ویزای کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین مقصد جهان برای دانشجویان بین المللی است که انواع مختلفی از تجارب و فرصت ها را در کشوری که به دلیل وسعت گسترده ، شهرهای چند فرهنگی و زیبایی های طبیعی مشهور است ، ارائه می دهد. اگر می خواهید در کانادا تحصیل کنید ، خبر خوب این است که شهریه به طور کلی نسبت به آنگلوفون (ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا) ارزان تر است ، اگرچه در مقایسه با سایر کشورها هنوز هم بسیار بالا هستند.

شورای وزیران آموزش و پرورش کانادا (CMEC) یک ابزار آنلاین مفید را ارائه می دهد که به دانشجویان بین المللی آینده اجازه می دهد تا به سرعت هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف کانادا را محاسبه کنند و همچنین راهنمایی هایی را در مورد اسناد مورد نیاز ارائه دهند.

برای تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، باید برای "اجازه تحصیل" اقدام کنید. علاوه بر این ، ممکن است شما نیاز به اخذ ویزای اقامت موقت یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) داشته باشید که همراه گذرنامه و مجوز تحصیل شما باشد. این امر به شما امکان می دهد كه به عنوان دانشجو وارد كشور شوید. اگر به ویزا یا ETA احتیاج دارید ، پس از درخواست اجازه تحصیل خود توسط مقامات ذیربط مطلع خواهید شد.

اجازه تحصیل سندی است که صادر می شود و به اتباع بیگانه اجازه می دهد تا در موسسات یادگیری تعیین شده (DLI) در کانادا تحصیل کنند. بیشتر اتباع خارجی برای تحصیل در کانادا به مجوز تحصیل نیاز دارند. قبل از درخواست اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز خود را داشته باشید. قبل از سفر به کانادا باید درخواست کنید.

اجازه تحصیل شما ویزا نیست. به شما اجازه نمی دهد وارد کانادا شوید. همچنین ممکن است به ویزای بازدید کننده یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) نیاز داشته باشید. اگر مجوز تحصیل شما را تأیید شود ، اجازه تحصیل را برای شما صادر خواهند کرد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شما می‌توانید برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا، هم به صورت آنلاین و هم از طریق درخواست کتبی اقدام کنید. اگر می‌خواهید از گزینه درخواست کتبی استفاده کنید، می‌توانید فرم‌ها را از وب‌سایت اداره شهروندی و مهاجرت کانادا دریافت کنید. درخواست‌های کتبی معمولا دو برابر درخواست آنلاین زمان می‌برند؛ به همین خاطر توصیه می‌کنیم که قبل از ارسال درخواست، زمان مقررشده برای بررسی درخواست‌ها را چک کنید تا به خاطر ضیق وقت، دچار مشکل نشوید.

برای درخواست آنلاین هم لازم است کارت اعتباری یا دبیت‌کارت داشته باشید و علاوه بر آن، نسخه الکترونیکی مدارک لازم را از طریق اسکنر یا دوربین آماده کرده باشید. اداره ویزای مستقر در سفارت کانادا دستورالعمل‌های مربوط به مدارک را در اختیار شما قرار خواهد داد. ممکن است این مدارک کشور به کشور فرق داشته باشد؛ بنابراین اگر به کمک و راهنمایی نیاز داشتید، می‌توانید به نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا:

مرحله اول: نامه پذیرش خود را دریافت کنید

برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، ابتدا باید یک نامه قبولی یا پذیرش را از دانشگاه یا موسسات آموزشی کانادا دریافت کنید. نامه پذیرش باید حاوی اطلاعات خاص باشد و همچنین نامه باید از یک موسسه آموزشی تایید شده (DLI)  ارائه شود. 

سرانجام ، شایان ذکر است که همه برنامه های تحصیلی واجد شرایط جواز کار پس از فارغ التحصیلی نیستند. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما قبل از درخواست با مشورت با یک متخصص مهاجرت واجد شرایط باشد.

 

مرحله دوم: آماده کردن مدارک ویزای تحصیلی 

پس از دریافت نامه پذیرش خود ، می توانید نسبت به آماده سازی مدارک خود اقدام کنید. برای این کار به اسناد و مدارک گسترده ای جهت اثبات اهداف و توانایی مالی خود نیاز دارید. مدارک دقیق مورد نیاز کشور به کشور متفاوت است ، اما می توانید با مراجعه به وب سایت مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (CIC) مدارک مورد نیاز خود را مشاهده کنید.

به طور کلی هنگام ارسال مدارک ویزای تحصیلی ، علاوه بر مدارکی که برای کشور خود درخواست کرده اید ، باید مستندات زیر را نیز تهیه کنید:

نامه پذیرش: همانطور که در مرحله اول بحث شد.

اثبات حمایت مالی: شما باید ثابت کنید که بودجه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده خود را در طول اولین سال حضور در کانادا دارید. شما باید اثبات کنید که می توانید شهریه خود و همچنین هزینه های زندگی خود (هزینه های اقامت ، غذا و غیره) را بپردازید.

 

مرحله سوم: ارسال درخواست اجازه تحصیل

وقتی مدارک لازم را مهیا کردید، یک حساب کاربری MyCIC بسازید تا بتوانید کد چک‌ لیست شخصی‌ خود را در آن وارد ‌کنید. همان‌جا چک‌ لیست مربوط به مدارکتان را هم دریافت خواهید کرد. این چک‌لیست به شما اجازه می‌دهد که مدارکتان را آپلود کنید و برای CIC بفرستید.

وقتی مدارک و فرم درخواست‌تان آماده شد و هزینه‌ها را هم پرداخت کردید، آن وقت می‌توانید درخواست کامل‌ خود را در CIC ثبت کنید.

در نظر داشته باشید که ممکن است از بعضی متقاضیان بخواهند که برای مصاحبه به اداره ویزای محلی‌شان مراجعه کنند.

شاید لازم باشد برخی از متقاضیان پیش از ثبت درخواست خود، تست پزشکی و/یا بررسی پلیسی را از سر بگذرانند. اگر سوءپیشینه‌ی جزایی داشته باشید نمی‌توانید مجوز تحصیل بگیرید؛ به همین خاطر ممکن است از شما بخواهند که گواهی عدم‌سوپیشینه ارائه کنید.

شما باید پاسپورتی داشته باشید که با کمک آن بتوانید پس از اتمام دوره تحصیلی‌ به کشور مبدأ بازگردید. دو عکس اندازه پاسپورت با پشت‌نویسی نام و تاریخ تولد نیز لازم است.

 

مرحله چهارم: سفر به کانادا

وقتی درخواست ویزای دانشجویی شما تایید شد، معرفی‌‌نامه‌ی مبدأ ورود (POE) دریافت خواهید کرد. اگر دانشجو از کشوری باشد که شهروندان آن باید مجوز الکترونیکی سفر (eTA) و/یا ویزای اقامت موقت دریافت کنند، آن مجوز و ویزا برایش صادر خواهد شد. eTA به پاسپورت شما متصل می‌شود؛ بنابراین باید با همان پاسپورتی سفر کنید که برای درخواست مجوز تحصیل از آن استفاده کرده‌اید. eTA پنج سال اعتبار خواهد داشت اما اگر پاسپورت شما زودتر از این منقضی شود، اعتبار eTA نیز منقضی می‌شود.

این مدارک را همراه پاسپورت، مدرک تامین مالی و نامه‌ی پذیرش‌تان (و هر مدرک دیگری که لازم بوده) به آژانس خدمات مرزی کانادا ارائه کنید. آن‌ها نیز مجوز تحصیل شما در کانادا را صادر می‌کنند و پس از آن می‌توانید به کانادا وارد شوید.

 

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ