راهنمای مهاجرت تحصیلی به کانادا کارشناسی در 2021

یک داستان همیشگی بین علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی وجود دارد، اگر می‌خواهید همه‌چیز در زندگی‌تان به بهترین نحو پیش برود، فقط یک راه برایتان وجود دارد. اینکه بروید و در دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل دهید. تحصیل کارشناسی در کانادا یک فرصت بی‌نظیر در زندگی هرکسی به‌حساب میاید.

آنچه دانشجویان با ورود به این مقطع تحصیلی به دست می‌آورند، حضور در کنار مردم مهربان کانادا با ملیت‌های مختلف، امکان حضور در یک جامعه رو به پیشرفت و جذاب و زندگی در یک کشور آرام با طبیعت شگفت‌انگیز است. جالب است بدانید که کانادا به‌عنوان کشور تحصیل‌کرده‌ها در جهان شناخته می‌شود و بیش از نیمی از ساکنان آن دارای مدرک دانشگاهی هستند.

با وجود تمام گفته‌هایی که درباره مزایای تحصیل در کانادا وجود دارد، هنوز هم عده‌ای برای حضور در این کشور حتی برای ادامه تحصیل تردید دارند. در ادامه به مهم‌ترین سوال‌هایی که هر فردی برای تحصیل کارشناسی در کانادا دارد پاسخ دهیم. با کانادا اپلای همراه باشید.

لیسانس در کانادا

چرا در کانادا تحصیل کنیم ؟

اگر کانادا را شبیه انسان تصور کنیم، این کشور همانند فردی است که با آغوش باز از تمام مهمان‌هایش استقبال می‌کند و برای آن‌ها احساس خوبی به ارمغان می‌آورد. احساسی که منجر به این می‌شود که ساکنین کانادا از حضور در آن خرسند باشند و از این میزبانی و مهمان‌نوازی قدردانی کنند.

به همین دلیل است که اغلب دانشجویان بین‌المللی کانادا را به‌عنوان کشوری خاص، با بیش از 125 دانشگاه دولتی و خصوصی و بیش از 3000 برنامه تحصیلی کارشناسی می‌شناسند. ازجمله رشته‌های تحصیلی پرطرفدار مقطع کارشناسی در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        لیسانس علوم کامپیوتر

·        لیسانس گرایش‌های مختلف مهندسی

·        لیسانس روانشناسی

·        لیسانس زبان‌های مختلف

·        لیسانس ریاضیات

در کدام شهر کانادا تحصیل کنیم؟

بهترین راه برای اینکه بتوانید رشته مناسبی و آینده داری را برای تحصیل کارشناسی در کانادا پیدا کنید، بررسی لیست بهترین دانشگاه‌های کانادا و شهرهای این کشور است. چون در مراکز تحصیلی برتر کانادا، رشته‌هایی که جز بهترین گرایش‌های تحصیلی جهان هستند ارائه می‌شوند. ازجمله بهترین دانشگاه‌های کانادا که می‌توانید تحصیل در آن‌ها را بررسی کنید می‌توان به شهرهای زیر اشاره کرد:

·        دانشگاه تورنتو

·        دانشگاه آلبرتا

·        دانشگاه پرنس ادوارد

·        دانشگاه وسترن

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای لیسانس

هزینه‌های زندگی و شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی چقدر تمام می‌شود؟

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا نسبتا گران است؛ بنابراین قبل از اینکه قدم در این مسیر بگذارید، باید از اینکه تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی‌تان را دارید مطمئن شوید.

شهریه تحصیل کارشناسی در کانادا بستگی به منطقه‌ای دارد که قرار است در آنجا وارد دانشگاه شوید؛ اما به‌طورکلی شهریه کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا از 500 تا 30 هزار دلار کانادا در سال است. شاید این عدد به نظرتان رقم بزرگی به نظر برسد؛ اما جالب است بدانید که برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی کانادا حتی باید عددی بیشتر از 50 هزار دلار کانادا بپردازید.

البته این مبلغ تنها برای شهریه در نظر گرفته‌شده است. درصورتی‌که قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید باید مبلغی را هم به‌عنوان هزینه خورد و خوراک، اقامت و مسکن، حمل‌ونقل عمومی و لوازم‌التحریر و کتاب در نظر بگیرید. هزینه‌ای که برای این موارد باید پرداخت کنید بین 800 تا 1500 دلار کانادا در ماه است. درصورتی‌که در شهرهای گران‌تر کانادا ساکن باشید، باید مبلغ بیشتر از 2000 دلار کانادا را برای هزینه‌های زندگی در نظر بگیرید.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی کانادا چطور است؟

برای اینکه وارد دانشگاه‌های کانادا در مقطع دبیرستان شوید، نیازی نیست که پشت هیچ درب بسته‌ای بمانید! چراکه کانادا ازجمله کشورهایی به شمار می‌رود که می‌توانید ویزای تحصیلی آن را به‌صورت آنلاین دریافت کنید. در کل برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا این مراحل پیش رویتان است:

·        می‌توانید به‌صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید.

·        هزینه عمومی اخذ ویزا برای دانشجویان بین‌المللی حدود 150 دلار کانادا است.

·        ممکن است نیاز باشد که مشخصات بیومتریک خودتان را نیز ارائه کنید که مبلغ آن حدود 85 دلار کانادا است.

·        ارائه نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی

·        ارائه مدارک احراز هویت مانند شناسنامه و کارت ملی

·        ارائه گواهی نشان‌دهنده دارا بودن تمکن مالی

·        ارائه مدرک زبان

·        ارائه مدارک تحصیلی 12 ساله پیش از دانشگاه

کارشناسی ارشد در کانادا

آیا امکان کار کردن در طول تحصیل و بعد از تحصیل کارشناسی در کانادا وجود دارد؟

کار کردن برای هر دانشجویی مفهوم خاصی را به همراه دارد. عده‌ای صرفا برای اینکه بتوانند در فعالیت‌های اجتماعی خارج دانشگاه مشارکت داشته باشند در شرکت‌های کانادایی مشغول به کار می‌شوند. این تجربه دانشجویان را با آداب‌ورسوم مردم کانادا و شرایط کار و فعالیت در این کشور بیشتر آشنا می‌کند. البته حقوقی که دانشجو دریافت می‌کند هم می‌تواند برای تامین بخشی از هزینه‌های زندگی وی استفاده شود و کمک‌هزینه تحصیلی برای وی باشد.

کانادا برای دانشجویان بین‌المللی که در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه‌های این کشور می‌شوند، امکان کار کردن به‌صورت پاره‌وقت را فراهم کرده است. دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند مطابق قانون این کشور 20 ساعت در هفته را در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول کار باشند. در روزهای تعطیل هم این امکان برای دانشجویان وجود دارد که به‌صورت تمام‌وقت مشغول فعالیت باشند.

درنهایت پس‌ازاینکه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدید، این امکان برایتان وجود دارد که به مدت سه سال در کانادا حضور داشته باشید و کار کنید. البته این موضوع تنها به شرطی امکان‌پذیر است که اجازه کار پس از تحصیل را داشته باشید.

و درنهایت...

برای اینکه وارد دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی شوید، باید ابتدا وضعیت مالی و تحصیلی‌تان را بررسی کنید، سپس دانشگاهی که با شرایط شما سازگار است را برای تحصیل در مقطع کارشناسی در نظر بگیرید.

نکته قابل توجه برای تحصیل کارشناسی در کانادا این است که، دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند هم‌زمان با تحصیل برای تقویت زبان انگلیسی خودشان اقدام کنند و پس از یک یا دو ترم مدرک زبانشان را ارائه کنند؛ بنابراین محدودیتی برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان نخواهند داشت.

با توجه به اینکه کانادا یکی از کشورهای پهناور است و بررسی تمام دانشگاه‌های این کشور برای اداره تحصیل در مقطع کارشناسی کار دشواری به نظر می‌رسد، پیشنهاد می‌کنیم از افراد متخصص برای پیدا کردن دانشگاه و انتخاب رشته تحصیلی مناسب کمک بگیرید. تیم حرفه‌ای کانادا اپلای کنار شماست تا این مسیر را راحت و آسوده طی کنید و از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرید.