«اپلیکیشن فی با ما»
فرصت محدود
۰۲۱-۹۱۳۰۷۸۰۷


کالج فن شا

Fanshawe College

DLI:O19361039982
واقع در: London, Ontario
نوع موسسه : College
رتبه: -96
دوره‌ها: 72 دوره
تعداد دانشجو: +43000 نفر
وب‌سایت https://www.fanshawec.ca

تحصیل در کالج فن شا

کالج مهارت های کاربردی و فناوری فن شا یا به اختصار کالج فن شاو در جنوب غربی استان اونتاریو قرار دارد. این کالج در سال 1967 تأسیس شده است. پردیس اصلی این کالج در شهر لندن واقع شده است. این کالج پردیس هایی در دیگر مناطق شهر لندن و همچنین سیمکو، سنت توماس، وود استاک و برخی مناطق دیگر دارد.

نام این کالج ریشه در زبان انگلیسی کهن دارد و به معنای معبدی در جنگل است، در واقع نام کالج از ترکیب دو واژه قدیمی Fane به معنای معبد و Shawe به معنای جنگل ایجاد شده است. 

فهرست مطالب

معرفی کالج فن شا

کالج فن شا حدوداً 43 هزار دانشجو دارد، از این تعداد 21 هزار دانشجو به صورت تمام وقت و 22 هزار دانشجو به صورت پاره وقت مشغول به تحصیل می باشند. این کالج بیش از 200 برنامه مختلف را در مقاطع دیپلم دو ساله کالج(College Diploma) ، دیپلم پیشرفته سه ساله کالج(College Advanced Diploma)، کارشناسی(Bachelor)، دوره های تحصیلات تکمیلی(Graduate Diploma and Graduate Certificate)  و همچنین دوره های زبان به دانشجویان ارائه می کند.

رتبه یا رنک جهانی کالج فن شا

کالج فن شا در رتبه بندی منتشر شده در وب سایت وبومتریکس در میان صد مؤسسه آموزشی برتر کانادا جای دارد. این کالج در بین مؤسسات آموزش عالی کانادا رتبه 96 و در جهان رتبه 6457 را در اختیار دارد.

شرایط تحصیل در کالج فن شا

متقاضیان تحصیل در دوره های دیپلم دو ساله کالج، دیپلم پیشرفته سه ساله کالج و کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم متوسطه باشند یا دانش آموز سال دوازدهم دبیرستان باشند. متقاضیان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی (Graduate Certificate) نیز باید حداقل دارای مدرک دیپلم کالج باشند. متقاضیان همچنین باید موفق شوند در یکی از آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس آکادمیک یا پی تی ای، حداقل نمره تعیین شده از سوی کالج را به دست بیاورند. 

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

1.تافل (iBT): برای دوره های دیپلم کالج و دیپلم پیشرفته کالج  نمرۀ 79 در آزمون تافل و 53 در آزمون پی تی ای آکادمیک برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (Graduate Certificate) نمره 88 در آزمون تافل و نمره 59 در آزمون پی تی ای آکادمیک

 2. IELTS: برای دوره های دیپلم کالج و دیپلم پیشرفته کالج  نمره 6 با کسب حداقل نمرۀ 5/5 در هر چهار بخش آزمون در آزمون آیلتس آکادمیک 

برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (Graduate Certificate) نمرۀ 5/6 با کسب حداقل نمره 6 در هر چهار بخش آزمون در آزمون آیلتس آکادمیک

برخی رشته ها مانند رشته های بیوتکنولوژی، پرستاری، ام آر آی، تکنسین داروسازی و آموزش زبان نمره بالاتری را اعلام کرده اند.

شهریه و هزینه های تحصیل و زندگی در کالج فن شا

شهریه تحصیل در کالج فن شا برای دوره های مختلف دیپلم کالج، دیپلم پیشرفته کالج، کارشناسی و دوره های تکمیلی به طور متوسط حدود 7 هزار دلار کانادا به ازای هر ترم است. برخی رشته ها شهریه کمتری دارند و برخی مانند بعضی از رشته های ارائه شده در دانشکده رسانه های جدیدی شهریه بالاتری دارند، مثلاً شهریه رشته صنعت موسیقی که همراه با دوره های آموزش عملی است، به بیش از 16 هزار دلار کانادا برای هر ترم می رسد.

همچنین دانشجویان باید هر ساله حدود 1500 دلار کانادا برای هزینه های تحصیلی دیگر خود از قبیل خرید کتاب، بیمه پزشکی و دندانپزشکی، عضویت در باشگاه های ورزشی، عضویت در برنامه های تفریحی و غیره در نظر بگیرند.

بورسیه تحصیلی کالج فن شا

کالج فن شا هر ساله کمک هزینه هایی را به دانشجویان خود اعطا می کند. این کمک هزینه ها ممکن است بخشی از شهریه یا تمامی آن را پوشش دهند. برخی از این کمک هزینه ها مستقیماً از سوی کالج به دانشجویان اعطا می شود و برخی دیگر مانند OSAP نیز مربوط به برنامه های حمایتی دولت اونتاریو هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه https://www.fanshawec.ca/paying -   college/financial-aid-awards مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کالج فن شا می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

دانشکده‌‌ها و رشته‌های تحصیلی کالج فن شا

کالج فن شا از هفت پردیس تشکیل شده است. هر کدام از این پردیس ها شامل دانشکده ها و مراکز آموزشی و پژوهشی متعددی هستند و برنامه های مختلفی را در رشته ها و مقاطع گوناگون به دانشجویان ارائه می کنند. در ادامه با پردیس های این کالج و دانشکده ها و مراکز هر کدام از آنها آشنا خواهید شد.

1- پردیس اصلی لندن: این پردیس در شهر لندن واقع شده و پردیس اصلی کالج فن شا است. بیشتر برنامه ها و دوره های ارائه شده در کالج فن شا در این پردیس ارائه می شوند. در ادامه اسامی مراکز و دانشکده های این پردیس را مشاهده می فرمایید.

پردیس اصلی لندن

مرکز پژوهش و نوآوری

دانشکده فناوری ساخت و ساز

مرکز زبان انگلیسی

دانشکده بازرگانی

دانشکده فناوری حمل و نقل هوایی

دانشکده مطالعات اجتماعی

دانشکده رسانه های جدید

دانشکده علوم مهندسی و فناوری

دانشکده طراحی

دانشکده علوم بهداشتی

دانشکده دیجیتال و هنرهای اجرایی

دانشکده فناوری اطلاعات

دانشکده زبان و مطالعات لیبرال

دانشکده گردشگری، هتلداری و آشپزی

دانشکده پرستاری

دانشکده امنیت عمومی

دانشکده فناوری حمل و نقل

2-پردیس داون تاون لندن: این پردیس که در محله داون تاون شهر لندن قرار دارد، در سال 2018 تأسیس شده است. در ادامه اسامی دانشکده های واقع در این پردیس آمده است.

پردیس داون تاون لندن

دانشکده گردشگری، هتلداری و آشپزی

دانشکده فناوری اطلاعات

دانشکده مطالعات دسترسی

دانشکده دیجیتال و هنرهای اجرایی

3-پردیس جنوب لندن: این پردیس جدیدترین پردیس کالج فن شا است. پردیس جنوب لندن در سال 2019 تأسیس شده است. این پردیس چهار برنامه تحصیلات تکمیلی (Graduate Certificate)  در رشته های مدیریت کشاورزی-بازرگانی، مدیریت بازرگانی، معماری سیستم های اطلاعاتی و بازرگانی و مدیریت سکونت بازنشستگان برگزار می کند.

4-پردیس سیمکو / ناحیه نورفولک: این پردیس در شهر سیمکو واقع شده است. حدود 200 دانشجوی تمام وقت و صدها دانشجوی پاره وقت در این پردیس تحصیل می کنند. این پردیس برنامه های مختلفی از قبیل جوشکاری، مدیریت کشاورزی-بازرگانی، آموزش به کودکان خردسال، مدیریت اداری، خدمات اجتماعی و غیره به دانشجویان ارائه می کند. 

5-پردیس سنت توماس / ناحیه الگین: پردیس سنت توماس در جنوب شرقی شهر سنت توماس واقع شده است. 350 دانشجوی تمام وقت و 2 هزار دانشجوی پاره وقت در این پردیس مشغول به تحصیل هستند. برنامه ها و دوره های مختلفی از قبیل مراقبت از کودکان و نوجوانان، آموزش به کودکان خردسال،  خدمات اجتماعی، علوم بهداشتی، ماشینکاری، مکانیک صنعتی، تکنسین مهندسی مکانیک، مهندسی برق-قدرت، ساخت ابزار، تکنیک های جوشکاری و تکنسین انرژی های تجدید پذیر در این پردیس برگزار می شود.

6-پردیس وود استاک/ ناحیه آکسفورد: این پردیس میزبان حدود 450 دانشجوی تمام وقت و 2 هزار دانشجوی پاره وقت است که در برنامه های گوناگون ارائه شده در این پردیس مشغول به تحصیل می باشند. این پردیس برنامه ها و دوره های مختلفی از قبیل مدیریت بازرگانی و کارآفرینی، مراقبت از کودکان و نوجوانان، آموزش به کودکان خردسال، مشاوره آموزشی، آرایشگری، تکنسین تهویه مطبوع، مدیریت اداری، پرستاری و بهداشت برگزار می کند.

7-پردیس هارون / ناحیه بروس: این پردیس در سال 2007 تأسیس شده است و در رشته های آشپزی، آموزش به کودکان خردسال، نجاری و نوسازی، و مراقبت های بهداشتی فعالیت می کند.

بسیاری از برنامه ها و دوره های ارائه شده در کالج فن شا با هدف آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار طراحی شده اند. این برنامه ها به خصوص برای آن دسته از متقاضیان که قصد ورود هر چه سریعتر به بازار کار را دارند، بسیار مناسب هستند. کالج فن شا در برخی از رشته ها در مقطع کارشناسی نیز دانشجو می پذیرد، به عنوان مثال می توان به رشته های طراحی داخلی، بیوتکنولوژی، حسابداری، مدیریت، بازاریابی دیجیتال، برنامه ریزی محیط زیست، مدیریت منابع انسانی و مشاوره کودکان خردسال اشاره کرد

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
8/1/2021
2/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
10/1/2021
4/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
4/1/2022
10/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (72)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ
c