دانشگاه پرنس ادوارد

University of Prince Edward Island

DLI:O19220071452
واقع در: Charlottetown, Prince Edward Island
نوع موسسه : University
رتبه: -45
دوره‌ها: 63 دوره
تعداد دانشجو: +4450 نفر
وب‌سایت https://www.upei.ca

دانشگاه پرنس ادوارد، بزرگترین دانشگاه استان جزیره پرنس ادوارد

دانشگاه جزیره پرنس ادوارد واقع در استان شرقی جزیره پرنس ادوارد یکی از دانشگاه های قدیمی کانادا به شمار می رود. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه استان جزیره پرنس ادوارد است و در اکثر رشته های تحصیلی فعالیت دارد. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از گوشه و کنار جهان درخواست خود را برای اخذ پذیرش به این دانشگاه ارائه می کنند. از مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به کیفیت بالای برنامه های آموزشی این دانشگاه، فضای چند ملیتی و چند فرهنگی دانشگاه، هزینه های نسبتاً پایین زندگی در شهر شارلوت تاون، زیبایی های طبیعی دانشگاه و استان جزیره پرنس ادوارد و اخذ نسبتاً آسان اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی اشاره کرد.

معرفی دانشگاه پرنس ادوارد

دانشگاه پرنس ادوارد دانشگاهی عمومی است که در شهر شارلوت تاون، مرکز استان جزیره پرنس ادوارد واقع شده است. اگر چه این دانشگاه رسماً در سال 1969 عنوان دانشگاه جزیره پرنس ادوارد را گرفت، اما ریشه های اولیه این دانشگاه به اوایل قرن نوزده میلادی بازمی گردد. در واقع دانشگاه پرنس ادوارد از ادغام کالج پرنس ولز و دانشگاه سنت دانستن ایجاد شده است. در سال 1804 کالج کنت به دستور فرماندار وقت جزیره احداث شد. در سال 1860 نام این کالج به افتخار شاهزاده ادوارد هفتم، فرزند ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت به کالج پرنس ولز تغییر یافت. دانشگاه سنت دانستن نیز در سال 1855 به دستور اسقف اعظم کاتولیک شارلوت تاون تأسیس شد. هدف از ادغام این دو مؤسسه آموزشی، ایجاد دانشگاهی مشترک برای کاتولیک ها و پروتستان های ساکن جزیره پرنس ادوارد بود. در سال 2004 شرکت پست کانادا تمبر یادبودی به مناسبت 200 سالگی این دانشگاه منتشر کرد.

در مجموع حدود 4700 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، از این تعداد حدود 4200 نفر در مقطع کارشناسی و 500 نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل مشغول هستند. این دانشگاه هشت دانشکده و مرکز آموزشی دارد که عبارتند از دانشکده های هنر و علوم انسانی، آموزش، علوم، دامپزشکی، بازرگانی، پرستاری، مهندسی طراحی پایدار و مدرسه علوم ریاضیاتی و محاسباتی.

حدود 250 استاد در این دانشگاه مشغول به تدریس و تحقیق هستند. 15 درصد از دانشجویان دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که از بیش از 60 کشور جهان به این دانشگاه آمده اند.

 شعار این دانشگاه ایمان، دانش و خدمت است که بیانگر تعهد این دانشگاه به آموزش افراد برای خدمت به جامعه است. پروفسور علا عبدالعزیز از سال 2011 ریاست این دانشگاه را برعهده دارد. بودجه دانشگاه جزیره پرنس ادوارد حدود 20 میلیون دلار کانادا در سال است. تیم های ورزشی دانشگاه در رشته های مختلفی از جمله هاکی روی یخ، فوتبال و بسکتبال فعالیت دارند، همچینن انجمن های دانشجویی متنوعی در دانشگاه فعال هستند که به فعالیت های هنری، فرهنگی، اجتماعی و غیره می پردازند.

 

رتبه یا رنک جهانی دانشگاه پرنس ادوارد

دانشگاه پرنس ادوارد بر اساس رتبه بندی ارائه شده از سوی وبسایت وبومتریک رتبه جهانی 1441 و رتبه ملی 45 را در اختیار دارد. این دانشگاه در رتبه بندی ارائه شده از سوی مجله مک لین رتبه 9 کانادا را در مقطع Undergraduate به خود اختصاص داده است، این دانشگاه از نظر اعتبار آکادمیک، رنک 41 کانادا را در اختیار دارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه پرنس ادوارد

با توجه به اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها برای رشته های مختلف، متفاوت است، می‌توانید از طریق تماس با مشاوران کانادا اپلای از شرایط مورد نیاز پذیرش در هر رشته مطلع شوید. اما شرایط کلی پذیرش تحصیلی در این دانشگاه به قرار زیر است:

 

مقطع کارشناسی

برای تحصیل در برنامه های ارائه شده در مقطع کارشناسی این دانشگاه باید دیپلم متوسطۀ خود را دریافت کرده باشید. به علاوه باید در یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه، حداقل نمره مورد نظر دانشگاه را به دست بیاورید. شرایط لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی به صورت زیر است:

 

معدل حداقل معدل 14، برای برخی رشته های پرتقاضا حداقل معدل 15
آیلتس آکادمیک حداقل آیلتس 5/6 با کسب حداقل 5/6 در مهارت رایتینگ و حداقل 6 در سه مهارت دیگر
تافل حداقل تافل 80 با کسب حداقل 20 در هر چهار مهارت

 

حداقل نمره زبان برای رشته های پرستاری، رادیوگرافی، آموزش و دامپزشکی بالاتر از سایر رشته ها اعلام شده است. برای پذیرش در این رشته ها باید حداقل آیلتس 7 به همراه حداقل نمره 7 در بخش رایتینگ و 5/6 در بخش های لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ و یا حداقل تافل 100 به همراه حداقل نمره 25 در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ و نمره 22 در بخش های لیسنینگ و ریدینگ کسب کرده باشید.

 

مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) 

متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه باید در دو سال آخر تحصیلات خود حداقل معدل 15 را کسب آورده باشند، در برخی رشته ها حداقل معدل بالاتری تعیین شده است. همچنین متقاضیان باید در یکی از آزمون¬های زبان مورد تأیید دانشگاه، حداقل نمره اعلام شده از سوی دانشگاه را به دست بیاورند. شرایط لازم برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) به صورت زیر است:

 

معدل حداقل معدل 15، برای برخی رشته ها معدل بالاتری اعلام شده است
آیلتس آکادمیک حداقل آیلتس 7 با کسب حداقل 5/6 در هر چهار مهارت

تافل

حداقل تافل 100 با کسب حداقل 25 در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ و حداقل 22 در بخش های ریدینگ و لیسنینگ

 

در برخی برنامه های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی، مدارک دیگری نظیر نتیجۀ آزمون جیمت یا جی آر ای، پروپوزال، پورتفولیو، ترجمه پایان نامه یا خلاصه آن یا مدارک دیگری نیز از داوطلبان خواسته می شود. 

حداقل نمرۀ زبان تعیین شده برای برنامه های ارائه شده در دانشکده های پرستاری و آموزش بالاتر از سایر برنامه ها است. برای پذیرش در این برنامه ها باید در بخش های رایتینگ و اسپیکینگ آزمون آیلتس، حداقل نمره 7 و در بخش های ریدینگ و لیسنینگ حداقل نمره  5/6  را کسب کنید و یا در آزمون تافل در همه بخش های آزمون، حداقل نمره 25 را به دست آورده باشید. دانشگاه جزیرۀ پرنس ادوارد نتایج برخی آزمون های دیگر از جمله آزمون پی تی ای  را نیز قبول می کند. 

دانشگاه پرنس ادوارد به برخی از متقاضیان مقاطع مختلف تحصیلی که هنگام اپلای حداقل نمره زبان تعیین شده را به دست نیاورده باشند ولی شرایط خوبی داشته باشند، پذیرش مشروط می دهد.

همچنین برای قبولی در برنامه های ارائه شده در مقطع دکترا و همچنین برخی برنامه های مقطع کارشناسی ارشد باید تا پیش از اپلای استاد راهنما پیدا کرده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط لازم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه می توانید با مشاوران کانادااپلای تماس بگیرید.

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه پرنس ادوارد

مقطع کارشناسی

 

شهریه دانشجویان بین المللی (برای 30 واحد) 13590 دلار کانادا در سال (برای اکثر رشته ها)
شهریه دانشجویان کانادایی (برای 30 واحد) 6270 دلار کانادا در سال (برای اکثر رشته ها)
هزینه کتاب 1500 دلار کانادا در سال
سایر هزینه ها  1000 دلار کانادا در سال

 

شهریه دانشگاه جزیره پرنس ادوارد در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارجی برای اکثر رشته ها 13590 دلار کانادا در سال است. شهریه دانشجویان بین المللی کمی بیشتر از دو برابر شهریه دانشجویان کانادایی می باشد. دانشجویان باید سالیانه بین 2 تا 3 هزار دلار کانادا نیز برای خرید کتاب و وسایل کمک آموزشی، بیمه پزشکی و دندانپزشکی، حق عضویت در باشگاه های ورزشی و سایر هزینه ها در نظر بگیرند. 

توجه داشته باشید که شهریه بعضی رشته ها مانند رشته های ارائه شده در دانشکده آموزش بالاتر است. شهریه برنامه های کارشناسی ارائه شده در دانشکده آموزش برای دانشجویان بین المللی سالیانه 23448 دلار کانادا و برای دانشجویان کانادایی سالیانه 10908 دلار کانادا می باشد.

 

مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

 

شهریه دانشجویان بین المللی 11 تا 16 هزار دلار کانادا در سال 
شهریه دانشجویان کانادایی  4 تا 9 هزار دلار کانادا در سال 
هزینه کتاب 1500 دلار کانادا در سال
سایر هزینه ها 1000 دلار کانادا در سال

 

شهریه برنامه های مختلف دانشگاه جزیره پرنس ادوارد در مقاطع تحصیلات تکمیلی متفاوت است. به طور کلی می توان گفت شهریه دانشجویان بین المللی سالیانه بین 11 تا 16 هزار دلار کانادا و شهریه دانشجویان داخلی سالیانه بین 4 تا 9 هزار دلار کانادا می باشد. دانشجویان باید سالیانه بین 2 تا 3 هزار دلار کانادا نیز برای سایر هزینه ها از قبیل خرید کتاب و وسایل آموزشی، بیمه درمانی و دندانپزشکی، شهریه عضویت در باشگاه های ورزشی و غیره در نظر بگیرند.

دانشکده‌‌ها و رشته‌های تحصیلی دانشگاه پرنس ادوارد

دانشگاه جزیرۀ پرنس ادوارد هشت دانشکده و مرکز اصلی دارد که عبارتند از:

 

دانشکده علوم دانشکده آموزش دانشکده هنر و علوم انسانی
دانشکده دامپزشکی دانشکده پرستاری دانشکده بازرگانی
دانشکده مهندسی طراحی پایدار مدرسه علوم ریاضیاتی و محاسباتی  

 

این دانشکده ها برنامه های مختلفی را در مقاطع گوناگون به دانشجویان ارائه می کنند. دانشگاه پرنس ادوارد در رشته های علوم کامپیوتر، مدیریت بازرگانی، فیزیک و تغذیه برنامه های همراه با دوره کارآموزی برگزار می کند که بسیار پرطرفدار هستند. در این برنامه ها دانشجویان می توانند در کنار آموزش مباحث تئوری، تجربیات عملی ارزنده ای در رشته خود کسب کنند. این دانشگاه یک برنامه دکترای پیوسته در رشتۀ دامپزشکی دارد که این برنامه نیز بسیار پرطرفدار است.

هر کدام از این دانشکده‌ها دارای مؤسسات تحقیقاتی متعددی هستند و بسیاری از آنها با مراکز علمی دیگر دانشگاه های کانادا و جهان همکاری دارند. در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه جزیره پرنس ادوارد را دارید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

سایت رسمی دانشگاه پرنس ادوارد

وبسایت رسمی دانشگاه جزیره پرنس ادوارد https://www.upei.ca است، با مراجعه به وبسایت این دانشگاه می توانید آماری کلی درباره دانشگاه به دست بیاورید، در تورهای مجازی دانشگاه شرکت کنید، با شرایط زندگی دانشجویی در این دانشگاه آشنا شوید، از برنامه های درسی ارائه شده در دانشکده های مختلف این دانشگاه مطلع شوید و درباره اساتید این دانشگاه و سوابق و زمینه های تحقیقاتیشان اطلاعات کسب کنید.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
8/1/2021
2/15/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
2/1/2022
8/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (63)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ