«اپلیکیشن فی با ما»
فرصت محدود
۰۲۱-۹۱۳۰۷۸۰۷


دانشگاه کیپ برتون

Cape Breton University

DLI:O19391556824
واقع در: Sydney, Nova Scotia
نوع موسسه : University
رتبه: -62
دوره‌ها: 60 دوره
تعداد دانشجو: +3900 نفر
وب‌سایت https://www.cbu.ca

دانشگاه کیپ برتون کانادا، دانشگاهی کوچک در نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا، دارای 9 دانشگاه است و یکی از آنها، دانشگاه کیپ برتون کانادا است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. امیدواریم این مقاله، سوالات شما را در زمینه شرایط تحصیل در این دانشگاه پاسخ دهد. با این حال می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر با مشاوران کانادا اپلای در تماس باشید.

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه کیپ برتون

 • دانشگاه کیپ برتون (Cape Breton University)، سال 1951، در استان نوا اسکوشیا کانادا و شهر سیدنی، تاسیس شد. این دانشگاه کوچک پذیرای تمام دانشجویان علاقمندی است که مایلند در رشته‌های تجارت و کسب و کار، هنرهای لیبرال و علوم تکنولوژی ادامه تحصیل دهند. 

 

 • همچنین دانشگاه کیپ برتون، یکی از 5 دانشگاه کانادایی است که رشته‌های مربوط به علوم سلامت را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد.

 

 • اگر مایل به ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی- توسعه اقتصادی هستید، باید بدانید، دانشگاه کیپ برتون، تنها دانشگاهی در کانادا است که این گرایش را ارائه می‌کند. 

 

 • در حال حاضر، بیش از 1000 دانشجوی خارجی از بیش از 40 کشور در حال تحصیل در این دانشگاه هستند.

رتبه یا رنک جهانی دانشگاه کیپ برتون به همراه برخی از امتیازات ویژه

 • مجله مکلان (Maclean’s Magazine)، دانشگاه کیپ برتون را که به اختصار CBU نامیده می‌شود، در رتبه 18 ام دانشگاه‌های کانادا از جهت ارائه مناسب دوره‌های تحصیل کارشناسی، قرار داده است. 

 

 • همچنین بر اساس رتبه بندی UniRank، دانشگاه کیپ برتون، رتبه 62 را میان سایر دانشگاه‌های کانادا دارد.

شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه کیپ برتون

به طور کلی فرایند پذیرش تحصیلی در رشته‌های کارشناسی، ارشد و دیگر دوره‌ها در دانشگاه کیپ برتون برای ساکنان کانادایی یکسان است، اما شرایط مربوطه برای دانشجویان خارجی، بسته به اینکه از چه کشوری اقدام می‌کنید و یا قصد گذراندن چه دوره تحصیلی را دارید، تا حدی متفاوت خواهد بود. 

1. ارائه مدارک تحصیلی اصلی و ترجمه شده (برای دوره کارشناسی، مدارک دبیرستان و برای دوره‌های کارشناسی ارشد، کارشناسی و دوره دبیرستان ضروری است). 

2. حداقل معدل مورد نیاز برای دوره دبیرستان و یا کارشناسی، C است. 

3. مدرک زبان

4. انگیزه نامه

5. مصاحبه در برخی رشته‌ها

6. پرداخت هزینه بررسی درخواست پذیرش (application fee) به مبلغ 103 دلار کانادا

 

مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه کیپ برتون

 

1. تافل (iBT) : حداقل نمره قبولی تافل 80 است.

2. IELTS : نمره قبولی برای آیلتس 6.5 است،

هزینه و شهریه دانشگاه کیپ برتون

یکی از مسائل اصلی برای انتخاب دانشگاه، میزان شهریه تحصیلی است که باید پرداخت کنید. این موضوع بر حسب دوره‌ تحصیلی که انتخاب خواهید کرد، تا حد زیادی متفاوت است، اما در ادامه شرایط شهریه تحصیلی مهم‌ترین دوره این دانشگاه (مقطع لیسانس)، اشاره شده است :

دانشجویان کارشناسی که حداقل 10 درس را در یک سال تحصیلی اخذ می‌کنند، می‌توانند هزینه تحصیل را به 30 قسط تقسیم کنند (هزینه‌ها بر حسب سال است) : 

 

 • شهریه تحصیل: 8.040 دلار
 • هزینه‌های متفاوت دیگر مربوط به دانشجویان خارجی: 8.040 دلار
 • هزینه‌های پزشکی: 744 دلار
 • دیگر هزینه‌ها: 985 دلار
 • مجموع هزینه‌ها: 17.809 دلار

 

 همچنین می‌توانید برای اطلاع دقیق از شهریه رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دوره‌های دیگر به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و یا با مشاوران کانادا اپلای تماس بگیرید.

زمان ثبت نام در دانشگاه کیپ برتون

آخرین مهلت ارسال مدارک برای شروع ترم زمستان (ژانویه 2021)، اول آگوست است و پاسخ به درخواست‌ها تا اول ماه نوامبر، داده می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی (فاند) دانشگاه کیپ برتون

طبق بودجه بندی‌های انجام شده در دانشگاه کیپ برتون، سالانه، 1.8 میلیون دلار به عنوان جایزه و اسکالرشیپ به دانشجویان کانادایی و خارجی واجد شرایط اعطا می‌شود و در عین حال، بیش از 85% دانشجویان کانادایی‌ وارد شده به این دانشگاه، شرایط دریافت کمک هزینه و بورسیه‌های تحصیلی را پیدا می‌کنند. 

در ادامه، برخی از بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌هایی که به دانشجویان خارجی اعطا می‌شود، اشاره شده است: 

 

اسکالرشیپ ورودی: این اسکالرشیپ به هر دو گروه دانشجویان کانادایی و بین‌المللی جدیدالورود اعطا می‌شود. اسکالرشیپ ورودی بین 500 تا 1000 دلار در سال است که به درخواست کنندگان بر حسب شایستگی‌شان اعطا می‌شود. 

اسکالرشیب‌های حین تحصیل: این اسکالرشیب‌ها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در حال تکمیل سال اول دوره تحصیلی خود هستند. این بورسیه بر حسب مدارک تحصیلی قبلی دانشجویان اعطا می‌شود. 

بورسیه تحصیلی رئیس جمهور: در سال به دانشجویانی که شهریه خود را به 30 قسط تقسیم کرده‌اند، 5000 دلار و به دانشجویانی که شهریه خود را در 24 قسط تقسیم کرده‌اند، 4000 دلار اعطا شود.

دانشکده‌‌ها و رشته‌های تحصیلی دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه کیپ برتون (CBU)، بیش از 17 رشته در مقطع کارشناسی، 3 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 7 رشته با مدارک دیپلم و گواهی نامه را در 6 دانشکده به ترتیب زیر ارائه می‌کند:

1. هنر، علوم اجتماعی و فرهنگ

2. آموزش

3. تجارت

4. مهندسی و فناوری

5. سلامت 

6. علوم

 

همچنین این دانشگاه، رشته‌های کارشناسی و ارشد را به شکل‌های متفاوتی ارائه می‌کند:

 

 • تمام وقت
 • پاره وقت
 • آنلاین

اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه کیپ برتون، 5 مدل اقامتی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویانی که مایل به استفاده از تسهیلات اقامتی و خوابگاهی این دانشگاه هستند، باید درخواست خود را به صورت آنلاین در وب سایت دانشگاه ثبت کنند. هزینه ارسال درخواست 25 دلار است (مبلغ غیر قابل بازگشت) و همچنین باید برای دریافت خوابگاه، 700 دلار نیز پرداخت شود که در صورت عدم تایید، بازگردانده خواهد شد. 

خوابگاه دانشجویان سال اول، دارای امکانات مناسب و تضمین شده است و در عین حال، همه اقامتگاه‌ها، ملزم به رعایت برنامه غذایی هستند. 

در خوابگاه‌های دانشگاه کیپ برتون، 570 اتاق وجود دارد و برخی از هزینه‌های مربوط به اقامت، به ترتیب زیر لیست شده است (هزینه‌ها برای یک سال است) :

 

 • اتاق تک نفره: 5.910 دلار
 • اتاق دو نفره: 4.200 دلار
 • سبک آپارتمان: 6.050 دلار
 • اتاق نیمه خصوصی: 6.310 دلار
 • اتاق خصوصی: 7.040 دلار

فرصت‌های کاری در دانشگاه کیپ برتون

افرادی که علاقمند به کار در حین تحصیل هستند، باید دو مدرک در دست داشته باشند:

 

1. اجازه تحصیل: برای همه دانشجویانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی در این دانشگاه را دارند، ضروری و اجباری است. 

2. شماره بیمه اجتماعی (SIN: (SIN، یک مجوز کار اجباری است که فقط در صورت وجود آن، افراد حق کار در داخل پردیس و یا خارج از آن را خواهند داشت. برای کسب این بیمه نامه نیز افراد نیاز دارند به نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزا، مراجعه کنند. 

 

مدل‌های مختلف کاری در دانشگاه کیپ برتون

 

 • برنامه کارآموزی داخل دانشگاه (کو آپ Co-op): دانشجویانی که تحت حمایت استاد راهنما دانشکده خود قرار دارند، می‌توانند برای مبلغ 12 دلار در ساعت، کار آموزی داشته باشند. ساعات کاری نیز در این روش، بین 10 تا 15 ساعت در هفته است. 

 

 • برنامه کارآموزی بیرون از دانشگاه: بعد از تکمیل دوره تحصیلی و دریافت مدرک اکادمیک، فارغ‌التحصیلان می‌توانند در یک دوره 8 ماهه به صورت تمام وقت در کانادا، مشغول به کار شوند. این دوره زمانی برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس، می‌تواند تا 3 سال نیز تمدید شود.

افراد مشهوری که از دانشگاه کیپ برتون فارغ التحصیل شده‌اند

دانشگاه CBU، شبکه گسترده‌ای از افراد فارغ‌التحصیل (حداقل 20 هزار نفر) را تربیت کرده است. تعدادی از فارغ‌التحصیلان مشهور دانشگاه کیپ برتون، به ترتیب زیر لیست شده‌اند:

 

 • Deborah Gillis: یکی از 10 فرد موثر کانادایی.
 • Grosvenor Blair: کسب مقام ملی بیوسفر  United Nations Biosphere recognition
 • Dr Roberta Bondar
 • Dr Hussain Al Jasmi: خواننده نمادین عرب (Iconic Arab Singer)

نظرات دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه کیپ برتون

طبق نظرسنجی‌هایی که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه کیپ برتون در وب‌سایت رسمی این دانشگاه ثبت کرده‌اند و می‌توانید آنها را در نظرسنجی‌های گوگل بیابید، امتیاز ویژه این دانشگاه، 3.6 از 5 است که می‌توان آن را در دسته امتیازات متوسط طبقه بندی کرد. 

 

سایت رسمی دانشگاه کیپ برتون

تمام اطلاعات به روز این دانشگاه را می‌توانید در وب‌سایت رسمی https://www.cbu.ca  بیابید و اگر می‌خواهید با گوگل مپ، توری آنلاین به دانشگاه کیپ برتون داشته باشید، به روی نقشه زیر کلیک کنید. 

امیدواریم این مقاله توانسته باشد اطلاعات مفیدی از دانشگاه کیپ برتون در اختیار شما قرار داده باشد. در صورتی که در تصمیم‌گیری و یا کسب جزئیات بیشتر، نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید با مشاوران کانادا اپلای در تماس باشید و یا سوالات خود را در ادامه این مقاله، وارد کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
8/1/2021
2/15/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
12/1/2021
6/15/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
5/1/2022
11/5/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (60)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ
c