دانشگاه آدلر – ونکوور

Adler University - Vancouver

DLI:O19394452198
واقع در: Vancouver, British Columbia
نوع موسسه : University
رتبه: -100
دوره‌ها: 3 دوره
تعداد دانشجو: +3500 نفر

شرایط تحصیل در دانشگاه آدلر- ونکوور کانادا برای دانشجویان خارجی

در این مقاله سعی کرده‌ایم اطلاعات کاملی را در مورد پردیس دانشگاه آدلر واقع در ونکوور کانادا و شرایط تحصیل در آن ارائه کنیم، دانشگاهی که علاوه بر آموزش، شما را با دنیای واقعی آشنا می‌کند و حس مسئولیت‌پذیری شما را برای تحقق عدالت اجتماعی بالا می‌برد. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب

  • معرفی دانشگاه آدلر- ونکوور
  • رتبه دانشگاه آدلر
  • سایت رسمی دانشگاه آدلر- ونکوور
  • شرایط پذیرش در دانشگاه آدلر- ونکوور
  • رشته‌های تحصیلی دانشگاه آدلر- ونکوور
  • میزان شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه آدلر- ونکوور
  • زمان ثبت نام در دانشگاه آدلر- ونکوور
  • بورسیه‌ها و فاند‌های دانشگاه آدلر- ونکوور

معرفی دانشگاه آدلر- ونکوور

اسم این دانشگاه که تاسیس آن به سال 1952 میلادی بازمی‌گردد، از نام آلفرد آدلر فیزیکدان، روانشناس و موسس روانشناسی سبک آدلریان گرفته‌شده است. این دانشگاه نام‌های مختلفی را تجربه کرده و درنهایت امروزه نام آن Adler University است.

هم‌اکنون این دانشگاه 20 برنامه آموزشی مربوط به مقاطع بعد از لیسانس را ارائه می‌کند و پذیرای بیش از 1200 دانشجو در این برنامه‌ها است. باید گفت که دانشگاه آدلر قدیمی‌ترین دانشکده مستقل روانشناسی در آمریکای شمالی بوده و با تربیت کارورزانی که از حیث اجتماعی مسئولیت‌پذیر هستند و در جامعه حضور فعال داشته و برای بسط و توسعه عدالت اجتماعی تلاش می‌کنند، در حال ادامه دادن فعالیت‌های آلفرد آدلر است.

دانشگاه آدلر دارای دو پردیس بوده که یکی از آن‌ها در شیکاگو آمریکا و دیگری در ونکوور کانادا واقع‌شده‌اند. آنچه در این نوشتار بررسی می‌شود، پردیس دانشگاه آدلر واقع در ونکوور کانادا است.

پردیس ونکوور دانشگاه آدلر، در قلب مرکز شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا در کانادا واقع‌شده است. این پردیس دانشگاهی فعالیت خود را درزمینه آموزش مشاوره در اوایل دهه 70 قرن بیستم آغاز کرد و در سال 2005 به‌طور رسمی به‌عنوان پردیسی از دانشگاه آدلر توسعه یافت. این پردیس دانشگاهی یک موسسه با رتبه برتر درزمینه ارائه آموزش‌های مربوط به تحصیلات تکمیلی محسوب می‌شود.

رتبه دانشگاه آدلر

رتبه­ جهانی دانشگاه آدلر بر اساس رتبه‌بندی QS  در سال 2020، 4172 است و بهترین گزینه درزمینه­ مشاوره­ برنامه‌های آموزشی از سال 1970 بوده است.

پردیس ونکوور این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی، رتبه 7040 و در بین دانشگاه‌های کانادا رتبه 100 را دارد.

دانشگاه آدلر توسط کمیسیون یادگیری برتر (Higher Learning Commission)، از حیث منطقه‌ای معتبر شناخته‌شده است. اعطای این اعتبار، به دانشجویان این دانشگاه، والدین آن‌ها و نیز کارفرمایان ثابت می‌کند که برنامه‌های آموزشی ارائه‌شده توسط این دانشگاه از کیفیت بالایی برخوردار هستند. اعتبار این دانشگاه به همین‌جا ختم نمی‌شود و برنامه آموزشی آن در مقطع دکتری در روانشناسی بالینی توسط انجمن روانشناسان آمریکا معتبر اعلام‌شده است. کارشناسی ارشد رشته روانشناسی مشاوره‌ای نیز از سوی انجمن هنر درمانی آمریکا و همچنین شورای آموزش‌های توان‌بخشی معتبر دانسته شده است. در رابطه با کارشناسی ارشد مشاوره نیز باید گفت که شورای اعتباربخشی برنامه‌های مشاوره و آموزش‌های مربوطه، مشاوره سلامتی ذهنی بالینی این دانشگاه را معتبر اعلام نموده است.

ضمنا خوب است بدانید که کلاس های روانشناسی بالینی این دانشگاه به فوق‌پیشرفته بودن معروف هستند.

 سایت رسمی دانشگاه آدلر- ونکوور

آدرس وب‌سایت رسمی دانشگاه آدلر- ونکوور https://www.adler.edu است و با استفاده از نقشه زیر بهتر می‌توانید موقعیت جغرافیایی این دانشگاه را مشاهده کنید.

شرایط پذیرش در دانشگاه آدلر- ونکوور

اگر متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصیل در مقاطع بعد از لیسانس در این دانشگاه معتبر کانادا هستید باید دارای مدرک لیسانس یا بالاتر از یک دانشگاه یا موسسه معتبر آموزشی باشید. علاوه بر آن لازم است که متنی راجع به شرح‌حال خود (autobiographical essay) یا بیانیه شخصی (personal statement) بنویسید و به همراه تقاضای پذیرش به دانشگاه آدلر کانادا ارائه کنید. برای آشنایی با نحوه نگارش این متن می‌توانید از کارشناسان کانادا اپلای کمک بگیرید.

همچنین نیاز است که یک رونوشت رسمی از تمامی دانشگاه‌ها یا مؤسساتی که در آن‌ها شرکت داشته‌اید ارائه کنید. از دیگر شرایط پذیرش ارائه سه توصیه‌نامه است.

ارائه روزمه خود و معدل‌گیری بر اساس GRE یا GPA نیز الزامی است.

شما برای پذیرفته شدن در این دانشگاه به ارائه مدرک تافل یا آیلتس با نمرات زیر نیاز دارید:

حداقل نمره تافل اینترنتی 88 و حداقل نمره آیلتس 6.5 است (به شرطی که در هیچ‌یک از چهار مهارت خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن نمره کمتر از 6.5 نداشته باشید).

اگر متقاضی شرکت در مقطع کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی سازمانی و صنعتی و نیز رشته سیاست عمومی و برنامه‌های مدیریتی هستید و نمره نهایی آیلتس شما 6 است، می‌توانید از طریق گذراندن دوره‌های پیش‌نیاز زبان که توسط خود دانشگاه برگزار می‌شود و قبولی در آن‌ها، کمبود نمره خود را جبران کنید. طول مدت این دوره 12 هفته به‌طور تمام‌وقت است.

تذکر مهم: برخی از رشته‌ها برای پذیرش، شرایط اضافی دیگری دارند که می‌توانید از کارشناسان کانادا اپلای جویا شوید.

تقاضای ورود به این دانشگاه به‌صورت آفلاین تسلیم دانشگاه می‌شود و هزینه آن 30 دلار کانادا است که از 26 آوریل به خاطر بیماری کرونا رایگان اعلام‌شده است.

ضمنا باید دانست که تقویم آموزشی این دانشگاه بر اساس نیمسال‌های درسی است.

چه کسانی شانس قبولی بالاتری برای پذیرش در دانشگاه آدلر- ونکوور دارند؟

باید دانست که تعداد زیادی از افراد، متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند، متقاضیانی که هر یک دارای پیش‌زمینه فرهنگی، نژادی، علمی، کاری و علاقه خاص خود است. دانشگاه آدلر- ونکوور کانادا هنگام پذیرش دانشجو دستاوردهای علمی برجسته هر دانشجو و نیز میزان تعهد او در قبال مسئولیت‌پذیری اجتماعی را ثبت می‌کند و کمیته پذیرش این دانشگاه بر اساس فاکتورهای زیر هر تقاضانامه را بررسی می‌نماید:

عملکرد علمی فرد متقاضی

 محتوا و میزان وضوح ارتباطات نوشتاری و کلامی

میزان قدرت توصیه‌نامه‌ها

قدرت ارائه شخصی و حرفه‌ای فرد متقاضی در سراسر فرآیند پذیرش

علاقه یا تجربیات مربوط به خدمات انجمنی

تجربه کاری حرفه‌ای پیشین

میزان انگیزه، اخلاق فردی و وفاداری به باورهای شخصی

بنابراین تامین حداقل شرایط پذیرش مانند نمره زبان یا ارائه مدرک لیسانس نمی‌تواند تضمین‌کننده پذیرش شما در این دانشگاه باشد و لازم است حائز شرایط پیش‌گفته باشید تا شانس شما در قبولی بالا برود.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه آدلر- ونکوور

پردیس ونکوور دانشگاه آدلر دارای چند رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری است. دقت شود که این دانشگاه فاقد مقطع لیسانس است.

رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه عبارت‌اند از:

روانشناسی مشاوره‌ای

هنر درمانی

مدرسه و تمرکز جوانان

روانشناسی صنعتی و سازمانی

سیاست عمومی و برنامه‌های مدیریتی

این دانشگاه صرفا در رشته روانشناسی بالینی در مقطع دکتری دانشجو می‌پذیرد.

میزان شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه آدلر- ونکوور

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه آدلر- ونکوور هستید باید هزینه‌های زیر را تامین کنید:

شهریه (بر اساس ساعت درسی)  از 500 تا 1112 دلار، هزینه واریزی برای برنامه‌های کارشناسی ارشد 200 دلار، هزینه واریزی برای دانشجویان بین‌المللی 5000 دلار، هزینه اسکان در هر ماه 2437 دلار، هزینه غذا 500 دلار و هزینه اینترنت 30 دلار تخمین زده می‌شود. دقت شود که همه مبالغ ذکرشده بر اساس دلار کانادا و تخمینی است، بنابراین ممکن است قیمت‌ها مقداری متفاوت گردند، به همین جهت زمان اقدام برای اخذ پذیرش، از آخرین وضعیت هزینه‌ها اطمینان حاصل کنید.

باید دانست که دانشگاه آدلر- ونکوور فاقد خدمات مربوط به اسکان است به همین خاطر لازم است در برآورد هزینه‌ها این مطلب را لحاظ کنید.

دانشجویان به‌سادگی می‌توانند در همان منطقه قرار گرفتن دانشگاه، اتاق‌های مجردی یا گروهی اجاره کنند.

زمان ثبت نام در دانشگاه آدلر- ونکوور

برنامه‌های آموزشی این دانشگاه در دو ترم تابستان و پاییز برگزار می‌شوند. ترم تابستان از می 2020 آغاز و در آگوست 2020 به اتمام می‌رسد. ترم پاییز از  آگوست 2020 شروع و در دسامبر 2020 تمام می‌شود.

ارسال تقاضا برای اخذ پذیرش در این دانشگاه در سراسر سال انجام می‌گیرد و هم‌اکنون در حال بررسی تقاضانامه‌های مربوط به ترم پاییز هستند.

بورسیه‌ها و فاند‌های دانشگاه آدلر- ونکوور

تحصیل در کانادا بدون شک برای هزاران محصل یک رویا به‌حساب می‌آید، اما مساله تامین مالی همواره یکی از موانع در این راه بوده است. خوشبختانه دانشگاه آدلر- ونکوور تحقق این رویا را با ارائه انواع بورسیه‌های تحصیلی و وام ممکن ساخته است.

در دانشگاه آدلر- ونکوور برای دانشجویان بین‌المللی تعدادی بورسیه وجود دارد که بر اساس شایستگی‌های آن‌ها به آنان اعطا می‌شود. این بورسیه‌ها ناظر به کاهش مبلغ شهریه و هزینه‌ها، در طول دو ترم اول پرداخت می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از 1000 تا 5000 دلار کانادا را بسته به توانایی‌های علمی و سایر تواناهایی خود دریافت کنند.

به‌علاوه دانشجویان فارغ‌التحصیل از مقطع ارشد این دانشگاه که برای تحصیل در مقطع دکتری همین دانشگاه پذیرفته‌شده باشند، ده هزار دلار کانادا کمک مالی دریافت می‌کنند.

ضمنا دانشجویانی که متقاضی تحصیل در ترم آتی این دانشگاه هستند، در صورت نیاز می‌توانند از کمک‌های مالی مربوط به پرداخت شهریه استفاده کنند.

آنچه جالب است در مورد دانشگاه آدلر- ونکوور بدانید!

اولین مساله پیرامون محل این دانشگاه است. از حیث امنیت محل دانشگاه، باید گفت که کانادا کشوری راحت و امن برای تحصیل است. بر اساس شاخص صلح جهانی (Global Peace Index)، این کشور در زمره ده کشور اول از حیث امنیت است. به جهت امنیت محل دانشگاه، می‌توان آسوده‌خاطر وسیله نقلیه خود را بیرون از بقیه ساختمان‌ها پارک کرد.

نکته دیگر اینکه ازآنجاکه این دانشگاه در یک کلان‌شهر واقع‌شده است، دانشجویان آن فرصت قابل‌توجهی برای گسترش تجربیات شخصی و آموزشی دارند، بستری که به جهت وجود دانشگاه‌های شناخته‌شده در سطح جهان، بیمارستان‌های آموزشی، موسسات فرهنگی و موزه‌ها در محل واقع‌شدن این دانشگاه فراهم‌شده است.

ساختمان 5 طبقه دانشگاه آدلر ونکوور دارای موزه‌ای به‌روز و یک تالار اجتماعات است.

جالب است بدانید که این دانشگاه دارای باشگاه‌های متعدد و انجمن‌های دانشجویی است که در آن‌ها می‌توانید افراد همفکر و هم سلیقه با خود را پیداکرده و بر مهارت‌های خود بیفزایید.

نکته جذاب دیگر اینکه علاوه بر آموزش‌های تئوریک و نظری، دانشجویان این دانشگاه یک دوره کامل از مهارت‌های تجربی را دریافت می‌کنند که در آن‌ها دارای حق انتخاب هستند. این تجربیات ورای آموزش‌های سنتی کارورزی هستند.

این البته تمام ماجرا نیست. اندازه کوچک کلاس‌ها برای دانشجویان این دانشگاه، امکان حضور و توجه پررنگ‌تر را در کلاس فراهم می‌کند.

جمله پایانی

امیدواریم در انتخاب مسیر تحصیلی برای کشور زیبا و رؤیایی کانادا، بهترین‌ها را بیابید. در این مسیر، مشاوران کانادا اپلای آماده پاسخگویی به‌تمامی سوالات شما هستند تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
12/1/2021
6/30/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
8/1/2021
2/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ