کالج سنکا

Seneca College

DLI:O19395536013
واقع در: Toronto, Ontario
نوع موسسه : College
رتبه: -69
دوره‌ها: 72 دوره
تعداد دانشجو: +102500 نفر

کالج سنکا، پر جنب و جوش ترین کالج کانادا

همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان از اقصی نقاط جهان به کانادا می روند تا در مؤسسات آموزش عالی این کشور تحصیلات خود را آغاز کنند. سطح بالای دانشگاه ها و کالج های این کشور در کنار عوامل دیگری مانند اقتصاد قوی کانادا و وضعیت رفاهی عالی ساکنان این کشور، شرایط آسان اشتغال و اقامت پس از فارغ التحصیلی، زندگی در کشوری مهاجرپذیر و چند ملیتی و طبیعت بسیار تماشایی این کشور از جمله دلایل محبوبیت کانادا به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی هستند. در صورتی که شما هم قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید بهتر است ابتدا شرایط دانشگاه ها و کالج های مختلف این کشور را بررسی کنید تا با دیدی بهتر به مسیر خود ادامه دهید.

کالج سنکا یکی از بزرگترین کالج های کانادا است که شعب متعددی در شهرهای مختلف استان اونتاریو دارد. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از مناطق مختلف جهان در دوره های مختلف این کالج شرکت می کنند. در ادامۀ مطلب به بررسی این کالج می پردازیم.

 

معرفی کالج سنکا

کالج سنکا حدود 30 هزار دانشجوی تمام وقت و بیش از 70 هزار دانشجوی پاره وقت دارد که در پردیس های مختلف این کالج تحصیل می کنند. جمعیت دانشجویان2 بین المللی این دانشگاه نیز بسیار قابل توجه است، 7 هزار دانشجوی خارجی از 150 کشور مختلف جهان در این کالج درس می خوانند. این کالج در سال 1967 تأسیس شد. این کالج 10 پردیس در شهر تورنتو و دیگر شهرهای استان اونتاریو از جمله یورک، پیتربورو و سایر شهرها دارد.

کالج سنکا بیش از 300 برنامه و 500 دوره مختلف را در مقاطع گوناگون دیپلم دو ساله کالج(College Diploma)، دیپلم پیشرفته سه ساله کالج (College Advanced Diploma)، کارشناسی(Bachelor) و همچنین تحصیلات تکمیلی (Graduate Diploma and Graduate Certificate) به دانشجویان ارائه می کند. بسیاری از این برنامه ها با هدف آموزش نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار طراحی شده اند. دانشجویان شرکت کننده در این برنامه ها با انواع مهارت های لازم برای حرفه مورد نظر خود آماده می شوند و می توانند پس از فارغ التحصیلی در حرفه مورد علاقه خود کار کنند. علاوه بر برنامه های ذکر شده دوره های مختلف دیگری نظیر دوره های زبان نیز به متقاضیان ارائه می شود.

در پنجاه و دو سالی که از تأسیس این کالج می گذرد، هزاران نفر از این کالج فارغ التحصیل شده اند. برنامه های این کالج به گونه ای تدوین شده که دانشجویان در حین تحصیلات خود با صاحبان صنایع و مشاغل در ارتباط هستند و بدین ترتیب پس از فارغ التحصیلی علاوه بر دانش تئوری، تجربه عملی کافی برای موفقیت در حرفه مورد علاقه خود را نیز کسب کرده اند. 

کالج سنکا میزبان حدود 7 هزار دانشجوی بین المللی از 150 کشور مختلف جهان است. این کالج به دلیل فضای چند فرهنگی که دارد، برای دانشجویان بین المللی گزینه ای مناسب می باشد. همچنین تیم های ورزشی و انجمن های فرهنگی، علمی، هنری و خیریه  مختلفی در کالج فعالیت دارند که دانشجویان می توانند به عضویت آنها در بیایند.

دانشجویان برای سکونت می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند و یا جایی در نزدیکی کالج اجاره کنند. خوابگاه های کالج سنکا بسیار راحت و مجهز هستند و امکانات متعددی مانند رستوران و کافه، سالن های ورزشی، کتابخانه، خشکشویی، اتاق مخصوص بازی های کامپیوتری و اتاق مخصوص تماشای فیلم دارند.

 

رتبه یا رنک کالج سنکا

کالج سنکا بر اساس رتبه بندی ارائه شده از سوی  وب سایت وبومتریک رتبه جهانی 4215 را در اختیار دارد. این کالج بین مؤسسات آموزشی کانادا نیز رتبه 69 را در اختیار دارد، البته اکثر مؤسسات آموزشی که بالاتر از این کالج قرار دارند، دانشگاه های کانادا هستند و این کالج در بین کالج های کانادا جزو بهترین ها است.

شرایط تحصیل در کالج سنکا

با توجه به اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها برای رشته های مختلف، متفاوت است، می‌توانید با مشاوران کانادا اپلای تماس بگیرید و از شرایط مورد نیاز پذیرش در هر رشته مطلع شوید. اما شرایط کلی پذیرش تحصیلی در این دانشگاه به قرار زیر است:

 

پذیرش در دوره های دیپلم دو ساله کالج(College Diploma)  و دیپلم پیشرفته سه ساله کالج(College Advanced Diploma) 

 

متقاضیان باید دیپلم متوسطه خود را دریافت کرده باشند یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشند. متقاضیان همچنین باید در یک آزمون زبان انگلیسی مورد تأیید کالج شرکت کرده و نمره تعیین شده را به دست آورده باشند.

حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی کالج برای پذیرش در این دوره ها، نمره 6 آزمون آیلتس آکادمیک با کسب حداقل نمره 5/5 در هر چهار بخش آزمون و یا نمره 80 آزمون تافل با کسب حداقل نمره 20 در هر چهار بخش است. 

 

پذیرش در دوره های کارشناسی(Bachelor) 

 

متقاضیان باید دیپلم داشته باشند یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشند. متقاضیان باید در یک آزمون زبان انگلیسی مورد تأیید کالج نیز شرکت کرده و حداقل نمره تعیین شده را به دست آورده باشند.

حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی کالج برای پذیرش در مقطع کارشناسی نمره 5/6 آزمون آیلتس آکادمیک با کسب حداقل نمره 6 در هر چهار بخش آزمون و یا نمره 84 آزمون تافل با کسب حداقل نمره 21 در هر چهار بخش است. 

 

پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی (Graduate Diploma and Graduate Certificate) 

 

متقاضیان باید یک مدرک دانشگاهی حداقل دو ساله داشته باشند. متقاضیان همچنین باید حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی کالج را به دست بیاورند.

حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی کالج برای پذیرش در این دوره ها نمره 5/6 آزمون آیلتس آکادمیک با کسب حداقل نمره 6 در هر چهار مهارت و یا نمره 88 آزمون تافل با کسب حداقل نمره 28 در همه مهارت ها است. 

کالج سنکا به برخی از متقاضیانی که هنگام اپلای حداقل نمره زبان تعیین شده را کسب نکرده باشند، پذیرش مشروط می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

هزینه تحصیل در کالج سنکا

شهریه تحصیل دانشجویان بین المللی برای دوره های دو ساله دیپلم کالج و سه ساله دیپلم پیشرفته کالج و دوره های تحصیلات تکمیلی برای بیشتر رشته ها 16 هزار دلار کانادا در سال است. هر چند که شهریه برخی برنامه ها بالاتر از میزان ذکر شده است.

شهریه تحصیل در دوره های کارشناسی نیز برای بیشتر برنامه ها 20 هزار دلار کانادا است. البته شهریه برخی برنامه ها بالاتر از سایر برنامه ها است، مثلاً شهریه برنامه کارشناسی فناوری هوانوردی به بیش از 50 هزار دلار در سال می رسد.

دانشجویان باید هر ساله حدود 2 هزار دلار کانادا نیز برای سایر هزینه ها مانند خرید کتاب و بیمه های پزشکی و دندانپزشکی در نظر بگیرند.

دانشکده‌‌ها و رشته‌های تحصیلی کالج سنکا

کالج سنکا پنج دانشکده اصلی دارد که هر کدام شامل تعدادی مدرسه تخصصی هستند، در ادامه با این دانشکده ها و مدارس هر کدام آشنا خواهیم شد:

 

دانشکده مهارت های کاربردی و علوم بهداشتی

 

مدرسه خدمات اجتماعی مدرسه آموزش به کودکان  مدرسه علوم بهداشتی
مدرسه پرستاری مدرسه امنیت عمومی مدرسه مطالعات محیط زیست

 

دانشکده علوم کاربردی و فناوری مهندسی

 

مدرسه هوانوردی مدرسه علوم زیستی و شیمی کاربردی مدرسه مهندسی برق و مکانیک
مدرسه مهندسی حفاظت در برابر آتش  مدرسه مهندسی عمران و محیط زیست مدرسه ارتباطات و اطلاعات

 

دانشکده ارتباطات، هنر و طراحی

 

مدرسه هنر و علوم مدرسه هنرهای خلاقانه و انیمیشن مدرسه مد
    مدرسه رسانه

 

دانشکده بازرگانی

 

مدرسه حسابداری و خدمات مالی مدرسه انگلیسی و مطالعات لیبرال مدرسه گردشگری و هتلداری
مدرسه مدیریت و بازرگانی بین الملل مدرسه مدیریت منابع انسانی مدرسه مدیریت حقوقی، عمومی و اداری
    مدرسه بازاریابی

 

دانشکده مهارت آموزی

 

این دانشکده ها برنامه های متنوعی به دانشجویان ارائه می کنند. برخی از پرطرفدارترین برنامه های ارائه شده کالج سنکا به ترتیب زیر هستند:

مهندسی سیستم ها و اتوماسیون  مدیریت و اقتصاد مُد
خدمات اجتماعی هنر، انیمیشن و طراحی بهداشت
هوانوردی رشته های مهندسی توریسم
فناوری اطلاعات و ارتباطات حقوق رسانه
علوم پایه    

 

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کالج سنکا یا دیگر مؤسسات آموزش عالی کانادا با مشاوران ما تماس بگیرید.

سایت رسمی کالج سنکا

وب ­سایت رسمی کالج سنکا https://www.senecacollege.ca/ است. با مراجعه به وب­سایت این کالج می­توانید اطلاعاتی کلی درباره این کالج به دست بیاورید، در تورهای مجازی کالج شرکت کنید و با پردیس های مختلف آن آشنا شوید، درباره شرایط زندگی دانشجویی در این کالج و خوابگاه های آن تحقیق کنید و با برنامه ­های ارائه شده در دانشکده ها و پردیس های مختلف این کالج و شرایط قبولی در آنها آشنا شوید.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
10/1/2021
4/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
3/1/2022
12/13/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
6/1/2022
12/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (72)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ