آیا مهاجران در کانادا ازلحاظ اقتصادی موفق هستند؟

کانادایی‌ها معتقدند مهاجران کلید اصلی موفقیت آتی این کشور هستند و ازاین‌رو همیشه با آن‌ها رفتار خوبی داشته‌اند. در کانادا مردم از کشورها و نژادهای مختلف با صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و ضمن احترام به ریشه‌های فرهنگ‌های خود، بخشی از این جامعه جدید می‌شوند. موفقیت در کانادا خیلی هم راحت نیست و به کار و تلاش زیادی نیاز دارد اما برابری حقوق اجتماعی و عدالتی که در این کشور وجود دارد باعث شده، هرکسی که دانش و مهارت داشته باشد و تلاش لازم را بکار ببرد، بتواند به پیشرفت اقتصادی امیدوار باشد و موفقیت خوبی را به دست آورد. در این مطلب به بررسی رازهای موفقیت تازه‌واردان به کانادا خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

راز موفقیت برای تازه‌واردان به کانادا

 

موفقیت چیست و کدام مهاجر موفق است؟

موفقیت یک مفهوم نسبی است و برای هر کس معنا و مفهومی دارد. معمولا دستیابی به اهداف به موفقیت تعبیر می‌شود. برای یک مهاجر که مسیر تازه‌ای را در زندگی خود شروع کرده و قرار است یک زندگی را از نو بسازد شاید موفقیت دستیابی به چیزهای اولیه مثل یک کار تازه، ادامه تحصیل، یادگیری زبان و ارتباط با مردم، آشنایی بافرهنگ جدید و زیست مسالمت‌آمیز با دیگران باشد.

برای اینکه ببینید در جامعه جدید چقدر موفق هستید، قبل از هر کاری لازم است یک سری معیار و ملاک‌ها برای خود تعریف کنید و اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود را مشخص کنید. اگر در مسیر دستیابی به این اهداف قدم برمی‌دارید و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنید، به‌زودی می‌توانید ارزیابی کنید چقدر به اهداف خود نزدیک شده‌اید.

فراموش نکنید خودتان را جدی بگیرید و درعین‌حال وقتی هم برای شادی و تفریح آزاد بگذارید.

 

برنامه مهاجرتی کانادا بر چه اساسی تنظیم‌شده و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

کانادا به موفقیت مهاجران در اقتصاد خود اهمیت می‌دهد و آن را لازمه توسعه اقتصادی می‌داند. برنامه‌های مهاجرت اقتصادی این کشور به شکلی تنظیم‌شده که افرادی را انتخاب کند که بزرگ‌ترین شانس را برای دستیابی به شغل مناسب در کانادا داشته باشند. دولت فدرال این کشور سال‌ها تحقیق کرده و متوجه شده مهاجران جوانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند و تحصیلات بالایی دارند و همچنین به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط هستند، شانس موفقیت بیشتری نسبت به سایرین دارند.

 

کانادا برای حمایت از این گروه از مهاجران بودجه سالانه 1.5 میلیارد دلاری اختصاص داده است، تا برای یافتن شغل و ارتقای مهارت‌های زبانی به آن‌ها کمک کند. ملاک کانادا برای ارزیابی عملکرد مهاجران معمولا تمرکز بر روی مقایسه درآمد این افراد با جمعیت بومی این کشور است. این ملاک تا حدی معقول و منطقی است اما همه موارد لازم را بررسی نمی‌کند! زیرا مقایسه حقوقی این ذهنیت را در ما ایجاد می‌کند که مهاجران استانداردهای زندگی مشابهی با بومیان کانادا دارند که درست نیست.

 

اشتغال در کانادا

 

مهاجران کانادا معمولا چه کسانی هستند؟

مهاجران کانادا معمولا افرادی هستند که به امید دستیابی به فرصت‌های تازه‌کار وزندگی به این کشور مهاجرات می‌کنند. این افراد حاضر هستند با درآمدی کمتر از بومیان موقعیت‌های شغلی جدید را بپذیرند و شبکه ارتباطی خود را بسازند.

برای دستیابی به حقوق بالا و برابر با بومی‌های این کشور، مهاجران معمولا باید حداقل پنج سال در کانادا زندگی کنند، به همین دلیل باید برنامه مدون زندگی و کار داشته باشید و با دید واقعی وارد این کشور شوید. 

جالب است بدانید که، حداقل دستمزد‌ها در کانادا معمولا از سطح متوسط درآمد در کشورهای دیگر بیشتر است. بااین‌وجود، اغلب مهاجران کانادا به دلایل اجتماعی و بشردوستانه در این کشور پذیرفته می‌شوند و فاقد پتانسیل لازم برای موفقیت اقتصادی هستند. این افراد ازلحاظ سن، تحصیلات، مهارت‌های زبانی و تجربه کاری مطابق شرایط لازم برای پیشرفت اقتصادی نیستند. به همین دلیل برخی مهاجران باوجود تلاش زیاد، رشد اقتصادی زیادی را تجربه نمی‌کنند و در حد یک زندگی اقتصادی متوسط موفق می‌شوند نیازهای اولیه زندگی مثل خوراک، پوشاک و مسکن را تامین کنند. 

 

در مقابل عده‌ای شرایط لازم را دارند و با برنامه برای مهاجرت اقدام می‌کنند و در عرض مدت زمان کوتاهی جایگاه خودشان را در جامعه پیداکرده و به موفقیت‌های اقتصادی قابل‌توجهی دست پیدا می‌کنند.

 

کار تیمی در کانادا

 

ملاک‌های موفقیت مهاجران کانادا به لحاظ اقتصادی کدام‌ها هستند؟

یکی از بزرگ‌ترین خریدهای شهروندان کانادا اعم از بومی و مهاجر، مسکن است، به همین دلیل خرید یک واحد مسکونی مناسب یکی از مهم‌ترین ملاک‌های موفقیت اقتصادی در این کشور به شمار می‌آید. تحقیقات آماری در کانادا نشان می‌دهد میزان مالکیت خانه در بین کانادایی‌ها و مهاجران تقریبا یکسان است، 69 درصد از هر دو گروه دارای یک‌خانه هستند. این به آن معنا است که مهاجران و بومیان کانادا دارای شانس برابری برای خرید یک‌خانه در این کشور هستند. اغلب مهاجران پس‌انداز قابل‌توجهی با خود به این کشور می‌برند و این باعث می‌شود قدرت خرید خوبی برای تهیه یک مسکن داشته باشند.

سطح درآمد خانواده‌های کانادایی و مهاجر تقریبا یکسان است، مهاجران سالانه حدود 000/85 دلار درآمد دارند، این در حالی است که درآمد سالانه کانادایی‌ها حدود 000/90 دلار است و فاصله بسیار کمی بین آن¬ها دیده می¬شود. این نشان می‌دهد که یک مهاجر با مهارت‌های متوسط شانس این را دارد که قدرت خریدی برابر خانواده‌های کانادایی داشته باشد.

بررسی وضعیت مهاجرانی که چند سال است در این کشور سکونت دارند با مهاجران تازه، به یافتن ملاک‌های موفقیت اقتصادی کمک می‌کند. در مواردی دیده‌شده نسل اول مهاجران به توسعه اقتصادی کانادا کمک زیادی نکرده‌اند، اما فرزندان آن‌ها سهم مهمی در توسعه اقتصاد کانادا و ارتقای سطح زندگی خود داشته‌اند و هرگز نباید فراموش کنید که موفقیت اقتصادی مهاجران مستلزم صرف زمان است.

 

راز موفقیت برای تازه‌واردان به کانادا چه چیزی است؟

شکی نیست که دولت کانادا می‌تواند اقدامات زیادی برای بهبود عملکرد اقتصادی مهاجران کانادا انجام دهد و درعین‌حال شاخص‌های زیادی هم برای اثبات موفقیت این افراد در کانادا وجود دارد. کانادا با بهبود برنامه‌های اقتصادی خود و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها می‌تواند فرصت‌های زیادی برای موفقیت مهاجران ایجاد کند. شکی نیست که در 10 سال آینده بخش بزرگی از جامعه کانادایی به سن بازنشستگی می‌رسند و عملکرد اقتصادی مهاجران و افزایش درآمد آن‌ها می‌تواند پیشرفت آینده این کشور را تضمین کند، به همین دلیل کانادا از مهاجران استقبال می‌کند و تلاش دارد راه‌های پیشرفت آن‌ها را فراهم کند.

در مقابل مهاجران هم باید نهایت سعی و تلاش خود را بکار ببرند تا بتوانند ضمن ارتقای سطح زندگی خود در این کشور چرخ‌های اقتصادی کانادا را به حرکت درآورند.

 

به زبان ساده‌تر اینکه کانادا عمیقا به توانمندی‌های مهاجران برای بهبود اقتصاد این کشور باور دارد و راه‌های موفقیت این افراد را تا حد امکان هموار می‌کند. بعدازآن، دیگر همه‌چیز به خود شما بستگی دارد که با تلاش و برنامه‌ریزی چه سهمی از موفقیت را از آن خود کنید.

 

پرچم کانادا

 

رمز موفقیت مهاجران کانادا کدام است؟

برای دستیابی به موفقیت اقتصادی در کشور کانادا پیش از هر چیزی باید بدانید که مهاجرت یک پروسه زمان‌بر بوده و نیازمند صبر و برنامه‌ریزی است. پنج سال اول معمولا وقت کار، تلاش و برنامه‌ریزی است اما اگر درست عمل کنید قطعا می‌توانید یک زندگی شاد و موفق برای خودتان بسازید.

اگر آمادگی ذهنی لازم را داشته باشید و برای موفقیت انگیزه و ابزار کافی را فراهم کنید، می‌توانید امیدوار باشید که سطح زندگی شما ازلحاظ اقتصادی به‌مرور ارتقا خواهد یافت.

اعتمادبه‌نفس بالا و آمادگی روانی در کنار مهارت‌آموزی و شناخت درست راهکارهای موفقیت، رموزی است که می‌تواند سرعت پیشرفت شما را افزایش دهد.

در بسیاری موارد دیده‌شده مهاجران خیلی زود امید خود را برای یافتن کار مناسب، پذیرش در دانشگاه و برقراری ارتباط با مردم کشورهای میزبان از دست می‌دهند، این در حالی است که تمایل به پیشرفت و تلاش مهم‌ترین ابزار برای دسترسی به جایگاه مدنظر آن‌ها است.

 

آن‌هایی که با تصورهای رویایی و غلط پا در مسیر مهاجرت می‌گذارند، نمی‌توانند انتظار داشته باشند به پیشرفت‌های بزرگ دست یابند. بدون تلاش و آگاهی در هیچ کجای دنیا نمی‌توان به موفقیت دست یافت چه در کشوری که در آن متولد شدید و چه در بهترین کشورهای پیشرفته جهان اول. برای دستیابی به موفقیت باید آماده تلاش، یادگیری و فداکاری بود.

 

موفقیت در مهاجرت به کانادا

 

نکات کلیدی برای موفقیت مهاجران در کانادا چه چیزهایی هستند؟

  • مهاجرت سفر تفریحی نیست و برای موفقیت در این مسیر باید، آمادگی روحی، جسمی و ذهنی لازم را داشته باشید.
  • زبان‌آموزی بسیار مهم است و برای برقراری ارتباط موثر با مردم جامعه جدید باید زبان و فرهنگ آن‌ها را بشناسید. زبان رسمی استان‌های مختلف کانادا متفاوت است و شما حداقل باید به یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسه مسلط باشید. بهتر است در استانی اقامت کنید که به زبان آن مسلط هستید.
  • بی‌گدار به آب نزنید و قبل از هر تصمیمی اطلاعات کافی در مورد کانادا را به دست آورید، از مشخصات و ویژگی‌های جغرافیایی و فرهنگ مردم بومی گرفته تا موقعیت‌های شغلی و تحصیلی موجود در هر منطقه که قصد مهاجرت به آن را دارید همه‌چیز را یاد بگیرید.
  • از یک وکیل، موسسه حقوقی و مهاجرتی باسابقه که پرونده‌های مهاجرتی موفق زیادی دارد کمک بگیرید. برای پیدا کردن یک موسسه خوش‌نام و موفق وقت بگذارید و تحقیقات لازم را به عمل‌آورید.
  • برنامه مدون و هدف‌گذاری داشته باشید تا بتوانید وضعیت خودتان را ارزیابی کنید، این کار کمک می‌کند احساسی عمل نکنید و گرفتار ترس و اضطراب بیهوده نشوید، همین‌که بدانید در مسیر هستید، کمکتان می‌کند تا اعتمادبه‌نفس و آرامش خودتان را حفظ کنید.
  • از همان روز اول نمی‌توانید انتظار داشته باشید کار عالی و حقوق بالا در اختیار شما گذاشته شود، پس‌انداز مناسبی داشته باشید تا ماه‌های اول به کمک آن بتوانید زندگی خود را اداره کنید . تا زمانی که بتوانید مسیر مناسب خودتان را پیدا کنید.
  • واقعیت‌های موجود را بپذیرید و از کار کردن نترسید، به‌مرورزمان و کسب دانش لازم، پیشرفت می‌کنید.
  • فرهنگ جامعه جدید را بشناسید و سعی کنید با شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه بخشی از جامعه شوید.
  • مثبت اندیش باشید و از پذیرفتن ریسک‌های سازنده نترسید!
  • تفاوت‌های فرهنگی را درک کنید و بپذیرید این شما هستید که به آن کشور مهاجرت کرده‌اید و باید به باورهای مردم جامعه جدید احترام بگذارید.

 

کلام آخر

کانادا یک کشور مهاجرپذیر است که معمولا به دلیل اینکه باور دارد مهاجران در پیشرفت آینده کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند، از آن‌ها به‌خوبی استقبال می‌کند. تحصیل در کانادا و کسب مهارت‌های جدید یک راهکار است که به شما کمک می‌کند مسیر موفقیت مهاجران در کانادا را سریع‌تر و راحت‌تر طی کنید. برای اینکه در کشور جدید موفق شوید لازم است اطلاعات کافی در خصوص فرهنگ، زبان و باورهای مردم کانادا به دست آورید و همچنین آماده‌باشید به آن‌ها احترام بگذارید.

سطح درآمد مهاجران در کانادا با مردم بومی تفاوت زیادی ندارد، شما برای دستیابی به موفقیت اقتصادی و پیشرفت شغلی باید صبور باشید و سعی کنید با برنامه‌ریزی مدون و تلاش جایگاهی که حق شما است را به دست آورید.

در این کشور مهاجران نقش مهمی در اداره سیاسی و اقتصادی جامعه ایفا می‌کنند و بسیاری از مهاجران موفق توانسته‌اند به پست‌های بالای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دست پیدا کنند. در هیچ کجای جهان نمی‌توان انتظار داشت بدون تلاش و پشتکار به موفقیت رسید. دانش، تجربه و تخصص هم نقش مهمی در موفقیت شغلی افراد ایفا می‌کنند. به همین دلیل می‌توان گفت یکی از رازهای موفقیت در این مسیر کسب مهارت‌های لازم است.

فراموش نکنید از تجربه افرادی که قبلا این مسیر رفته‌اند استفاده کنید و با اطلاعات و آگاهی کافی در این مسیر گام بردارید، در غیر این صورت ممکن است برای تجربه آنچه دیگران قبلا به آن دست‌یافته‌اند، ناچار شوید هزینه زیادی بپردازید. 

کانادا اپلای یک موسسه باسابقه در این خصوص است که کارشناسان آن می‌توانند به شما کمک کنند این مسیر را بادانش و آگاهی بیشتری طی کنید. استفاده از متخصصان و کارشناسان این مجموعه به شما کمک می‌کند از تجربه ارزشمند و پرونده‌های موفق آن‌ها برای دسترسی هر چه سریع‌تر به نتایج دلخواه استفاده کنید.

منبع:

https://www.cicnews.com/2020/03/how-do-we-know-if-immigrants-are-succeeding-in-canadas-economy/

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/news/2019/06/immigration-key-to-unlocking-canadas-future-economic-success.html

https://timesofindia.indiatimes.com/new-to-canada/immigration-citizenship/7-success-secrets-for-newcomers-in-Canada/new_canada_show/48387308.cms

https://livelearn.ca/article/community-circles/7-success-secrets-for-canadian-immigrants/

 

https://www.immigration.ca/how-to-succeed-in-canada-top-10-tips-for-south-asian-immigrants

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ