درباره کانادا

درباره کانادا

کانادا کشوری متنوع و جذاب است. اطلاعات زیادی در مورد کانادا وجود دارد. این اطلاعات مرور کلی از جغرافیا ، جمعیت ، زبان و سیاست کانادا را در اختیار شما قرار می دهد.

 

جغرافیای کانادایی 

کانادا با زمینی به مساحت 9.1 میلیون کیلومتر مربع ، دومین کشور بزرگ جهان است. کانادا در نیمی از آمریکای شمالی واقع شده است .این کشور با سه اقیانوس هم مرز است: اقیانوس آرام ، اقیانوس اطلس و قطب شمال. در واقع ، کانادا طولانی ترین خط ساحلی از هر کشوری را دارد. در جنوب ان ، تقریباً 9000 کیلومتر مرز زمینی با ایالات متحده مشترک می باشد. این طولانی ترین مرز جهان است! بیشتر کانادایی ها در چند صد کیلومتری مرز ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند.

 

جمعیت کانادا

جمعیت کانادا حدود 36.7 میلیون نفر است. تقریباً 80٪ مردم در شهرها زندگی می کنند. در کانادا آنقدر فضا وجود دارد که نسبت تراکم جمعیت در این کشور یکی از پایین ترین ها در سطح جهان است.

 

بزرگترین شهرهای کانادا شامل:

  1. تورنتو: 6.3 میلیون
  2. مونترال: 4.1 میلیون
  3. ونکوور: 2.6 میلیون
  4. کلگری: 1.5 میلیون
  5. ادمونتون: 1.4 میلیون
  6. اوتوا-گاتینه: 1.4 میلیون

 

کانادا کشوری چند فرهنگی و متنوع است. کانادایی ها 250 منشأ قومی یا اجداد را نشان می دهند. 20 میلیون کانادایی با اجداد اروپایی وجود دارد ، 2 میلیون نفر با اجداد بومی و تعداد زیادی از کانادایی ها که شامل چینی ها ، هند شرقی ، آسیای جنوب شرقی و سایر اجداد را نشان می دهد. جمعیت بومی کانادا متشکل از قوم اول ، اینوئیت و مردمی است.

 

کانادایی ها بسیاری از مذاهب مختلف را تمرین می کنند ، در حالی که برخی ادعا نمی کنند وابستگی مذهبی دارند. جمعیت کانادا شامل افرادی است که به مذهبهای کاتولیک ، پروتستان ، مسیحی ارتدوکس ، یهودی ، مسلمان ، بودایی ، هندو ، سیک و سایر ادیان پایبند هستند.

 

زبان های کانادا

کانادا 2 زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسه. همه موسسات دولتی فدرال و بسیاری از مشاغل خدمات دو زبانه ارائه می دهند.

گویش های چینی سومین زبان مادری رایج در کانادا است که به دنبال آن زبان های پنجابی (پنجابی) ، اسپانیایی ، عربی و تاگالوگ قرار دارد.

هم اکنون می توانید رشته مورد نظر خود را جستجو کنید

ارسال نظر
آدرس ایمیل شما برای دیگران قابل مشاهده نیست
نظرات کاربران
واتساپ