دانشگاه براک

Brock University

DLI:O19394569014
واقع در: St. Catharines, Ontario
نوع موسسه : University
رتبه: -30
دوره‌ها: 72 دوره
تعداد دانشجو: +17000 نفر
وب‌سایت https://brocku.ca

تحصیل در دومین دانشگاه برتر کانادا، دانشگاه براک

در کشور کانادا، 96 دانشگاه وجود دارد که در ایالت‌های مختلف آن پخش شده‌اند. دانشگاه براک که در استان اونتاریو واقع شده، یکی از برترین دانشگاه های این استان است. با این مقدمه کوتاه، تلاش کرده‌ایم اطلاعات مفیدی از این دانشگاه را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

معرفی دانشگاه براک

دانشگاه براک یکی از دانشگاه های عمومی استان اونتاریو است، این دانشگاه در سال 1964 در شهر سنت کاترینز اونتاریو تأسیس شده است.

دانشگاه براک در منطقه تاریخی نیاگارا قرار دارد و از این نظر تنها دانشگاه کانادا است که در یکی از مناطق ثبت شده یونسکو واقع شده است.

نام این دانشگاه از ژنرال ایزاک براک برگرفته شده که در جریان جنگ سال 1812 میان نیروهای ائتلاف بریتانیایی و کانادایی با نیروهای امریکایی نیروهای ائتلاف را رهبری می کرد.

این دانشگاه با شهر تورنتو حدود یک ساعت فاصلۀ زمینی دارد، دانشگاه براک در 20 کیلومتری مرز با آمریکا قرار دارد و از این نظر دانشجویان دسترسی آسانی به شهرهای بزرگ شمال شرقی آمریکا خواهند داشت.

حدود 19 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که 17 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی و 2 هزار نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه حدود 600 عضو هیئت علمی و 900 کارمند دارد.

با سرمایه گذاری های عظیمی که در این دانشگاه صورت گرفته است، در حال حاضر دانشگاه براک مجهز به پژوهشکده ها و آزمایشگاه های بسیار پیشرفته ای شده است، از جمله می توان به مجتمع تحقیقاتی علوم زیستی و بهداشت خانواده کرنز و مدرسه هنرهای زیبای مرلین واکر اشاره کرد.

انجمن های مختلف علمی، فرهنگی، خیریه و هنری و همچنین تیم های مختلف ورزشی در دانشگاه فعالیت می کنند که دانشجویان می توانند عضو آنها شوند.

رتبه یا رنک جهانی دانشگاه براک کانادا

دانشگاه براک در رتبه بندی CWUR رتبه جهانی 1093 را در اختیار دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه های کانادا نیز در رتبه 29 قرار دارد. دانشگاه براک در برخی رشته ها دارای رتبه بسیار خوبی است. به عنوان مثال این دانشگاه در رشته های زیر مجموعه علوم تربیت بدنی رتبۀ 100-51 جهانی را در اختیار دارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه براک

متقاضیان تحصیل در برنامه های کارشناسی این دانشگاه باید دیپلم متوسطه خود را دریافت کرده باشند و یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشند.

برای پذیرش در برنامه های مختلف این دانشگاه لازم است در سال آخر دبیرستان معدل قابل قبولی داشته باشید و حداقل نمره تعیین شده از سوی دانشگاه را در دروس مرتبط با آن برنامه کسب کرده باشید، مثلاً برای قبولی در برنامه های ارائه شده در دانشکده بازرگانی گودمن باید در دروس ریاضیات و زبان انگلیسی نمره خوبی به دست آورده باشید و یا برای قبولی در برنامه های ارائه شده در دانشکده علوم و ریاضیات باید نمره خوبی در دروس ریاضیات و شیمی و همچنین دو درس از میان دروس فیزیک، زبان انگلیسی، زیست شناسی و زمین شناسی داشته باشید. 

متقاضیان همچنین باید در یک آزمون بین المللی سنجش زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه، مانند آزمون تافل یا آیلتس آکادمیک شرکت کنند و حداقل نمره اعلام شده از سوی دانشگاه را به دست آورند. البته به برخی از متقاضیانی که تنها در یک یا دو مهارت نمره لازم را کسب نکرده باشند، پذیرش مشروط داده می شود.

این دسته از متقاضیان باید مجدداً در آزمون زبان شرکت کنند و یا دوره های زبان انگلیسی لازم را در دانشگاه براک بگذرانند. اما شرایط کلی پذیرش تحصیلی در این دانشگاه به قرار زیر است:

 

پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکترا

 

متقاضیانی که می خواهند در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) ادامه تحصیل دهند، باید در رشته ای مرتبط با رشته مورد نظر خود فارغ التحصیل شده باشند و یا دانشجوی سال آخر باشند و مدرک خود را تا شروع برنامه مورد نظرشان دریافت کنند.

متقاضیان همچنین باید در یکی از آزمون های بین المللی زبان مورد تأیید دانشگاه مانند آزمون های تافل، آیلتس آکادمیک و یا پی تی ای شرکت کنند.

در مورد معدل و نمره زبان هر رشته شرایط خاص خود را دارد. برای پذیرش در برخی رشته ها آیلتس 5/6 یا تافل 88 و برای برخی دیگر مانند رشته حسابداری حتی تا نمرۀ آیلتس 5/7 یا تافل 105 نیز ذکر شده است، به همین ترتیب برای معدل نیز هر رشته شرایط خود را دارد.

برای پذیرش در برخی برنامه ها مانند برنامه های ارائه شده در دانشکده بازرگانی گودمن باید نتیجۀ آزمون جیمت یا جی آر ای را نیز ارائه کنید.

برای اطلاع از شرایط دقیق رشتۀ مورد نظر خود می توانید به آدرس اینترنتی https://brocku.ca/programs/graduate بروید و از آنجا به صفحه برنامۀ مورد نظر مراجعه کنید.

 

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

 

1. تافل (iBT) : حداقل نمره قبولی تافل 88 است که در عین حال نمره مورد نیاز هرکدام از مهارت‌ها به ترتیب در ریدینگ و لیسنینگ، 22 و رایتینگ و اسپیکینگ 21 است.

2. IELTS : نمره قبولی برای آیلتس 6.5 است، به شرطی که نمره هیچکدام از 4 مهارت، کمتر از 6 نباشد.

این دانشگاه علاوه بر آزمون های تافل و آیلتس نتیجۀ چند آزمون دیگر از جمله آزمون پی تی ای را نیز قبول دارد.

شهریه و هزینه های تحصیل در دانشگاه براک

  • شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 27 هزار دلار کانادا در سال است.
  • شهریه تحصیل در رشته های کامپیوتر و همچنین رشته های مدیریتی حدود 28 هزار دلار کانادا در سال است.
  • شهریه دانشجویان داخلی (دانشجویانی که شهروندی کانادا یا اقامت دائم کانادا را دارند) نیز بین 6 تا 8 هزار دلار کانادا در سال است.

همچنین دانشجویان باید هر ساله حدود 1500 دلار کانادا برای هزینه های دیگری مانند خرید کتاب، بیمه پزشکی و دندانپزشکی، عضویت در باشگاه های ورزشی و غیره کنار بگذارند.

  • شهریه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی حدود 16 هزار دلار کانادا در سال می باشد.
  • شهریه برخی رشته ها مقداری بالاتر است، مثلاً شهریه تحصیل در رشته حرکت شناسی حرفه ای حدود 19 هزار دلار کانادا در سال است.

لازم به ذکر است مبالغ یاد شده، شهریۀ دانشجویانی است که به شکل تمام وقت تحصیل می کنند، شهریه دانشجویان پاره وقت نصف میزان ذکر شده است.

  • شهریه دانشجویان داخلی (دانشجویانی که شهروندی کانادا یا اقامت دائم کانادا را دارند) نیز حدوداً 6 هزار دلار کانادا در سال است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه براک

دانشگاه براک کمک هزینه های متعددی را به دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف ارائه می کند.

این دانشگاه در سال تحصیلی 2019-2018 حدود 4 میلیون دلار کمک هزینه به دانشجویان خود اعطا کرده است. به خصوص در مقاطع دکترا و ارشد کمک هزینه های قابل ملاحظه ای به دانشجویان ارائه می شود که ممکن است بسته به میزان اسکالرشیپ بخشی از شهریه یا تمامی آن و یا حتی کل هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش دهد.

 

بخشی از این اسکالرشیپ ها مستقیماً از طرف دانشگاه به دانشجویان داده می شود و برخی دیگر نیز مربوط به برنامه های حمایتی است که دولت استانی اونتاریو به منظور جذب پژوهشگران و دانشجویان نخبه به دانشگاه های این استان تدارک دیده است.

همچنین در مقطع کارشناسی به آن دسته از دانشجویان که عملکرد تحصیلی بسیار عالی داشته باشند، کمک هزینه های مختلفی از هزار تا 4 هزار دلار در سال اعطا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمک هزینه های مختلف این دانشگاه می توانید به آدرس https://brocku.ca/international/future/tuition-awards  مراجعه کنید.

رشته های تحصیلی دانشگاه براک

دانشگاه براک در بسیاری از رشته ها در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه هفت دانشکده دارد که حدود 70 برنامه در مقطع کارشناسی و حدود 50 برنامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می کنند. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 

دانشکده علوم اجتماعی  دانشکده علوم انسانی
دانشکده علوم بهداشتی کاربردی دانشکده بازرگانی گودمن
دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشکده آموزش
دانشکده علوم و ریاضیات  

 

دانشگاه براک از جمله دانشگاه های پیشتاز کانادا در زمینه برگزاری دوره های آموزشی همراه با کارآموزی است، این دانشگاه همچنین تنها دانشگاه کانادا است که برنامه بهداشت عمومی را در مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه می کند.

 

امیدواریم این مقاله توانسته باشد اطلاعات اولیه و مفیدی را از دانشگاه براک در اختیار شما بگذارد. در صورتی که در تصمیم‌گیری و یا کسب جزئیات بیشتر، نیاز به راهنمایی دارید، به خاطر داشته باشید، مشاوران کانادا اپلای، آماده پاسخ به سوالات شما هستند.   

 

سایت رسمی دانشگاه براک

وبسایت رسمی دانشگاه براک: https://www.brocku.ca  است.

با مراجعه به وبسایت این دانشگاه می توانید آماری کلی درباره دانشگاه به دست بیاورید، در تورهای مجازی دانشگاه شرکت کنید، با شرایط زندگی دانشجویی در این دانشگاه آشنا شوید، از برنامه های درسی ارائه شده در دانشکده های مختلف این دانشگاه مطلع شوید و درباره اساتید این دانشگاه و سوابق و زمینه های تحقیقاتیشان اطلاعات کسب کنید.

 

 

سالن غذاخوری سالن اجتماعات

     

فروشگاه دانشگاه براک سوپر مارکت دانشگاه براک

    

 

نقشه دانشگاه:

 

مهلت

تاریخ شروع
مهلت ارسال
وضعیت
12/20/2021
6/1/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد
11/22/2021
4/15/2022
بسته
i
پرداخت شهریه متقاضیان توسط شرکت ویناپرداخت با تخفیف کارمزد تا 30 درصد و بهترین نرخ می باشد

لیست برنامه‌ها (72)

برای استفاده از امکانات کانادااپلای یکی از تعرفه های پرداخت را انتخاب کنید

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

واتساپ