«اپلیکیشن فی با ما»
فرصت محدود
۰۲۱-۹۱۳۰۷۸۰۷


دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

University of Northern British Columbia

DLI:O19283889692
واقع در: Prince George, British Columbia
نوع موسسه : University
رتبه: -48
دوره‌ها: 65 دوره
تعداد دانشجو: +4700 نفر
وب‌سایت https://www.unbc.ca

تحصیل در بهترین دانشگاه کوچک کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی (UNBC) 

در کشور کانادا، 96 دانشگاه وجود دارد که در ایالت‌های مختلف آن پخش شده‌اند. دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی که در استانی با همین نام واقع شده، یکی از 11 دانشگاه این استان است. با این مقدمه کوتاه، تلاش کرده‌ایم، اطلاعات مفیدی از این دانشگاه را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی یک دانشگاه عمومی نسبتاً جوان در شمال استان بریتیش کلمبیای کانادا است. این دانشگاه در سال 1990 تأسیس شده است.

پردیس اصلی این دانشگاه در شهر پرنس جورج (Prince George) قرار دارد، این دانشگاه همچنین پردیس هایی در شهرهای پرنس روپرت  (Prince Rupert)، ترس ( Terrace)،کسنل ( Quesnel) و فورت سنت جان ( Fort St. John) دارد.

بیشتر برنامه های ارائه شده، در پردیس پرنس جورج ارائه می شوند. شهر پرنس جورج بزرگترین شهر شمالی استان بریتیش کلمبیا می باشد. جمعیت شهر پرنس جورج حدود 79 هزار نفر است که با احتساب مناطق حاشیه ای به 100 هزار نفر هم می رسد. این شهر در سرزمین های اجدادی قبیله لهیدلی تنه ( Lheidli T'enneh First Nation) واقع شده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در سال های اولیه تأسیس تنها در چند رشته فعالیت داشت. در سال 1994 ملکه الیزابت دوم این دانشگاه را رسماً افتتاح کرد و از آن پس فعالیت های این دانشگاه گسترده تر شد. پس از انعقاد قراردادی بین دانشگاه های بریتیش کلمبیا و بریتیش کلمبیای شمالی در زمینۀ همکاری مشترک در رشته های پزشکی، توجه ها به سمت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی معطوف شد و بدین ترتیب این دانشگاه با جذب اساتید مطرح پزشکی مانند دکتر رابرت اولسون به یکی از قطب های آموزش پزشکی کانادا تبدیل شد. 

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی دانشگاهی نسبتاً کوچک به شمار می رود. این دانشگاه در سال تحصیلی گذشته حدود 3600 دانشجو داشته است که 2800 نفر از آنها در مقطع کارشناسی و800 نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل بوده اند. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا محسوب می شود و در سال های 2015 و 2016 از سوی مجله مکلین به عنوان بهترین دانشگاه کوچک کانادا انتخاب شده است.

رتبه یا رنک جهانی دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در رتبه بندی برترین دانشگاه های تایمز در سال 2019 رتبه جهانی 1000-801 را به دست آورده است.

این دانشگاه همچنین در رتبه بندی برترین دانشگاه های جوان تایمز در همین سال در جایگاه 250-201 قرار دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه های کانادا نیز در رتبه 29 قرار دارد. 

این دانشگاه در رتبه بندی برترین دانشگاه های کوچک کانادا که همه ساله از سوی مجله مکلین منتشر می شود، برای دوازدهمین سال متوالی در میان سه دانشگاه کوچک برتر کانادا قرار گرفته است. این دانشگاه در سال های 2015 و 2016 عنوان برترین دانشگاه کوچک کانادا را به دست آورد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه باید دیپلم متوسطۀ خود را گرفته باشند یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشند. متقاضیان همچنین باید در یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه مانند آزمون تافل یا آیلتس آکادمیک شرکت کنند و حداقل نمرۀ تعیین شده را به دست بیاورند. 

 اما شرایط کلی پذیرش تحصیلی در این دانشگاه به قرار زیر است:

 

پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکترا

 

متقاضیانی که می خواهند در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) ادامه تحصیل دهند، باید حداقل معدل 15 را کسب کرده باشند. متقاضیان همچنین باید در یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه مانند آزمون های تافل، آیلتس آکادمیک و یا پی تی ای شرکت کنند. حداقل نمره مورد قبول دانشگاه نمره 5/6 با حداقل نمره 6 در هر چهار مهارت برای آزمون آیلتس و نمره 90 با حداقل نمره 20 در هر چهار مهارت برای آزمون تافل است.

 

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

 

1. تافل (iBT): حداقل نمره قبولی تافل 90 است که در عین حال نمره مورد نیاز هرکدام از مهارت‌ها 20 است.

2. IELTS: نمره قبولی برای آیلتس 6.5 است، به شرطی که نمره هیچکدام از 4 مهارت، کمتر از 6 نباشد.

شهریه و هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی به ازای هر واحد-ساعت حدود 720 دلار می باشد. شهریه دانشجویان خارجی چهار برابر شهریه دانشجویان بومی است. شهریۀ سالانه دانشجویان به ازای 30 واحد-ساعت در سال 21600 دلار کانادا می باشد. علاوه بر شهریه، هزینه های دیگری نیز از دانشجویان اخذ می شود که جزئیات آنها را می توانید در سایت دانشگاه مشاهده بفرمایید. به طور کلی دانشجویان بایت این هزینه ها و سایر هزینه های تحصیلی مانند خرید کتاب و وسایل کمک آموزشی، بیمه های پزشکی و دندانپزشکی و غیره باید سالانه حدود 1500 دلار کانادا بپردازند.

شهریه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا سالانه حدود 4 تا 5 هزار دلار کانادا است. شهریه تحصیل در رشته MBA برای دانشجویان خارجی حدود 16 هزار دلار کانادا در سال می باشد.

 

هزینه زندگی در شهر پرنس جورج :

 

هزینه زندگی برای یک نفر بدون محاسبه اجاره بها   1100 دلار کانادا در ماه

هزینه اجاره یک آپارتمان یک اتاقه در منطقه مرکزی شهر 871 دلار کانادا در ماه

هزینه اجاره یک آپارتمان یک اتاقه در حاشیه شهر 850 دلار کانادا در ماه

بلیط یک ماهه حمل و نقل عمومی 58.75 دلار کانادا در ماه

متوسط درآمد ماهانه مردم (پس از کسر مالیات) 3757.29 دلار کانادا در ماه

 

براساس برآورد سایت نامبئو، هزینه ماهانه زندگی یک نفر در شهر پرنس جورج بدون احتساب هزینه اجاره بها حدود 1100 دلار کانادا می شود. اگر چه هزینۀ زندگی در این شهر بدون محاسبه اجاره بها تقریباً شبیه شهرهای ونکوور و ویکتوریا است، اما اجاره بها در این شهر نسبت به دو شهر جنوبی استان بریتیش کلمبیا بسیار کمتر است.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک اتاقه در منطقه مرکزی شهر 871 دلار کانادا در ماه و در مناطق حاشیه ای شهر 850 دلار در ماه است. دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ای کمتر در خوابگاه های دانشجویی مستقر شوند. هزینه بلیط یک ماهه حمل و نقل عمومی در شهر پرنس جورج حدود 59 دلار کانادا است.

 

پذیرش و اپلای در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

برای اپلای در برنامه های مختلف دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی باید از طریق سایت این دانشگاه اقدام کنید. متقاضیان باید مدارک زیر را هنگام اپلای آماده کرده باشند:

 

  • ترجمه و اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقاطع قبل
  • نتیجۀ یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی که از تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد
  • اسکن پاسپورت معتبر
  • مدارک دیگری نظیر رزومه و انگیزش نامه (ویژه متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا).
  • نتیجه آزمون جی آر ای یا جیمت (برای برخی از برنامه های ارائه شده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)

 

پس از تکمیل فرم ها و ارسال مدارک و پرداخت اپلیکیشن فی، مدارک شما وارد پروسه ارزیابی خواهد شد. فرایند تصمیم گیری معمولاً چند ماه طول می کشد. در نهایت دانشگاه از طریق ایمیل، شما را از تصمیم خود مطلع خواهد کرد.

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی کمک هزینه های متعددی را به دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف ارائه می کند. بخشی از این اسکالرشیپ ها مستقیماً از طرف دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود و برخی دیگر نیز مربوط به برنامه های حمایتی است که دولت استان بریتیش کلمبیا به منظور جذب دانشجویان نخبه به دانشگاه های این استان، تدارک دیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه می توانید با مشاوران کانادا اپلای تماس بگیرید.

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در رشته های مختلفی فعالیت دارد.

 

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی

 

رشته های آموزش رشته های بازرگانی رشته های علوم انسانی
رشته های علوم پایه رشته های علوم بهداشتی رشته های هنرهای زیبا
رشته های برنامه ریزی رشته های پرستاری رشته های مهندسی
  رشته های پزشکی رشته های خدمات اجتماعی

 

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد

 

مدیریت معلولان اقتصاد توسعه گرا مدیریت بازرگانی
مطالعات مربوط به اقوام اولیه (بومیان کانادا) آموزش زبان انگلیسی
مطالعات محیط زیست و منابع طبیعی  علوم بهداشت مطالعات جنسیتی
علوم ریاضی، کامپیوتر، فیزیک مولکولی مطالعات بین الملل طراحی چوب
خدمات اجتماعی روانشناسی تاریخ
  علوم سیاسی پرستاری

 

رشته های ارائه شده در مقطع دکترا

 

همچنین برنامه های محدودی نیز در مقطع دکترا به دانشجویان ارائه می شود. این برنامه ها عبارتند از:

 

روانشناسی مطالعات محیط زیست و منابع طبیعی علوم بهداشتی

 

سایت رسمی دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

وب سایت رسمی دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی https://www.unbc.ca است.  با مراجعه به وبسایت این دانشگاه می توانید آماری کلی درباره دانشگاه به دست بیاورید، در تورهای مجازی دانشگاه شرکت کنید، با شرایط زندگی دانشجویی در این دانشگاه آشنا شوید، از برنامه های درسی ارائه شده در دانشکده های مختلف این دانشگاه مطلع شوید و درباره اساتید این دانشگاه و سوابق و زمینه های تحقیقاتیشان اطلاعات کسب کنید.

 

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
9/1/2021
3/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2021
6/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
6/1/2022
12/15/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (65)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ
c