌دهند که کارفرمایان کانادایی دنبالشان هستند. در واقع کالج‌ها با صنعت و تجارت همکاری نزدیکی دارند.
شما هم اگر علاقه دارید، می‌توانید به‌جای دنبال کردن دروس نظری دانشگاه، در بهترین رشته‌های کالج‌های کانادا درس بخوانید، در دوره‌های کارآموزی و برنامه‌های مشارکتی شرکت کنید و در حین تحصیل، دنیای واقعی کار را هم تجربه کنید.
با ثبت‌نام و شرکت در دوره‌های کالج، می‌توانید گواهینامه، دیپلم یا دیپلم تحصیلات تکمیلی بگیرید. در کنار همه این موارد، می‌توانید در برنامه‌های انتقال دانشجو بین رشته‌ها یا کالج‌های مختلف شرکت کنید، دوره‌های کارآموزی را بگذرانید و مدارک علمی و کاربردی بگیرید.
در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از بهترین رشته های کالج‌ های کانادا می‌پردازیم. رشته‌های ارائه شده مواردی هستند که بیشترین محبوبیت را در میان دانشجویان کالج‌های کانادایی دارند و بازار کارشان هم به نسبت بسیاری از رشته‌های دیگر بسیار گسترده است.

برنامه تیسول یا تدریس انگلیسی
۱. برنامه تیسول یا تدریس انگلیسی به‌عنوان زبان خارجی

کالج پیشنهادی: کالج کانادا (Canada College)، مونترال

برنامه تیسول (TESOL) آموزش زبان انگلیسی به زبان‌آموزهایی است که زبان مادری‌شان انگلیسی نیست. مدرسان «زبان انگلیسی به‌عنوان زبان خارجی» (EFL) یا دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند به‌عنوان مدرس زبان انگلیسی مشغول به کار شوند، از بیشترین علاقه‌مندان به این برنامه تحصیلی هستند.
برنامه تحصیلی تیسول ۶ ماه طول می‌کشد و به‌صورت تمام‌وقت است. فارغ‌التحصیلان این برنامه گواهینامه (Certificate) دریافت می‌کنند. کالج کانادا که یکی از کالج‌های پرطرف‌دار برای این برنامه است، پردیس هم دارد و شما می‌توانید از امکانات مختلف آموزشی و رفاهی آن استفاده کنید.

آموزش در کانادا


۲. تحلیل کسب‌وکار، از بهترین رشته‌های کالج‌های کانادا

کالج پیشنهادی: کالج کمبرین (Cambrian College)، سادبری
تحلیل کسب‌وکار (Business Analytics) مهارت استخراج داده‌های معنادار از مجموعه‌های بزرگ و پیچیده به‌منظور تصمیم‌گیری بهتر در فرایند کسب‌وکار را می‌آموزد؛ یعنی دانشجو یاد می‌گیرد چگونه داده‌ها را جمع‌آوری، تصحیح و دسته‌بندی کند تا بتوان در حل چالش‌ها و پیش‌بینی روند کسب‌وکار از آن‌ها استفاده کرد.
این برنامه تحصیلی ۳ ترم طول می‌کشد و به‌صورت تمام‌وقت است. در پایان این دوره، گواهینامه فارغ‌التحصیلی (Graduate Certificate) دریافت می‌کنید. کالج کمبرین پردیس هم دارد و می‌توانید از امکانات آموزشی و رفاهی آن استفاده کنید.


۳. تعمیرات ساختاری هواپیما

کالج پیشنهادی: کالج فنشاو (Fanshawe)، لندن
این دوره تعمیرات ساختاری هواپیما (Aircraft Structural Repair) دانشجویان را برای تعمیرات اساسی هواپیماهای تجاری، مطابق استانداردهای ایمنی آماده می‌کند. این رشته تحصیلی، درس‌های عملی مبتنی بر پروژه، آموزش فنی برای مونتاژ مواد، ساخت و تعمیرات هم دارد.
تعمیرات ساختاری هواپیما هم به‌صورت حضوری و هم آنلاین برگزار می‌شود. این برنامه تمام‌وقت است و ۳۲ هفته طول می‌کشد. در نهایت هم گواهینامه دریافت می‌کنید.


۴. آموزش، از بهترین رشته های کالج‌ های کانادا

کالج پیشنهادی: اکسید (Exeed)، آنلاین
برنامه «تحصیلات تکمیلی در آموزش بین‌الملل» (PGCE) برای معلمان و مربیانی است که در کشورهایی غیر از انگلستان کار می‌کنند. این برنامه بر بهبود روش‌های آموزش فردی از طریق تحقیق تآکید دارد.
دوره‌های رشته آموزش به‌صورت آنلاین برگزار می‌شوند. شرکت در این برنامه به دو صورت پاره‌وقت و تمام‌وقت است. در نهایت هم گواهینامه تحصیلات تکمیلی (Postgraduate Certificate) دریافت می‌کنید.


۵. مدیریت کسب‌وکار بین‌المللی

کالج پیشنهادی: کالج کمبرین
اگر به مدیریت کسب‌وکارهای بین‌المللی (International Business Management) علاقه دارید، این برنامه فشرده، اطلاعات فوق‌العاده‌ای درباره زمینه‌های کلیدی مدیریت جهانی، ازجمله بازاریابی، امور مالی و زنجیره‌های تأمین در اختیارتان می‌گذارد.
برنامه تحصیلی مدیریت کسب‌وکار به‌صورت حضوری برگزار می‌شود؛ تمام‌وقت است و ۳ ترم طول می‌کشد. در پایان این دوره، گواهینامه فارغ‌التحصیلی دریافت می‌کنید.
۶. تحلیل کسب‌‌وکارهای حوزه آی‌تی، از بهترین رشته های کالج‌ های کانادا
کالج پیشنهادی: کالج کمبرین
برنامه تحصیلی تحلیل کسب‌وکارهای حوزه آی‌تی (IT Business Analysis) مهارت‌هایتان در حوزه فناوری اطلاعات و همین‌طور تحلیل کسب‌وکار را افزایش داده و شما را آماده ورود به بازار کار کانادا می‌کند.
این برنامه تحصیلی هم به‌صورت حضوری و تمام‌وقت برگزار می‌شود و ۳ ترم طول می‌کشد. گواهینامه فارغ‌التحصیلی در پایان دوره اعطا خواهد شد.


۷. توسعه برنامه‌های تلفن همراه

کالج پیشنهادی: کالج کمبرین
در دوره توسعه برنامه‌های تلفن همراه (Mobile Application Development)، ساخت اپلیکیشن برای سیستم‌های عامل موبایل و برنامه‌های تحت وب بین پلتفرمی را یاد می‌گیرید. در این برنامه جذاب، مهارت‌های مختلف برای طراحی و توسعه تجربه کاربری، ازجمله زبان‌های برنامه‌نویسی هم آموزش داده می‌شوند.
این رشته به‌صورت تمام‌وقت و حضوری است و ۳ ترم طول می‌کشد. در نهایت هم گواهینامه فارغ‌التحصیلی دریافت می‌کنید.


۸. مدیریت پروژه، از بهترین رشته های کالج‌ های کانادا

کالج پیشنهادی: کالج کمبرین
مدیریت پروژه (Project Management) یکی از مهارت‌های موردتوجه همه صنایع و سازمان‌ها در کاناداست، آن‌ها به دنبال اثربخشی و کارایی بیشتر در رقابت با بازارهای داخلی و جهانی هستند.
برنامه مدیریت پروژه به‌صورت حضوری برگزار می‌شود؛ تمام‌وقت است و ۲ ترم طول می‌کشد. پس از گذراندن این دوره، گواهینامه فارغ‌التحصیلی از این کالج دریافت می‌کنید.

تحصیل در کالج های کانادا
۹. روش‌های تعمیر خودکار بدنه

کالج پیشنهادی: کالج فنشاو
برنامه روش‌های تعمیر خودکار بدنه (Auto Body Repair Techniques) از آن رشته‌های پر تقاضا در بازار کاناداست که اگر مدرکش را داشته باشید، در این کشور بیکار نمی‌مانید. در این برنامه چگونگی تعمیر با استفاده از روش‌های جدید و مواد مختلف را می‌آموزید.
این رشته تحصیلی در کالج‌های کانادا هم به‌صورت حضوری و هم آنلاین برگزار می‌شود؛ تمام‌وقت است و ۳ ترم هم طول می‌کشد. در نهایت هم گواهینامه گذراندن دوره را دریافت می‌کنید.


۱۰. مبانی کسب‌وکار، از بهترین رشته های کالج‌ های کانادا

کالج پیشنهادی: کالج فنشاو
با شرکت در دوره مبانی کسب‌وکار (Business Fundamentals) طعم حضور حرفه‌ای در دنیای تجارت را تجربه می‌کنید. این دوره مهارت‌های موردنیاز برای موفقیت در بازار کار کانادا را در اختیارتان می‌گذارد.
مبانی کسب‌وکار هم به‌صورت حضوری و هم آنلاین برگزار می‌شود؛ تمام‌وقت است و ۳ ترم طول می‌کشد. در پایان دوره، گواهینامه هم اعطا می‌شود.
جمع‌بندی
نگاه دوباره‌ای به رشته‌های بالا بیندازید. کدام را بیشتر دوست دارید؟ اگر می‌خواهید ترم بعد، در یکی از بهترین رشته های کالج‌ های کانادا شروع به تحصیل کنید و بعد هم مشغول به کار در کشور کانادا شوید، توصیه می‌کنیم از خدمات حرفه‌ای کانادا اپلای استفاده کنید.
کانادا اپلای طی سال‌های اخیر، دانشجویان ایرانی زیادی را به رشته‌های موردعلاقه‌شان در کالج‌های پیشرفته کانادایی رسانده است. همین الان کالج‌ها و برنامه‌های ارائه شده در سایت را برای پذیرش در بهترین رشته های کالج‌ های کانادا بررسی کرده و رشته‌ مورد علاقه‌تان را برای پذیرش پیدا کنید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ