تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

شهرت دانشگاه های کانادا موجب شده تا بسیاری از علاقه مندان به تحصیل، مقصد دانشگاهی خود را  این کشور انتخاب کنند. مهاجرت تحصیلی به کانادا ساده نیست و در بهترین شرایط حداقل نیاز به یکسال برنامه ریزی دارد. اطلاع از شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای کسانی که قصد تحصیل به کانادا را دارند، ضروری است و می تواند از صرف هزینه های اضافی جلوگیری کند.


شرایط ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا برای مقاطع مختلف تحصیلی محدودیتی ندارد و متقاضیان با توجه به دوره تحصیلی می توانند از شرایط ویزای تحصیلی کانادا اطلاع پیدا کنند. تحصیل در کانادا برای همه مقاطع دانشگاهی مستلزم پرداخت شهریه و داشتن مدرک زبان بین المللی( تافل، آیلتس، جی آر ای و ..) می باشد.   

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در کالج

تحصیل در کالج برای کسانی که قصد ورود به بازار کار را دارند سریع ترین راه است. این شیوه برای کسانی که وارد خاک کانادا شده اند و مایلند در دوره های تحصیلی این کشور شرکت کنند، مناسب تر است. متقاضیان ایرانی می بایست قبل از ورود به کانادا پذیرش تحصیلی را از یک دانشگاه معتبر دریافت کنند در غیر این صورت مشمول دریافت ویزای تحصیلی کانادا نخواهند شد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس

دوره تحصیل در مقطع لیسانس به طور متوسط 4 سال است. داشتن مدرک زبان بین المللی آیلتس با حداقل نمره 6 برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس الزامی است. دانشجویان متقاضی تحصیل در استان کبک می توانند با گذراندن 2 سال دوره پیش دانشگاهی ، وارد دانشگاه شده و مقطع لیسانس را در 3 سال بگذرانند.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس
طول دوره فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا با توجه به رشته تحصیلی بین 1 تا 2 سال است. داشتن معدل بالای 13 در دوره لیسانس و همچنین مدرک زبان الزامی است. با توجه به دانشگاه مورد نظر برای پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس حداقل نمره قابل قبول آیلتس 6 یا 6.5 است. کلاس ها به صورت ترکیبی نظری و پژوهشی همراه با استاد تشکیل می شود.

لیست بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2019

شرایط ویزای تحصیلی کانادا با توجه به دانشگاه مورد نظر و به صورت اختصاصی از طریق وب سایت رسمی دانشگاه اعلام می شود. لذا دانشجویانی که برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام می کنند باید تنها اطلاعیه های رسمی را از دانشگاه مورد نظر دریافت کنند. برخی از معروف ترین دانشگاه های کانادا که دارای رنکینگ جهانی هستند عبارتند از:

- دانشگاه تورنتو (Toronto) رنکینگ 21 جهان

- دانشگاه بریتیش کلمبیا (British Columbia) رنکینگ 37 جهان

- دانشگاه مک‌گیل (McGill) رنکینگ 44 جهان

- دانشگاه مک مستر (McMaster) رنکینگ 77 جهان

-دانشگاه مونترال (Université de Montréal) رنکینگ 90 جهان

-دانشگاه آلبرتا (Alberta)

-دانشگاه اتاوا (Ottawa)

-دانشگاه وسترن (Western)

برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ