دانشگاه کانادا وست

University Canada West

DLI:O19377235822
واقع در: Vancouver, British Columbia
نوع موسسه : University
رتبه: -174
دوره‌ها: 6 دوره
تعداد دانشجو: +2500 نفر
وب‌سایت https://www.ucanwest.ca

دانشگاه کانادا وست، دانشگاهی برای نسل آینده مدیران

دانشگاه کانادا وست یکی از مشهورترین دانشگاه های مدیریتی کانادا به شمار می رود. این دانشگاه از جمله اولین دانشگاه های خصوصی کانادا است که به دلیل کیفیت بالای برنامه های آموزشی خود توانسته جایی برای خود در میان دانشگاه های برتر کانادا باز کند. بسیاری از اساتید این دانشگاه از مدیران موفق صنایع هستند. دانشجویان در طی دوره تحصیلی خود می توانند در کنار یادگیری اصول علم مدیریت و بازرگانی از تجربه پر ارزش این افراد نیز استفاده کنند. تحصیل در این دانشگاه می تواند فرصت های بی شماری را در آینده برای فارغ التحصیلان مهیا کند.

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه کانادا وست

دانشگاه کانادا وست دانشگاهی خصوصی در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیای کانادا است. این دانشگاه در سال 2004 میلادی توسط دیوید اف استرانگ، رئیس پیشین دانشگاه ویکتوریا تأسیس شد. این دانشگاه در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مدیریتی و بازرگانی دانشجو می گیرد. هدف اصلی دانشگاه آموزش مدیرانی موفق و توانا است.

رتبه یا رنک جهانی دانشگاه کانادا وست و برخی امتیازات ویژه این دانشگاه

دانشگاه کانادا وست در رتبه بندی منتشر شده از سوی وبسایت وبومتریک در رتبه جهانی 10855 قرار دارد. این دانشگاه در میان مؤسسات آموزش عالی کانادا نیز در رتبه 174 جای دارد. 

از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه می توان به شهریه پایین به خصوص برای دانشجویان بین المللی، اندازه کوچک کلاس ها و اساتیدی با تجربه مدیریتی درخشان اشاره کرد. این دانشگاه اهمیت بسیار زیادی به کیفیت برنامه های آموزشی خود می دهد، پیشرفت چشمگیر دانشگاه طی شانزده سالی که از تأسیس آن می گذرد، گواهی بر این ادعا است.

شرایط تحصیل در دانشگاه کانادا وست

هر ساله متقاضیان بسیاری برای اخذ پذیرش در برنامه های مختلف دانشگاه کانادا وست با هم رقابت می کنند. در بررسی پرونده متقاضیان، عوامل مختلفی نظیر عملکرد تحصیلی متقاضیان در مقاطع قبلی، نمره زبان آنها و دستاوردهای پژوهشی آنها مد نظر قرار می گیرد. به طور کلی متقاضیان باید حداقل شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه برای هر برنامه را داشته باشند. در ادامه حداقل شرایط اعلام شده برای مقاطع مختلف را بررسی خواهیم کرد.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی

 

دانشگاه کانادا وست در رشته های بازرگانی و ارتباطات کسب و کار اقدام به برگزاری دوره های کارشناسی می کند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید تحصیلات دبیرستانی خود را با حداقل معدل C معادل 2 از 33/4 تمام کرده باشند. البته دانش آموزان سال دوازدهم دبیرستان نیز در صورتی که تحصیلات خود را به موقع تمام کنند، می توانند برای این دانشگاه اقدام کنند. 

همچنین آن دسته از متقاضیان که حداقل 21 ساله باشند و از فارغ التحصیلی آنها نیز حداقل دو سال گذشته باشد و سابقه کار حرفه ای یا داوطلبانه داشته باشند، حتی در صورت عدم برآورده کردن شرایط فوق، می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

 متقاضیان همچنین باید در یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی شرکت کرده و نمره اعلام شده از سوی دانشگاه را به دست آورده باشند. حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی دانشگاه به شرح زیر است:

 

  • آزمون آیلتس آکادمیک : نمره 5/6 به همراه حداقل نمره 6 در بخش رایتینگ
  • آزمون تافل : نمره 88 به همراه حداقل نمره 20 در هر چهار بخش آزمون
  • آزمون پی تی ای : نمره 61 به همراه حداقل نمره 60 در همه بخش های آزمون 

 

دانشگاه کانادا وست به برخی از متقاضیانی که موفق به کسب حداقل نمره زبان تعیین شده، نشده باشند، پذیرش مشروط می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ پذیرش مشروط از این دانشگاه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

 

برنامه ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) دانشگاه کانادا وست یکی از پرطرفدارترین برنامه های مدیریت بازرگانی در کانادا است. هر ساله متقاضیانی از رشته های مختلف در دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی این دانشگاه شرکت می کنند. به طور کلی برای پذیرش در این برنامه باید مدرک کارشناسی خود را با حداقل معدل 3 از 33/4 دریافت کرده باشید. علاوه بر این باید یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

 

  • کسب نمره قابل قبول در آزمون GMAT یا GRE در 5 سال اخیر
  • کسب یکی از مدارک حرفه ای کانادایی یا معادل بین المللی آن مانند CPA، CA، CGA، CMA، CHRP یا P.Eng 
  • مدرک کارشناسی در رشته های مدیریت بازرگانی (BBA) یا تجارت (BComm) یا معادل آن 
  • حداقل سه سال سابقه کار حرفه ای یا مدیریتی

 

متقاضیانی که دارای شرایط فوق نباشند نیز می توانند پس از گذراندن یک دوره مقدماتی (Foundation) وارد دوره اصلی بشوند.

متقاضیان همچنین باید حداقل نمره زبان اعلام شده از سوی دانشگاه را کسب کنند. حداقل نمره زبان تعیین شده از سوی دانشگاه به شرح زیر است:

 

  • آزمون آیلتس آکادمیک : نمره 5/6 به همراه حداقل نمره 6 در بخش رایتینگ
  • آزمون تافل : نمره 88 به همراه حداقل نمره 20 در هر چهار بخش آزمون
  • آزمون پی تی ای : نمره 61 به همراه حداقل نمره 60 در همه بخش های آزمون

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا وست

در جدول زیر می توانید شهریه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه کانادا وست را ملاحظه بفرمایید:

 

  کارشناسی کارشناسی ارشد
شهریه سالانه دانشجویان بین المللی(سالانه)

18000-29000 دلار کانادا

18000-20000دلار کانادا

 

با توجه به این که رشته های مدیریتی جزو گرانترین رشته های تحصیلی محسوب می شوند، شهریه های دانشگاه کانادا وست نسبت به بسیاری از دانشگاه های کانادا به صرفه است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه کانادا وست

با توجه به این که دانشگاه کانادا وست یک دانشگاه تخصصی رشته های مدیریتی و بازرگانی است، هر ساله تنها چند برنامه محدود در این دانشگاه ارائه می شوند. برنامه های ارائه شده در این دانشگاه به تفکیک مقطع به شرح زیر می باشند:

 

مقطع کاردانی:

کاردانی علوم انسانی (Associate of Arts)

 

مقطع کارشناسی:

کارشناسی بازرگانی (Bachelor of Commerce)

کارشناسی ارتباطات کسب و کار (Bachelor of Arts in Business Communication)

 

مقطع کارشناسی ارشد:

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (Master of Business Administration)

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه کانادا وست را دارید، می توانید همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.

سایت رسمی دانشگاه کانادا وست

با مراجعه به وبسایت رسمی دانشگاه https://www.ucanwest.ca می توانید با دانشگاه کانادا وست و برنامه های ارائه شده در این دانشگاه بیشتر آشنا شوید. در وبسایت دانشگاه اطلاعات جالبی درباره شرایط زندگی دانشجویی خواهید یافت، همچنین می توانید به صفحه اساتید مراجعه کنید و با تخصص و تجربه هر کدام آشنا شوید. با مراجعه به صفحات دانشگاه در شبکه های اجتماعی مختلف از قبیل اینستاگرام، لینکداین، یوتیوب، فیسبوک و توئیتر از آخرین اخبار دانشگاه مطلع می شوید. همچنین می توانید عضو خبرنامه دانشگاه شوید تا اخبار و اطلاعیه های مهم دانشگاه به ایمیل شما ارسال شود.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
9/1/2021
3/31/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2021
6/30/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ