کسب درآمد دانشجویی در کانادا آن هم در خانه شدنی است؟

راه و روش کسب درآمد دانشجویی در کانادا دغدغه افراد زیادی است. چون یک دانشجوی بین المللی مانند کسانی که در شهر و کشورشان درس می‌خوانند نیست. شهریه دانشگاه را خانواده شما پرداخت می‌کنند، اما هزینه تفریح، لوازم التحریر، ایاب و ذهاب و... را باید خودتان بپردازید. وقتی دولت کانادا این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده که حین تحصیل کار کنند، این موضوع چندان سخت و دشوار نخواهد بود. 

برای اینکه بتوانید از کار دانشجویی در کانادا درآمد خوبی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم به جای مشاغلی که داخل یا خارج از دانشگاه هستند، به سراغ مشاغل آنلاین بروید. در این روش شما می‌توانید از همان خانه یا خوابگاه کار کنید و درآمد داشته باشید. اگر با کارهای آنلاین دانشجویی آشنایی ندارید نگران نباشید، ما در کانادا اپلای کمکتان می‌کنیم که درباره این شغل‌ها شناخت پیدا کنید و بتوانید با آگاهی بیشتری یک کار دانشجویی برای خودتان داشته باشید.

کسب درآمد دانشجویی کانادا

روش‌های کسب درآمد دانشجویی در کانادا در خانه

در اینجا فهرست مشاغل آنلاین دانشجویی در کانادا را برای کسب درآمد برایتان آورده‌ایم. این مشاغل از چند بعد دارای اهمیت هستند. وقت خالی که در طول روز هدر می‌دهید را می‌توانید با کار کردن و کسب درآمد سپری کنید، برای خودتان یک سرگرمی جذاب داشته باشید و مهم‌تر از همه مهارت‌هایی را یاد بگیرید که برای اشتغال به کار پس از تحصیل در کانادا کمکتان می‌کند.

1. تدریس خصوصی آنلاین

متوسط دستمزد ​​: 20 دلار کانادا در هر ساعت

در این روش می‌توانید موضوعات مختلفی را به صورت آنلاین به دانشجویان راهنمایی، دبیرستان و حتی دانشجویان تدریس کنید از جمله موارد قابل تدریس آنلاین می‌توان به یاد دادن زبان انگلیسی به کودکان خارجی اشاره کرد. البته درصورتی‌که در زمینه تدریس برنامه‌هایی مانند مد، هنر، موسیقی و شبکه‌های اجتماعی توانایی دارید هم می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید.

برای تدریس آنلاین، بعضی مواقع از شما درخواست مدرک لیسانس می‌شود؛ اما این پیش شرط همیشگی نیست و بعضی مواقع تنها ارائه سابقه کاری کفایت می‌کند. حتی می‌توانید یک جلسه به صورت رایگان این کار را انجام دهید تا توانایی‌تان مشخص شود.

برای تدریس آنلاین می‌توانید از پلتفرم‌هایی مانند Udemy، Teachable و Coursera نیز استفاده کنید و یک کسب و کار دائم و سابقه کار برای خودتان بسازید.

2) شرکت در تحقیقات بازار

متوسط دستمزد: 1 تا 20 دلار برای هر نظرسنجی

کسب درآمد دانشجویی در کانادا از طریق تحقیقات بازار هم ممکن است؛ زیرا شرکت‌های کانادایی هم معمولاً از داده‌های تولید شده توسط دیگران برای برنامه‌ریزی استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغ محصولات خودشان استفاده می‌کنند. 

این کار می‌تواند شناخت خوبی از علایق و سلایق مردم به شما بدهد و برای راه اندازی کسب و کار خودتان ایده‌های جذابی پیدا کنید. این کار برای کسانی که به فعالیت‌های پویان علاقه دارند توصیه می‌شود. 

تحقیقات بازار می‌تواند از طریق‌های مختلفی انجام شود. تنظیم نظرسنجی، پرسش و پاسخ‌های تلفنی یا حتی برگه‌های آماده که مخاطب می‌تواند اطلاعات را در آن وارد کند.

کار دانشجویی کانادا

3) ویراستاری مطالب

متوسط دستمزد: 15 تا 30 دلار برای هر ساعت

اگر با دستور زبان انگلیسی یا علائم نگارشی آشنا هستید، می‌توانید برای کسب درآمد دانشجویی در کانادا به عنوان ویراستیار مشغول به کار شوید. البته این موضوع تنها منحصر به زبان انگلیسی نیست، با عضویت در پلتفرم‌های فریلنسری می‌توانید پروژه‌های ویراستیاری که برای زبان‌های مختلف ارائه شده را ببینید و برای آن‌ها درخواست دهید.

کار در کانادا

4) بلاگر شوید

متوسط دستمزد: متفاوت است (تا حدود 50،000 دلار در ماه)

اگر به نوشتن علاقه دارید و ارتباط با دیگران برایتان جذاب است، بلاگری یکی از بهترین شغل‌ها برای شما است. برای بلاگری باید بدانید که در چه زمینه‌ای تخصص دارید. سپس با هزینه‌ای اندک یک وب سایت راه بیندازید و نوشتن پیرامون آن موضوع را شروع کنید. پس از چند وقت، مشاهده حضور افراد زیادی در وبلاگتان خواهید بود. با جذب مخاطبان، امکان افلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته و تبلیغ در وبلاگتان را دارید و می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید.

5) مدیر شبکه‌های اجتماعی

متوسط دستمزد: 20 تا 40 دلار برای هر ساعت

شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و حتی توییتر بستری برای معرفی کسب و کارهای مختلف و بازاریابی و فروش آن‌ها شده‌اند. برای کسب درآمد دانشجویی در کانادا از این طریق، می‌توانید در بخش سوشال مدیا کالج یا دانشگاهتان فعالیت داشته باشید، یا مدیریت پیج کسانی که بیزنس‌های کوچکشان را در این بسترها بنا کرده‌اند یا در بحث اطلاع رسانی، مجله‌های مد و فشن و... در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند را بر عهده بگیرید.

 دورکاری در کانادا

6) دیتا اینتری وب سایت‌ها

متوسط دستمزد: 10 تا 15 دلار در ساعت

با وجود اینکه شغل دیتا اینتری یک شغل یکنواخت است و نمی‌تواند یکی از مشاغل دانشجویی سرگرم کننده یا هیجان انگیز باشد، اما افرادی که قصد دارند کسب درآمد دانشجویی در کانادا را تجربه کنند، می‌توانند این شغل را هم مد نظر داشته باشند. برای گرفتن این شغل، باید دقت بالایی داشته باشید و توانایی تایپ شما خوب باشد.

7) دستیار مجازی

متوسط دستمزد: 20 تا 100 دلار در ساعت

دستیاران مجازی کارهای مختلفی را برای مشاغل و افراد انجام می‌دهند. می‌توانید برای پاسخ به ایمیل‌ها، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌ریزی جلسات، برنامه‌ریزی رویدادها، تحقیق درباره یک پروژه، نگهداری وب سایت، وارد کردن داده‌ها و ... استخدام شوید. با توجه به اینکه شرکت مورد نظر برای چه حوزه‌ای نیاز به کمک دارد، وظیفه دستیار مجازی تعیین می‌شود و حقوق وی متغییر خواهد بود.

و در انتها...

در این مقاله کسب درآمد دانشجویی در کانادا و میزان درآمدی که کسب و کارهای فریلنسرینگ برای دانشجویان دارد سخن گفتیم. علاوه بر این مشاغل، کسانی که در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل هستند می‌توانند در داخل دانشگاه یا خارج از دانشگاه مشغول فعالیت باشند. 

با توجه به گستردگی مشاغل برای دانشجویان در کانادا، این امکان برایتان وجود دارد که در حیطه‌ای مشغول به کار شوید که به آن علاقه دارید. 

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که دانشجویان کانادایی تنها اجازه 20 ساعت کار در طول هفته را موقع تحصیل دارند؛ بنابراین این بازه زمانی را به عنوان فرصتی برای شناخت روحیات و علایق خودتان و کسب درآمد برای گذران روزهای دانشجویی در نظر بگیرید.