ده دانشگاه برتر کانادا در سال 2021

کشور کانادا دارای دانشگاه‌های معروف و مشهوری است که تحصیل در آنها شما را به عالی‌ترین مدارج علمی می‌رساند. کانادا با داشتن هشت دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان، فرصت‌های زیادی را برای آموزش در میان دانشگاه‌های برتر جهان ارائه می‌دهد. هم‌چنین عنوان ده دانشگاه برتر کانادا در سال 2021، به دانشگاه‌هایی اختصاص دارند که همگی دارای رتبۀ زیر 250 از رنکینگ جهانی هستند. 

تعیین رنکینگ یا اعتبار و رتبۀ علمی دانشگاه‌ها به شیوۀ امروزی، از سال ۱۹۹۸ به درخواست رئیس جمهور وقت چین و توسط دانشگاه شانگهای آغاز شده که هر ساله این رتبه‌‌ها به روز شده و اعلام می‌شوند. انواع رتبه‌بندی‌های دانشگاه به قرار زیرند:

  • رتبه‌‌بندی دانشگاه شانگهای (University of Shanghai World Rankings)
  • رتبه‌‌بندی مؤسسۀ تایمز (Times Higher Education’s World Rankings University)
  • رتبه‌‌بندی مؤسسۀ  QS World
  • رتبه‌بندی وبومتریک (Webometrics)
  • رتبه‌‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس عملکرد URAP

بر اساس رتبه‌بندی رتبه‌‌بندی مؤسسۀ تایمز، 30 دانشگاه، از دانشگاه‌های کانادا، جزء بهترین مراکز آموزشی جهان هستند. هم‌چنین دانشگاه‌های کانادا در مقایسه با دانشگاه‌های ایالات متحدۀ آمریکا، گزینه‌های تحصیل ارزان‌تر، مراحل ساده‌تر برای اپلای و فرصت‌های بیشتری را برای اقامت دائم فراهم می‌کنند. در این نوشته، 10 دانشگاه برتر کانادا در سال 2021 را به شما معرفی می‌کنیم.

 

دانشگاه تورنتو (Toronto University)

دانشگاه تورنتو  (یا به اختصار U of T)، در سال 1827 تاسیس شده و در مرکز شهر تورنتو واقع است. این دانشگاه دارای چندین ساختمان و حیاط تاریخی است. دانشگاه تورنتو واقع در استان انتاریو، دارای رتبۀ 1 در کانادا  و رنکینگ 18 در جهان است. نخستین انتشارات دانشگاهی کانادا متعلق به این دانشگاه است. 

دانشگاه تورنتو  سرمایه‌ای بیش از یک میلیارد دلار دارد. اولین دانشکدۀ علوم جنگل در کانادا در این دانشگاه تاسیس شده است. دانشگاه تورنتو در زمینۀ علم کامپیوتر و پژوهش‌های مرتبط با درمان سلول‌های بنیادی حرف اول را می‌زند.

دانشگاه تورنتو زادگاه یک مکتب فکری تأثیرگذار در زمینۀ نظریۀ ارتباطات و نقد ادبی معروف به مکتب تورنتو است. این نظریه به عنوان «نظریۀ تقدم ارتباطات در ساختار فرهنگ‌های انسانی و ساختار ذهن انسان» توصیف شده است.

از فارغ‌التحصیلان برجسته و مشهور دانشگاه تورنتو، می‌توان به پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگانی چون مایکل اونداتاج و مارگارت اتوود نام برد. هم‌چنین 10 برندۀ جایزۀ نوبل یا در دانشگاه تورنتو تحصیل کرده و یا در آن تدریس می‌کنند.

پردیس‌ها و مدارج علمی و تحصیلی در دانشگاه تورنتو

در دانشگاه تورنتو بیش از 700 رشتۀ برای دورۀ کارشناسی و 200 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه می‌شود. دانشگاه تورنتو یکی از بهترین‌های دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل در رشتۀ پزشکی است. دانشگاه تورنتو دارای چند پردیس است: 

1. پردیس میسیساگا  

پردیس دانشگاهی میسیساگا با ۱۴ هزار دانشجو، ۱۵ دپارتمان آموزشی و ۱۴۸ رشتۀ تحصیلی یکی از مهم‌ترین پردیس‌های دانشگاهی دانشگاه تورنتو است.

2. پردیس سنت جورج (داون تاون) 

این پردیس در مرکز شهر تورنتو واقع است و به جاذبه‌های فرهنگی مشهور تورنتو نزدیک است. این پردیس دارای محیطی پویا و زنده برای تحصیل و فراگیری است. 

3. پردیس اسکاربرو 

پردیس اسکاربرو دارای دوره‌های کارآفرینی و کارآموزی، پژوهش عملی، مشارکت اجتماعی و ورزش است. این پردیس مکان مناسبی برای فعالیت‌های عملی و تجربی است. 

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

1. دانشکدۀ هنر و علوم (Faculty of Arts and Science)

2. دانشکدۀ موسیقی (Faculty of Music)

3. دانشکدۀ علوم کاربردی و مهندسی (Faculty of Applied Science and Engineering)

4. دانشکدۀ پزشکی (Faculty of Medicine)

5. دانشکدۀ پرستاری (Faculty of Nursing)

6. دانشکدۀ داروسازی (Faculty of Pharmacy)

7. دانشکدۀ دندانپزشکی (Faculty of Dentistry)

8. دانشکدۀ حرکت شناسی و آموزش رفتارهای حرکتی (Faculty of Kinesiology and Physical Education ) 

9. دانشکدۀ حقوق (Faculty of Law)

10. دانشکدۀ فعالیت‌های اجتماعی (Faculty of Social Work)

11. دانشکدۀ جنگلداری (Faculty of Forestry)

12. دانشکدۀ اطلاعات (Faculty of Information) 

13. مدرسۀ سلامت عمومی دالا لنا (Dalla Lana School of Public Health)

14. مدرسۀ مدیریت رتمن (Rotman School of Management )

15. مدرسۀ سیاست عمومی و حکومت (School of Public Policy and Governance)

16. انیستیتوی مطالعات آموزش انتاریو (Ontario Institute for Studies in Education)

17. مدرسۀ تکنولوژی تورنتو (Toronto School of Theology)

بی شک تحصیل در هر یک از این دانشکده‌ها و مدارس اعتبار علمی بسیار بالایی خواهد داشت. شما با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید به فردی برجسته در زمینۀ هنر، علوم، مهندسی و رشته‌های مرتبط با پزشکی تبدیل شوید. برای اینکه بتوانید از این دانشگاه بسیار معتبر پذیرش بگیرید، حتما با کارشناسان ما درکانادا اپلای تماس بگیرید و از مشاورۀ آنها بهره‌مند شوید. 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشگاه بریتیش کلمبیا  (یا به اختصار UBC) در سال 1908 تاسیس شده و دارای دو پردیس دانشگاهی است: یکی در شهر ونکوور و دیگری در شهر کلونا. هزینۀ تحصیل در این دانشگاه سالیانه چیزی نزدیک به 13 هزار دلار کانادا است.

این دانشگاه دارای 12 دانشکده در پردیس ونکوور و 7 دانشکده در شهر کلونا با نام پردیس اکاناگان (Okanagan) است. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر ونکوور است که در محوطۀ آن، تعداد باغ‎های گیاه‌شناسی، مجسمه‌های یادبود و همچنین یک مرکز هنرهای نمایشی مشهور وجود دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در میان دانشگاه‌های کانادا دارای رتبۀ 2 و در رنکینگ جهانی رتبۀ 34 را دارد. در این دانشگاه تعداد زیادی بورس تحصیلی از جمله یک جایزۀ بین‌المللی  برای دانشجویان کشورهای جنگ‌زده ارائه می‌دهد. از افتخارات دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌توان به هشت برندۀ جایزۀ نوبل اشاره کرد. علاوه بر این 71 دانشمند و 65 مدال آور المپیک، از فارغ التحصیلان و اساتید این دانشگاه  هستند.

 

دانشکده‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای تعداد زیادی کالج و دانشکده در دانشگاه ونکوور و هفت دانشکده در پردیس اکاناگان است. بعضی از کالج‌ها دانشکده‌های پردیس ونکوور عبارتند از: 

1. دانشکدۀ هنر (Faculty of Arts)

2. دانشکدۀ علوم (Faculty of Science)

3. دانشکدۀ علوم کاربردی (Faculty of Applied Science)

4. دانشکدۀ بازرگانی سودر (Sauder School of Business)

5. دانشکدۀ دندانپزشکی (Faculty of Dentistry)

6. دانشکدۀ مهندسی (Faculty of Engineering)

7. دانشکدۀ آموزش (Faculty of Education)

8. دانشکدۀ علوم دارویی (Pharmaceutical Sciences Faculty of)

9. دانشکدۀ زمین و سیستم‌های غذایی (Land and Food Systems Faculty of)

10. کالج مطالعات بینا رشته‌ای (Interdisciplinary Studies college)

11. کالج بهداشت (Health Disciplines college)

12. مدرسۀ معماری و مناظر معماری (Architecture and Landscape Architecture, School of)

13. مدرسۀ شنوایی سنجی و علوم گفتاری (School of Audiology and Speech Sciences)

14. مدرسۀ برنامه ریزی جامعه و منطقه  (School of Community and Regional Planning)

از آنجا که تعداد دانشکده‌ها و مدارس دانشگاه بریتیش کلمبیا بسیار زیاد است، به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاع از تمامی این موسسات علمی و اپلای برای رشتۀ مورد نظر و دانشکدۀ مناسب، با کارشناسان ما در کانادا اپلای تماس حاصل فرمایید. 

 

دانشگاه مک گیل (MCGill University)

دانشگاه مک گیل در سال 1821 در پای کوه رویال در مرکز شهر مونترال تأسیس شده است. ساختمان‌های اصلی این دانشگاه از جنس سنگ آهک خاکستری محلی هستند و منظرۀ زیبایی را ایجاد می‌کنند. 

دانشگاه مک گیل دارای رتبۀ 3 در کانادا و رنکینگ 40 در جهان است. دانشگاه مک گیل دارای یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های آمریکای شمالی در زمینۀ مطالعات اسلامی است. اولین دانشکدۀ پزشکی کشور نیز، در دانشگاه مک گیل تأسیس شده است.

این دانشگاه دارای یک مرکز بهداشت بوده و به مدت چندین دهه با بسیاری از بیمارستان‌های آموزشی همکاری مستقیم داشته است. دانشگاه مک گیل همچنین سابقۀ همکاری با بسیاری از بیمارستان‌های مونترال را نیز دارد. 

مدارج تحصیلی و دانشجویان دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در مدارج کارشناسی، تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) و فوق دکترا دانشجو می‌پذیرد. در این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی، به ویژه برای دانشجویان دکترا و فوق دکترا ارائه می‌شود. از فارغ التحصیلان معروف این دانشگاه، لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا، و ویلیام شاتنر بازیگر هستند.

این دانشگاه بیش از سیصد هزار دانشجو از 150 کشور جهان دارد. همکاری‌های دانشگاه مک گیل با بیمارستان‌های شهر مونترال، به دانشگاه این فرصت را می‌دهد که سالانه بیش از 1000 دانشجو را در زمینۀ بهداشت و درمان فارغ التحصیل و روانۀ بازار کار کند.

دانشکده‌های دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل دارای 11 دانشکده و مدرسۀ اصلی است. این دانشکده‌ها عبارتند از:

1. دانشکدۀ هنر (Faculty of Arts)

2. دانشکدۀ کشاورزی و علوم محیطی (Faculty of Agricultural and Environmental Sciences)

3. دانشکدۀ علوم (Faculty of Science)

4. دانشکدۀ آموزش(Faculty of Education) 

5. دانشکدۀ مطالعات دینی (Faculty of Religious Studies)

6. دانشکدۀ دندانپزشکی (Faculty of Dentistry) 

7. دانشکدۀ پزشکی (Faculty of Medicine)

8. دانشکدۀ حقوق (Faculty of Law)

9. دانشکدۀ مهندسی (Faculty of Engineering) 

10. دانشکدۀ مدیریت دیسوتلس (Desautels Faculty of Management)

11. مدرسۀ موسیقی (Schulich School of Music)

12. مدرسۀ تحصیلات پیوسته (School of Continuing Studies)

برای کسب اطلاعات از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در کانادا، اینجا را مطالعه کنید. در نظر داشته باشید که شما با مطالعۀ این مطالب، به یک سری اطلاعات مفید، جامع و کلی دست خواهید یافت. اما برای این که بتوانید با بهترین بازده و در کوتاه‌ترین زمان به هدف خود یعنی دریافت ویزای تحصیلی برسید، بهتر است با کارشناسان مجرب در این زمینه تماس بگیرید. ما به شما کانادا اپلای را پیشنهاد می‌کنیم. 

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا 

اینجا کلیک کنید.

 

دانشگاه مک مستر (McMaster university)

مک مستر یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجۀ عمومی، و یکی از اعضای دانشگاه‌های تحقیقاتی در کانادا (U15) است. دانشگاه مک مستر در شهر هامیلتون، استان انتاریو واقع است. پردیس اصلی دانشگاه مک مستر در زمینی به مساحت 121 هکتار در نزدیکی باغ‌های گیاه شناسی رویال هامیلتون واقع است.

دانشگاه مک مستر دارای رتبۀ 4 در کشور کانادا و رنکینگ جهانی 69 است. این دانشگاه چندین برنامۀ مشترک کارشناسی را با کالج موهاک به طور مشترک اداره می‌کند. دانشجویان دانشگاه مک مستر می‌توانند از طریق دولت‌های فدرال و استانی درخواست کمک هزینۀ تحصیلی کنند. 

برنامه‌های کمک دانشجویی انتاریو و وام و کمک هزینۀ تحصیلی کانادا ممکن است به صورت وام، کمک هزینه، بورس تحصیلی، کاهش بدهی، تسویه سود و برنامه‌های کاری باشد. دانشکدۀ پزشکی مک مستر دارای شهرت جهانی است. 

مدارج تحصیلی و دانشجویان دانشگاه مک مستر

سیستم آموزشی دانشگاه مک مستر سیستم به صورت ترمی است و در تمام طول سال ترم‌های آکادمیک پاییز/زمستان و بهار/تابستان کار می‌کند. دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه مک مستر، از بیش از 90 کشور جهان گرد هم آمده‌اند.

دانشگاه مک مستر سالانه بیش از 31 هزار دانشجو دارد. بیشتر این دانشجویان (بیش از 26 هزار دانشجو) در مقطع کارشناسی و نزدیک 5 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. دانشگاه در حدود 70 توافق‌نامۀ مبادلۀ بین‌المللی با دانشگاه‌های سراسر جهان دارد و دانشجویان می‌توانند فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه‌های دیگر را تجربه کنند. 

دانشکده‌های دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر دارای شش دانشکده و مدرسه است:

1. مدرسۀ بازرگانی دیگروت (DeGroote School of Business)

2. دانشکدۀ علوم بهداشتی (Faculty of Health Sciences)

3. دانشکدۀ علوم انسانی (Faculty of Humanities)

4. دانشکدۀ مهندسی (Faculty of Engineering)

5. دانشکدۀ علوم (Faculty of Science)

6. دانشکدۀ علوم اجتماعی (Faculty of Social Sciences)

اگر دانشگاه مک مستر را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اید، حتماً از مشورت و مشاورۀ کارشناسان ما در کانادا اپلای بهره بگیرید و مسیر مناسب را برای اپلای و گرفتن پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی برای این دانشگاه انتخاب کنید. 

 

دانشگاه مونترال  (Université de Montréal, University of Montreal )

دانشگاه مونترال یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجۀ عمومی و عضوی از انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا (U15) است. این دانشگاه در سال 1878 در شهر مونترال واقع در استان کبک تاسیس شده است. دانشگاه مونترال به لحاظ تعداد دانشجو، دومین دانشگاه بزرگ کشور است. یک چهارم کل دانشجویان بین‌المللی کشور کانادا در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

دانشگاه مونترال دارای رتبۀ 5 در میان دانشگاه‌های کانادا و رنکینگ جهانی 73 است. پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنۀ کوه رویال واقع شده است. ساختمان مرکزی این پردیس، با طرحی متمایز و ویژه، به سبک آرت دکو است.

دانشجویان این دانشگاه، بسته به تابعیتشان، می‌توانند واجد شرایط کمک هزینه از برنامۀ کمک هزینۀ دانشجویی و یا وام و کمک هزینۀ تحصیلی کانادا از طریق دولت های فدرال و استانی باشند. کمک مالی به دانشجویان ممکن است به صورت وام، کمک هزینه، بورسیۀ بورس تحصیلی و برنامه‌های کار دانشجویی باشد.

 

لینک کار دانشجویی

اینجا کلیک کنید.

 

مدارج تحصیلی و دانشجویان دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال چیزی نزدیک به 70 هزار دانشجو دارد. بیش از 9500 دانشجوی دانشگاه دانشجویان بین‌المللی هستند. دانشگاه سالانه بیش از  7000 فارغ‌التحصیل کارشناسی، نزدیک به 4000 کارشناسی ارشد و 461 دکترا دارد.

در این دانشگاه، دانشجویان مقطع کارشناسی، اکثریت جامعۀ دانشگاهی و 74% از دانشجویان دانشگاه را تشکیل می‌دهند. در مقایسه، دانشجویان کارشناسی ارشد 24% درصد از دانشجویان دانشگاه مونترال هستند 

ورزش دانشگاهی به ویژه بدمینتون، فوتبال کانادایی و هاکی در دانشگاه مونترال، محبوب است. بسیاری از رهبران مشهور تجارت فارغ‌التحصیلان دانشگاه مونترال هستند، پیر ترودو نخست وزیر پیشین کانادا و 10 نخست وزیر کبک از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هستند.

دانشکده‌های دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دارای سیزده دانشکده، بیش از شصت دپارتمان و دو مدرسۀ وابسته است:

1. دانشکدۀ هنر و علوم (Faculty of Arts and Science)

2. دانشکدۀ دندانپزشکی (Faculty of Dentistry)

3. دانشکدۀ آموزش (Faculty of Education)

4. دانشکدۀ طراحی محیط زیست (Faculty of Environmental Design)

5. دانشکدۀ حقوق (Faculty of Law)

6. دانشکدۀ پزشکی (Faculty of Medicine)

7. دانشکدۀ پرستاری (Faculty of Nursing)

8. دانشکدۀ داروسازی (Faculty of Pharmacy)

9. دانشکدۀ موسیقی (Faculty of Music)

10. دانشکدۀ دامپزشکی (Faculty of Veterinary Medicine)

11. دانشکدۀ تحصیلات پیوسته (Faculty of Continuing Education)

12. پلی تکنیک مونترال (Polytechnique Montréal)

13. اچ ای سی مونترال (HEC Montréal)

14. مدرسۀ سلامت عمومی (School of Public Health)

15. دپارتمان حرکت شناسی (Department of Kinesiology)

شما می‌توانید با تحصیل در دانشگاه مونترال سرنوشت خود را رقم بزنید. برای این کار کافی است که مشاورانی زبده را به کار بگیرید تا به سادگی برای شما امکان پذیرش در این دانشگاه را فراهم کنند. با کارشناسان کانادا اپلای تماس بگیرید. 

 

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشگاه آلبرتا (که به عنوان U of A و UAlberta شناخته می‌شود)، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر ادمونتون، استان آلبرتا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1908 توسط نخست وزیر اول آلبرتا و هنری مارشال توری، موسس و اولین رئیس آن تاسیس شد. 

این دانشگاه دارای چهار پردیس در ادمونتون، پردیس آگوستانا (Augustana) در کامروز (Camrose) و یک مرکز کارکنان در شهر کلگری است. پردیس مرکزی دارای 150 ساختمان است که 50 بلوک شهر را در حاشیۀ جنوبی درۀ رودخانۀ ساسکاچوان شمالی، درست روبروی مرکز شهر ادمونتون پوشش در بر گرفته است.

دانشگاه آلبرتا در میان دانشگاه‌های کانادا دارای رتبۀ 6 است. هم‌چنین در رنکینگ جهانی دارای رتبۀ 131 است. دانشگاه آلبرتا به عنوان «دانشگاه جامع علمی و پژوهشی» (CARU) در نظر گرفته می‌شود،  به این معنی که طیف وسیعی از برنامه‌های آکادمیک و حرفه‌ای را ارائه می‌دهد. اعتبار دورۀ کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه بسیار بالاست و تمرکز آن بر موضوعات تحقیقاتی است. 

مدارج تحصیلی، شرایط پذیرش و دانشجویان دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا چیزی نزدیک به 40 هزار دانشجو دارد. در این دانشگاه 7،700 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و 7800 دانشجوی بین‌المللی به نمایندگی از 151 کشور تحصیل می‌کنند. این دانشگاه دارای 3،620 نفر کادر علمی به همراه 15،380 پرسنل پشتیبانی است. قانون پذیرش برای مقطع کارشناسی این دانشگاه، به سادگی تنها داشتن مدرک تحصیلی دبیرستان است.  

اساتید دانشگاه آلبرتا بیش از سایر دانشگاه‌های کانادا، بورس تحصیلی و جایزه دریافت کرده‌اند. در این دانشگاه  حدود 388 رشتۀ کارشناسی و 500 برنامۀ تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود. شهریۀ سالانه برای یک دانشجوی معمولی هنر در مقطع کارشناسی کمی بیشتر از 5000 دلار است.

دانشگاه آلبرتا بیش از 275 هزار فارغ التحصیل دارد، در این میان افراد مشهور و معروف زیادی را می‌توان یافت، از جمله: فرماندار کل رولاند میچنر، نخست وزیر جو کلارک، رئیس دادگستری کانادا بورلی مک لچلین، نخست وزیران آلبرتا، پیتر لوید، دیو هنکوک، جیم پرنتیس و راشل نوتلی. هم‌چنین دون ایوزون، شهردار ادمونتون و ریچارد تیلور برندۀ جایزۀ نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

دانشکده‌های دانشگاه آلبرتا 

دانشگاه آلبرتا دارای 18 دانشکده، دپارتمان و مدرسه است:

1. دانشکدۀ علوم کشاورزی، زندگی و محیط زیست (Faculty of Agricultural, Life and Environmental Sciences)

2. دانشکدۀ هنر (Faculty of Arts)

3. دانشکدۀ آموزش (Faculty of Education)

4. دانشکدۀ مهندسی (Faculty of Engineering)

5. دانشکدۀ ترویج (Faculty of Extension)

6. دانشکدۀ تحصیلات تکمیلی (Faculty of Graduate Studies and)

7. دانشکدۀ حقوق (Faculty of Law)

8. دانشکدۀ پزشکی و دندانپزشکی (Faculty of Medicine & Dentistry)

9. دانشکدۀ مطالعات بومی  (Faculty of Native Studies)

10. دانشکدۀ پرستاری (Faculty of Nursing)

11. دانشکدۀ داروسازی و علوم دارویی (Faculty of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences)

12. دانشكدۀ حرکت شناسی، ورزش و خلاقیت (Faculty of Kinesiology, Sport, and Recreation)

13. دانشکدۀ توانبخشی پزشکی (Faculty of Rehabilitation Medicine)

14. دانشکده بهداشت عمومی (School of Public Health)

15. دانشکده علوم (Faculty of Science) که دارای دو کالج وابسته است: کالج سنت جوزف (St. Joseph's College) و کالج سنت استفان (St. Stephen's College)

16. پردیس دانشگاهی سنت جین (Campus Saint-Jean) یک دانشکدۀ دوزبانه است که دارای برنامه‌های آموزشی در علوم، هنرهای زیبا و زبان، علوم اجتماعی و آموزش است.

17. دپارتمان هنر، انسان شناسی، آموزش‌های بدنی، علوم و علوم اجتماعی (Fine Arts, Humanities, Physical Education, Science, and Social Sciences) واقع در پردیس آگوستانا 

18. مدرسۀ تجارت آلبرتا (Alberta School of Business)

شاید به نظر بیاید تحصیل در دانشگاه آلبرتا دور از دست و رویایی است. اما قطعاً با بهره‌گیری از مشاورۀ کارشناسان تحصیلی ما در کانادا اپلای، این امر به سادگی در زمان کوتاه و با شرایط مناسب میسر خواهد بود.  

 

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

دانشگاه اتاوا (به فرانسوی: Université d'Ottawa) که اغلب به آن (uOttawa) یا (U of O) گفته می‌شود، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی دو زبانه در اتاوا، واقع در استان انتاریو است. پردیس اصلی دانشگاه با مساحت 42.5 هکتار در قلب مرکز شهر اوتاوا، مجاور محلۀ مسکونی سندی هیل و در همسایگی کانال ریدو اتاوا واقع شده است. 

دانشگاه اوتاوا اولین بار در سال 1848 توسط اولین اسقف اعظم کاتولیک اتاوا، با نام دانشکدۀ بایتاون تأسیس شد. این دانشکده در سال 1861 به کالج اتاوا تغییر نام یافت و پنج سال بعد تبدیل به دانشگاه شد. دانشگاه اتاوا بزرگ‌ترین دانشگاه دو زبانۀ انگلیسی-فرانسوی در جهان است. 

این دانشگاه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آکادمیک را توسط ده دانشکده ارائه می‌دهد. دانشگاه اتاوا دارای رتبۀ 7 در کانادا و رنکینگ 145 در جهان است. بسیاری از دانشکده‌های دانشگاه از جمله دانشکدۀ پزشکی، دانشکدۀ حقوق، دانشکدۀ مدیریت و دانشکدۀ علوم اجتماعی به دلیل کیفیت آموزش در رتبه‌بندی بالای آموزشی قرار دارند. 

دانشگاه اتاوا عضو دانشگاه‌های تحقیقاتی در کانادا (U15) و در سال 2017 دارای درآمد تحقیقاتی 324.581 میلیون دلار کانادا بوده است. کتابخانۀ دانشگاه اتاوا مجموعه‌ای چشمگیر با بیش از 4.5 میلیون عنوان کتاب و نشریه و ... است که آنها را در 12 مکان مختلف ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای میانگین اشتغال 97 درصدی برای فارغ التحصیلان است.

مدارج تحصیلی و دانشجویان دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه تحقیقاتی است و به صورت سیستم ترمی عمل می‌کند. دانشگاه ترم‌های پاییز/زمستان و بهار/تابستان را برپا می‌کند. برنامه‌های کارشناسی بیشترین تعداد دانشکده و متقاضیان در دانشگاه را شامل می‌شود.

دانشگاه اتاوا دارای بیش از 35 هزار دانشجوی کارشناسی تمام وقت و نیمه وقت است. در این دانشگاه در سال 2018 نزدیک به 7 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی تحصیل کرده‌اند. این دانشگاه در یک سال حدود 8 هزار مدرک کارشناسی و گواهینامه‌های حرفه‌ای، بیش از 1800 مدرک کارشناسی ارشد و بیش از 200 مدرک دکترا اعطا می‌کند.

دانشگاه اتاوا تقریباً 7000 دانشجوی بین‌المللی از 150 کشور جهان دارد که 17% از جمعیت دانشجویان را تشکیل می‌دهد. این دانشگاه دارای شبکه‌ای اجتماعی با بیش از 195 دانش آموختۀ عضو است. تیم‌های ورزشی این دانشگاه به گی-گیس (Gee-Gees) معروف هستند.

این دانشگاه همچنین به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا هنگام تحصیل از طریق برنامه‌های تبادل دانشجو و برنامه‌های تابستانی در خارج از کشور اعتبار کسب کنند. دانشگاه اتاوا با بیش از 250 موسسه در بیش از 52 کشور جهان توافق نامۀ مبادله دارد. 

دانشکده‌های دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا دارای دانشکده‌های زیر است:

1. دانشکدۀ آموزش (Faculty of Education)

2. دانشکدۀ مهندسی (Faculty of Engineering)

3. دانشکدۀ حقوق، بخش قوانین مدنی (Faculty of Law: Civil Law Section)

4. دانشکدۀ حقوق، بخش قوانین عمومی (Faculty of Law: Common Law Section)

5. دانشکدۀ پزشکی (Faculty of Medicine)

6. دانشکدۀ علوم (Faculty of Science)

7. دانشکدۀ علوم اجتماعی (Faculty of Social Sciences)

8. مدرسۀ مدیریت تلفر (Telfer School of Management)

اگر فکر می‎کنید دانشگاه اتاوا، همان جایی است که باید در آن تحصیل کنید، از مشاوره و پشتیبانی کارشناسان زبده در زمینۀ مهاجرت تحصیلی غافل نشوید. ما به شما کانادا اپلای را پیشنهاد می‌کنیم.

 

دانشگاه کلگری (University of Calgary)

دانشگاه کلگری (U of C) یا (UCalgary) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر کلگری، استان آلبرتا واقع شده است. دانشگاه کلگری از سال 1944 به عنوان شعبۀ کلگری از دانشگاه آلبرتا تاسیس شد. دانشگاه آلبرتا در سال 1908 تاسیس شده بود. 

دانشگاه کلگری در میان دانشگاه‌های کانادا دارای رتبۀ 8 و در رنکینگ جهانی رتبۀ 200 را دارد. این دانشگاه از 14 دانشکده و بیش از 85 موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. پردیس اصلی در شمال غربی شهر در نزدیکی رودخانه بُو و پردیس جنوبی کوچک‌تر در مرکز شهر واقع شده است. 

دانشگاه کلگری عضو دانشگاه‌های تحقیقاتی در کانادا (U15) و براساس تعداد کرسی‌های تحقیقاتی کانادا، یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا است. درآمد این دانشگاه با حمایت مالی 380.4 میلیون دلار بیش از 1.2 میلیارد دلار است. این دانشگاه از طریق دپارتمان علوم علوم و دانشکده مهندسی شولیچ با صنعت نفت و علوم زمین همکاری‌های نزدیکی دارد. 

مدارج تحصیلی و جمعیت دانشجویی دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری 250 رشتۀ تحصیلی را برای اعطای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) ارائه می‌دهد. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف را توسعه داده است. 

دانشگاه کلگری شامل تقریباً 25000 دانشجوی کارشناسی و 5000 دانشجوی کارشناسی ارشد با بیش از 170،000 دانش آموختۀ بین‌المللی از 152 کشور است. رشتۀ پزشکی یکی از جدیدترین رشته‌هایی است که در این دانشگاه تدریس می‌شود. 

از افراد مشهوری که در این دانشگاه درس خوانده‌اند می‌توان به  جیمز گاسلینگ، مخترع زبان رایانه‌ای جاوا، گرت کمپ، بنیانگذار اوبر، استیون هارپر نخست وزیر سابق کانادا، رابرت تیرسک فضانورد سابق کانادایی و چیپ ویلسون بنیانگذار برند لوازم ورزشی لولومون آتلاتیکاس اشاره کرد. 

دانشکده‌های دانشگاه کلگری:

1. دانشکدۀ پزشکی کامینگ (Cumming School of Medicine)

2. دانشکدۀ هنر (Faculty of Arts)

3. دانشکدۀ تحصیلات تکمیلی (Faculty of Graduate Studies)

4. دانشکدۀ حرکت شناسی (Faculty of Kinesiology)

5. دانشکدۀ حقوق (Faculty of Law)

6. دانشکدۀ پرستاری (Faculty of Nursing)

7. دانشکدۀ علوم (Faculty of Science)

8. دانشکدۀ تجارت هاسکین (Haskayne School of Business)

9. دانشکدۀ مهندسی شولیچ (Schulich School of Engineering)

10. مدرسۀ معماری، طراحی و مناظر (School of Architecture, Planning and Landscape)

11. مدرسۀ آموزش ورکلند (Werklund School of Education)

بی شک انتخاب این دانشگاه و پذیرش گرفتن برای دانشگاه کلگری یکی از سرنوشت سازترین تصمیمات زندگی شما خواهد بود. کارشناسان ما در کانادا اپلای شما را در این انتخاب سرنوشت ساز یاری خواهند رساند.  

 

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

دانشگاه واترلو (UW) یا (UWaterloo) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که پردیس اصلی آن در شهر واترلو، استان انتاریو است. محوطۀ دانشگاه اصلی در زمینی به مساحت 404 هکتار بنا شده و زمین مجاور بالای شهر واترلو و پارک واترلو است. این دانشگاه همچنین دارای سه پردیس اقماری و چهار دانشکدۀ وابسته به دانشگاه است. 

این موسسه از دانشکده‌های وابسته به کالج واترلو است که در سال 1956 تأسیس شده است. دانشگاه واترلو یک نهاد نیمه مستقل از کالج واترلو است، که وابسته به دانشگاه وسترن انتاریو بود. چند سال بعد این نهاد به طور رسمی از کالج واترلو جدا شد و با تصویب قانون دانشگاه واترلو در سال 1959 به عنوان دانشگاه فعالیت کرد.

دانشگاه واترلو دارای رتبۀ علمی 9 در کشور کانادا است و رنک آن در جهان بین 201 تا 250 متغیر است. بنابراین علاوه بر این که یکی از ده دانشگاه برتر کانادا در سال 2021 محسوب می‌شود، یکی از 250 دانشگاه برتر جهان نیز هست. دانشگاه واترلو عضو دانشگاه‌های تحقیقاتی در کانادا (U15) است.

مدارج تحصیلی و جمعیت دانشجویی دانشگاه واترلو 

دانش آموختگان و دانشجویان سابق دانشگاه واترلو از سراسر کانادا و بیش از 150 کشور جهان دور هم گرد آمده‌اند. این افراد تعدادی از برندگان جوایز، مقامات دولتی و رهبران تجاری جهان هستند. تیم‌های ورزشی مختلفی با عنوان جنگجویان واترلو، در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند.

واترلو یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجۀ عمومی و عضوی از انجمن دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا و یکی از ده دانشگاه برتر در کانادا درسال 2021 است. بیشترین دانشجویان این دانشگاه، در دوره‎های کارشناسی تحصیل می‌کنند. دانشگاه واترلو دارای حدود 25000  دانشجوی کارشناسی تمام وقت و نیمه وقت است. 

دانشگاه واترلو سالیانه نزدیک به 6000 فارغ‌التحصیل کارشناسی، بیش از 1600 مدرک کارشناسی ارشد، 332 درجۀ دکترا و سایر مدراک حرفه‌ای را اعطا می‌کند. شما هم می‌توانید یکی از فارغ التحصیلان این دانشگاه باشید. تنها کافی است با کارشناسان برجستۀ ما در کانادا اپلای تماس بگیرید.

دانشکده‌ها و مدارس دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو دارای 17 دانشکده و مدرسه است که به قرار زیرند: 

1.دانشکدۀ علوم کاربردی بهداشتی (Faculty Applied Health Sciences)

2. دانشکدۀ هنر (Faculty of Art

3. دانشکدۀ مهندسی محیط (Environment Faculty of Engineering) 

4. دانشکدۀ ریاضیات (Faculty of Mathematics)

5. دانشکدۀ علوم (Faculty of Science)

6. مدرسۀ بهداشت عمومی و سیستم‌های بهداشتی (School of Public Health and Health Systems)

7. مدرسۀ حسابداری و مالی (School of Accounting and Finance)

8. مدرسۀ امور بین‌الملل بالسیلی (Balsillie School of International Affairs)

9. مدرسۀ طراحی تعامل و تجارت استراتفورد (Stratford School of Interaction Design and Business)

10. مدرسۀ علوم اجتماعی رنیسون (Renison School of Social Work)

11. مدرسۀ معماری (School of Architecture)

12. مدرسۀ کارآفرینی، تجارت و توسعۀ کنراد (Conrad School of Environment, Enterprise and Development )

13. مدرسۀ محیط زیست، منابع و پایداری (School of Environment, Resources and Sustainability)

14. مدرسۀ برنامه‎ریزی دیوید آر. چریتون (School of Planning David R. Cheriton)

15. مدرسۀ علوم کامپیوتری 

16. مدرسۀ بینایی سنجی و دانش بینایی (School of Optometry and Vision Science)

17. مدرسۀ علوم دارویی (School of Pharmacy)

 

دانشگاه وسترن (University of Western Ontario)

دانشگاه وسترن انتاریو (UWO)، که از سال 2012 با نام وسترن شناخته می‌شود، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر لندن، استان انتاریوی کانادا است. پردیس اصلی در زمینی به مساحت 455 هکتار زمین واقع شده است. در اطراف این دانشگاه مناطق مسکونی و رودخانۀ تیمز قرار دارد که این رودخانه از میان دانشگاه عبور می‌کند و آن را به دو قسمت تقسیم می‌کند. دانشگاه وسترن دوازده دانشکده و مدرسۀ دانشگاهی را اداره می‌کند. دانشگاه وسترن عضو گروهی از دانشگاه‌های تحقیقاتی در کانادا به نام U15 است. 

عمر دانشگاه وسترن به نیمۀ دوم قرن نوزدهم و سال  1878 می‌رسد. در آن زمان این دانشگاه غربی لندن، انتاریو نامیده می‌شد. این دانشگاه در آغاز دارای چهار دانشکدۀ هنر، الاهیات، حقوق و پزشکی بود. دانشگاه وسترن پس از جنگ جهانی دوم رشد قابل ملاحظه‌ای داشت و تعدادی دانشکده و مدرسه به آن اضافه شد.

مدارج تحصیلی و جمعیت دانشجویی دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن دارای مدارج کارشناسی، به صورت تمام وقت، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه وسترن سالانه بیش از 4500 مدرک کارشناسی، 1500 مدرک کارشناسی ارشد، بیش از 200 مدرک دکترا  و چیزی در حدود 1200 مدرک کارشناسی ناپیوسته را اعطا کرده است. 

وسترن سالانه بیش از 24000 دانشجو و بیش از 306،000 دارد. افراد برجسته‌ای شامل مقامات دولتی، دانشگاهیان، رهبران بازرگانی، برندگان نوبل و پژوهشگران فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند. دانشگاه وسترن دارای رتبۀ 9 در کشور کانادا و رتبۀ متغیر بین 201 تا 250 در جهان است که این دانشگاه را در لیست ده دانشگاه برتر در کانادا در سال 2021 قرار می‌دهد. 

دانشگاه وسترن به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا هنگام تحصیل به سفرهای خارج از کشور کانادا بروند و از طریق برنامه‌های تبادل دانشجو و دوره‌های کارآموزی، تورهای بین‌المللی برگزار شده توسط دانشکده‌ها و اعزام‌های بالینی، اعتبار علمی بیشتری کسب کنند. 

 

کمک هزینه‌های تحصیلی و شرایط پذیرش دانشگاه وسترن

دانشجویان می‌توانند از طریق دولت فدرال کانادا و مراکز استانی درخواست کمک هزینۀ تحصیلی نمایند. برای این کار باید از طریق برنامۀ کمک هزینۀ دانشجویی انتاریو و وام کمک هزینۀ تحصیلی کانادا اقدام نمایند. کمک مالی می‌تواند به صورت وام، کمک هزینه، کمک هزینۀ تحصیلی، بورس تحصیلی، اعمال تخفیف در هزینۀ تحصیل کاهش بدهی‌های دانشجو و برنامه‌های کار دانشجویی باشد. برای آگاهی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا اینجا را بخوانید. 

اینجا کلیک کنید.

 

شرایط پذیرش در وسترن بسته به سیستم آموزشی که متقاضی از آنجا اپلای می‌کند، متفاوت است. این تفاوت به دلیل عدم یکنواختی در سیستم نمره‌دهی مراکز آموزشی مختلف در سراسر جهان است. به طور معمول می‌توان گفت میانگین معدل دبیرستان باید در ردۀ A  یعنی بالای 17 باشد. 

دانشکده‌های دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن دارای 11 دانشكده است: 

1. دانشكدۀ موسیقی دون رایت (Don Wright Faculty of Music)

2. دانشكدۀ هنر و علوم انسانی (Faculty of Arts & Humanities)

3. دانشكدۀ آموزش (Faculty of Education)

4. دانشكدۀ مهندسی (Faculty of Engineering)

5. دانشكدۀ علوم بهداشتی (Faculty of Health Sciences)

6. دانشكدۀ اطلاعات و مطالعات رسانه (Faculty of Information & Media Studies)

7. دانشكدۀ حقوق (Faculty of Law)

8. دانشكدۀ علوم (Faculty of Science)

9. دانشکدۀ علوم اجتماعی (Faculty of Social Science)

10. دانشکدۀ تجارت ایوی (Ivey School of Business)

11. دانشکدۀ پزشکی و دندانپزشکی شولیچ (Schulich School of Medicine & Dentistry).

اگر قصد تحصیل در دانشگاه وسترن انتاریو را دارید، خوب است بدانید پذیرش گرفتن از این دانشگاه چندان ساده نیست، مگر اینکه کارشناسی زبده و متخصص در این زمینه اقدام کند. کارشناسان کانادا اپلای این کار نه چندان ساده را برای شما آسان خواهند کرد.