دانشگاه مموریال

Memorial University Of Newfoundland

DLI:0
واقع در: Barrie, Ontario
نوع موسسه : University
رتبه: -8
دوره‌ها: 0 دوره
تعداد دانشجو: +0 نفر
وب‌سایت https://www.mun.ca/

شرایط تحصیل در دانشگاه مموریال برای دانشجویان ایرانی

در این مقاله به معرفی دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا پرداخته‌شده است. این دانشگاه با برخورداری از تعدادی کمپ با امکانات زیاد و همچنین دانشکده‌های مختلف مسیر موفقیت را برای دانشجویان هموار می‌نماید.

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه مموریال کانادا

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا (Memorial University of Newfoundland) واقع در استان نیوفاندلند و لابرادور است. این دانشگاه در سال 1925 تاسیس شد و با داشتن تعهد ویژه به مردم استان، به یکی از بهترین و موفق‌ترین دانشگاه‌های این منطقه تبدیل شده است. دانشگاه مموریال به عنوان یادبودی برای مردم همین استان که در طول خدمت در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم جان خود را فدای سرزمین خود کرده بودند، ساخته شد.
 • دانشگاه مموریال یک دانشگاه دولتی با چندین پردیس و دانشکده است که رشته‌های مختلف آموزشی و تحقیقاتی را به علاقمندان تحصیل در سرتاسر جهان ارائه می‌دهد. بالغ بر 18500 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. همچنین بیش از 85000 فارغ‌التحصیل فعال در سرتاسر جهان می‌باشند که در این دانشگاه تحصیل کرده بودند.
 • دانشگاه مموریال با برخورداری از حدود 30 مرکز تحقیقاتی مختلف به عنوان یکی از 20 موسسه آموزش عالی در حوزه تحقیقات در کانادا شناخته شده است. لازم به ذکر می‌باشد که این دانشگاه به همراه شرکایی که نیاز مالی دانشگاه را تامین می‌نمایند، بیشتر دارایی خود را صرف شکوفایی استعدادهای دانشجویانی می‌کنند که می‌توانند برای ایجاد آینده‌ای روشن برای کانادا و جهان تلاش کنند. بنابراین این دانشگاه بیشتر از 1500 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالغ بر 854 بورسیه را برای دانشجویان بومی و بین‌المللی که در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند، در نظر گرفته است.
 • به‌طور کلی، دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا فرصت‌های بی‌شماری را برای موفقیت و تشکیل آینده درخشان در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و می‌‌تواند یکی از گزینه‌های عالی برای ادامه تحصیل باشد.
 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا دارای شش پردیس است که در حال حاضر همه آنها در حال فعالیت هستند:
 • پردیس سنت جان (Saint Johns): سنت جانز پردیس اصلی دانشگاه مموریال به شمار می‌رود و محلی است که کتابخانه‌ها و بایگانی‌ها نگهداری می‌شوند.
 • پردیس و دپارتمان علوم دریایی: در این پردیس امکانات بی‌نظیری مانند ابزارهای مختلف برای شبیه‌سازی پل و کشتی وجود دارد. ضمن اینکه بزرگترین مخزن دودکش در جهان در این پردیس در اختیار دانشجویان قرار داده‌شده است.
 • پردیس گرِنفِل (Grenfell Campus): یکی دیگر از پردیس‌های دانشگاه مموریال، پردیس گرِنفِل نام دارد و محل برگزاری 156 دپارتمان رشته‌های مربوط به هنرهای زیبا، پرستاری، مدیریت منابع و علوم و تجارت می‌باشد.
 • پردیس هارلو (Harlow): پردیس هارلو در کشور انگلیس و در شهر اسکس (Essex) تاسیس‌شده است. در این پردیس، دوره‌های مختلفی در حوزه بازرگانی، زیست شناسی، چشم‌انداز فرهنگ انگلیس، نمایشنامه و تئاتر، هنرهای زیبا، تاریخ و علوم سیاسی به دانشجویان ارائه می‌شود.
 • پردیس سیگنال هیل (Signal Hill Campus): این پردیس دانشگاه مموریال کانادا در ساختمان قبلی هتل سیگنال هیل واقع در بندرگاه شهر سنت جانز واقع شده است. این پردیس به دانشجویان امکانات اقامتگاهی نیز ارائه می دهد.
 • باغ بوتانیکال یا گیاه شناسی (Botanical Garden): این پردیس در شهر سنت جانز واقع شده و مرکز مطالعاتی گیاه شناسی دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا است.

رنکینگ دانشگاه مموریال کانادا

دانشگاه مموریال کانادا یکی از بهترین موسسات آموزش عالی این کشور است و به همین دلیل، هر سال در سیستم‌های رتبه‌بندی، افتخارات و رتبه‌های بسیاری را از آنِ خود می‌کند. در ادامه به جدیدترین رتبه‌های دانشگاه مموریال در سال 2021 اشاره می‌شود.

 • بر اساس رتبه‌بندی (McLean's) در رده هشتم کانادا قرار دارد.
 • بر اساس سیستم رده بندی (Timer Higher Education THE) در زمینه‌هایی همچون تکنولوژی، مهندسی، آموزش، علوم، دوره‌های بهداشت و سلامت، در رتبه‌های بین 500 تا 600 قرارگرفته است. بر اساس همین معیار رتبه‌بندی نیز در رشته مهندسی دریایی و اقیانوس دارای رتبه 600 جهانی، رتبه 45 جهانی و رتبه یک کانادا می‌باشد.
 • بر اساس سیستم رتبه‌بندی (QS) در رشته پزشکی در جایگاه 550، در رشته ریاضیات در جایگاه 500، در رشته جنگلبانی در جایگاه 350 و در رشته کشاورزی در جایگاه 750 قرار دارد.

سایت رسمی دانشگاه مموریال کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص دانشگاه مموریال، برنامه‌ها، دوره‌ها و ددلاین دقیق هرکدام از آنها می‌توانید با کلیک بر لینک زیر مستقیما از سایت رسمی این دانشگاه دیدن کنید.

/https://www.mun.ca

شما همچنین می‌توانید با لمس لینک زیر موقعیت مکانی این دانشگاه را مشاهده کنید.

 

زمان ثبت‌نام در دانشگاه مموریال کانادا

برای کسب پذیرش از دانشگاه‌های کانادا، توجه به زمان ثبت‌نام و دددلاین‌های رشته‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است. دانشگاه مموریال در طول سال تحصیلی، سه بار و برای سه ترم مجزا دانشجو می‌پذیرد. ترم‌های این دانشگاه در پاییز، زمستان و بهار ارائه می‌شوند. آخرین مهلت و ددلاین ثبت درخواست برای ترم پاییز اول مارس، برای ترم زمستان اوایل اکتبر و برای ترم بهار اوایل فوریه اعلام گردیده است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مموریال کانادا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مموریال کانادا کاملا به مقطع تحصیلی، رشته و دوره مورد نظر بستگی دارد. اما مهمترین شروط برای دریافت پذیرش شامل موارد زیر است.

مهارت زبان انگلیسی:

یکی از مهمترین شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه مموریال کانادا داشتن تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک دال بر آن می‌باشد. زبان تحصیل در این دانشگاه، انگلیسی است. متقاضیان پس از شرکت در یکی از آزمون‌های استاندارد مدنظر دانشگاه و کسب نمره قبولی، می‌‌توانند مدرک خود را برای دریافت پذیرش در کنار باقی مدارک ارسال کنند. در جدول زیر، آزمون‌های استاندارد زبان به همراه نمره حدنصاب برای اخذ پذیرش آورده شده‌اند.

نوع آزمون

نمره

آزمون تافل

کسب حداقل نمره 20 در هرکدام بخش‌های خواندن و نوشتن و حداقل نمره 17 در هر کدام از بخش‌های شنیداری و مکالمه. مجموع نمرات نباید کمتر از 79 باشد.

آزمون آیلتس

کسب نمره حداقل 6 در هرکدام از بخش‌های خواندن و نوشتن. میانگین نمره آیلتس نباید کمتر از 6.5 باشد‌.

آزمون CAEL

دریافت نمره حداقل 50 الی 60 در هر چهار مهارت زبانی.

آزمون

CanTEST

کسب حداقل نمره 4.5 در مهارت‌های خواندن و شنیدن و حداقل 4 در مهارت نوشتن.

آزمون MELAB

کسب نمره بالای 85 درصد

هزینه ثبت‌نام:

دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه مموریال باید مبلغی 50 دلار برای ثبت درخواست خود پرداخت کنند. البته دانشجویان بین‌المللی، در کنار این 50 دلار، 50 دلار دیگر نیز باید پرداخت نمایند، یعنی در مجموع 100 دلار.

شهریه‌ و هزینه‌های زندگی در دانشگاه مموریال کانادا

به دلیل تنوع رشته‌ها و دوره‌ها در دانشگاه مموریال کانادا، و همچنین امکان تحصیل در همه مقاطع تحصیلی، تعیین یک رقم خاص برای شهریه این دانشگاه امکان‌پذیر نیست. اما به طور میانگین:

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان باید به طور سالانه مبلغی معادل 11460 دلار کانادا پرداخت نمایند.
 • شهریه برای تحصیل در دوره‌های معادل کارشناسی ارشد 6390 دلار کانادا است.
 • شهریه تحصیل در دوره‌های یکساله کارشناسی ارشد معادل 6654 دلار کانادا برآورد می‌شود.
 • برای تحصیل در دوره‌های دوساله کارشناسی ارشد نیز باید مبلغی معادل 9666 دلار کانادا پرداخت گردد.
 • دانشجویان علاقمند به تحصیل پزشکی باید مبلغی معادل 12000 دلار کانادا به طور سالانه پرداخت کنند.
 • شهریه برای برنامه‌های تحصیلی دکتری نیز سالانه معادل 17988 دلار کانادا است.

البته شهریه دانشگاه تنها بخشی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه مموریال کانادا به شمار می‌رود و افزون بر آن، دانشجویان باید هزینه‌های دیگری را همزمان با ثبت‌نام پرداخت کنند. هزینه‌هایی نظیر بیمه دانشجویی معادل 126 دلار، خدمات دانشجویی معادل 100 دلار و اتحادیه دانشجویی معادل 128 دلار وجود دارند که دانشجویان ملزم به پرداخت آنها هستند.

هزینه دیگری که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا باید به آن توجه داشته باشند، مربوط به تغذیه و اقامت است. برای رزرو مکان در اقامتگاه‌های دانشگاه، بسته به امکانات، دانشجویان نیاز به مبلغی بین 1900 تا 2500 دلار خواهند داشت. در برخی اقامتگاه‌ها، پرداخت هزینه‌ای معادل 2500 دلار کانادا برای برنامه غذایی الزامی است.

بورسیه‌ دانشگاه مموریال کانادا (فاند و اسکولارشیپ)

امکان دریافت بورسیه و اسکولارشیپ از دانشگاه مموریال برای دانشجویان واجدشرایط، امکان‌پذیر است. از آنجایی که این دانشگاه از هیچ تلاشی برای شکوفاسازی استعدادهای دانشجویان دریغ نمی‌کند، بنابراین فرصت‌های مالی زیادی نیز در اختیار دانشجویان بومی و بین‌المللی قرار می‌دهد.

میزان کمک‌های مالی یا همان بورسیه ورودی برای دانشجویان بین‌المللی در بدو ورود، چیزی بین 3000 تا 4400 دلار کانادا است. دانشجویان برای دریافت این بورسیه ورودی می‌بایست درخواست خود را به هنگام ثبت‌نام برای اخذ پذیرش نیز ثبت کنند. شرط اصلی دریافت این کمک هزینه مالی، معدل است و در صورت واجد شرایط بودن دانشجو، مبلغ کمک هزینه به صورت خودکار به حساب وی واریز می‌شود.

دانشجویان درحال تحصیل در سال دوم و بالاتر می‌توانند از سایر فاندها و بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند. ارزش بورسیه‌ها به نوع رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. این بورسیه‌ها به همراه ارزش تقریبی آنها در جدول آورده شده‌اند.

نام بورسیه

مبلغ کمک مالی

فلوشیپ مدرسه تحصیلات تکمیلی

4000 تا 12000 دلار کانادا به طور سالانه

دستیاری تحصیلات تکمیلی

3000 تا 6000 دلار کانادا به صورت سالیانه

کمک‌های مالی سوپروایزر

3000 تا 15000 دلار کانادا به صورت سالیانه

طرح بودجه ویژه

5000 تا 8000 به صورت سالیانه

دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه مموریال کانادا

دانشگاه مموریال کانادا پنج دانشکده دارد که زیر نظر این موسسه آموزش عالی فعالیت می‌کنند. برنامه‌ها و رشته‌های متعددی در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشکده‌ها به دانشجویان بومی و بین‌المللی ارائه می‌گردد. دانشکده‌های دانشگاه مموریال عبارتند از: دانشکده هنر، دانشکده مدیریت کسب‌وکار، دانشکده آموزش، دانشکده علوم و دانشکده مهندسی پزشکی. در جدول زیر رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه مموریال به تفکیک مقطع تحصیلی آورده شده‌اند.

مقطع تحصیلی

رشته‌های قابل ارائه در دانشگاه مموریال کانادا

کارشناسی

مطالعات پلیس، فلسفه، علوم سیاسی، زبان شناسی مطالعات قرون وسطی، تاریخ، آلمانی، جغرافیا، حقوق و جامعه شناسی، مطالعات جنسیتی، فرهنگ عامه، انگلیسی، فرانسوی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، باستان‌شناسی، انسان‌شناسی، روانشناسی، ریاضیات محض، زبان روسی، جامعه‌شناسی، مطالعات دینی، اسپانیایی، آمار، مدیریت زنجیره تامین، بازاریابی، کسب‌وکار بین‌المللی، منابع انسانی، حسابداری و امور مالی، لیسانس مدیریت بازرگانی، کارشناسی بین‌المللی مدیریت ، عمران، برق، ، مکانیک، کارشناسی حرکت‌شناسی، کارشناسی موسیقی، مهندسی نفت و گاز فراساحل، پرستاری، ریاضی کاربردی، بیوشیمی، زیست‌شناسی، شیمی، علوم زمین، فیزیک محیط‌زیست، علوم دریایی، علوم بهداشتی و ...

کارشناسی ارشد

انسان‌شناسی، باستان‌شناسی، کلاسیک، هنر و آموزش‌وپرورش، انگلیسی، اقتصاد، موسیقی‌شناسی، مطالعات فرانسه، علوم‌انسانی، جامعه‌شناسی، مطالعات مذهبی، علوم سیاسی، فلسفه، موسیقی، محیط‌زیست، داروسازی، مدیریت فناوری، خدمات اجتماعی، آبزی‌پروری، بیوشیمی، آکولوژی شناختی و رفتاری، علوم کامپیوتر، علوم زمین، ژئوفیزیک، علوم و صنایع غذایی، زیست‌شناسی دریایی، فیزیک اقیانوس، ریاضیات و آمار، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی نفت و گاز و ...

دکتری

مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی اقیانوس و معماری دریایی، مهندسی نفت ‌و گاز، مدیریت، داروسازی قلب و عروق و علوم کلیوی، اپیدمیولوژی بالینی، ژنتیک انسانی، بهداشت جامعه، ایمونولوژی و بیماری‌های عفونی، علوم اعصاب، پرستاری، خدمات اجتماعی، فیزیک ماده، فیزیک مولکولی و ...

شرایط اقامتی دانشگاه مموریال کانادا

دانشگاه مموریال کانادا به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در محوطه دانشگاه و پردیس‌ها اقامتگاه ارائه می‌دهد. همچنین در پردیس سیگنال هیل، برای دانشجویان کارشناسی ارشد اسکان در نظر گرفته‌شده است. اتاق‌ها در اقامتگاه‌های درون پردیس‌ها، کاملا مبله هستند و امکانات متعددی نظیر اینترنت پرسرعت و بی‌سیم، غذاخوری، اتاق‌های خشکشویی، نگهبانی 24 ساعته، اتاق‌های مطالعه و مواردی از این قبیل در سالن‌های اقامتگاه یافت می‌شوند.

از جمله اقامتگاه‌های دانشجویی دانشگاه مموریال می‌‌توان به کالج (Paton)، کالج (MacPherson) و ساختمان (Burton's Pond) اشاره کرد. هرکدام از این اقامتگاه‌ها در فاصله کمی با مکان‌های دانشجویی از قبیل کلاس‌های درس، کتابخانه، غذاخوری، آزمایشگاه و غیره قرار دارند. ضمن اینکه امکاناتی همچون کمک‌های اولیه پزشکی و مشاوره‌های روانشناسی دراختیار دانشجویان قرار داده شده‌اند.

برای رسیدن به اهداف تحصیلی در کشور زیبای کانادا، داشتن یک راهنما شما را در شناخت، تصمیم‌گیری و انتخاب هرچه بهتر کمک خواهد کرد‌. ما با افتخار آماده اطلاع‌رسانی و پاسخ‌گویی به سوالات شما هستیم تا شما با اطمینان مسیر خود را جهت رسیدن به اهدافتان طی کنید.

سوالات متداول

 1. چه مقاطع تحصیلی در دانشگاه مموریال کانادا ارائه می‌شوند؟

دانشگاه مموریال امکانات لازم برای پذیرش دانشجویان در همه مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره‌های معادل آنها را فراهم نموده است.

 1. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه مموریال چقدر است؟

هزینه شهریه سالانه بسته به نوع دوره و مقطع تحصیلی متفاوت است. اما به طور کلی دانشجویان در مقطع کارشناسی 11460 دلار کانادا، کارشناسی ارشد 9666 دلار کانادا و دکتری 17988 دلار کانادا را باید به طور سالیانه پرداخت کنند.

 1. هزینه اقامت و خورد و خوراک در دانشگاه مموریال چقدر است؟

برای اقامت در اقامتگاه‌های دانشگاه، دانشجویان به مبلغی بین 1900 تا 2500 دلار کانادا نیاز دارند. آنها همچنین طور میانگین برای هزینه خورد و خوراک سالیانه به حدود 2500 دلار کانادا نیاز خواهند داشت.

نظرات دانشجویان درباره دانشگاه مموریال کانادا

 • اخذ پذیرش از دانشگاه مموریال کانادا کمی سخت بود. چرا که این موسسه آموزش عالی به دلیل سطح بالای علمی، سختگیری زیادی دارد. اما به هردحال و با کمک گرفتن از مشاور و متخصص توانستم از این دانشگاه پذیرش بگیرم.
 • همه چیز در این دانشگاه عالی است و اساتید تلاش بسیاری برای تعالی دانشجویان انجام می‌دهند.
 • رزرو اقامتگاه درون پردیس باید با سرعت انجام شود. اقامتگاه کافی برای همه دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد و من مجبور شدم از گزینه‌های بیرون پردیس برای اقامت استفاده کنم.
 • ثبت‌نام برای دانشگاه از طریق پورتال و به صورت آنلاین، شرایط آسان‌تری را برای دانشجویان ایجاد کرده است.
 • هزینه شهریه در دانشگاه مموریال نسبت به امکانات بی‌نظیری که دارد، کاملا قابل قبول است.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت

لیست برنامه‌ها (0)

  نمایندگی این دانشگاه به زودی اخذ می گردد و برنامه های این دانشگاه جهت اقدام به سایت کانادا اپلای اضافه خواهد شد

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ