8 دلیل مهم برای ادامه تحصیل در کانادا

تحصیل، یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین بخش‌های زندگی هر فرد است. به همین دلیل دانشجویان بین المللی زیادی ترجیح می‌دهند که وارد دانشگاه‌های پیشرفته کانادا شوند. با تحصیل در کانادا، این امکان را خواهید داشت که در شرکت‌های مطرح این کشور یا کشورهای درجه یک جهان مشغول به کار شوید. البته این امکان نیز برایتان وجود دارد که تحصیلاتتان را تا سطح بالا ادامه دهید و سکوی استادی را در دانشگاه‌های کانادا از آن خودتان کنید.

اگر به دنبال دلایل کامل‌تری برای انتخاب کانادا برای ادامه تحصیل هستید، هشت دلیلی که در ادامه آورده‌ایم می‌تواند شما را برای شروع این کار ثابت قدم کند:

 • بهره‌مندی از سطح آموزشی در حد کلاس جهانی
 • ادامه تحصیل در کانادا، دروازه‌ای برای مهاجرت به مقصد محبوب مردم دنیا
 • هزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه تحصیل در کانادا
 • امکان تحصیل در کانادا با شرایط انعطاف پذیر
 • امکان دریافت پیشنهاد شغلی (Job offer) بعد از فارغ‌التحصیلی در بازار کار کانادا
 • وجود اطلاعات کافی و تجربه محصلین از رشته-دانشگاه‌های کانادا
 • لذت آموزش در کشوری پهناور با طبیعتی منحصربه‌فرد
 • امتیاز زندگی و تحصیل در کشوری مهاجرپذیر و دوزبانه

بهره‌مندی از سطح آموزشی در حد کلاس جهانی

اولین دلیلی که دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در کانادا تشویق می‌کند، کیفیت آموزش این کشور است. چرا کانادا بهترین سیستم آموزشی جهان را دارد؟ به دلایل زیر:

تنوع مراکز آموزشی کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان، پس از روسیه است. این کشور مهاجرپذیر دارای 96 دانشگاه پراکنده در مناطق شهری و محلی است که اکثر آن‌ها پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند.همچنین کشور کانادا میزبان بیش از 150 کالج است که دوره‌های کوتاه‌مدت و دیپلم را در برنامه درسی خود جای ‌داده‌اند. ممکن است از بین رشته‌های متنوع موردی پیدا کنید که کاملاً مطابق با آرزوها و توانایی‌های شما باشد.

کیفیت بالای محل تحصیل و زندگی

بر اساس رتبه بندی QS World University ، سه شهر کانادا یعنی تورنتو، مونترال و ونکوور، در لیست 50 شهر برتر دانشجویی قرار گرفتند. این رتبه‌بندی بر اساس معیارهای مختلفی ازجمله رفاه، تنوع جمعیت دانشجویی و میزان استخدام کارفرمایان از میان فارغ‌التحصیلان در بدو ورود به بازار کار انجام شده است.

اعتبار مدرک تحصیلی کانادا

مدارک دانشگاهی فارغ‌التحصیلان کانادا در سراسر جهان به رسمت شناخته می‌شوند. زیرا سیستم آموزشی کانادا بستر مطالعات میان‌رشته‌ای و توسعه مهارت‌های موردنیاز برای مشاغل مختلف را فراهم می‌کند (به‌عنوان‌مثال، تفکر انتقادی، کار تیمی و شبکه‌سازی). 

همچنین این سیستم از فناوری پیشرفته و رسانه‌های دیجیتال در راستای توسعه این مهارت‌ها استفاده می‌کند و پنج دانشگاه کانادا بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه جهانی Times Higher Education World در بین 100 دانشگاه برتر جهان در سال 2018 قرار گرفته‌اند.

 ادامه تحصیل در کانادا، دروازه‌ای برای مهاجرت به مقصد محبوب مهاجران دنیا

روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. شاید اما مطمئن‌ترین آن‌ها، روش تحصیلی است. با تحصیل در کانادا پروسه‌ای زیرساختی و مطمئن را به‌سوی دریافت اقامت دائم کانادا طی می‌کنید.

زیرا پس از فارغ‌التحصیلی، برای کار در کانادا، می‌توانید اجازه کار این کشور را دریافت کنید و تجربه کار کانادایی که به این وسیله به دست می‌آورید، به شما کمک می‌کند تا اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

طبقه بندی ملی مشاغل کانادا

 فهرستی از تمام مشاغل موجود در بازار کار کانادا وجود دارد، که به شما کمک می‌کند تا بر اساس نوع و سطح مهارت‌های خودتان، پیشنهاد شغلی مناسبتان را در کانادا پیدا کنید؛ و بتوانید برای کسب اقامت دائم پس از تحصیل اقدام کنید.

 این طبقه‌بندی گروه‌های اصلی شغلی را به شرح زیر معرفی می‌کنند:

 • سطح مهارت A  مشاغل حرفه‌ای و مدیریتی که معمولاً مدرک دانشگاهی را نیاز دارند.
 • سطح مهارت B  مشاغل فنی و مشاغل فنی که معمولاً مدرک دانشگاهی یا آموزش به‌عنوان کارآموز را نیاز دارند.
 • سطح مهارت C مشاغل متوسط ​​که معمولاً گذراندن دوره دبیرستان و یا آموزش خاص آن شغل را نیاز دارند.
 • سطح مهارت D  مشاغل کارگری که کارگران، معمولاً در حین کار آموزش می‌بینند.

نکته: سابقه تحصیل و کار کانادایی در موفقیت شما برای کسب یک جایگاه شغلی، تأثیر به سزایی دارد و بدون آن، شانس چندانی برای دریافت پیشنهاد شغلی نخواهید داشت. برای مشاوره در زمینه آینده شغلی در هر رشته، با مشاوران کانادا اپلای تماس بگیرید.

هزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه تحصیل در کانادا

کانادا به داشتن کمترین شهریه دانشگاه در بین کشورهای انگلیسی ‌زبان مشهور است. لازم است بدانید که تحصیل در کانادا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به‌طورکلی هزینه بسیار کمتری نسبت به تحصیل در انگلیس، آمریکا و استرالیا دارد. علاوه بر آن، هزینه‌های زندگی در کانادا کاملا بستگی کامل به سبک زندگی شما دارد و قابل مدیریت است.

شهریه‌ قابل تنظیم با بودجه شما

بودجه شما هر چقدر باشد، در طیف متنوعی از رشته-دانشگاه‌های سرزمین پهناور کانادا، گزینه مناسبی برای خودتان پیدا خواهید کرد. درباره هزینه برنامه های دوره متوسطه و هزینه‌های زندگی در شهر یا شهر مورد نظرتان تحقیق کنید تا بتوانید بر اساس بودجه‌ ای که دارید ، گزینه مناسبتان را انتخاب کنید.

همچنین شما می‌توانید در اغلب موارد بیست ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهید و بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجوییتان در کانادا را تامین‌ کنید.

برای تحقیق درباره شهریه دانشگاه‌ها و کالج‌های‌کانادا، می‌توانید از مشاوره موسسه کانادا اپلای کمک بگیرید.

امکان بورسیه شدن در دانشگاه‌های معتبر و مدیریت هزینه‌ تحصیل در کانادا

اگرچه هزینه دوره برای دانشجویان بین‌المللی در مقایسه با بعضی کشورها به میزان قابل توجهی کمتر به نظر می‌رسد، اما پرداخت هزینه تحصیلات عالی کانادا هنوز هم برای عده‌ای می‌تواند بسیار دشوار باشد. اگر شما هم جزء این گروه از افراد هستید، به احتمال زیاد به دنبال راهی برای کاهش هزینه تحصیل در کانادا خواهید بود.

دانشگاه‌های کانادا طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌‌دهند، به همین دلیل دانشجویان مستعد می‌توانند با هزینه بسیار کم یا حتی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

برای کسب بورسیه کانادا، می‌توانید به‌طور کامل در مورد سازمان‌هایی که در کشور خودتان، بورسیه‌های تحصیل در خارج از کشور را ارائه می‌‌دهند، تحقیق کنید یا در این رابطه از کانادا اپلای مشاوره بگیرید.

بیمه تحصیلی رایگان

یکی دیگر از مزایای بزرگ دیگر تحصیل در کانادا این است که برخی از استان‌ها، بیمه درمانی را به‌صورت رایگان به دانشجویان بین‌المللی ارائه می دهند.

 نکته مهمی که باید بررسی کنید این است که بیمه درمانی دقیقاً چه موارد و خدماتی را پوشش می‌‌دهد، زیرا این خدمات بین استان‌های مختلف، متفاوت است.اگر در استانی تحصیل می‌کنید که بیمه درمانی رایگان ارائه نمی‌دهد، باید هنگام تنظیم ویزای دانشجویی خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

امکان تحصیل در کانادا با شرایط انعطاف پذیر

با توجه به گستره‌ی متنوع رشته‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، امکانات متنوعی با شرایط مختلف در اختیار شما هست تا مسیر ادامه تحصیل خود را انتخاب کنید. هرچند که با سابقه تحصیلی نه‌چندان ممتاز، احتمال کسب بورسیه یا ثبت‌نام در بالاترین پوزیشن‌های تحصیلی پایین بیاید، اما این به معنای محرومیت شما از تحصیل در کانادا نخواهد بود.

وجود دانشگاه‌های منعطف در ارائه پذیرش بدون نمره آیلتس یا تافل

هرچند برای تحصیل در مؤسسات آموزشی کانادا باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید، کالج‌ها و دانشگاه‌هایی وجود دارند که شرایط منعطفی در این زمینه دارند. الزامات مهارت‌های زبانی از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است؛ بنابراین سعی کنید در این زمینه از افراد آگاه مشاوره بگیرید. 

هنگام ثبت‌نام و انتخاب رشته-دانشگاه خود، باید درباره نیازهای خاص آن رشته تحقیق کنید. حتی بعضی از مؤسسات به شما این امکان را می‌‌دهند که پس از شروع تحصیل خود، دوره‌های انگلیسی را مانند یک پیش‌نیاز بگذرانید، یا دریافت مدرک زبان شما را با یک مصاحبه اولیه تا زمانی مابین تحصیلتان به تأخیر بیندازند.

برخی از دانشجویان بین‌المللی نیازی به ارائه مدرکی در مورد مهارت‌های زبان خود ندارند. اگر شما ساکن کشوری انگلیسی ‌زبان باشید یا به زبان انگلیسی تحصیل کرده ‌باشید، مجبور به ارائه نمره آیلتس یا تافل نخواهید بود.

درنهایت بسیار مهم است که درباره شرایط مقصد تحصیلی خود از افراد آگاه مشاوره بگیرید. کانادا اپلای می‌تواند در این شرایط به شما کمک کند.

دانشگاه‌هایی که باوجود گپ تحصیلی و معدل پایین پذیرش می‌‌دهند

گپ تحصیلی و سطح معدل مقطع قبلی شما، امر تعیین‌کننده‌ای در اخذ پذیرش تحصیلی شما است؛ اما روش‌هایی وجود دارد که افسر ویزا را متقاعد کنید که باوجود فاصله بین مراحل قبلی تحصیلی یا معدل پایین، انگیزه کافی برای ادامه تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی دارید. حتی روش ساده‌ای مانند نوشتن یک انگیزه نامه خوب می‌تواند دانشگاه و افسر ویزا را به لزوم ادامه تحصیل شما در کانادا متقاعد کند.

امکان دریافت پیشنهاد شغلی (Job offer) بعد از فارغ‌التحصیلی در بازار کار کانادا

 از مهم‌ترین دلایل تحصیل در کانادا، دریافت اجازه اشتغال پس از تحصیل در خاک کانادا است. شما به‌وسیله اجازه کار در کانادا و کسب سابقه کار کانادایی، یک قدم به دریافت شهروندی کانادا نزدیک می‌شوید.

دانشجویان کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا با پتانسیل درآمد بالا فارغ‌التحصیلمی شوند. زیرا مشاغل کانادا برای استخدام به سابقه تحصیل کانادایی اهمیت ویژه‌ای می‌‌دهند و سیستم آموزشی کانادا، دانش‌آموختگان را برای آینده موفق و پردرآمد آماده می‌کند. تنها در یک دهه گذشته، کانادا 1.6 میلیون شغل جدید برای فارغ‌التحصیلان ایجاد کرده است.

وجود اطلاعات کافی و تجربه دانشجویان از رشته-دانشگاه‌های کانادا 

به دلیل دسترسی بالا به اینترنت و اتصال آسان در کانادا به شبکه ارتباطات جهانی، با یک جستجوی ساده در لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از داخل منزل خود، به اطلاعات سودمندی درباره رشته-دانشگاه مناسب با شرایطتان دسترسی پیدا کنید و به‌وسیله تجربه دیگران، از تحمیل هزینه‌ی انتخاب‌های غلط و تغییر مسیر در طی تحصیل، اجتناب کنید.

همچنین از طریق پورتال‌های فعال و معتبر مؤسسات آموزشی کانادایی، دسترسی مؤثری به اساتید و دانش‌آموختگان آن رشته‌ها پیدا کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید.

مطمئن باشید تلاش برای برقراری این ارتباط، برای اساتید آینده شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

لذت آموزش در کشوری پهناور با طبیعتی منحصربه‌فرد

کانادا دومین کشور پهناور جهان و مساحت آن 14 برابر فرانسه است. به دلیل تنوع اقلیمی در کانادا، انبوهی از مناظر باشکوه، در مقابل چشمان شما قرار می‌گیرد؛ که در دنیا کم‌نظیر است. همین کافی است که بدانید بیشترین دریاچه‌های دنیا در خاک این کشور قرار دارد.

بسیاری از کانادایی‌ها از زمستان‌های سخت این کشور شکایت دارند، اما فصل سرما فرصتی را برای اسکی‌بازان حرفه‌ای و ورزشکاران پاتیناژ فراهم می‌کند تا در محیط‌ها و رویدادهای ورزشی باشکوه ورزش کنند. 

کانادا کشوری با استاندارد زندگی بالا است و در آن فرصت‌های زیادی برای کسب تجربه تحصیلی، شغلی و حتی تجربه کاری پاره‌وقت حین تحصیل وجود دارد. 

شهرت «گرم و صمیمی» در مورد کانادایی‌ها توصیفی درست است. هنگامی که به کانادا می‌آیید، کشوری پذیرنده با فرهنگی منحصربه‌فرد کانادایی خواهید یافت که از تنوع فرهنگی استقبال می‌کند.

امتیاز زندگی و تحصیل در کشوری مهاجرپذیر، پیشرفته و دوزبانه

کانادا از نظر میزان نفوذ اینترنت مقام دوم را در جهان دارد و از پیشروترین کشورها در زمینه فراهم کردن اینترنت رایگان سراسری‌است. این کشور به‌عنوان یک سرزمین دوزبانه، پذیرای دانشجویانی است که به دنبال گسترش افق دید خود هستند.

از مراکز شهری گرفته تا شهرهای کوچک، کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین‌المللی است.
کانادا دارای جمعیت بسیار متنوعی است و درنتیجه یک صحنه فرهنگی غنی و پر جنب‌وجوش در مقابل چشم شما خلق می‌کند. 

برای بررسی رویدادهای فرهنگی کانادا می‌توانید به وب‌سایت گردشگری استان‌های مختلف کانادا مراجعه کنید . شاید علاقه‌مند باشید در جشنواره‌ی بین‌المللی مجاز کانادا شرکت کنید، یا در تفرجگاه  Calgary Stampede حضور پیدا کنید، در یک مسابقه‌ی هاکی شرکت کنید، یا شاهد مراحل تولید شیره افرا باشید. به‌هرحال مردمی از سراسر دنیا با رویدادهای فرهنگی متنوع، در خاک کانادا منتظر شما هستند و این هم‌جواری در محیط آموزشی می‌تواند مقدمه ادغام شما در این تنوع فرهنگی باشد.

و در نهایت...

به هر جهت به اهر هدفی که در پی تحصیل در کشوری خارج از سرزمین مادری خود باشید، تحصیل در کانادا ازهرجهت گزینه مناسبی برای شما است. چند فرهنگی  بودن، امکانات پیشرفته تحصیلی، آینده شغلی درخشان همه و همه به شما کمک می‌کنند تا یک زندگی آرام و به دور از دغدغه در کانادا برای خودتان فراهم کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و تطبیق شرایط خودتان با شرایط تحصیل در کانادا، با مشاوران کانادا اپلای در تماس باشید.