دانشگاه فرلی دیکنسون

Fairleigh Dickinson University

DLI:O19227134842
واقع در: Vancouver
نوع: Private, University
رتبه: -
دوره‌ها: 13
تعداد دانشجو: +11500 نفر
وب‌سایت https://www.fdu.edu

تحصیل در دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا برای دانشجویان ایرانی

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای آمریکای شمالی هستید، می‌توانید دانشگاه فرلی دیکنسون را انتخاب کنید. این دانشگاه آمریکایی دارای پردیسی در ونکوور کانادا است و دانشجویان امکان انتقال به پردیس آمریکا را خواهند داشت. در ادامه شرایط تحصیل در این دانشگاه را برررسی کرده‌ایم. با این حال، در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با مشاوران کانادا اپلای در تماس باشید. 

معرفی دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

دانشگاه فرلی دیکنسون (Fairleigh Dickinson University) با بودجه خصوصی اداره می‌شود و پردیس اصلی آن در نیوجرسی آمریکا است. این دانشگاه در سال 1942 تاسیس شد و در حال حاضر، بیش از 60 رشته آموزشی و در این پردیس تدریس می‌شود. این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه خصوصی نیوجرسی با بیش از 11 هزار دانشجو است. 

دانشگاه فرلی دیکنسون علاوه بر دو پردیسی که در نیوجرسی آمریکا دارد، یک پردیس در کانادا (ونکوور، بریتیش کلمبیا)، یک پردیس در بریتانیا (جنوب شرقی انگلیس) و یک پلتفرم آنلاین آموزشی دارد. 

پردیس ونکوور دانشگاه فرلی دیکنسون (FDU)، دوره‌های آموزشی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد و دانشجویان فرصت انتقال به ایالات متحده برای ادامه مطالعات خود دارند. این پردیس در سال 2007 در کانادا تاسیس شده است. 

 

رتبه یا رنک دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

بر اساس رتبه بندی US News، دانشگاه فرلی دیکنسون رتبه‌های زیر را کسب کرده است:

 • رتبه 35 در ارائه آموزش عالی دوره‌های کارشناسی
 • رتبه 97 در ارائه بهترین رشته‌های مهندسی دوره کارشناسی
 • رتبه 21 در میان نوآورترین مدارس
 • رتبه 137 در میان بهترین مدارس پرستاری
 • رتبه 143 در رشته روانشناسی بالینی
 • و در کانادا در رتبه 431 قرار دارد

 

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

دانشگاه فرلی دیکنسون نیز مانند هر دانشگاه دیگری شرایط پذیرش مختص به خود را دارد و در ادامه این شرایط عمومی لیست شده است: 

1. ارسال رزومه تحصیلی.

2. ارسال مدارک تحصیلی (دوره دبیرستان و سایر مقاطعی که در آن تحصیل کرده‌اید).

3. مدرک زبان 

 • تافل (IBT): حداقل نمره 70 و حداکثر نمره 120
 • IELTS: حداقل نمره 6 و حداکثر 9

4. اپلیکیشن فی قبل از دریافت پذیرش تحصیلی: 100دلار آمریکا یا 130 دلار کانادا

جزئیات رشته‌ های  تحصیلی  بر حسب دانشکده های مختلف تا حدی متفاوت است  و در  برخی موارد، به شرایط  بیشتری  نیاز  دارد.  مشاوران کانادا اپلای، آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند. 

 

شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

به طور تخمینی شهریه تحصیلی دانشگاه فرلی دیکنسون (پردیس آمریکا) برای دوره‌های کارشناسی 39.686 دلار در سال و برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، 40.020 دلار در سال است. اما این هزینه در پردیس ونکوور به مراتب پایین‌تر و برابر با 18.990 دلار در سال است. سایر هزینه‌ها نیز به صورت تخمینی اشاره شده است:

 

شرایط مختلف هزینه بر حسب دلار در سال
اقامت 10.575
کتاب و لوازم‌التحریر 1.230
وعده غذایی 513-724
بیمه سلامتی 1.581

بورسیه دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا - فاند و اسکولارشیپ

به طور کلی دانشگاه فرلی دیکنسون، کمک‌های مالی خود را به دانشجویان بومی اعطا می‌کند، اما از برخی از اسکولارشیپ‌ها می‌توان استفاده کرد: 

1. Merit Scholarship: این جایزه 11.000 تا 32.000 دلاری به دانشجویان با نمرات بالا که همواره نمرات عالی در طول تحصیل داشته باشند، اعطا می‌شود. 

2. جایزه خانوادگی دانشگاه فرلی دیکنسون به دانشجویانی اعطا می‌شود که از یک خانواده و در یک دوره در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند. مبلغ این جایزه نیز 1500 دلار است. 

3. اسکولارشیپ ورزشی: این جایزه نیز به دانشجویان با مهارت‌های ورزشی حرفه‌ای می‌تواند اعطا شود.  

 

زمان ثبت نام در دانشگاه فرلی دیکنسون

دانشجویان می‌توانند برای ترم پاییز، بهار و تابستان دوره آموزشی خود را در دانشگاه فرلی دیکنسون آغاز کنند. آخرین مهلت ارسال مدارک به این دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است:

 

نام ترم آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش تحصیلی
پاییز 1 جولای
بهار 1 دسامبر
تابستان 1 می

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی در دانشگاه فرلی دیکنسون

به طور کلی، دانشگاه فرلی دیکنسون، 26 رشته در دوره کارشناسی، 24 رشته در دوره تحصیلات تکمیلی، 17 رشته آنلاین و 4 برنامه افتخاری برگزار می‌کند و پردیس ونکوور آن، رشته‌های زیر را ارائه می‌دهد:

 • کارشناسی علوم- مدیریت کسب و کار
 • کارشناسی علوم- فناوری اطلاعات
 • کارشناسی هنر- مطالعات فردی
 • کارشناسی هنر در مطالعات فردی با تخصص هتلداری و مدیریت گردشگری
 • کارشناسی ارشد علوم اداری
 • کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری

 

شرایط اقامتی و زندگی دانشجویی در دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

پردیس ونکوور دانشگاه فرلی دیکنسون، خوابگاه به دانشجویان ارائه نمی‌دهد. اما شما می‌توانید به صورت هوم استی در میان خانواده‌های کانادایی ساکن شوید. اطلاعات بیشتر را در بخش اقامت این پردیس می‌توانید بیابید. همچنین شما می‌توانید با دانشجویان دیگر، خانه اجاره کنید و به صورت اشتراکی از یک آپارتمان استفاده کنید. 

نظرات دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه فرلی دیکنسون

بر اساس نظراتی که دانشجویان به دانشگاه فرلی دیکنسون، پردیس ونکور داده‌اند و 67 نظر ثبت شده در این لینک، رتبه این دانشگاه، 4.3 از 5 است که می‌توان آن را رتبه بسیار خوبی دانست. برخی از این نظرات را در ادامه می‌خوانید:

 • من تجربه بینظیری در پردیس ونکوور دانشگاه فرلی دیکنسون داشتم: کلاس‌ها کوچک بودند و فرصت بحث، تبادل نظر و یادگیری بسیار بیشتر بود. همچنین این دانشگاه، چشم‌انداز من را به زندگی و شغل آینده تغییر داد.

 

 • من دوره کارشناسی ارشدم را در دانشگاه فرلی دیکنسون، پردیس ونکوور به اتمام رساندم. فرصتی خوب با فضای رقابتی و کسب تجربه‌های خوب.

 

 • سیستم آموزشی این دانشگاه به نظر من نیاز به تغییر دارد، چرا که در هنگام پیدا کردن کار، به میزان زیادی دچار مشکل خواهید شد. 

امیدواریم در انتخاب مسیر تحصیلی برای کشور زیبا و رویایی کانادا، بهترین ها را بیابید. در این مسیر، مشاوران کانادا اپلای آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید. 

 

سایت رسمی دانشگاه فرلی دیکنسون کانادا

اگر می‌خواهید به وب سایت این دانشگاه که طراحی خلاقانه‌ای دارد، سری بزنید، روی آدرس زیر کلیک کنید:

https://www.fdu.edu

همچنین پیشنهاد می‌کنیم از طریق لینک زیر، گشت و گذاری در جاهای مختلف دانشگاه داشته باشید: 

 

 

لیست برنامه‌ها

برای استفاده از امکانات کانادااپلای وارد شوید و یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید