فلسفهPhilosophy

شرایط تحصیل در رشته فلسفه کانادا برای دانشجویان ایرانی

رشته فلسفه یکی از زیر‌شاخه‌های گروه علوم‌انسانی است که به معنای واقعی کلمه با مفهوم تفکر و ماهیت انسان سر و کار دارد. اکثر دانشگاه‌های کشور کانادا در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان از لحاظ کیفیت آموزشی برای این رشته قرار دارند و مدارک تحصیلی اعطاء شده از سوی این دانشگاه‌ها دارای اعتبار بین‌المللی هستند. دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌ التحصیلی از مدرک تحصیلی خود برای اشتغال به کار یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر استفاده کنند. با کانادا اپلای همراه شوید تا با هم به بررسی شرایط تحصیل رشته فلسفه در کانادا بپردازیم.

معرفی رشته فلسفه در کانادا

رشته‌ فلسفه‌ يکی از رشته‌های گروه علوم انسانی‌ است‌ كه‌ كليه‌ پرسش‌هاي‌ بنيادي‌ انسان‌ را نسبت‌ به‌ مسائل‌ وجود، هستي‌، جهان‌ پيرامون‌ انسان‌ و حقيقت‌ انسان‌ بررسي‌ مي‌كند. براي تعريف فلسفه بهتر است كه تفاوت آن را با ساير علوم توضيح دهیم، چرا كه ساير علوم هر يك به بخشي از موجودات عالم هستي مي‌پردازند درحالیکه فلسفه درباره يك موجود گزينش شده سخن نمي‌گويد. در فلسفه از خدا گرفته تا انسان، از عالم طبيعت گرفته تا ماوراء طبيعت و از روح انسان و موجودات غيرمادي گرفته تا اجسام، مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد.

برخی از گرایش های رشته فلسفه در دانشگاه‌های کانادا عبارتند از منطق، اخلاق، فلسفه سیاسی و متافیزیک.

شرایط پذیرش تحصیلی رشته فلسفه در کانادا

همانند بسیاری از رشته‌های تحصیلی دیگر، شرایط پذیرش برای رشته فلسفه در دانشگاه‌های مختلف باتوجه به شرایط دانشگاه‌ها، مقاطع تحصیلی مختلف و همچنین سابقه علمی دانشجو متفاوت است، در اینجا به شرایط کلی دانشگاه‌ها به تفکیک مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌پردازیم :

 

شرایط پذیرش در کانادا برای تحصیل در رشته فلسفه (مقطع کارشناسی)

 • انگیزه نامه و رزومه تحصیلی
 • ارائه ریز نمرات دوره دبیرستان و پیش‌دانشگاهی 
 • معدل حداقل B
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی

 

شرایط پذیرش در کانادا برای تحصیل در رشته فلسفه (مقطع کارشناسی ارشد و دکترا)

 • انگیزه نامه
 • معدل حداقل B
 • مدرک دوره 4 ساله کارشناسی در رشته فلسفه یا معادل آن از دانشگاه‌های معتبر
 • ارائه حداقل دو توصیه نامه آکادمیک
 • دانشجویانی که رشته‌های دیگری به غیر از فلسفه خوانده‌اند، می‌توانند با ارائه رزومه‌ای که در بردارنده گذراندن دوره‌های حکمت و فلسفه است، شانس پذیرش خود را در این رشته افزایش دهند.

 

شرایط مدرک زبان برای تمام مقاطع تحصیلی در رشته فلسفه در کانادا

 • حداقل نمره تافل IBT:  بین 86 تا  97
 • حداقل نمره آیلتس (IELTS): بین 6.5 تا 7
ادامه مطلب

هزینه تحصیل در رشته فلسفه در کانادا

هزینه تحصیل در رشته فلسفه با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط و سابقه علمی شما و نیز دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید، متفاوت است. در ادامه چند مورد از این هزینه‌ها اشاره شده است :

 

چنانچه مایلید درباره جزئیات شهریه سایر دانشگاه‌ها بیشتر بدانید، می‌توانید با همکاران ما در کانادا اپلای تماس بگیرید.

بورسیه تحصیلی فلسفه در کانادا

اگر به‌دنبال پذیرش از طریق دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته فلسفه در کانادا هستید، پیشنهاد می‌کنیم در اولین گام با اساتید رشته فلسفه در کانادا مکاتبه کنید تا احتمال دریافت بورسیه برای شما بیشتر شود. برای این‌کار می‌توانید با همکاران ما در کانادا اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کنند. برخی از بورسیه‌های اعطا شده به رشته فلسفه در دانشگاه‌های کانادا به شرح زیر است:

 

 • بورسیه (F. V. MacHardy): از سوی دانشگاه ساسکاچوان به دانشجویان تمام وقت دوره کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد. مبلغ این بورسیه 4500 دلار است و به دانشجویانی که از نظر علمی شایستگی دریافت آن را داشته باشند، اختصاص می‌یابد.
 • بورسیه (Ron & Jane Graham) به مبلغ 25،000 دلار که از سوی دانشکده مهندسی دانشگاه ساسکاچوان کانادا به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته‌ فلسفه اختصاص می‌یابد.
ادامه مطلب

ده دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل در فلسفه (رتبه بندی QS 2019)

لیست زیر، 10 گانه‌ای از بهترین دانشگاه‌های کانادا را با رتبه جهانی در رشته فلسفه، نشان می‌دهد:

 

رتبه جهانی دانشگاه ردیف رتبه جهانی دانشگاه ردیف
101-150

دانشگاه کوئین در کینگستون

(Queen’s University at Kingston)

6 13

دانشگاه تورنتو

(University of Toronto)

1
151-200

دانشگاه مک‌مستر

(University of McMaster)

7 45

دانشگاه مک‌گیل

( McGill University)

2
151-200

دانشگاه واترلو

(University of Waterloo)

8 51-100

دانشگاه مونترال

(Montreal University)

3
151-200

دانشگاه سیمون فریزر

(University of Simon Fraser)

9 51-100

دانشگاه بریتیش کلمبیا

(University of British Columbia)

4
151-200

دانشگاه کلگری

(University of Calgary)

10 51-100

دانشگاه وسترن اونتاریو

(University of Western Ontario)

5

بازار کار رشته ی فلسفه در کانادا

رشته فلسفه به نسبت سایر رشته‌های علوم انسانی تنوع شغلی کمتری دارد و فارغ‌التحصیلان این رشته با توجه به میزان تحصیلات و گرایش تحصیلی خود اغلب بعنوان دستیار استاد و استاد در دانشگاه‌ها و مدارس مشغول تدریس می‌شوند. همچنین درآمد یک استاد فلسفه در دانشگاه‌های کانادا بطور متوسط حدود 83،744 دلار در سال است.

 

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز شما درباره رشته فلسفه را از طریق این مقاله فراهم کرده باشیم. چنانچه به جزئیات بیشتری در مورد این رشته و دانشگاه‌های کانادا که این رشته را ارائه می‌کنند، نیاز دارید می‌توانید با مشاوران ما در کانادا اپلای تماس بگیرید تا آنها نیز در اسرع وقت بتوانند به سوالات شما پاسخ دهند.