کالج موهاک

Mohawk College

DLI:O19376045902
واقع در: Hamilton, Ontario
نوع موسسه : College
رتبه: -89
دوره‌ها: 72 دوره
تعداد دانشجو: +30000 نفر

تحصیل در کالج موهاک

یکی از کالج های معتبر استان اونتاریو که برنامه های آموزشی با کیفیتی دارد و اقدام به برگزاری دوره های مختلف از جمله دوره های دیپلم و دیپلم پیشرفته کالج، دوره های کارشناسی، دوره های تکمیلی و دوره های زبان کوتاه مدت می نماید، کالج موهاک است. در مطلب پیش رو با این کالج آشنا خواهیم شد و درباره شرایط لازم برای پذیرش در این کالج صحبت می کنیم.

معرفی کالج موهاک

کالج موهاک  یک مؤسسه آموزش عالی غیر انتفاعی است که در محدوده شهر همیلتونِ استان اونتاریو واقع شده است. تاریخ تأسیس این کالج به سال 1966 باز می گردد، همان سالی که سیستم کالج های اونتاریو تأسیس شد. کالج همیلتون دارای سه پردیس اصلی است، این پردیس ها عبارتند از پردیس فِنِل (Fennel Campus)، پردیس استونی کریک (Stoney Creek Campus) و مؤسسه علوم بهداشتی کاربردی (Institute of Applied Health Sciences) که در محل دانشگاه مک مستر واقع شده است.

رتبه یا رنک جهانی کالج موهاک

بر اساس گفته های سایت معتبر وبومتریک کالج موهاک بین دانشگاه ها و کالج ها:

در جهان رتبه: 6150

و در کانادا رتبه: 90

شرایط تحصیل در کالج موهاک

برای پذیرفته شدن در دوره های دو ساله دیپلم کالج، دوره سه ساله دیپلم پیشرفته کالج و دوره چهار ساله کارشناسی باید تحصیلات دبیرستانی خود را به پایان رسانده باشید و یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشید، آن دسته از متقاضیان که دارای مدرک دیپلم یازده ساله هستند باید مدرک پیش دانشگاهی نیز داشته باشند. متقاضیان باید مدارک دوره متوسطه خود را به یکی از سازمان های ارزیابی کننده مدارک تحصیلی در کانادا که مورد تأیید این کالج است، بفرستند. از جمله این سازمان ها می توان به سازمان های وِس (WES) و آیکس (ICAS) اشاره کرد.

علاوه بر مدرک دیپلم دبیرستان برای قبولی در این دانشگاه باید در یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی نیز شرکت کنید. اکثر متقاضیان از بین دو آزمون آیلتس و تافل یکی را انتخاب می کنند، هر چند که برخی نیز در آزمون های دیگری مانند آزمون پی تی ای شرکت می کنند. کالج موهاک علاوه بر آزمون های آیلتس آکادمیک و تافل نتایج برخی آزمون های دیگر را نیز قبول دارد، هر چند در سایت رسمی این کالج نامی از آزمون پی تی ای برده نشده است. 

 

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

 

1. تافل (iBT):  نمرۀ 80 در آزمون تافل 

2. IELTS: نمرۀ 6 با کسب حداقل نمرۀ 5/5 در هر چهار بخش آزمون در آزمون آیلتس آکادمیک

شهریه و هزینه های تحصیل در کالج موهاک

شهریه تحصیل در این کالج به طور متوسط  حدود 17 هزار دلار کانادا در سال است، شهریه برخی برنامه ها کمی پایین تر و حدود 16 هزار دلار کانادا در سال است، شهریه برخی از برنامه ها هم سالانه حدود 21 هزار دلار کانادا است.

زمان ثبت نام در کالج موهاک

آخرین فرصت برای ارائه درخواست برای پذیرش در ترم پاییز 15 ژوئن است، البته توصیه می شود برای آن که شانس بیشتری داشته باشید تا یک فوریه درخواست خود را ارائه دهید. بنابراین اگر می خواهید تحصیلات خود را در پاییز آینده شروع کنید، باید مدرک زبان خود را حداکثر تا اوایل بهمن دریافت کرده باشید.

دانشکده‌‌ها و رشته‌های تحصیلی کالج موهاک

کالج موهاک پنج دانشکده دارد که برنامه های گوناگونی را در رشته های مختلف به دانشجویان ارائه می کنند. این دانشکده ها عبارتند از:

 

  • دانشکده بازرگانی 
  • دانشکده رسانه و سرگرمی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم بهداشتی
  • دانشکده مطالعات شهری و ارتباطات

 

کالج موهاک در مجموع بیش از 30 هزار دانشجو دارد، از این تعداد حدود 2 هزار دانشجو غیر کانادایی هستند. این کالج حدود 130 برنامه مختلف را در مقاطع گوناگون دیپلم دو ساله کالج(College Diploma) ، دیپلم پیشرفته سه ساله کالج(College Advanced Diploma) ، کارشناسی(Bachelor) و همچنین تحصیلات تکمیلی (Graduate Diploma and Graduate Certificate) به دانشجویان ارائه می کند. برنامه های این کالج در رشته های علوم بهداشت و مهندسی بسیار پرطرفدار هستند. این کالج به منظور برطرف کردن نیازهای جمعیت رو به رشد مهاجران ساکن همیلتون، اقدام به برگزاری دوره های زبان و همچنین برنامه های تخصصی در حوزه های مهندسی و علوم بهداشت ویژه متقاضیان خارجی کرده است.

بسیاری از برنامه های کالج موهاک به منظور آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار طراحی شده اند، این برنامه ها به ویژه برای افرادی که می خواهند پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار شوند، مناسب هستند. دوره های دیپلم کالج و دیپلم پیشرفته کالج هم در میان شهروندان و مقیمان دائم کانادا و هم در میان دانشجویان بین المللی دوره های پرطرفداری هستند، دانشجویان می توانند با حضور در این دوره ها پس از دو یا سه سال تحصیل و یادگیری مباحث نظری و مهارت های عملی وارد بازار کار شوند. طول دوره دیپلم کالج دو سال و دیپلم پیشرفته کالج سه سال می باشد. دوره های تحصیلات تکمیلی نیز معمولاً یک ساله هستند، البته در مواردی ممکن است طول این دوره ها کمتر یا بیشتر از یک سال باشد. شرط لازم برای پذیرش در این دوره ها معمولاً داشتن مدرک دیپلم یا دیپلم پیشرفته کالج یا کارشناسی است.

متقاضیان باید توجه داشته باشند مطابق قوانین اداره مهاجرت کانادا تنها آن دسته از فارغ التحصیلان دانشگاهی که به صورت تمام وقت در دوره های بیش از هشت ماهه در مؤسسات آموزشی مجاز (Designated Learning Institutions) تحصیل کرده باشند، پس از فارغ التحصیلی اجازه کار خواهند داشت. کالج موهاک یکی از این مؤسسات آموزشی مجاز است. در ادامه با شرایط لازم برای تحصیل در این کالج آشنا خواهیم شد و درباره زندگی دانشجویی در این کالج صحبت خواهیم کرد.

زندگی دانشجویی

کالج موهاک مانند اکثر کالج های اونتاریو فضایی چند ملیتی دارد که از این نظر برای دانشجویان خارجی گزینه ای مناسب به شمار می رود. در دوران تحصیل در این کالج می توانید دوستانی از نقاط مختلف جهان بیابید و با فرهنگ های مختلف آشنا شوید. این کالج تیم های ورزشی مختلفی دارد، همچنین انجمن های مختلف فرهنگی و علمی و خیریه در کالج وجود دارد. 

برای زندگی هم می توانید در مناطق اطراف دانشگاه خانه اجاره کنید و هم گزینه های دیگری مانند استفاده از خوابگاه دانشجویی را دارید. خوابگاه های کالج  موهاک بسیار راحت هستند و امکانات مختلفی از قبیل رستوران و کافه، سالن های متعدد ورزشی، کتابخانه، خشکشویی، اتاق مخصوص بازی های کامپیوتری و اتاق مخصوص تماشای فیلم دارند.

سایت رسمی کالج موهاک

وب سایت رسمی کالج موهاک https://www.mohawkcollege.ca است. با مراجعه به وب سایت این کالج می-توانید اطلاعاتی کلی درباره این کالج به دست بیاورید، در تورهای مجازی کالج شرکت کنید و با امکانات پردیس های مختلف آن آشنا شوید، درباره شرایط زندگی دانشجویی در این کالج و خوابگاه های آن مطالعه کنید و اطلاعاتی درباره برنامه های مختلف ارائه شده در این کالج و شرایط پذیرش در آنها به دست آورید.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
8/1/2021
2/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2021
5/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
2/1/2022
8/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (72)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ