کالج لتبریج

Lethbridge College

DLI:O19391056756
واقع در: Lethbridge, Alberta
نوع موسسه : College
رتبه: -104
دوره‌ها: 38 دوره
تعداد دانشجو: +4000 نفر

شرایط تحصیل در کالج لتبریج کانادا برای دانشجویان ایرانی

در این مقاله به یکی از کالج‌های خوب کانادا به نام کالج لتبریج کانادا می‌پردازیم. این کالج حرفه‌ای در استان آلبرتا واقع‌شده است و چشم‌اندازهای طبیعی پیرامون آن بسیار دل‌انگیز هستند. 

فهرست مطالب

معرفی کالج لتبریج کانادا

 • کالج لتبریج کانادا نخستین کامیونیتی کالج کانادا با بودجه دولتی است که بیش از 65 نوع گواهی‌نامه، دیپلم، مدرک پیش استخدامی، مدرک کاربردی، مدرک کارشناسی و برنامه کارورزی را ارائه می‌کند. کالج لتبریج در سال 1957تاسیس شد و امروزه از سرشناس‌ترین کالج‌های کانادا می‌باشد.
 • این کالج در جنوب استان آلبرتا و شهر لتبریج کانادا واقع‌شده است. این شهر با صد هزار نفر جمعیت تنها یک ساعت با مناطق کوهستانی و مرز آمریکا فاصله دارد. محوطه اصلی ساختمان مرکزی کالج لتبریج کانادا دارای 110 هکتار وسعت می‌باشد و کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر امکانات را در خود جای داده است. این کالج به‌جز مکان اصلی‌اش در شهر لتبریج، سه پردیس دیگر نیز در کلرزهولم، کراوسنست پاس و ولکان دارد.
 • دوره‌ها و برنامه‌های کالج لتبریج کانادا همه کاربردی، مشارکت آمیز و اصولی هستند و می‌توانند شما را به یک نیروی کار متخصص تبدیل کنند. امکانات و تجهیزات کالج لتبریج در به‌روزترین حالت ممکن قرار دارند. مربیان این کالج از برجسته‌ترین‌ها در رشته خود می‌باشند که تجربه کاری و عملی بالایی را نیز دارا هستند. کالج لتبریج مکانی گرم، صمیمی و مفرح برای آموزش، زندگی و یادگیری است. افرادی از ملیت‌های مختلف در این کالج در کنار یکدیگر و صمیمانه مشغول به تحصیل می‌باشند.

 • چندین دانشکده در کالج لتبریج کانادا وجود دارد که در کنار هم می‌توانند بهترین تجربه آکادمیک را برای دانشجو رقم بزنند. کافه یادگیری این کالج که در کتابخانه آن قرار گرفته است، به شما کمک می‌کند تا آسان‌تر بنویسید، تحقیق کنید، مقاله خود را تکمیل نمایید و غیره. همچنین خدماتی چون کارگاه‌های موفقیت آکادمیک در این کافه ارائه می‌شوند. از طرفی دیگر، خدمات دسترسی آسان در کالج لتبریج به دانشجویان کم‌توان و معلول جسمی کمک می‌کنند تا به‌آسانی به همه امکانات دسترسی یابند.
 • برنامه SSP یا حمایت از دانشجوی کالج لتبریج کانادا طراحی‌شده است تا دانشجویان این کالج بتوانند در همه ساعات روز خدمات درمانی و پزشکی دریافت نمایند. همچنین انجمن دانشجویان کالج لتبریج، خدمات دندانپزشکی به همه دانشجویان عرضه می‌کند. هزینه این خدمات از قبل در شهریه لحاظ می‌شود. مرکز رکریشنال کالج لتبریج نیز انواع امکانات ورزشی چون باشگاه بدنسازی و دیگر باشگاه‌ها را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. برای دانشجویان خوابگاهی، انواع فعالیت‌ها و جشن‌ها در طول سال مانند تفریحات در فضای سبز و پینت بال در نظر گرفته‌شده است. همچنین مشاورانی به دانشجویان خوابگاهی درباره دغدغه‌های سکونتی آن‌ها پاسخ می‌دهند.

رنکینک کالج لتبریج کانادا

 • طبق گزارش QS World university Rankings، کالج لتبریج کانادا در رتبه‌ای بین 451 تا 500 در سطح جهانی قرار دارد.
 • کالج لتبریج کانادا از نظر تحقیقات و فعالیت‌های گوناگون دارای موقعیت مناسبی است. اطلاعات این کالج در این زمینه‌ها به شرح زیر می‌باشد:

عنوان

میزان

دانشجویان شرکت‌کننده در کارهای تحقیقاتی

1048 نفر

دانشجویان شرکت‌کننده در کارهای تحقیقاتی کشاورزی

196 نفر

دستاورد کالج لتبریج برای اقتصاد منطقه

427 میلیون دلار

مجموع دانش‌آموختگان فارغ‌التحصیل کالج لتبریج تاکنون

بیش از 50000 نفر

مجموع دانشجویان در حال تحصیل

5416 نفر

درصد دانشجویان بین‌المللی

2.51%

سایت رسمی کالج لتبریج کانادا

در وب‌سایت کالج لتبریج کانادا همه اطلاعات موردنیاز برای کسانی که قصد ورود به این کالج را دارند، آورده شده است:

/ https://lethbridgecollege.ca

با استفاده از لینک زیر می‌توانید با فضای دانشگاه و اطراف آن بیشتر آشنا شوید:

زمان ثبت‌نام کالج لتبریج کانادا

کالج لتبریج کانادا همه‌ساله در ترم‌های پاییز، بهار و زمستان دانشجو می‌پذیرد. آخرین‌مهلت ثبت‌نام کالج لتبریج  کانادا برای ترم پاییز یکم ژوئن و برای ترم بهار یکم فوریه می‌باشد. شرح کامل زمان ثبت‌نام کالج لتبریج کانادا در جدول زیر آمده است:

ترم

متقاضی

آخرین مهلت ثبت‌نام

پاییز

متقاضیان کانادایی

8 سپتامبر

متقاضیان بین‌المللی

1 ژوئن

15 آگوست برای افراد دارای مجوز تحصیلی (Study Permit) کانادا

زمستان

متقاضیان کانادایی

5 ژوئن

متقاضیان بین‌المللی

1 اکتبر

15 دسامبر برای افراد دارای مجوز تحصیلی یا Study Permit کانادا

بهار

متقاضیان داخلی

1 می

متقاضیان بین‌المللی

1 فوریه

15 آوریل برای افراد دارای مجوز تحصیلی یا Study Permit کانادا

شرایط اخذ پذیرش کالج لتبریج کانادا

مدارک زیر هنگام ثبت‌نام در کاج لتبریج کانادا ضروری خواهند بود:

 • دوره‌هایی که در دبیرستان در حال تکمیلشان هستید (اگر هنوز در حال تحصیل می‌باشید)
 • نمرات پایان ترم یا میان ترم شما در درس‌های دبیرستان
 • شماره شناسایی دانش آموزان استان آلبرتا (در صورت سکونت داشتن در آن)
 • یک کارت اعتباری (ویزا یا مسترکارت) برای پرداخت 100 دلار هزینه ثبت‌نام

متقاضیان بین‌المللی ثبت‌نام به‌طور رقابتی ارزیابی می‌شوند. در این رقابت عواملی چون نمرات، سطح زبان و نیز تنوع ملیتی دانشگاه مورد ملاحظه قرار می‌گیرد.

شما باید مدارک تحصیلی و اسناد دانشجویی‌تان در کشور ایران را به دفتر ثبت‌نام کالج لتبریج کانادا ارائه دهید.

همه مدارک قبلی دبیرستان، دانشگاه یا کالج شما باید با مهر، تمبر یا امضای موسسه صادرکننده آن باشند. این مدارک باید به همراه ترجمه انگلیسی‌ آن‌ها ارائه گردند. ترجمه‌ها باید کامل و با همان فرمت پرونده‌های اصلی ارائه شوند.

همچنین الزامات زبان همه دانشجویان ورودی به کالج لتبریج کانادا باید مطابق با جدول زیر باشد: آزمون‌های انگلیسی مربوطه باید نهایتاً 2 سال پیش از ثبت‌نام گرفته‌شده باشند.

نوع مدرک

بیشتر برنامه‌ها

پرستاری و تراپیوتیک

مراقبت درمانی

آیلتس

0/6 میانگین

هیچ‌یک از مهارت‌ها نباید زیر 6 باشند

0/6 مهارت خواندن

 5/6 دیگر مهارت‌ها

0/6 میانگین

هیچ‌یک از مهارت‌ها زیر 5/5 نباشند

تافل

550

(213 برای رشته‌های علوم رایانه)

 

 

شهریه کالج و هزینه‌های زندگی لتبریج کانادا

میزان شهریه کالج لتبریج کانادا به واحدهای یک دوره بستگی دارد. شهریه هر یک از شاخه‌های ورزشی، فناوری، برق و غیره بر مبنای خدماتی که در دوره آن‌ها ارائه می‌شود، محاسبه می گرد. البته شهریه‌های کالج لتبریج سال‌به‌سال اعلام می‌شوند و نمی‌توان مبالغ دقیق را اعلام کرد. اما به‌طورکلی چیزی در حدود مبالغ زیر خواهند بود.

 

مدرک کارشناسی

دیپلم کوتاه‌مدت

گواهی‌نامه

حدود شهریه سالانه

$6204-$8754

$4239-$7234

$3760-$11821

توجه داشته باشید که هزینه‌های اقامت و خوابگاه جداگانه محاسبه می‌شوند. همچنین سالانه هزینه‌هایی را باید برای مراقبت از سلامت و دندان بپردازید که به شرح زیر می‌باشند:

سلامت

دندان

مجموع

$141.50

$141.50

$283.00

بورسیه کالج لتبریج کانادا (فاند و اسکولارشیب)

جهت دریافت بورسیه کالج لتبریج کانادا باید آن را در فرم خود ذکر کنید. توجه داشته باشید که معیارهای پذیرش بورسیه گوناگون‌ هستند: از نیاز مالی شدید به خدمات اجتماعی گرفته تا وضعیت تحصیلی عالی و غیره. افراد پذیرش‌شده برای بورسیه کالج لتبریج، رسید پذیرش بورسیه خود را در ماه ژوئن دریافت خواهند کرد. اعتبارهای شهریه پس از ترم پاییز و ثبت‌نام دانشجویان به‌طور رسمی، به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

همچنین فاندینگ آلبرتا ورکس (Alberta Works) کالج لتبریج کانادا برای دانشجویان بین‌المللی قابل دریافت است. برای دریافت این نوع فاندینگ که موردپذیرش کالج لتبریج می‌باشد، باید تا ده هفته پیش از ثبت‌نام برای آن اقدام کرده باشید. این نوع فاندینگ نیازی به بازپرداخت ندارد.

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی کالج لتبریج

رشته‌های کالج لتبریج کانادا از علوم زیست‌محیطی گرفته تا مطالعات عدالت جنایی (تربیت پلیس)، کشاورزی، فناوری‌های مهندسی و غیره را در بر می‌گیرند. همچنین امکانات یادگیری متنوع و فرصت‌های تحقیقاتی کاربردی در لتبریج فراوان‌ هستند. این تحقیقات در شاخه‌هایی چون مهندسی کشاورزی، واقعیت مجازی و آنتی‌بیوتیک سبز را شامل می‌شوند.

 • کشاورزی: رشته کشاورزی از برترین رشته‌های صنعتی کالج لتبریج می‌باشد. هنگام تحصیل در این رشته، شما خواهید توانست با انواع دست‌اندرکاران کشاورزی مانند کشاورزان خرد یا شرکت‌های تجاری بزرگ کار کنید و از آن‌ها بیاموزید.
 • کارورزی: اگر به‌خوبی توانایی ساختن و تعمیر قطعات و دستگاه‌ها را دارید و می‌توانید این‌گونه به اقتصاد کشور کانادا یا استان آلبرتا کمک کنید، آنگاه برنامه‌های آموزش کارورزی کالج لتبریج کانادا برای شما عالی خواهند بود.
 • علوم تجاری: یادگیری علوم تجاری در کالج لتبریج جنبه‌های عملی فراوانی خواهد داشت. شما در محیطی آماده، تجربه یادگیری خوبی خواهید داشت. سپس می‌توانید با دانش کسب‌شده از کالج لتبریج وارد دنیای تجارت یا دانشگاه‌های تجاری شوید.
 • آشپزی: رشته آشپزی کالج لتبریج شما را برای تبدیل شدن به سرآشپز، آشپز، نانوا، مدیر رستوران و دیگر موقعیت‌های شغلی در دنیای آشپزی آماده می‌کند.
 • فناوری‌های مهندسی: برنامه‌های فناوری مهندسی کالج لتبریج به دانشجویان کمک می‌نماید تا فرصت‌هایی را برای کار کردن روی طرح‌های واقعی و اقدامات تحقیقاتی به دست آورند.
 • علوم زیست‌محیطی: پس از شرکت در دوره علوم زیست‌محیطی کالج لتبریج کانادا، چشم‌اندازهای آلبرتا به محل کار حرفه‌ای شما تبدیل خواهند شد.
 • تربیت‌بدنی: در این دوره‌ها شما می‌آموزید که سلامت جسمی انسان‌ها را ارتقا دهید.
 • سلامت و رفاه: همان دوره‌های پرستاری و سرپرستاری کالج لتبریج کانادا است.
 • خدمات انسانی: پس از گذراندن این دوره و تبدیل شدن به یک مسئول خدمات انسانی، خواهید توانست به بهبود زندگی کودکان، جوانان و خانواده‌ها کمک کنید.
 • مطالعات عدالت: آموزش نیروهای پلیس و نگهبانی.
 • رسانه و فناوری اطلاعات: ارائه واحدهای علوم رایانه با بهترین و به‌روزترین فناوری‌ها و علوم.
 • فناوری‌های طراحی فضایی: دوره یادگیری طراحی واقعیت مجازی و فضای سه‌بعدی.

برخی رشته‌های کالج لتبریج به تکمیل دوره دبیرستان نیاز دارند و برخی ندارند. این رشته‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 

با دیپلم دبیرستان

(برای ثبت‌نام در رشته‌های زیر به دیپلم دبیرستان نیاز دارید)

بدون دیپلم دبیرستان

(برای رشته‌های زیر نیازی به دیپلم دبیرستان نیست. اما باید برخی از دوره‌های دبیرستان را گذرانده باشید. نمره حداقلی برای هر درس نصف نمره کل خواهد بود، مگر آنکه طور دیگری اعلام شده باشد.)

مسئولیت دفتر اجرایی

کشاورزی و تجهیزات سنگین

علوم کشاورزی

سیستم‌های خودکار

مراقبت از کودکان و نوجوانان

آشپزی

کنترل وسایل نقلیه تجاری

مراقبت سلامت

مطالعات تأدیبی

برق پیش استخدامی

تربیت پلیس و عدالت جنایی

تکنسین خطوط برق

ارتباطات دیجیتال و رسانه

جوشکاری پیش استخدامی

آموزش کودکان خردسال

 

دستیار آموزشی

 

هنر

 

بازپردازش دستگاه‌های پزشکی

 

تولید محتوای چندرسانه‌ای

 

شرایط اقامتی و زندگی دانشجویی در کالج لتبریج کانادا

دانشجویان در خوابگاه‌های دسته‌جمعی کالج لتبریج کانادا می‌توانند از امکانات فراوان خوابگاه به‌طور اشتراکی استفاده کنند. اتاق‌های خوابگاه به‌صورت دوتخته و چهار تخته هستند و حمام‌ها، سالن‌ها و دیگر امکانات به‌طور اشتراکی خواهند بود.

خانه کودیاک کالج لتبریج کانادا نیز برای دانشجویان این کالج قابل سکونت است. البته این نوع اقامتگاه هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. این خانه‌ها برای افراد بالغی طراحی‌شده است که می‌خواهند با خانواده خود در آن‌ها زندگی کنند یا به تنهایی فضای بیشتری داشته باشند. هرکدام از سوئیت‌های کالج لتبریج، امکانات مجزا و اختصاصی خودش را دارد. همچنین 15 سوئیت در خانه کودیاک برای دانشجویان دارای کم‌توانی جسمی به‌طور رایگان در نظر گرفته‌شده است.

دانشجویان در خوابگاه‌های دسته‌جمعی کالج لتبریج کانادا می‌توانند از امکانات فراوان خوابگاه به‌طور اشتراکی استفاده کنند. اتاق‌های خوابگاه به‌صورت دوتخته و چهار تخته هستند و حمام‌ها، سالن‌ها و دیگر امکانات به‌طور اشتراکی خواهند بود.

خانه کودیاک کالج لتبریج کانادا نیز برای دانشجویان این کالج قابل سکونت است. البته این نوع اقامتگاه هزینه بیشتری در بر خواهد داشت. این خانه‌ها برای افراد بالغی طراحی‌شده است که می‌خواهند با خانواده خود در آن‌ها زندگی کنند یا به تنهایی فضای بیشتری داشته باشند. هرکدام از سوئیت‌های کالج لتبریج، امکانات مجزا و اختصاصی خودش را دارد. همچنین 15 سوئیت در خانه کودیاک برای دانشجویان دارای کم‌توانی جسمی به‌طور رایگان در نظر گرفته‌شده است.

پرسش‌های متداول درباره کالج لتبریج کانادا

 1. آیا کالج لتبریج کانادا جزء مؤسسات معتبر است؟

پاسخ:  کالج لتبریج جزء 50 کالج تحقیقاتی برتر کشور کانادا به شمار می‌رود. این کالج در سال 2018 رتبه 50 را ازنظر تحقیقات کسب نمود. این، برای دومین سال پیاپی بود که نام کالج لتبریج جزء برترین مؤسسات تحقیقاتی کانادا آورده می‌شد.

 1. دلیل شهرت کالج لتبریج چیست؟

پاسخ: کالج لتبریج نخستین کالج دولتی استان آلبرتا است که هرساله بیش از 7000 دانشجو از آن فارغ‌التحصیل می‌شوند. بیش از 50 رشته و دوره آموزشی در این کالج ارائه می‌گردد.

 1. آیا کالج لتبریج برای دانشجویان غیرکانادایی مناسب می‌باشد؟

پاسخ: کالج لتبریج ازنظر کیفیت آموزش و رضایت دانشجویان شهرت یافته است. بنابراین مطمئناً تجربه آموزشی خوبی را برای دانشجویان بین‌المللی نیز فراهم خواهد کرد.

 1. آیا در کالج لتبریج دوره‌های آنلاین هم ارائه می‌شوند؟

پاسخ: بله، یادگیری آنلاین یا یادگیری از راه دور نیز در کالج لتبریج کانادا فراهم است. این دوره‌ها به‌صورت تکمیلی در کنار دوره‌های حضوری ارائه می‌شوند تا بهترین تجربه آموزشی برای دانشجو رقم بخورد. آموزش آنلاین در کالج لتبریج تقریباً به بخشی از همه واحدها و کلاس‌هایش تبدیل‌شده است.

 1. آیا دوره‌های فناوری مهندسی کالج لتبریج معتبر هستند؟

پاسخ: کالج لتبریج کانادا مدرک اعتبار فناوری کانادا (TAC) را که مدرکی در سطح ملی می‌باشد، برای دوره‌های فناوری مهندسی عمران خود کسب کرده است. داشتن این مدرک بدان معنا خواهد بود که اعتبار مدارک تحصیلی دانشجویان این رشته در کالج لتبریج بسیار بالاتر رفته است و فرصت‌های شغلی بهتری برایشان فراهم خواهد شد.

نظرات دانشجویان کالج لتبریج کانادا

 • یک تجربه آموزشی خوب

من در این دانشگاه تجربه‌های بسیار خوبی کسب کردم.

 • اشتباه بزرگی بود

همه مربیان و استادان این دانشگاه عالی بودند. آن‌ها بسیار از من حمایت کردند. همچنین امکانات رایانه‌ای این دانشگاه در سطح بسیار خوبی بود. اما نکته مثبتی دیگری درباره این دانشگاه ندارم که بگویم. من به دلیل علاقه به رشته‌های کالج لتبریج کانادا در آن ثبت‌نام کردم. اما پس از شرکت در دوره‌ها، از محتوای آن‌ها کاملاً راضی نبودم.

 • کالجی که یک تجربه آموزشی شکفت انگیز را برای شما به بهترین نحو فراهم خواهد کرد

تجربه تحصیلی من در کالج لتبریج واقعاً باورنکردنی بود. استادان این کالج، دانشجویان را بسیار حمایت و درک می‌کنند. همچنین آن‌ها از کمک کردن به دانشجو دریغ نمی‌کنند. طراحی دوره‌های آموزشی نیز حرف ندارد. در این دوره‌ها دانشجوها به‌خوبی با هم تعامل خواهند داشت و نکات فراوانی خواهند آموخت.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
8/1/2021
2/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
1/1/2022
7/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
4/1/2022
10/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (38)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ