کالج کمبرین

Cambrian College

DLI:O19394699409
واقع در: Sudbury, Ontario
نوع موسسه : College
رتبه: -122
دوره‌ها: 41 دوره
تعداد دانشجو: +11000 نفر
وب‌سایت https://cambriancollege.ca

تحصیل در کالج کمبرین

کالج کمبرین یکی از کالج های بزرگ کانادا است، این کالج سه پردیس در استان اونتاریو دارد.

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از گوشه و کنار جهان در دوره های مختلف این کالج حاضر می شوند. در ادامۀ مطلب با این کالج آشنا خواهیم شد.

فهرست مطالب

معرفی کالج کمبرین

کالج کمبرین بزرگترین کالج اونتاریوی شمالی است. این کالج در سال 1967 میلادی تأسیس شد.

پردیس اصلی این کالج در شهر سادبری قرار دارد. کالج کمبرین دو پردیس دیگر نیز در شهرهای اسپانولا و لیتل کارنت استان اونتاریو دارد. حدود 4300 دانشجوی تمام وقت در این کالج تحصیل می کنند. در کالج کمبرین به ازای هر 22 دانشجو یک استاد وجود دارد، از این نظر این کالج شرایط خوبی دارد. 

این کالج به عنوان یکی از 50 کالج برتر پژوهشی کانادا شناخته شده است. دانشجویان این کالج تقریباً همه ساله در رقابت مهارت های فناورانه استان اونتاریو مقام های متعددی کسب می کنند. در نظرسنجی که سال 2016 از دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در 182 کالج در سرتاسر کانادا انجام گرفت، کالج کمبرین به عنوان بهترین کالج از نظر کسب رضایت دانشجویان بین المللی شناخته شد. این کالج همه ساله حدود 700 بورسیه و اسکالرشیپ مختلف به دانشجویان اعطا می کند.

بسیاری از برنامه های ارائه شده در این کالج با هدف تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار طراحی شده اند. این دسته از برنامه ها به خصوص برای دانشجویانی که قصد ورود هر چه سریعتر به بازار کار کانادا را دارند، مناسب هستند. 

تیم های ورزشی و انجمن های فرهنگی، علمی، هنری و خیریه مختلفی در کالج فعالیت می کنند که دانشجویان می توانند با توجه به علایق خود عضو آنها شوند. دانشجویان برای سکونت می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند و یا خانه یا اتاقی در نزدیکی کالج اجاره کنند.

خوابگاه های کالج کمبرین بسیار مجهز هستند و امکانات متعددی نظیر رستوران و کافه های مختلف، سالن های ورزشی، کتابخانه، خشکشویی، اتاق مخصوص بازی های کامپیوتری و اتاق مخصوص تماشای فیلم دارند.

رتبه یا رنک جهانی کالج کمبرین

کالج کمبرین بر اساس رتبه بندی ارائه شده از سوی وب سایت وبومتریک رتبه جهانی 8617 را در اختیار دارد.

این کالج بین مؤسسات آموزشی کانادا نیز رتبه 126 را در اختیار دارد.

شرایط تحصیل در کالج کمبرین

متقاضیان پذیرش در دوره های دیپلم دو ساله کالج (College Diploma)  و دیپلم پیشرفته سه ساله کالج (College Advanced Diploma)  باید دیپلم متوسطه خود را دریافت کرده یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشند. متقاضیان همچنین باید در یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی مورد تأیید کالج شرکت کنند و حداقل نمره تعیین شده را به دست آوردند. 

متقاضیان پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی (Graduate Diploma and Graduate Certificate) کالج کمبرین نیز باید یک مدرک دانشگاهی حداقل دو ساله داشته باشند. متقاضیان همچنین باید حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی کالج را به دست بیاورند. 

کالج کمبرین به برخی از متقاضیانی که هنگام اپلای حداقل نمره زبان تعیین شده را کسب نکرده باشند، پذیرش مشروط می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

 

1. تافل (iBT): برای دوره های دیپلم کالج و دیپلم پیشرفته کالج  نمره 80 در آزمون تافل 

برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (Graduate Certificate) نمره 84 در آزمون تافل و نمره 59 در آزمون پی تی ای آکادمیک

 

 2. IELTS: برای دوره های دیپلم کالج و دیپلم پیشرفته کالج  نمره 6 با کسب حداقل نمره 5/5 در هر چهار بخش آزمون در آزمون آیلتس آکادمیک 

برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (Graduate Certificate) نمرهه 5/6 با کسب حداقل نمره 6 در هر چهار بخش آزمون در آزمون آیلتس آکادمیک

 

شهریه و هزینه های تحصیل در کالج کمبرین

شهریه تحصیل دانشجویان بین المللی برای دوره های دو ساله دیپلم کالج و سه ساله دیپلم پیشرفته کالج و دوره های تحصیلات تکمیلی برای بیشتر رشته ها حدود 16 هزار دلار کانادا در سال است. هر چند که شهریه برخی برنامه ها بالاتر از میزان ذکر شده است. مثلاً شهریه برنامه های بهداشت دندان حدود 20 هزار دلار کانادا در سال است.

کالج کمبرین در مقطع کارشناسی اقدام به برگزاری برنامه های پرستاری می کند که شهریه این برنامه ها بین 18 تا 28 هزار دلار کانادا در سال است.

دانشجویان باید سالیانه حدود 2 هزار دلار کانادا نیز برای سایر هزینه ها مانند خرید کتاب و لوازم کمک آموزشی، بیمه های پزشکی و دندانپزشکی و عضویت در باشگاه های ورزشی در نظر بگیرند. 

دانشکده‌‌ها و رشته‌های تحصیلی کالج کمبرین

کالج کمبرین برنامه های متعددی در مقاطع تحصیلی دیپلم، دیپلم پیشرفته و دوره های تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می کند. این کالج همچنین در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد. در ادامه برخی از برنامه های پرطرفدار این کالج ذکر شده است:

 

علوم بهداشتی، پرستاری و فوریت های پزشکی

 

پرستاری

بهداشت دندان

سونوگرافی 

ماساژ درمانی

تکنسین آزمایشگاه

تکنسین فیزیوتراپی

 

دوره های مهندسی

 

تکنسین عمران

تکنسین مهندسی برق

تکنسین مهندسی معدن

تکنسین مهندسی شیمی

تکنسین مهندسی قدرت

تکنسین مهندسی شیمی

 

دوره های مهارت آموزی

 

تکنسین مکانیک

تکنسین تجهیزات سنگین

تکنسین خطوط قدرت

تکنسین جوشکاری

تکنسین تراشکاری

تکنسین تهویه مطبوع

 

هنرهای خلاقانه، موسیقی و طراحی

 

انیمیشن

طراحی گرافیک

مبانی هنر و طراحی

هنرهای بصری

آهنگسازی

اجرای موسیقی

 

خدمات اجتماعی

 

درمان اعتیاد و بهداشت روان

خدمات به معلولان

مراقبت از کودکان و نوجوانان

آموزش به کودکان

خدمات اجتماعی

خدمات به کارگران

 

حقوق و عدالت اجتماعی

 

خدمات قضایی

امنیت

تربیت نیروی پلیس

آنالیز جرایم

 

در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کالج کمبرین یا دیگر مؤسسات آموزش عالی کانادا با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

سایت رسمی کالج کمبرین

وب سایت رسمی کالج کمبرین https://cambriancollege.ca است. با مراجعه به وب سایت این کالج می توانید اطلاعاتی کلی درباره این کالج به دست بیاورید، در تورهای مجازی کالج شرکت کنید و با امکانات پردیس های مختلف آن آشنا شوید، درباره شرایط زندگی دانشجویی در این کالج و خوابگاه های آن مطالعه کنید و اطلاعاتی درباره برنامه های مختلف ارائه شده در این کالج و شرایط پذیرش در آنها به دست آورید.

 

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
8/1/2021
2/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (41)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ