کالج پزشکی هت- دانشکده بروکس

Medicine Hat College - Brooks

DLI:O18795445892
واقع در: Brooks, Alberta
نوع موسسه : College
رتبه: -128
دوره‌ها: 2 دوره
تعداد دانشجو: +200 نفر
وب‌سایت https://www.mhc.ab.ca

شرایط تحصیل در کالج پزشکی هت کانادا برای دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی

در این مقاله سعی شده است اطلاعاتی جامع و کامل از کالج پزشکی هت کانادا و هرچه را یک متقاضی بدان نیاز دارد معرفی کنیم. کالج پزشکی هت از محبوبترین کالج‌های عمومی محسوب می‌شود و در شهر آلبرتا کانادا قرار دارد. تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

معرفی کالج پزشکی هت کانادا

کالج پزشکی هت کانادا معروف به MHC از دسته‌ی کالج‌های عمومی و دانش‌آموز محور است که در شهر آلبرتا در کانادا واقع شده است. این کالج ارائه دهنده انواع برنامه‌های اخذ مدارک کارشناسی مختلف در کانادا است. کالج پزشکی هت یک فلسفه را دنبال می‌کند و آن هم این است که کیفیت تحصیل و یادگیری توسط درک انسان از فرهنگ‌ها، زبان‌ها و مردم مختلف به طور چشمگیری بالا می‌رود. 

 

هدف کالج پزشکی هت کانادا ارائه فرصت‌های یکپارچه و متمرکز به دانشجویان است تا بتوانند بینش و مهارت‌های خود را ارتقا داده و در جامعه جهانی و اقتصادی و کل دنیا به وظایف خود با موفقیت عمل کنند. 

کالج پزشکی هت کانادا ارائه دهنده مدارک کارشناسی در رشته‌های دادگستری جنایی، علوم اداری کسب‌وکار، مطالعات ارتباطی، پرستاری و غیره است. لازم به ذکر است که در کالج پزشکی هت ۴۰ نوع مدرک و دیپلم اعطا می‌شود و همچنین ۲۵ برنامه ترانسفر به دانشگاه‌های دیگر و امکاناتی از این قبیل در این کالج موجود می‌باشد که مدرک کارشناسی فقط یکی از این امکانات و دوره به شمار می‌رود.

دوره‌ها و ترم‌های اخذ مدرک کارشناسی می‌توانند در خود پردیس کالج تکمیل شوند و یا به دانشگاه دیگری ترانسفر شده و در آنجا گذرانده شوند. کالج پزشکی هت کانادا کلاس‌های کم جمعیت، کارشناسان زبده و پشتیبانی قوی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

کالج پزشکی هت کانادا دارای دو پردیس به نام‌های مدیسین هت و بروکس است که در هر دوی آنها محل‌های اسکان برای دانشجویان فراهم شده است.

 

از امکانات کالج پزشکی هت کانادا می‌توان به خوابگاه، دو کتابخانه، خدمات حرفه‌ای و آکادمیک، برنامه‌های فرهنگی، مراقبت روزانه، مشاوره و خدمات سلامت و از کار افتادگی اشاره کرد.

یک مرکز توسعه دهنده به نام  EDP در کالج وجود دارد که به دانشجویان علاقمند کمک می‌کند کسب‌وکار تجاری خود را راه‌اندازی کنند. ورزش بخش جداناشدنی کالج پزشکی هت است و ورزش‌هایی چون گلف، بسکتبال، والیبال و فوتبال در باشگاه آن پشتیبانی می‌شوند. تیم بدنسازی کالج پزشکی هت کانادا نیز در مسابقات بین کالج‌ها شرکت می‌کند.

 

رتبه یا رنک کالج پزشکی هت کانادا

این کالج از لحاظ امکانات و رشته‌های تحصیلی رتبه‌ی خوبی دارد و رنکینگ آن در بین کالج‌های جهان ۷.۳ از ۱۰ است. این رتبه‌بندی برحسب توان آکادمیک، اسکان، اساتید، آزمون‌ها، برنامه درسی و زیربنای کالج محاسبه می‌شود.

بر اساس رتبه بندی سایت وبومتریکس کالج پزشکی هت در رتبه 128 بین دانشگاه ها و کالج های کانادا قرار دارد.

رشته‌ها و شهریه و کل هزینه آنها در کالج پزشکی هت کانادا

رشته‌ها و دوره‌های کالج پزشکی هت کانادا بسیار متنوع و فراوان هستند. از طرفی هم کمی دشوار است هزینه شهریه را با فاکتور کردن بقیه هزینه‌ها برآورد کرد. کالج پزشکی هت یک ارزیابی کلی از این هزینه‌ها را در اختیار متقاضیان قرار داده است. این هزینه‌ها شامل شهریه دانشگاه، باشگاه، بیمه، کتاب و لوازم التحریر و سلامت و دندانپزشکی می‌شود.  ما در ادامه سعی کردیم تعدادی از رشته‌های کارشناسی و دیپلم را با شهریه سالانه آنها و بقیه جزئیات در یک جدول قرار دهیم. لازم به ذکر است که این ارقام فقط یک ارزیابی هستند و رقم دقیق هزینه‌ها و شهریه‌ها بعد از ثبت‌نام به اطلاع دانشجویان می‌رسد.

شهریه و کل هزینه‌های دیگر رشته یا دوره
۷,۵۴۶.۱۵ ک. علوم پرستاری
۷,۳۸۰.۱۵ ک. علوم اداری کسب‌وکار
۱۰,۵۷۹.۸۶ ک. مهندسی
۶,۰۵۱.۶۰ ک. هنرهای زیبا
۶,۰۵۱.۶۰ ک. اصول مکانیزم
۱۰,۴۹۱.۳۱ ک. پیراپزشکی
۶,۹۵۸.۷۲ ک. آموزش و پرورش
۷,۶۳۸.۱۷ ک.ارتباطات
۶,۵۱۲.۷۶ ک. مشاغل اجتماعی
۷,۶۴۳.۱۱ ک. ارتباطات بصری
۶,۳۳۱.۱۹ ک. خبرنگاری و ارتباطات
۷,۶۰۰.۷۶ ک. مدیریت بازرگانی
۶,۷۸۹.۵۰ ک. خدمات انسانی
۶,۶۳۲.۹۶ د. مشاور کودک و نوجوان
۷,۰۱۳.۲۶ د. تکنسین محیط‌زیست
۷,۵۲۵.۷۸ د. مراقب سلامت
۱۱,۵۳۵.۷۴ د. تکنولوژی مهندسی برق
۷,۱۱۷.۴۹ د. پرستاری
۶,۴۸۳.۳۳ د. دادگستری جنایی
۷,۴۱۹.۵۷ د. تکنولوژی اطلاعات
۱۰,۹۵۱.۳۴ د. پیراپزشکی

 

نکته ۱: مدت زمان دوره‌های کارشناسی چهار و دیپلم دو سال است.

نکته ۲: آخرین مهلت درخواست برای همه این رشته‌ها اول نوامبر ۲۰۲۰ است.

نکته ۳: نمره آیلتس برای همه این رشته‌ها ۶

برای تافل ۷۹, و برای آزمون پیرسون ۵۴ است.

برای اطلاع از مابقی دوره‌های کالج پزشکی هت کانادا به سایت رسمی آن یا وبسایت کانادااپلای مراجعه کنید.

 

زمان ثبت نام در کالج پزشکی هت کانادا

زمان و فرجه ثبت‌نام در جدول زیر آمده است. متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که به دلیل محدودیت صندلی و رقابت بالا، بهتر است قبل تاریخ فرجه نهایی اقدام به اپلای کردن کنند. این کالج ترم‌های خود را در پاییز و‌ زمستان آغاز می‌کند.

در ضمن متقاضیان دوره‌های زبان انگلیسی می‌توانند در هر زمان از سال اقدام به اپلای کنند.

آخرین مهلت درخواست شروع درخواست ترم
۱۵ ژوئن ۲۰۲۰ ۱ نوامبر ۲۰۲۰ پاییز
۱نوامبر ۲۰۲۰ ۱ اکتبر ۲۰۲۰ زمستان

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و مشاوره با وکلا و کارشناسان خبره در زمینه اپلای و مهاجرت، با متخصصان کانادا اپلای تماس حاصل فرمایید.

شرایط پذیرش داوطلبان غیربومی در کالج پزشکی هت کانادا

شرایط عمومی برای پذیرش در کالج پزشکی هت کانادا در ادامه ذکر شده است. این شرایط شامل:

  • ارسال مدارک تحصیلی گذشته شامل ریز نمرات و دیپلم دوران دبیرستان و دانشگاه در صورت وجود.
  • داشتن معدل ۳ در GPA ( جی پی اِی میانگین نمرات دوسالانه متقاضی است که برای رفتن به کالج باید حداقل ۳ باشد) که معادل 15 به بالا است 
  • داشتن مدارک ثابت کننده‌ی تسلط به زبان انگلیسی شامل آیلتس یا تافل 
  • مدارک تکمیلی: به علاوه مدارک عمومی، بعضی موسسه‌ها یک سری مدارک  مخصوص به خودشان را در بین بقیه مدارک بر اساس رشته ها از متقاضیان درخواست می کنند. مثل نمومه کارهای قبلی و مصاحبه از این دسته هستند.

مهارت انگلیسی مورد نیاز برای متقاضیان کالج پزشکی هت کانادا

متقاضیان غیر بومی برای اثبات مهارت انگلیسی می‌توانند امتیازات IELTS و TOEFL را در فرم درخواست ثبت کنند. جدول زیر حداقل نمرات مورد نیاز در سطوح مختلف زبان انگلیسی را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که موسسات مختلف ممکن است نیازمندی‌های متفاوتی را خواستار باشند.

حداقل امتیاز خواسته شده برای دوره‌های پزشکی حداقل امتیاز خواسته شده نام دوره
حداقل ۷ حداقل ۶ IELTS
غیرقابل قبول ۵۵۰ PBT
۹۲ ۷۹ iBT
۶۴ ۵۴ PTE
۱۸۵ ۱۸۰ CAE

بورسیه‌ها و جوایز کالج پزشکی هت کانادا

کالج پزشکی هت کانادا برای رفاه دانشجویان خود بخصوص آنها که از مشکلات مالی رنج می‌برند، اقدام به اعطای بورسیه و جایزه به آنان کرده است. حدود پنجاه نوع بورسیه در کالج پزشکی هت کانادا وجود دارد که دو تا از مهمترین آنها بورسیه گو کلین go clean  و بورسیه یادبود ریچی جنینگز است که به ترتیب مبالغ ۲,۴۶.۵۵۵ و ۷,۵۵.۳۰۰ به واجدین شرایط اعطا می‌کنند.

خوابگاه کالج پزشکی هت کانادا

کالج پزشکی هت کانادا دارای دو پردیس است و هرکدام از پردیس‌ها یک محل اسکان برای دانشجویان مهیا کرده‌اند. پردیس MHC  شامل واحدهای کنار هم است. و پردیس بروکس نیز اتاق‌های چهار تخته و دو تخته در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. حداقل پانزده روز قبل از شروع دوره در محل اسکان حضور داشته باشید تا هم با محیط آنجا آشنا بشوید و هم برای اسکان نام‌نویسی کنید.

سایت رسمی کالج پزشکی هت کانادا

برای دریافت اطلاعات کامل از برنامه‌ها و دوره‌های کالج و همچنین هزینه‌ها برای هر دوره به سایت رسمی کالج از طریق لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.mhc.ab.ca

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید موقعیت کالج پزشکی هت کانادا را مشاهده کنید:

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
11/1/2021
5/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2021
6/15/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2022
6/15/2023
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ