کالج آتلانتیک شمالی- Bay St. George

College of the North Atlantic - Bay St. George

DLI:O19441088976
واقع در: Stephenville
نوع: , College
رتبه: -
دوره‌ها: 16
تعداد دانشجو: +8978 نفر
وب‌سایت https://www.cna.nl.ca

شرایط تحصیل در کالج آتلانتیک شمالی کانادا برای دانشجویان ایرانی

اگرچه استان نیوفاندلند کانادا، همانند دیگر استان‌های آن، معروف نیست، اما موسسات آموزش عالی بسیار خوبی مانند کالج آتلانیتک شمالی دارد که می‌توانید برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر، آن را انتخاب کنید. مقاله پیش رو، تلاش کرده تمام اطلاعات مورد نظر شما را درباره این کالج گردآوری کند. اما همچنین می‌توانید با مشاوران ما در کانادا اپلای در تماس باشید تا در صورت نیاز، راهنمایی‌های بیشتری به دست آورید. 

معرفی کالج آتلانتیک شمالی کانادا

کالج آتلانتیک شمالی (College of the North Atlantic) که با علامت اختصاری CNA هم شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین موسسات آموزش عالی در آتلانتیک شمالی کانادا است و قدمت 50 ساله دارد. 

کالج آتلانتیک شمالی دارای 17 پردیس است که در تمام نواحی استان نیوفاندلند و لابرادور پراکنده شده است و همچنین با برخی از دانشگاه‌ها در چین، قطر و خاورمیانه همکاری می‌کند. 

پردیس اصلی کالج آتلانیتک، پردیس سنت جورج است که در شهر Stephenville در ساحل غربی نیوفاندلند قرار دارد. 

کالج آتلانتیک، کمترین شهریه تحصیلی را در میان موسسات آموزش عالی آتلانتیک دارد و بیش از 95% افراد فارغ التحصیل می‌توانند در حوزه‌های کاری مرتبط با رشته مشغول به کار شوند. 

بیش از 85% دانشجویان از کیفیت آموزشی این کالج، رضایت داشته‌اند. 

 

رتبه یا رتبه کالج آتلانتیک شمالی کانادا

بر اساس رتبه بندی Webometrics سال 2018، کالج آتلانتیک شمالی رتبه 125 در کانادا،  2214 در قاره آمریکا و رتبه 8797 را در جهان داشته است. 

شرایط اخذ پذیرش کالج آتلانتیک شمالی کانادا

برای ارسال درخواست پذیرش تحصیلی در کالج آتلانتیک شمالی، حداقل باید 17 سال سن داشته باشید و باید بدانید، آخرین مهلت ارسال مدارک، شهریه‌های تحصیلی، شرایط مورد نیاز تحصیل و فرآیند پذیرش تحصیل برای رشته‌های مختلف متفاوت است. با این حال، شرایط عمومی را لیست کرده‌ایم:

 برخی از شرایط عمومی برای پذیرش در این کالج به ترتیب زبر است:

1. ارسال رزومه تحصیلی

2. ارسال مدارک تحصیلی (دوره دبیرستان و سایر مقاطعی که در آن تحصیل کرده‌اید).

3. مدرک زبان 

 • تافل (IBT): حداقل نمره 79
 • IELTS: حداقل نمره 6

4. اپلیکیشن فی بعد از دریافت پذیرش تحصیلی: تقریبا 70 دلار

 

شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کالج آتلانتیک شمالی کانادا

شهریه تحصیلی در کالج آتلانتیک شمالی در هر ترم (15 هفته)، 2,342.50 دلار است که نسبت به سایر موسسات آموزش عالی، هزینه بسیار کمتری است. البته شهریه دوره‌های آموزشی برای رشته‌های مختلف می‌تواند تفاوت داشته باشد. برای مثال، در ادامه سه مثال از شهریه تحصیلی رشته‌های مختلف را در کالج آتلانتیک آورده‌ایم:

 • دیپلم مدیریت اجرایی: 7425 دلار در یک سال
 • گواهینامه تکنسین تجهیزات سنگین- کامیون و مکانیک حمل و نقل: 9900 دلار در یک سال
 • دیپلم انیمیشن دیجیتال: 6188 دلار در یک سال

هزینه اقامت در کالج آتلانتیک شمالی کانادا

برای استفاده از خوابگاه‌های کالج آتلانتیک شمالی، باید حدود 18 دلار به عنوان هزینه بررسی درخواست، پرداخت کنید که غیر قابل استرداد است. همچنین هزینه ثبت نام در محل اقامت نیز، 35 دلار است. 

کالج آتلانیتک شمالی، سه خوابگاه دارد که هر کدام در یکی از پردیس‌های آن قرار دارد و هزینه‌ها را به همراه وعده‌های غذایی که دریافت می‌کنید، محاسبه می‌کند. این هزینه به همراه تعداد وعده‌های غذایی، نوع اتاقی که انتخابی می‌کند و نوع خوابگاه، بین 96 دلار تا 286 دلار در هفته متغیر است. 

 

بورسیه کالج آتلانتیک شمالی کانادا / فاند و اسکولارشیپ 

کالج آتلانتیک با توجه به معیارهای زیر، جوایز و اسکولارشیپ برای دانشجویان خارجی و بومی در نظر می‌گیرد:

 • عملکرد بالای علمی
 • رهبری و داوطلب بودن
 • مشکلات مالی

همچنین این بورسیه‌ها فقط به دانشجویان تمام وقت تعلق می‌گیرد. 

تعداد جوایز، اسکولارشیپ و بورسیه‌ها هم به شکل زیر هستند:

 • آکادمیک: 60
 • هنرهای کاربردی: 5
 • کسب و کار: 53
 • فناوری مهندسی: 3
 • علوم حوزه سلامت: 33
 • تجارت صنعتی: 138

 

زمان ثبت نام در کالج آتلانتیک شمالی

برای ثبت نام در کالج آتلانتیک شمالی، می‌توانید در سه ترم تابستان، پاییز و یا زمستان، ثبت نام کنید. آخرین مهلت ارسال مدارک برای این ترم‌ها نیز اول آپریل است. اما برخی رشته‌ها شرایط متفاوتی دارند که برای آگاهی از آنها باید به سایت کالج نگاه کنید. 

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی در کالج آتلانتیک شمالی

همانطور که در بخش معرفی کالج آتلانتیک شمالی اشاره کردیم، این کالج دارای 17 پردیس در مناطق زیر است:

Baie Verte،  Bay St. George، Bonavista، Burin، Carbonear، Clarenville، Corner Brook، Gander، Grand Falls- Windsor، Happy Valley- Goose Bay، Labrador West، Placentia، Port aux Basques، Prince Philip Drive، Ridge Road، Seal Cove، St. Anthony.

در کالج آتلانتیک شمالی، بیش از 100 رشته تمام وقت و 300 رشته تمام وقت با انواع مدرک‌های دیپلم حرفه‌ای، گواهینامه، گواهینامه/ دیپلم، دیپلم و Post Diploma در حوزه‌های آکادمیک، هنرهای کاربردی، مطالعات کسب و کار، فناوری مهندسی، علوم سلامت، تجارت صنعتی، فناوری اطلاعات، منابع طبیعی و گردشگری ارائه می‌شود. 

 

شرایط اقامتی و زندگی دانشجویی در کالج آتلانتیک شمالی کانادا

خوابگاه‌های کالج آتلانتیک شمالی در پردیس‌های Bay St.George، Burin و happy Valley- Goose Bay Campus قرار دارد. اتاق‌ها به شکل تک و دو نفره هستند و در کنار اسکان به دانشجویان، وعده‌های غذایی نیز در این خوابگاه‌ها سرو می‌شود. 

اما با توجه به محدود بودن خوابگاه ها و تقاضای زیاد، بسیاری از دانشجویان باید بیرون از دانشگاه و از خوابگاه‌های بیرون از دانشگاه استفاده کنند که هزینه‌های بالاتری دارد. 

 

فارغ التحصیلان کالج آتلانتیک شمالی کانادا

همه فارغ التحصیلان کالج آتلانتیک شمالی می‌توانند از مزایایی مانند تخفیف تئاتر، هتل، فیلم، خرید و مسافرت بهره‌مند شوند و همچنان از کتابخانه کالج استفاده کنند. برخی از مشهورترین فارغ التحصیلان کالج آتلانتیک شمالی در ادامه لیست شده است:

1. Lisa Moore: نویسنده کانادایی

2. Ryan Cleary: سیاستمدار و روزنامه نگار کانادایی

3. Yvonne Jones: سیاستمدار 

امیدواریم در انتخاب مسیر تحصیلی برای کشور زیبا و رویایی کانادا، بهترین ها را بیابید. در این مسیر، مشاوران کانادا اپلای آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید. 

 

سایت رسمی کالج آتلانتیک شمالی کانادا

بسیاری از اطلاعات مورد نیاز خود را می‌توانید از سایت دانشگاه موهاک بیابید:

http://www.cna.nl.ca

همچنین پیشنهاد می‌کنیم از طریق لینک زیر، گشت و گذاری در جاهای مختلف دانشگاه داشته باشید: 

 

 

لیست برنامه‌ها

برای استفاده از امکانات کانادااپلای وارد شوید و یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید